Kto ma rządzić po rządach PiS i Zjednoczonej Prawicy ?

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Jedną z cech antyrządowych obsesjonatów na tym portalu, czyli na niepoprawni.pl , jest to, że wielu nadzieję swoją pokłada w Konfederacji. W której jest 2 liderów dwu zbratanych ugrupowań. Czyli nie ukrywającego swoich pro rosyjskich i pro putinowskich sympatii rzekomy „wolnorynkowiec” - wykalkulowany mitoman i sybaryta, Janusz Korwin Mikke, oraz polityczne dziecko, też prorosyjskiej rodziny Giertychów czyli Krzysztof Bosak. Oni to mają już niedługo „zbawić Polskę” . Jednak przecież sami, w pojedynkę, Polski „nie zbawią”. To z kim?

/Są jeszcze na portalu inni atakujący rząd i jego przedstawicieli, pozornie „niezrzeszeni”, "wyrażający swoją krytyczną opinię", lecz nie odwołujący się do Konfederacji, ale mający z pierwszymi pewną cechę wspólną. Ci w ogóle nie proponują nikogo w zamian, nie podają z nazwy kogo sami widzą przy sterze Polski zamiast aktualnego rządu. Atak  jednak opiera się na prawie tych samych "patentach", zarzutach  względem ludzi reprezentujących znienawidzoną przez nich opcję. Także już nieżyjących, jak Lech Kaczyński. To walka idei. Ale skoro są tak „zatroskani” o Polskę, zapewne mają na uwadze kogoś "swojego", faworyta swego serca i emocji. Przecież nie marsjan mają w głowie. I wcale się nie dziwię, że unikają tej odpowiedzi, kto to,  na portalu o takim profilu jak „niepoprawni”/. Lecz pozostańmy przy „Konfederacji”.

NIGDY nie mogłem się doczekać odpowiedzi na  pytanie które zadawałem: kogo ci „gorliwi patrioci” widzą w sojuszu z Konfederacją, z kim chcą „uszczęśliwić” Polaków. ZAWSZE jest cisza, brak odpowiedzi lub mętne zwodzenie. A przecież to pytanie kluczowe, reszta to szczegóły. Odpowiedź nie pada, bo była by niekomfortowa i „obnażająca”. Bo jakby nie patrzeć, ilość partnerów do takiego „sojuszu” jest łatwo policzalna, lista jest bardzo krótka:

1. to PO czyli KO, czyli dziś Borys Budka,

2. to Lewica czyli Biedroń,

3 to PSL czyli Kosiniak-Kamysz.

INNEJ listy NIE MA. Chyba marsjańska. Nawet gdyby wynik Konfederacji w następnych wyborach się podwoił albo potroił, alternatywą dla wspólnego, "antypisowskiego" rządzenia z opozycją pozostają tylko te możliwości. Tylko te formacje jako partnerzy do „naprawiania” Polski wraz z „patriotyczną” Konfederacją. Sytuacja mogła by się zmienić, gdyby w miejsce dzisiejszych przywódców opcji narodowej wszedł ktoś  z poza politycznych  dzieci Giertychów, którzy swego czasu ten nurt „zagospodarowali”. Ponieważ stary Giertych, ojciec, jest wzorem dla Romana Giertycha, a dzisiejsi liderzy tej formacji ich  uczniami, jest tu utrzymana pełna ciągłość. Jeśli weźmiemy pod uwagę , że Maciej Giertych , ojciec Romana, był sympatykiem politycznym Jaruzelskiego, a Jaruzelski z Kiszczakiem od połowy lat 80-tych misternie przygotowywali „okrągły stół”, czyli sfingowane i wyreżyserowane „oddanie władzy” przez komunistów, to  sytuacja dzisiejsza staje się bardziej zrozumiała. O „szarych szeregach” narodowych, dołach partyjnych i sympatykach nie piszę, tu schemat jest podobny jak dziś u Gowina, wcale nie muszą wiedzieć i rozumieć, do jakiego finału prowadzi ich lider i jakie ma zamiary. Tyle w skrócie.

Oczywistym jest, że jest to temat dość wstydliwy. Jasna odpowiedź na to, z kim „Konfederacja” chce działać i uczestniczyć we władzy, była by zawsze kompromitująca. Z uczciwej odpowiedzi bez uniku, ZAWSZE wyjdzie to samo, że  inne rządy w Polsce, niż rząd wskazany przez Jarosława Kaczyńskiego, przy aktualnej konfiguracji partyjnej, ZAWSZE muszą być rządami opcji rosyjsko-niemieckiej lub niemiecko-rosyjskiej. Nie chce wyjść inaczej. Ale może spałem na zajęciach z logiki. To na pewno ktoś mnie oświeci. Chętnie poczytam :).

Taka jest prawda. KAŻDY oczekiwany przez Konfederację inny, alternatywny rząd, może być tylko opcją rządów w Polsce dwu odwiecznych wrogów, niegdysiejszych zaborców i okupantów. Oczywiście reprezentowanych poprzez swoich tubylczych, „polskich” przedstawicieli w kraju nad Wisłą. Ale właściwe centrale będą znowu w Moskwie i Berlinie. To ma swoje skutki i trzeba to ludziom uświadamiać, bo wielu zdaje się nie wiedzieć, o co toczy się gra.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (27 głosów)

Komentarze

  Witam! No to ich kolego zawstydziłeś...Żadnego komentarza antypisu...Nie ma jak obnażenie, bo argumenty mają zerowe. To takie zera, bo jak przychodzi okupant, to jedyną ich ambicją, jest mu gorliwie służyć. To właśnie mamy takową część schedy, degeneratów pokoleniowej kolaboracji sowieckiej okupacji. Niektórzy ludzie wepchnięci w rolę niewolnika, sami z tej roli nie są władni wyjść! Pozdrawiam!

Vote up!
18
Vote down!
-2

ronin

#1628025

Dziękuję. Tak, to dziwne. Przez 8 godzin, do twojego komentarza, "zawstydzenie" , żadnego komentarza  "antypisu" .Ale też , pomijam " dyżurnych" , czasami to ludzie dobrej woli którzy się mylą, żyją w błędzie poznawczym. A ja wychodzę z założenia, że ileż to razy byłem w błędzie poznawczym w różnych sprawach. Po prostu tak bywa.  Ale jak ktoś atakuje wrednie rząd na który się głosowało, w debacie nie można nastawiać  "drugiego policzka". Swoje sprawy, prywatne, co innego, można a nawet czasami należy odpuszczać i wybaczać. Spraw Ojczyzny lepiej nie. Pozdrawiam. 

Vote up!
10
Vote down!
-2

janksero

#1628114

Prosze sie nie obawiac.

Nikt nie ma prawa, czy tez najmniejszych szans, by zachwiac sukces wyborczy obecnego Prezydenta.  Wszelkie dywagacje na ten temat mijaja sie z celem, poniewaz od samego poczatku, sprawa jest oczywista.

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-8

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1628027

- to ją zagospodarowali.

Jeszcze Polski Rząd beztrosko dla zmylenia nazywa ich OPOZYCJKA ! - zamiast mówić że to zdrajcy i śmiertelne zagrożenie dla naszej wolności i niepodległości a może i istnienia Polski jako państwa co już przerabialiśmy w historii.

Mnie zastanawia ich (konfederacji) - perfidia i stopień kamuflażu. Bardzo się natrudzili aby ukryć przed nami swą zdradziecką mordę.
Stare Bolki już się zużyły więc sięgają po nowych i po nowe tricki z "pawicą" na którą niestety wielu się nabrało.

Ten bolszewicki szczyl bosak jako polityk jest w tej chwili najbardziej niebezpieczną osobą dla naszej Ojczyzny.
Mam kilka jego zdjęć z cyrku jaki odstawili pod pomnikiem Dmowskiego w Warszawie. Około 1/3 zgromadzonych tam "gości" mówiła w języku rosyjskim i specjalnie się z tym nie kryli.

Vote up!
11
Vote down!
-3

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce.

#1628030

Jak PiS rozwiąże sprawę Gowina? I w czym Gowin jest lepszy od Bosaka?

Ps. Pewnie Autor zauważył, że Gowin wspólnie ze starszym Sośnierzem postuluje powołanie wicepremiera "do spraw szczepionek".

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1628039

Nie wiem czy Gowin jest lepszy od Bosaka, czas pokaże. Może nieco tak, może nie.  Nie wchodząc w sprawę zbyt głęboko, pokładałem kiedyś w Bosaku pewne nadzieje, gdy startował w ostatnich wyborach. Że może., może.... Dla mnie jednak skompromitował się już przed wyborami. A po wyborach.... Nie napiszę.

Aż wicepremier d/s szczepionek mnie także wydaje się groteskowe... Ale szczepionki to tylko jedna z setek polskich spraw. A Pani odpowie mi na pytanie, z kim Konfederacja miała by stworzyć koalicję która odsunie PiS od władzy, przegłosuje a później zrobi "zwycięską koalicję"?. Która z trzech wymienionych formacji najbardziej podoba się Konfederacji? 

Vote up!
10
Vote down!
-2

janksero

#1628070

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wlasnie na tym polega kwadratura tego kola, ze PiS odnosi sie wrogo do Konfederacji zamiast z nimi wspolpracowac. Zwyczajnie, boi sie konkurencji mlodych. Z oczywista szkoda dla Polski.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-8

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1628075

L1

xD iks de IKS DE

Przecież to Konfa atakuje PiS i na tym polega ich strategia a nawet istnienie

I to niewiarygodnie głupimi sprawami oraz swym utopijnym populizmem

 

PiS ma własne skrzydło narodowe czy całą frakcję a do tego jest w stanie sięgać po mlode, nowe kadry.

Co, nikogo nie przyjęli z innych organizacji? Żadnego ukąszonego korwinem za młodu, żadnego narodowca?

A popierają jeszcze więcej takich na różnych stanowiskach w Polsce! Nawet w IPN.

Po wtóre,

zobacz se przypadek Andruszkiewicza, jak to wasi odwołali zdrajcą i do dziś plugawią tylko za to, że pracuje dla państwa polskiego zamiast drzeć mordę na wiecach i demówkach na zadupiu, by fani na yt się cieszyli. Wyszedł poza to i jaka reakcja? Swoich, którzy byli związani z kukizem a teraz korwinem, to nie wypada obsobaczać, choćby wychodziły skandale o niebo gorsze, niż praca dla rządu.

 

Masz swoją współpracę z PiS

W swoich marzeniach bo twoi liderzy jakoś zachowują się przeciwnie wiec nawet nie udawaj, że sami by chcieli

Vote up!
10
Vote down!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1628080

Dokładnie tak, ujęte jak sprawa się przedstawia. Nic dodać nic ująć  

Vote up!
7
Vote down!
-3

janksero

#1628116

 Znam ogromną ilość wypowiedzi polityków Konfederacji kąsających i dyskredytujących PIS , wiele prób osłabiania lub wprost przewrócenia tego rządu. Później jak konfederaci dostaną od kogoś, polityka lub autora,  klapsa lub kuksańca , albo lamentują albo odwracają kota ogonem. Że niby oni tacy zgodni... Widział ktoś zgodnego wilka ? :) Myślę, że gdyby Konfederacji byli lojalnymi i sprawdzonymi sojusznikami tego patriotycznego rządu, bez problemu była by współpraca. Kaczyński jest pragmatyczny. Nie po to jednak powstała Konfederacja. :)

Kaczyński nie boi się młodych, wielu młodych ma szansę przy tym rządzie. Niedawno nawet podniósł się wrzask opozycji, że wiceminister finansów za młody:) Tak było ? Nie jeden przypadek.  Kaczyński boi się Niemiec i Rosji, i bardzo słusznie. Musi przed nimi bronić Polaków, nawet tych nieświadomych zagrożenia.

To koalicja Konfederacji z kim ma być tą lepszą szansą dla Polski i Polaków, koalicja  z kim będzie lepsza dla Polski niż aktualny rząd? :). Trzy opcje. Lub "wielka koalicja" dzisiejszej opozycji ?. :) Co najlepsze? Pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
-4

janksero

#1628081

Konfederaci i ich zwolennicy to nie idioci. Nikt z nich nie ma zamiaru - z tego co jest mi wiadomo - tworzyć jakąś egzotyczną koalicję. Oczekują poparcia dla merytorycznych, sensownych projektów ustaw.

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1628127

Dobrze napisane: "z tego co mi wiadomo". Zgadzam się, Konfederaci jako delegacja sejmowa to nie idioci. Na pewno. Członkowie szeregowi nie wiem, zwolennicy na pewno nie, po prostu naiwni, żyją w błędzie poznawczym. Głosowania sejmowe i wypowiedzi pokazują, że Konfederacja chętnie ujrzała  by upadek tego rządu. Być może liczą, że w następnym sejmie będą mieli np 22 zamiast 11 posłów. Wiem ,że liczą na więcej. By urosnąć, by im przybyło, rząd musi upaść. Koalicji z Zjednoczoną Prawicą w przyszłości nie zrobią, bo mogli by już teraz to zrobić, czy tak? Więc z kim?. No pofantazjujmy, dostaną 33 głosy, 200% w górę, PiS nie, zostaje lewica, KO/czyli PO, i PSL. Kto? "Oczekują poparcia dla merytorycznych, sensownych projektów ustaw". Pewno dostali by ofertę odpowiednią do ilości posłów. KAŻDY coś chce ugrać. Wszyscy w Sejmie. "Merytorycznych", "sensownych" .. Pięknie brzmi. Mogą być tak "merytoryczne", że nie do przyjęcia :). Taka zabawa. Mogli być pozytywnym języczkiem u wagi. Lecz realnie, wolą być destruktorem, SZUKAJĄCYM SWOJEJ SZANSY W UPADKU TEGO RZĄDU. Że wtedy będą więksi i mocniejsi. Słucham i obserwuję . Ja tak dla siebie,prywatnie, nazywam to "napoleonizmem", taki syndrom chorobowy. Ale to poważniejsza sprawa, groźniejsza.  Szary wyborca tego nie wie i nie rozumie. Góra partyjna realizuje swój plan. Reszta to ściema.

Vote up!
7
Vote down!
-2

janksero

#1628151

Faktycznie.

dla prymitywnych fanatyków to nie problem, zaś dla cwaniaków to sprawa jasna, porzadzą, z kim tylko się da.

chciałbym tu wtrącić swoje i zaznaczyc, że to osobliwa formacja, która dokonała skoku na politykę. Weszła z hukiem w politykę, by pozostawić wszystko a uwiesić się stołków warszawskich. Mają gdzieś swoje rodzime organizacje, z których wyszli, w przeciwieństwie do wielu podobnych partii w Europie nie zdobywają mandatów radnych, prezydentów, burmistrzów, nie mają opanowanych całych miast. Co to powoduje z kolei? chyba oczywiste, że populizm, próba wyjścia do szerszego elektoratu ale przede wszystkim walkę o stolki, więc jak najbardziej możliwe wszelkie kombinacje i alianse. Ponieważ zależą od swego żelaznego elektoratu oraz sojuszu z wolnorynkowcami a mają tylko kilka wysokich stołków i słabe zaplecze, są bardzo wrażliwi na skandal czy atak a do tego sami się podkladają. Nie jest więc to stabilna ani rokujaca organizacja zaś spajać ją musi wspólnota twardych, dzielonych interesów i poufne intrygi. Nie wróży to najlepiej, pomijając już cały populizm i nieklejącą się ideologię zastępującą program. Przekonałem się tez, jaki typ osób zdominował ich górę i wiem tyle z doświadczenia i historii, że taki typ liderów nie odnosi sukcesu. Coz, wiele osób nie ma o tym pojęcia a inni wypierają

Vote up!
10
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1628071

Grzegorz Schetyna: nie jestem ojcem kandydatury Kidawy-Błońskiej

https://t.co/0sOYHag3jw?amp=1

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1628094

:)) 

Vote up!
5
Vote down!
-2

janksero

#1628117

...skoro Autor rozpoczyna od kłamstw:

 

"Czyli nie ukrywającego swoich pro rosyjskich i pro putinowskich sympatii rzekomy „wolnorynkowiec” - wykalkulowany mitoman i sybaryta, Janusz Korwin Mikke, oraz polityczne dziecko, też prorosyjskiej rodziny Giertychów czyli Krzysztof Bosak."

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1628126

Ho, ho, kłamstwo to poważny zarzut.  Wszystko  "kłamstwo", czy tylko częściowo? Poruszone trzy nazwiska. JKM, Bosak i Giertychy. Który poszkodowany, wszyscy czy któryś szczególnie wyróżniony? Ciekawy jestem tego spojrzenia. No i odpowiedzi na moje stale aktualne pytanie :

Koalicja  Konfederacji z kim, z opcji sejmowych, ma być lepsza od aktualnego rządu i poprowadzić Polskę do lepszej przyszłości ? Przemilczenie pytania, unik czy konkretna odpowiedź ?

Vote up!
8
Vote down!
-4

janksero

#1628137

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika xiazeluka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Kłamstwem jest zarzucanie pro rosyjskości. Tak, to poważny zarzut i taki ma być. 

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1628474

Oj, tych tropów jest tyle, że można by sporo pisać. Ale by było symetrycznie.... Jak dostanę odpowiedź na zadane i przemilczane pytanie, to na wspomnianą kwestię prorosyjskości  odpowiem. Odpowiedź za odpowiedź.

Więc:  Koalicja  Konfederacji z kim, z opcji sejmowych, ma być lepsza od aktualnego rządu i poprowadzić Polskę do lepszej przyszłości ?

Vote up!
5
Vote down!
-1

janksero

#1628535

Wyzywanie Konfederatów od "ruskich onuc" nic wam nie da: https://www.facebook.com/search/top/?q=Naprz%C3%B3d%20Polsko!%20-%20Has%C5%82o%20wyborcze%20Krzysztofa%20Bosaka%20na%20Prezydentur%C4%99%20&epa=SEARCH_BOX

Pode powyższym linkiem jest info o przyszłych elitach Polski - dzisiaj po cichu, bez afiszowania się pracujących ekspertach. Nie są "przebojowcami", ic h do mediów nie dopuszczali i nie dopuszczają Masdalenkowcy, ale to są "bezimienni" patrioci którym rozgłos nie potrzebny.

Co do ŻydoPiSu - sam się rozpada - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=833054913841165&id=100014099925970

Vote up!
6
Vote down!
-6

antyleming

#1628128

Próbowałem zajrzeć i przeczytać ale pokazuje się i tu i tu, że "strona jest niedostępna". Może później spróbuję. Lecz ponowię pytanie:

Koalicja  Konfederacji z kim, z dostępnych  opcji sejmowych, ma być lepsza od aktualnego rządu i poprowadzić Polskę do lepszej przyszłości ? Przemilczenie pytania, unik czy dostanę konkretną odpowiedź ?

Vote up!
8
Vote down!
-3

janksero

#1628138

https://prawy.pl/108128-rewolta-gowina-doprowadzi-polske-do-politycznego-chaosu/

Cytuję:

"Mówi się, że ten cały plan inspirowany jest przez Michała Kamińskiego obecnie senatora z ramienia PSL, który marzy o wejściu znów w większą politykę i odegraniu się zarówno na PiS-ie jak i na Platformie.  A cała awantura wokół majowych wyborów to jedynie zasłona dymna. Rzeczywisty plan podobno zakłada budowanie nowej formacji politycznej na gruzach PO. Miało by powstać nowe „centrum” połączone z Czarzastym i Zandbergiem. Pierwszy punkt tego planu to wybranie Gowina na marszałka Sejmu, drugi – utworzenie rządu technicznego z Michałem Kleiberem na czele, a trzeci, o którym się już nie mówi ,to ogólna destabilizacja państwa w tak trudnym okresie zarówno zdrowotnym jak i gospodarczym.

Patrząc na to trzeźwym okiem, wydaje się absurdalne, aby z pełną odpowiedzialnością gotować taki scenariusz narodowi, który w ubiegłym roku wybrał obecne władze i który w przeważającej większości nadal jej ufa. Czy Jarosław Gowin z kolegami z opozycji planuje nam następną „nocną zmianę” i przejście do historii jako kolejny zdrajca, wpatrzony jedynie w możliwość zrobienia wątpliwej osobistej kariery? Jak dotąd był dopieszczany przez obóz rządzący nieproporcjonalnie do swoich możliwości. Najnowsze badanie, które przeprowadziła pracownia Social  Changers mówią, że zaledwie 2 proc. wyborców zagłosowało by na Porozumienie, 4 proc. na Solidarną Polskę, a 87 proc. na PiS".

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1628140

Ale z czym polemizujesz? Z własnymi myślami?

I czy w jakikolwiek sposób podważa to tutejsze tezy i główne pytanie, na które jakoś brak odpowiedzi?

Zostaw jakieś manipulacje gdybania

Vote up!
7
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1628142

Autor janksero napisał:

Kto ma rządzić po rządach PiS i Zjednoczonej Prawicy ?

Jedną z cech antyrządowych obsesjonatów na tym portalu, czyli na niepoprawni.pl , jest to, że wielu nadzieję swoją pokłada w Konfederacji. W której jest 2 liderów dwu zbratanych ugrupowań. Czyli nie ukrywającego swoich pro rosyjskich i pro putinowskich sympatii rzekomy „wolnorynkowiec” - wykalkulowany mitoman i sybaryta, Janusz Korwin Mikke, oraz polityczne dziecko, też prorosyjskiej rodziny Giertychów czyli Krzysztof Bosak. Oni to mają już niedługo „zbawić Polskę” . Jednak przecież sami, w pojedynkę, Polski „nie zbawią”. To z kim?

Polemizuję z absurdalną tezą, że to konfa jest jakimś zagrożeniem dla stabilnych rządów w Polsce, gdy tymczasem w ramach Zjednoczonej Prawicy ujawniła się V kolumna, czyli Gowin, podobno próbujący konstruować nową "koalicję".

https://prawy.pl/108128-rewolta-gowina-doprowadzi-polske-do-politycznego-chaosu/

Czyli, jak zwykle, zła diagnoza w rozpoznawaniu "wrogów"?

 

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1628144

Bez czarowania niewiniątka, głosowania sejmowe pokazały wszystko, wypowiedzi i ataki na rząd to umocniły. Bez ściemy. Znowu brak odpowiedzi i zbaczanie na Gowina. Gowin odpowiada za swoje grzechy, tak jak jakiś Nowak za swoje a Malinowski za swoje. Ale może kiedyś spotkają się na "drodze politycznej" i podadzą sobie ręce. Teraz trzymajmy się faktów. Wiemy czym jest Gowin, z kim rozmawiał. 

 Konfederacja. Coś wyrwało się w Sejmie temu narwanemu ze Szczecina, chyba N , raptus, nie trzyma języka. Ten rząd który wybrali Polacy,  Konfederacji nie smakuje, gryzą, kąsają, dezawuują, atakują i głosują przeciw. Sami mają 11 posłów. Jeśli ten rząd zły, jakiego lepszego pragną ? Chyba nie pragną "nierządu"? Pustki w przyrodzie i w świecie polityki nie ma. Kąsają dla samego kąsania? Nie myślę, marzą o rządach, ale w 11 osób, no wiedzą , jak rząd upadnie będzie większa szansa 22. Ale to za mało:) Trzeba powiedzieć uczciwie, wszyscy działają jawnie, oni skrycie. Dla mnie władze Konfederacji to "ruski" patriotyzm. Taka odmiana. Jak kiedyś odetną się zdecydowanie od Rosji, popatrzymy, przy tym przywództwie z Rosją milutko, polski rząd atakują . Nie tak jest ?

Vote up!
5
Vote down!
-1

janksero

#1628149

//Nie tak jest?//

Moim zdaniem, nie, ale przyszłość pokaże.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1628150

Rebe.

A, więc to tak chcesz zmącić temat.

Udajesz, że wpis jest o zagrożeniu dla stabilnych rządów PiS i zaraz do tego przewekslowujesz temat na Gowina.

 

Przez grzeczność nie spytam, gdzie w cytacie znalazłaś te swoje myśli.

 

Nie chcesz przyznać, że Konfa to projekt antypisowski, że marzą o obaleniu rządu PiS a wtedy sami mogą zyskać politycznie i wejść w sojusze z innymi. Wstyd. A są to rzeczy oczywiste i nieraz wyrażane. Idą obalić rząd PiS-u, do walki ze zdeprawowanym rządem - tak samo mówią. No to po jakiej są stronie i z kim mogą współpracować, skoro nie z PiS?

 

Czy jakiś zwolennik Konfy jest w stanie rozmawiać na temat?

Swoją drogą, mamy bardzo klarowne czasy, chyba nie było klarowniejszych w historii. Do tego mamy względne bezpieczeństwo i dobrobyt a kto wie, czy nie wspaniałą opcję na znaczenie w regionie.

Komuś jednak strasznie to przeszkadza. Ciągle słyszymy, że żyjemy w strasznej biedzie, że okupacja zydowska, że spisek, że zaraz wojna, że PiS antypolski. Nie sądze, by służyło to Polakom - więc kto miesza i na czyje zlecenie?

Vote up!
6
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1628158

Nic nie wskazuje na to, by Konfederacja była projektem zmierzającym do obalenia rządu.. Głosowanie przeciwko złym ustawom i zgłaszanie własnych, to normalna rola konstruktywnej propozycji.

Nie wskazujesz dowodów, tylko pomawiasz. Jak zawsze.

Ty chciałbyś. aby posłowie nie używali rozumu, tylko byli bezmyślną maszynką do głosowania.

Poza tym, mój nick brzmi Rebeliantka.

Nie mam ochoty na dalszą wymianę "opinii" z tobą.  EOT.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1628165

Jak zwykle, namącisz, sama pooskarżasz, dodasz ze nie masz ochoty na rozmowę i by odpowiadać.u

Niekoniecznie to świadczy dobrze.

 

Nie udawaj chamsko, że nie znasz ich własnych haseł. W kółko gadają o obaleniu republiki i systemu okrągłostołowego, magdalenkowego, bandy czworga, popisu.

No, chyba że obalą całą republikę ale cudem zostawia tylko rząd PiS -u, bo tak się wzruszą jakaś Rebeliantką.

Gadali też o obaleniu tego rzadu, jeszcze w czasach oskarżeń o 447. Co, nie było tak? Korwin to już tym bardziej.

A o zdeprawowanym rządzie mozesz znaleźć swiezego newsa od bosaka. Tam takie teksty lecą non stop. Nie wierzysz, to wejdź na fejsa na profile kogokolwiek od nich. Nie chce mi się ich nawet przypominać. Teraz czyli ostatnio się pilnują, by nie zostać wrabianymi przed wyborami i tyle.

 

Naturalnie sama udajesz, że ich nie popierasz, za to pierwsza rzucasz się bronić a, choć deklarujesz inny swiatopogląd, najwyraźniej liczą się częsci wspolne, czyli atakowanie rządu oraz prorosyjskość. Ale cii, to tajemnica.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1628180

kto wam wymyślił tą opcję propagandową, że każda osoba, która życzy sobie, aby PiS w niektórych obszarach zweryfikował swoją politykę, to zwolennik "prorosyjskości"?

To bardzo durny propagandzista musiał wymyślić. Tylko tym wkurzacie ludzi i tracicie zwolenników. Chyba, że o to temu PR-owcowi chodzi. A że wy niezbyt mądrzy jesteście - o czym świadczy choćby taki Gowin na listach PiS - to może i takiego cwaniaczka z V. kolumny zatrudniliście.

Nudzisz mnie facet. EOT.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1628194

Nie "każda osoba". Jestem przekonany, że wśród wyborców Konfederacji 90% nie.  Nie "każda osoba która.."itd. Ale czołowi przedstawiciele sejmowi Konfederacji. JKM, Bosak, Braun. Wywiady dla ruskiego i antypolskiego "Sputnika", przyjacielskie wizyty na zaanektowanym Krymie, kolega i sympatyk motocyklowych Wilków/  komando Putina wykorzystywane do pacyfikacji Krymu / pełnomocnikiem wyborczym np. Brauna kilka lat temu. Inna sprawa, że niekiedy lubię posłuchać, bo mówi ze swadą...tyle że kierunki mu się pomyliły :). Ale reżyser znakomity. Tropów i przypadków można by pół strony wypisać. Więc nie sympatycy Konfederacji, ewentualnie ci co zajadle atakują rząd, no ale chcą polemiki to co się dziwią ?. Że wyborcy bronią swojego rządu?  Niebywałe, od godziny pada mocny deszczyk. Miło.

Vote up!
3
Vote down!
-1

janksero

#1628237

"Nie chcesz przyznać, że Konfa to projekt antypisowski, że marzą o obaleniu rządu PiS a wtedy sami mogą zyskać politycznie i wejść w sojusze z innymi. Wstyd."

Walka opozycji z aktualnie panującym reżimem to "wstyd"? Wedle jakich kryteriów?

Konfederacja to projekt patriotyczny, propolski, konserwatywny. Jeśli Lewo i Niesprawiedliwość nie jest patriotyczne, propolskie i konserwatywne, to oczywistym jest, że z taką polityką LiN należy walczyć, Jeśli reżim tow. Morawieckiego zacznie uprawiać politykę zgodną z prawicowymi wartościami, to Konfederacja ją poprze. Ostatnio jasno oświadczył w sejmie to poseł Braun.

Jeśli reżim ustami tow. Morawieckiego zapowiada nowe podatki, jeśli tow. Szumowski bezprawnie prześladuje Polaków absurdalnymi nakazami, jeśli cały LiN zarzyna gospodarkę i nie potrafi zaproponować sensownej agendy - to niby dlaczego polska patriotyczna prawica ma popierać taki żoliborski socjalizm?

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1628476

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...albo Bezprawie i Niesprawiedliwość.
Każda nazwa będzie bardziej adekwatna do rzeczywistych osiągnięć tej przewodniej partii narodu (którego?) ,do kłamstw , oszustw i braku ustawy zakazującej aborcję.
Już nawet czterej pancerni trolle i Huski z Marusią spadówą - byłoby lepsze.

Vote up!
2
Vote down!
-4

Verita

#1628481

O jaka "wrażliwość społeczna". Ale zgadzam się, ustawa jest niedoskonała, jak cały świat. Ale czemóż to ci "wrażliwcy społeczni" nie poruszali tego tematu przy innych rządach ?. Albo najlepiej powołać partię jednej sprawy, wygrać wybory, przegłosować i "sprawa załatwiona". Trudne? Pewno, mielenie językiem i wymaganie od wrogów łatwiejsze. Zgadzam się. A ja pamiętam, że żyłem w Polsce  gdy było po 500-700 tysięcy !!! aborcji rocznie. I o Marku Jurku /rocznik 1960 / nie słyszałem. A w roku 89 miał 29 lat!! Nie zawsze gwałtownie ulepsza się świat. Gdybyście nie przeszkadzali, ta ustawa dawno była by ulepszona na korzyść dzieci poczętych. A ileż to zdrowasiek zmówionych za te dzieci? I mszy zamówionych? Żadna? wrażliwość czy pretekst do ataku? Najbardziej niebezpieczni są rycerze jednej sprawy. Świata i tak nie ulepszą a innym przeszkodzą.

Vote up!
2
Vote down!
-1

janksero

#1628541

Głosujcie na Dudę i na PiS !!!!
Nadanie Łybackiej przez Dudę Krzyża Komandorskiego Orderu
Odrodzenia Polski to coś wspaniałego !!!

To przypomina sytuację z Orderem Świętego Stanisława, którego można było sobie w Rzeczypospolitej Obojga Narodów po prostu kupić.
Krok prezydenta Andrzeja Dudy jest wprost genialny. Takiego prezydenta nam trzeba.
A że to skandal?...Polacy, nic się nie stało !

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27916&Itemid=100

Mamy wspaniały kościół katolicki, warszawski w Polsce !

Parafia św. Antoniego w Warszawie organizuje wspólne czytanie Pisma Świętego z racji trwającego 12. Tygodnia Biblijnego.
Czytają Bołądź i Zielińska, które na znak solidarności z aborcjonistami, w mediach społecznościowych opublikowały zdjęcia z symbolem Strajku Kobiet, agresywnej organizacji kwestionującej człowieczeństwo dzieci w okresie prenatalnym.

https://wprawo.pl/dziewczyny-do-wszystkiego-otwarcie-wspieraja-aborcjonistow-teraz-poczytaja-biblie/
Nic to...trudno lepsze czasy dla Polski !

Mamy wspaniałego ministra zdrowia! Zabrania rodzinom identyfikacji zwłok.
Nie wiedzą kogo chowają w trumnach !

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rpo-apeluje-do-ministra-zdrowia-chodzi-o-zmarlych-na-covid-19/jwx68vh

Chcieliście komentarze i odpowiedzi konkretne? Proszę bardzo !

Vote up!
5
Vote down!
-5

Verita

#1628143

I tak można by detalami-duperelami zapełnić stronice. Że odznaczenie dostała jakaś lewicowa kobiecina, zapewne nie prezydent o to wystąpił, pewno z powodów politycznych dostała, ja sam bym nie dawał, ale można by całe stronice nazwisk "odznaczonych" wymienić, którzy dają się poznawać jako czereda szczekająca na Polskę i szkodząca jej, ba "zasłużonych opozycjonistów" wykreowanych przez system zła obok skromnych, nieznanych i niedocenionych prawdziwych bohaterów, znałem, którzy nic nie dostali bo umarli. Abp Nycz nadał swego czasu najwyższe w tym momencie odznaczenie papieskie staremu komuchowi ....Rzeplińskiemu. Jakaś parafia w warszawie coś tam, pewno proboszcz błądzi, zawsze też były "dziewczyny od wszystkiego", ale co to ma do rządu u Sejmu? Z ministra zdrowia nie wszyscy zadowoleni, może i mają w czymś  rację,  detale, detale detale, nikt na ziemi nie jest z wszystkiego zadowolony. 

Pytałem konkretnie a odpowiedzi nie ma :) , zmiany tematu, zajmowanie umysłu duperelami nie na temat. :). Więc cierpliwie ponowię :

Skoro Konfederacja ma lepsza propozycję dla Polaków niż ten rząd, i poprzez głosowania sejmowe i ataki na rząd robi wszystko by jego działania sparaliżować, to z kim planuje lub lub jej biedni i często naiwni  wyznawcy / bo politycy cwani i bezwzględni, polityka / oczekują koalicji jako najlepszego rozwiązania dla Polski? Wybór  1,2,3 czy też jakaś większa koalicja ? Konkretnie. bo sama Konfederacja ma 11 szabel, to ok 2,5 % ilości posłów :) ale nadymają się jak mądre sowy :) Ale oczywiście jak w naoliwione tryby wsypiemy 2,5 procenta piasku, lub do herbaty wsypiemy 2,5 procenta cyjanku, to zaszkodzić można bardzo i doprowadzić kraj lub człowieka do upadku. 

 

Vote up!
7
Vote down!
-3

janksero

#1628147

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zapewne nie prezydent wystąpił o odznaczenie dla Łybackiej...masz rację !
Bo ten chłystek nie ma w Polsce nic do gadania. Pełna zgoda.

Co to ma do rządu i sejmu...a no ma to, że gdyby rząd zadbał o ochronę życia ...nie byłoby aborcjonistek , czarnych marszy i czytania przez nie ewangelii.
Zwykła logika ci obca? PiSowi też...dlatega ręka rękę myje i i noga noę wspiera...jak to mówił wasz poprzednik okrągłostołwy - wałęsa-noga stołowa.

Detale, detale, detale...i tu masz rację !
Cała Polska jest detalem dla świata, Europy, szczególnie tego europejskiego kraju-Izrael, co to wygrywa EUROwizję.

Wiesz co to fałszywa alternatywa, manipulatorze?.
Tak się stawia pytania aby nie było dobrej odpowiedzi !
Jeszcze raz odpowiem konkretnie !

Nie potrzeba nam nam żadnej koalicji .
Potrzeba nam jednego , mądrego Polaka...to wystarczy a Polskę dźwignąć z ruin !

A ty Janku, lepiej idź psom szyć buty...bo do tego się nadajesz !
Huski jest bosy, goły i wesoły...obuj go i bawcie się dobrze, cwaniaki,łotry, zdrajcy i zaprzańcy...ale nie naszym kosztem !

"Dla mnie już to jedno jest dowodem prawości, że nie podobam się złym." Seneka

Vote up!
5
Vote down!
-7

Verita

#1628152

No nieźle. jeszcze do tego PiS winny czarnym marszom. 

..."Nie potrzeba nam nam żadnej koalicji .Potrzeba nam jednego , mądrego Polaka...to wystarczy a Polskę dźwignąć z ruin !" Jakie to proste :):) I tym "mądrym Polakiem jest akurat Bosak albo Janusz Korwin Mikke, wierchuszka Konfederacji, co to zrobią Polskę mlekiem i miodem płynącą. :):). Będą Polskę "dźwigać z ruin"... :). Oby szycie butów dla psów nie było jedynym zajęciem które pozostanie Polakom, jakby doszli do władzy. A oni będą kierownikami.

Spokojnie, epitety wybaczam, każdy miewa gorsze chwile. Zwolenników Konfederacji raczej  nie atakuję, ani nawet specjalnie krytykuję. Czekam ciągle na odpowiedź: Konfederacja ma 11 -tu posłów.  Jeśli PiS i Zjednoczona Prawica zła, kto będzie tym lepszym, dla Polski zrobi więcej i Polakom da więcej. Wobec skrajnie wrednych ataków ze strony wrogów zewnętrznych, to nieetyczne i niepatriotyczne. Chcą Niemcom zawdzięczać swój udział we władzy? Więc sejmową  Konfederację, w gruncie rzeczy destrukcyjną i kąsającą rząd, tak, krytykuję, jak najbardziej. Gdyby nie atakowali rządu, to bym o nich nie pisał. Każdy Polak powinien bronić rządu na który głosował. Ja głosowałem "za Kaczyńskim". Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-4

janksero

#1628159

Wspaniała inicjatywa Gówna Wyborczego.
W najnowszym numerze specjalny dodatek w którym przeczytacie dlaczego wybory korespondencyjne mogą być śmiertelnie niebezpieczne.
Zachęcamy do prenumeraty...
Teraz otrzymasz GóWno Wyborcze łatwo i wygodnie bez wychodzenia z domu dzięki ........Poczcie Polskiej.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1628286

serdecznych przyjaciół ruskich narodowców ze ścierwoneonówki - czyli zbolszewizowanych politycznych idiotów, a także pseudo katolików i pseudo patriotów w rodzaju: "xiazeluka", "markowa", "verita", czy "kefas z giathalassy".

Tych narodowych sowiecko-socjalistycznych ruskich patriotów cechuje bezrozumny i prymitywny polityczny kretynizm nie pozwalający im na rozumienie tego, że polityka ma swoje prawa...

Dlatego, w polityce działania zgodne wyłącznie z własnym wishful thinking, bez liczenia się z istniejącymi politycznymi realiami - prowadzą jedynie do tego, że traci się wszystko.

Odczuł to na własnej karierze politycznej kilka lat temu rozsądny polityk i katolik Marek Jurek...

Jednak politycznym kretynom używającym nicków "markowa" czy "verita" -- powołującym się na swój dewocyjny katolicyzm -- a jednocześnie atakującym polskich patriotów, hierarchów Kościoła oraz o. Rydzyka -- nie przeszkadza ich własna, wręcz bolszewicka nienawiść do polskich patriotów...

Jednak można zapytać o to, co taka bolszewicka nienawiść ma współnego z nauczaniem Kościoła czy katolicyzmem?

Nie przeszkadza im także ich narodowo-socjalistyczna wspólnota antypolskich pogladów oraz związany z tym ich przyjacielski i serdeczny sojusz z bolszewickimi politrukami z sowiecko-ruskiej ścierwoneonówki.

Pewnie dlatego, że tych ruskich narodowców łączy wspólna narodowo-socjalistyczno-bolszewicka, a więc braterska nienawiść do polskich patriotów...

Vote up!
3
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628544

Patryk Jaki: Widzimy kalkę strategii Komunistycznej Partii Polski z 1919 roku, która próbując podważyć fundamenty odradzającego się państwa polskiego, nawoływała do bojkotu pierwszych wyborów po zaborach. Próbowano w ten sposób odebrać legitymację demokratycznie wybranej władzy. Nawet do głowy by mi nie przyszło, że po ponad 100 latach, może dojść do tej samej sytuacji. Dziś próbuje się wymyślić nową „definicję” demokracji. Działanie to zgodne jest z następującym modelem: jeżeli nasz kandydat nie ma szans, to w takim razie musimy podważyć legalność wyborów. Kiedy wybory będą więc „legalne” dla Platformy Obywatelskiej? Wtedy kiedy „ich” kandydat (kandydatka) będą mieli szansę. Nie zgadzamy się z takim traktowaniem demokracji. W tle wybrzmiewa słowo, które opozycja miała podobno na sztandarach, czyli „konstytucja”. Wybory majowe, to nie jest kaprys Prawa i Sprawiedliwości, jest to obowiązek wynikający wprost z  ustawy zasadniczej. Ich strategia jest obliczona na to, by korzystając z instytucji europejskich, kwestionować legalność wyborów. I nie mamy tu do czynienia z jakimiś naruszeniami, ale z faktem, że Platforma Obywatelska źle wybrała swoją kandydatkę, na którą nie chcą głosować nawet wyborcy PO. Wybory odbywają się w niewygodnym dla opozycji terminie, gdyż jej wyborcy karzą to ugrupowanie za zachowanie jej polityków w dobie pandemii. Wniosek Halickiego wpisuje się właśnie w tę strategię.

 

https://wpolityce.pl/polityka/498684-jaki-o-opozycji-i-brukseli-polakom-konczy-sie-cierpliwosc

Vote up!
2
Vote down!
0
#1628961