Kto ma rządzić po rządach PiS i Zjednoczonej Prawicy ?

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Jedną z cech antyrządowych obsesjonatów na tym portalu, czyli na niepoprawni.pl , jest to, że wielu nadzieję swoją pokłada w Konfederacji. W której jest 2 liderów dwu zbratanych ugrupowań. Czyli nie ukrywającego swoich pro rosyjskich i pro putinowskich sympatii rzekomy „wolnorynkowiec” - wykalkulowany mitoman i sybaryta, Janusz Korwin Mikke, oraz polityczne dziecko, też prorosyjskiej rodziny Giertychów czyli Krzysztof Bosak. Oni to mają już niedługo „zbawić Polskę” . Jednak przecież sami, w pojedynkę, Polski „nie zbawią”. To z kim?

/Są jeszcze na portalu inni atakujący rząd i jego przedstawicieli, pozornie „niezrzeszeni”, "wyrażający swoją krytyczną opinię", lecz nie odwołujący się do Konfederacji, ale mający z pierwszymi pewną cechę wspólną. Ci w ogóle nie proponują nikogo w zamian, nie podają z nazwy kogo sami widzą przy sterze Polski zamiast aktualnego rządu. Atak  jednak opiera się na prawie tych samych "patentach", zarzutach  względem ludzi reprezentujących znienawidzoną przez nich opcję. Także już nieżyjących, jak Lech Kaczyński. To walka idei. Ale skoro są tak „zatroskani” o Polskę, zapewne mają na uwadze kogoś "swojego", faworyta swego serca i emocji. Przecież nie marsjan mają w głowie. I wcale się nie dziwię, że unikają tej odpowiedzi, kto to,  na portalu o takim profilu jak „niepoprawni”/. Lecz pozostańmy przy „Konfederacji”.

NIGDY nie mogłem się doczekać odpowiedzi na  pytanie które zadawałem: kogo ci „gorliwi patrioci” widzą w sojuszu z Konfederacją, z kim chcą „uszczęśliwić” Polaków. ZAWSZE jest cisza, brak odpowiedzi lub mętne zwodzenie. A przecież to pytanie kluczowe, reszta to szczegóły. Odpowiedź nie pada, bo była by niekomfortowa i „obnażająca”. Bo jakby nie patrzeć, ilość partnerów do takiego „sojuszu” jest łatwo policzalna, lista jest bardzo krótka:

1. to PO czyli KO, czyli dziś Borys Budka,

2. to Lewica czyli Biedroń,

3 to PSL czyli Kosiniak-Kamysz.

INNEJ listy NIE MA. Chyba marsjańska. Nawet gdyby wynik Konfederacji w następnych wyborach się podwoił albo potroił, alternatywą dla wspólnego, "antypisowskiego" rządzenia z opozycją pozostają tylko te możliwości. Tylko te formacje jako partnerzy do „naprawiania” Polski wraz z „patriotyczną” Konfederacją. Sytuacja mogła by się zmienić, gdyby w miejsce dzisiejszych przywódców opcji narodowej wszedł ktoś  z poza politycznych  dzieci Giertychów, którzy swego czasu ten nurt „zagospodarowali”. Ponieważ stary Giertych, ojciec, jest wzorem dla Romana Giertycha, a dzisiejsi liderzy tej formacji ich  uczniami, jest tu utrzymana pełna ciągłość. Jeśli weźmiemy pod uwagę , że Maciej Giertych , ojciec Romana, był sympatykiem politycznym Jaruzelskiego, a Jaruzelski z Kiszczakiem od połowy lat 80-tych misternie przygotowywali „okrągły stół”, czyli sfingowane i wyreżyserowane „oddanie władzy” przez komunistów, to  sytuacja dzisiejsza staje się bardziej zrozumiała. O „szarych szeregach” narodowych, dołach partyjnych i sympatykach nie piszę, tu schemat jest podobny jak dziś u Gowina, wcale nie muszą wiedzieć i rozumieć, do jakiego finału prowadzi ich lider i jakie ma zamiary. Tyle w skrócie.

Oczywistym jest, że jest to temat dość wstydliwy. Jasna odpowiedź na to, z kim „Konfederacja” chce działać i uczestniczyć we władzy, była by zawsze kompromitująca. Z uczciwej odpowiedzi bez uniku, ZAWSZE wyjdzie to samo, że  inne rządy w Polsce, niż rząd wskazany przez Jarosława Kaczyńskiego, przy aktualnej konfiguracji partyjnej, ZAWSZE muszą być rządami opcji rosyjsko-niemieckiej lub niemiecko-rosyjskiej. Nie chce wyjść inaczej. Ale może spałem na zajęciach z logiki. To na pewno ktoś mnie oświeci. Chętnie poczytam :).

Taka jest prawda. KAŻDY oczekiwany przez Konfederację inny, alternatywny rząd, może być tylko opcją rządów w Polsce dwu odwiecznych wrogów, niegdysiejszych zaborców i okupantów. Oczywiście reprezentowanych poprzez swoich tubylczych, „polskich” przedstawicieli w kraju nad Wisłą. Ale właściwe centrale będą znowu w Moskwie i Berlinie. To ma swoje skutki i trzeba to ludziom uświadamiać, bo wielu zdaje się nie wiedzieć, o co toczy się gra.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (27 głosów)

Komentarze

  Witam! No to ich kolego zawstydziłeś...Żadnego komentarza antypisu...Nie ma jak obnażenie, bo argumenty mają zerowe. To takie zera, bo jak przychodzi okupant, to jedyną ich ambicją, jest mu gorliwie służyć. To właśnie mamy takową część schedy, degeneratów pokoleniowej kolaboracji sowieckiej okupacji. Niektórzy ludzie wepchnięci w rolę niewolnika, sami z tej roli nie są władni wyjść! Pozdrawiam!

Vote up!
18
Vote down!
-2

ronin

#1628025

Dziękuję. Tak, to dziwne. Przez 8 godzin, do twojego komentarza, "zawstydzenie" , żadnego komentarza  "antypisu" .Ale też , pomijam " dyżurnych" , czasami to ludzie dobrej woli którzy się mylą, żyją w błędzie poznawczym. A ja wychodzę z założenia, że ileż to razy byłem w błędzie poznawczym w różnych sprawach. Po prostu tak bywa.  Ale jak ktoś atakuje wrednie rząd na który się głosowało, w debacie nie można nastawiać  "drugiego policzka". Swoje sprawy, prywatne, co innego, można a nawet czasami należy odpuszczać i wybaczać. Spraw Ojczyzny lepiej nie. Pozdrawiam. 

Vote up!
10
Vote down!
-2

janksero

#1628114

Prosze sie nie obawiac.

Nikt nie ma prawa, czy tez najmniejszych szans, by zachwiac sukces wyborczy obecnego Prezydenta.  Wszelkie dywagacje na ten temat mijaja sie z celem, poniewaz od samego poczatku, sprawa jest oczywista.

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-8

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1628027

- to ją zagospodarowali.

Jeszcze Polski Rząd beztrosko dla zmylenia nazywa ich OPOZYCJKA ! - zamiast mówić że to zdrajcy i śmiertelne zagrożenie dla naszej wolności i niepodległości a może i istnienia Polski jako państwa co już przerabialiśmy w historii.

Mnie zastanawia ich (konfederacji) - perfidia i stopień kamuflażu. Bardzo się natrudzili aby ukryć przed nami swą zdradziecką mordę.
Stare Bolki już się zużyły więc sięgają po nowych i po nowe tricki z "pawicą" na którą niestety wielu się nabrało.

Ten bolszewicki szczyl bosak jako polityk jest w tej chwili najbardziej niebezpieczną osobą dla naszej Ojczyzny.
Mam kilka jego zdjęć z cyrku jaki odstawili pod pomnikiem Dmowskiego w Warszawie. Około 1/3 zgromadzonych tam "gości" mówiła w języku rosyjskim i specjalnie się z tym nie kryli.

Vote up!
11
Vote down!
-3

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1628030

Faktycznie.

dla prymitywnych fanatyków to nie problem, zaś dla cwaniaków to sprawa jasna, porzadzą, z kim tylko się da.

chciałbym tu wtrącić swoje i zaznaczyc, że to osobliwa formacja, która dokonała skoku na politykę. Weszła z hukiem w politykę, by pozostawić wszystko a uwiesić się stołków warszawskich. Mają gdzieś swoje rodzime organizacje, z których wyszli, w przeciwieństwie do wielu podobnych partii w Europie nie zdobywają mandatów radnych, prezydentów, burmistrzów, nie mają opanowanych całych miast. Co to powoduje z kolei? chyba oczywiste, że populizm, próba wyjścia do szerszego elektoratu ale przede wszystkim walkę o stolki, więc jak najbardziej możliwe wszelkie kombinacje i alianse. Ponieważ zależą od swego żelaznego elektoratu oraz sojuszu z wolnorynkowcami a mają tylko kilka wysokich stołków i słabe zaplecze, są bardzo wrażliwi na skandal czy atak a do tego sami się podkladają. Nie jest więc to stabilna ani rokujaca organizacja zaś spajać ją musi wspólnota twardych, dzielonych interesów i poufne intrygi. Nie wróży to najlepiej, pomijając już cały populizm i nieklejącą się ideologię zastępującą program. Przekonałem się tez, jaki typ osób zdominował ich górę i wiem tyle z doświadczenia i historii, że taki typ liderów nie odnosi sukcesu. Coz, wiele osób nie ma o tym pojęcia a inni wypierają

Vote up!
10
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1628071

Grzegorz Schetyna: nie jestem ojcem kandydatury Kidawy-Błońskiej

https://t.co/0sOYHag3jw?amp=1

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1628094

:)) 

Vote up!
5
Vote down!
-2

janksero

#1628117

...skoro Autor rozpoczyna od kłamstw:

 

"Czyli nie ukrywającego swoich pro rosyjskich i pro putinowskich sympatii rzekomy „wolnorynkowiec” - wykalkulowany mitoman i sybaryta, Janusz Korwin Mikke, oraz polityczne dziecko, też prorosyjskiej rodziny Giertychów czyli Krzysztof Bosak."

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1628126

Ho, ho, kłamstwo to poważny zarzut.  Wszystko  "kłamstwo", czy tylko częściowo? Poruszone trzy nazwiska. JKM, Bosak i Giertychy. Który poszkodowany, wszyscy czy któryś szczególnie wyróżniony? Ciekawy jestem tego spojrzenia. No i odpowiedzi na moje stale aktualne pytanie :

Koalicja  Konfederacji z kim, z opcji sejmowych, ma być lepsza od aktualnego rządu i poprowadzić Polskę do lepszej przyszłości ? Przemilczenie pytania, unik czy konkretna odpowiedź ?

Vote up!
8
Vote down!
-4

janksero

#1628137

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika xiazeluka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Kłamstwem jest zarzucanie pro rosyjskości. Tak, to poważny zarzut i taki ma być. 

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1628474

Oj, tych tropów jest tyle, że można by sporo pisać. Ale by było symetrycznie.... Jak dostanę odpowiedź na zadane i przemilczane pytanie, to na wspomnianą kwestię prorosyjskości  odpowiem. Odpowiedź za odpowiedź.

Więc:  Koalicja  Konfederacji z kim, z opcji sejmowych, ma być lepsza od aktualnego rządu i poprowadzić Polskę do lepszej przyszłości ?

Vote up!
5
Vote down!
-1

janksero

#1628535

Wyzywanie Konfederatów od "ruskich onuc" nic wam nie da: https://www.facebook.com/search/top/?q=Naprz%C3%B3d%20Polsko!%20-%20Has%C5%82o%20wyborcze%20Krzysztofa%20Bosaka%20na%20Prezydentur%C4%99%20&epa=SEARCH_BOX

Pode powyższym linkiem jest info o przyszłych elitach Polski - dzisiaj po cichu, bez afiszowania się pracujących ekspertach. Nie są "przebojowcami", ic h do mediów nie dopuszczali i nie dopuszczają Masdalenkowcy, ale to są "bezimienni" patrioci którym rozgłos nie potrzebny.

Co do ŻydoPiSu - sam się rozpada - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=833054913841165&id=100014099925970

Vote up!
6
Vote down!
-6

antyleming

#1628128

Próbowałem zajrzeć i przeczytać ale pokazuje się i tu i tu, że "strona jest niedostępna". Może później spróbuję. Lecz ponowię pytanie:

Koalicja  Konfederacji z kim, z dostępnych  opcji sejmowych, ma być lepsza od aktualnego rządu i poprowadzić Polskę do lepszej przyszłości ? Przemilczenie pytania, unik czy dostanę konkretną odpowiedź ?

Vote up!
8
Vote down!
-3

janksero

#1628138

Głosujcie na Dudę i na PiS !!!!
Nadanie Łybackiej przez Dudę Krzyża Komandorskiego Orderu
Odrodzenia Polski to coś wspaniałego !!!

To przypomina sytuację z Orderem Świętego Stanisława, którego można było sobie w Rzeczypospolitej Obojga Narodów po prostu kupić.
Krok prezydenta Andrzeja Dudy jest wprost genialny. Takiego prezydenta nam trzeba.
A że to skandal?...Polacy, nic się nie stało !

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27916&Itemid=100

Mamy wspaniały kościół katolicki, warszawski w Polsce !

Parafia św. Antoniego w Warszawie organizuje wspólne czytanie Pisma Świętego z racji trwającego 12. Tygodnia Biblijnego.
Czytają Bołądź i Zielińska, które na znak solidarności z aborcjonistami, w mediach społecznościowych opublikowały zdjęcia z symbolem Strajku Kobiet, agresywnej organizacji kwestionującej człowieczeństwo dzieci w okresie prenatalnym.

https://wprawo.pl/dziewczyny-do-wszystkiego-otwarcie-wspieraja-aborcjonistow-teraz-poczytaja-biblie/
Nic to...trudno lepsze czasy dla Polski !

Mamy wspaniałego ministra zdrowia! Zabrania rodzinom identyfikacji zwłok.
Nie wiedzą kogo chowają w trumnach !

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rpo-apeluje-do-ministra-zdrowia-chodzi-o-zmarlych-na-covid-19/jwx68vh

Chcieliście komentarze i odpowiedzi konkretne? Proszę bardzo !

Vote up!
5
Vote down!
-5

Verita

#1628143

I tak można by detalami-duperelami zapełnić stronice. Że odznaczenie dostała jakaś lewicowa kobiecina, zapewne nie prezydent o to wystąpił, pewno z powodów politycznych dostała, ja sam bym nie dawał, ale można by całe stronice nazwisk "odznaczonych" wymienić, którzy dają się poznawać jako czereda szczekająca na Polskę i szkodząca jej, ba "zasłużonych opozycjonistów" wykreowanych przez system zła obok skromnych, nieznanych i niedocenionych prawdziwych bohaterów, znałem, którzy nic nie dostali bo umarli. Abp Nycz nadał swego czasu najwyższe w tym momencie odznaczenie papieskie staremu komuchowi ....Rzeplińskiemu. Jakaś parafia w warszawie coś tam, pewno proboszcz błądzi, zawsze też były "dziewczyny od wszystkiego", ale co to ma do rządu u Sejmu? Z ministra zdrowia nie wszyscy zadowoleni, może i mają w czymś  rację,  detale, detale detale, nikt na ziemi nie jest z wszystkiego zadowolony. 

Pytałem konkretnie a odpowiedzi nie ma :) , zmiany tematu, zajmowanie umysłu duperelami nie na temat. :). Więc cierpliwie ponowię :

Skoro Konfederacja ma lepsza propozycję dla Polaków niż ten rząd, i poprzez głosowania sejmowe i ataki na rząd robi wszystko by jego działania sparaliżować, to z kim planuje lub lub jej biedni i często naiwni  wyznawcy / bo politycy cwani i bezwzględni, polityka / oczekują koalicji jako najlepszego rozwiązania dla Polski? Wybór  1,2,3 czy też jakaś większa koalicja ? Konkretnie. bo sama Konfederacja ma 11 szabel, to ok 2,5 % ilości posłów :) ale nadymają się jak mądre sowy :) Ale oczywiście jak w naoliwione tryby wsypiemy 2,5 procenta piasku, lub do herbaty wsypiemy 2,5 procenta cyjanku, to zaszkodzić można bardzo i doprowadzić kraj lub człowieka do upadku. 

 

Vote up!
7
Vote down!
-3

janksero

#1628147

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zapewne nie prezydent wystąpił o odznaczenie dla Łybackiej...masz rację !
Bo ten chłystek nie ma w Polsce nic do gadania. Pełna zgoda.

Co to ma do rządu i sejmu...a no ma to, że gdyby rząd zadbał o ochronę życia ...nie byłoby aborcjonistek , czarnych marszy i czytania przez nie ewangelii.
Zwykła logika ci obca? PiSowi też...dlatega ręka rękę myje i i noga noę wspiera...jak to mówił wasz poprzednik okrągłostołwy - wałęsa-noga stołowa.

Detale, detale, detale...i tu masz rację !
Cała Polska jest detalem dla świata, Europy, szczególnie tego europejskiego kraju-Izrael, co to wygrywa EUROwizję.

Wiesz co to fałszywa alternatywa, manipulatorze?.
Tak się stawia pytania aby nie było dobrej odpowiedzi !
Jeszcze raz odpowiem konkretnie !

Nie potrzeba nam nam żadnej koalicji .
Potrzeba nam jednego , mądrego Polaka...to wystarczy a Polskę dźwignąć z ruin !

A ty Janku, lepiej idź psom szyć buty...bo do tego się nadajesz !
Huski jest bosy, goły i wesoły...obuj go i bawcie się dobrze, cwaniaki,łotry, zdrajcy i zaprzańcy...ale nie naszym kosztem !

"Dla mnie już to jedno jest dowodem prawości, że nie podobam się złym." Seneka

Vote up!
5
Vote down!
-7

Verita

#1628152

No nieźle. jeszcze do tego PiS winny czarnym marszom. 

..."Nie potrzeba nam nam żadnej koalicji .Potrzeba nam jednego , mądrego Polaka...to wystarczy a Polskę dźwignąć z ruin !" Jakie to proste :):) I tym "mądrym Polakiem jest akurat Bosak albo Janusz Korwin Mikke, wierchuszka Konfederacji, co to zrobią Polskę mlekiem i miodem płynącą. :):). Będą Polskę "dźwigać z ruin"... :). Oby szycie butów dla psów nie było jedynym zajęciem które pozostanie Polakom, jakby doszli do władzy. A oni będą kierownikami.

Spokojnie, epitety wybaczam, każdy miewa gorsze chwile. Zwolenników Konfederacji raczej  nie atakuję, ani nawet specjalnie krytykuję. Czekam ciągle na odpowiedź: Konfederacja ma 11 -tu posłów.  Jeśli PiS i Zjednoczona Prawica zła, kto będzie tym lepszym, dla Polski zrobi więcej i Polakom da więcej. Wobec skrajnie wrednych ataków ze strony wrogów zewnętrznych, to nieetyczne i niepatriotyczne. Chcą Niemcom zawdzięczać swój udział we władzy? Więc sejmową  Konfederację, w gruncie rzeczy destrukcyjną i kąsającą rząd, tak, krytykuję, jak najbardziej. Gdyby nie atakowali rządu, to bym o nich nie pisał. Każdy Polak powinien bronić rządu na który głosował. Ja głosowałem "za Kaczyńskim". Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-4

janksero

#1628159

Wspaniała inicjatywa Gówna Wyborczego.
W najnowszym numerze specjalny dodatek w którym przeczytacie dlaczego wybory korespondencyjne mogą być śmiertelnie niebezpieczne.
Zachęcamy do prenumeraty...
Teraz otrzymasz GóWno Wyborcze łatwo i wygodnie bez wychodzenia z domu dzięki ........Poczcie Polskiej.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1628286

serdecznych przyjaciół ruskich narodowców ze ścierwoneonówki - czyli zbolszewizowanych politycznych idiotów, a także pseudo katolików i pseudo patriotów w rodzaju: "xiazeluka", "markowa", "verita", czy "kefas z giathalassy".

Tych narodowych sowiecko-socjalistycznych ruskich patriotów cechuje bezrozumny i prymitywny polityczny kretynizm nie pozwalający im na rozumienie tego, że polityka ma swoje prawa...

Dlatego, w polityce działania zgodne wyłącznie z własnym wishful thinking, bez liczenia się z istniejącymi politycznymi realiami - prowadzą jedynie do tego, że traci się wszystko.

Odczuł to na własnej karierze politycznej kilka lat temu rozsądny polityk i katolik Marek Jurek...

Jednak politycznym kretynom używającym nicków "markowa" czy "verita" -- powołującym się na swój dewocyjny katolicyzm -- a jednocześnie atakującym polskich patriotów, hierarchów Kościoła oraz o. Rydzyka -- nie przeszkadza ich własna, wręcz bolszewicka nienawiść do polskich patriotów...

Jednak można zapytać o to, co taka bolszewicka nienawiść ma współnego z nauczaniem Kościoła czy katolicyzmem?

Nie przeszkadza im także ich narodowo-socjalistyczna wspólnota antypolskich pogladów oraz związany z tym ich przyjacielski i serdeczny sojusz z bolszewickimi politrukami z sowiecko-ruskiej ścierwoneonówki.

Pewnie dlatego, że tych ruskich narodowców łączy wspólna narodowo-socjalistyczno-bolszewicka, a więc braterska nienawiść do polskich patriotów...

Vote up!
3
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628544

Patryk Jaki: Widzimy kalkę strategii Komunistycznej Partii Polski z 1919 roku, która próbując podważyć fundamenty odradzającego się państwa polskiego, nawoływała do bojkotu pierwszych wyborów po zaborach. Próbowano w ten sposób odebrać legitymację demokratycznie wybranej władzy. Nawet do głowy by mi nie przyszło, że po ponad 100 latach, może dojść do tej samej sytuacji. Dziś próbuje się wymyślić nową „definicję” demokracji. Działanie to zgodne jest z następującym modelem: jeżeli nasz kandydat nie ma szans, to w takim razie musimy podważyć legalność wyborów. Kiedy wybory będą więc „legalne” dla Platformy Obywatelskiej? Wtedy kiedy „ich” kandydat (kandydatka) będą mieli szansę. Nie zgadzamy się z takim traktowaniem demokracji. W tle wybrzmiewa słowo, które opozycja miała podobno na sztandarach, czyli „konstytucja”. Wybory majowe, to nie jest kaprys Prawa i Sprawiedliwości, jest to obowiązek wynikający wprost z  ustawy zasadniczej. Ich strategia jest obliczona na to, by korzystając z instytucji europejskich, kwestionować legalność wyborów. I nie mamy tu do czynienia z jakimiś naruszeniami, ale z faktem, że Platforma Obywatelska źle wybrała swoją kandydatkę, na którą nie chcą głosować nawet wyborcy PO. Wybory odbywają się w niewygodnym dla opozycji terminie, gdyż jej wyborcy karzą to ugrupowanie za zachowanie jej polityków w dobie pandemii. Wniosek Halickiego wpisuje się właśnie w tę strategię.

 

https://wpolityce.pl/polityka/498684-jaki-o-opozycji-i-brukseli-polakom-konczy-sie-cierpliwosc

Vote up!
2
Vote down!
0
#1628961