Dlaczego władza w Polsce zwleka z wprowadzeniem stanu wyjątkowego???

Obrazek użytkownika izaluka
Kraj
Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.4 (głosów:9)

Komentarze

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/el-mundo-rzad-hiszpanii-rozwaza-calkowita-blokade-kraju/

Według informacji, które podał w sobotę dziennik El Mundo, Hiszpania ma zostać poddana wzmożonej kontroli – pisze Agencja Prasowa Reuters. Obywatele będą musieli przebywać w mieszkaniach, jedynym wyjątkiem będzie robienie zakupów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

izaluka

#1621747

W Lombardii pogłębia się kryzys na tle wzrostu liczby zgonów osób zakażonych koronawirusem. Brakuje tam miejsc w kostnicach. Szczególnie trudna sytuacja jest w rejonie Bergamo. Jej symbolem jest 11 stron lokalnej gazety „L’Eco di Bergamo” z nekrologami.

Także w Bergamo, prowincji najbardziej dotkniętej przez epidemię, kościół przy tamtejszym cmentarzu został zamieniony w ostatnich dniach na kostnicę, bo zabrakło miejsc w tych przyszpitalnych.

Podobna sytuacja jest w Cremonie, gdzie ciała zmarłych przewożone są do kościoła przy tamtejszym szpitalu.

Kuria w Brescii udostępniła kościoły, w których można ustawiać trumny w oczekiwaniu na pochówek.

Sto dodatkowych miejsc na ciała przygotowały w kostnicy władze Mediolanu, zmieniając jednocześnie przepisy; obecnie rodziny mają pięć dni zamiast trzydziestu na decyzję o tym, gdzie pochowają swoich bliskich.

https://nczas.com/2020/03/14/wlochy-w-lombardii-brakuje-miejsc-w-kostnicach/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

izaluka

#1621748

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1621762

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

izaluka

#1621749

Tyle pieniędzy udalo mu sie zebrać chociaż na ta konwencję i biedny musi mówić do krzeseł

Zamiast odwołać i kupić mydło czy posiłki, robi konfę do pustych krzeseł.

Logika level: Bosak.

Idiota

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1621753

ponieważ YT blokuje wystąpienie K. Bosaka. Mówił do pustych krzeseł (tak napisałeś) aby nie narażać ludzi, ale wystąpienie zostało nagrane i gdyby nie cenzura YT wysłuchałoby go bez narażania siebie i innych tysiące ludzi. Ciekawe co takiego niewygodnego dla YT mówił poseł, kandydat na prezydenta RP K. Bosak. Napiszesz?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

izaluka

#1621761

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1621763

Wielka Brytania. Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 niemal się podwoiła
„Rozumiem, że ten wzrost liczby zgonów związanych z Covid-19 będzie dla wielu powodem do niepokoju. Społeczeństwo powinno wiedzieć, że każdy środek, jaki podejmujemy, ma na celu ratowanie życia i ochronę najsłabszych” – oświadczył naczelny lekarz Anglii Chris Whitty.

To zdecydowanie największy dobowy wzrost liczby zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Od czasu, gdy 5 marca zmarła pierwsza osoba, w kolejnych dniach nie zdarzyło się, by zmarły w ciągu jednego dnia więcej niż dwie osoby.

Rekordowo zwiększyła się też liczba potwierdzonych zakażeń – według stanu na sobotę rano było ich 1140, co oznacza wzrost o 342 w ciągu 24 godzin. Od momentu, gdy epidemia wyszła poza Chiny, w Wielkiej Brytanii przeprowadzono ponad 37,7 tys. testów na obecność koronawirusa.
https://nczas.com/2020/03/14/wielka-brytania-liczba-ofiar-smiertelnych-covid-19-niemal-sie-podwoila/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

izaluka

#1621751

Wg środowiska akademickiego od prof. Ewy Dolińskiej, której przekazano informację z Shennzhen, gdzie badają tego wirusa ...”Jeśli masz katar i przeziębienie z plwociną, to nie może to być wirus COVID-19. Ten objawia się suchym kaszlem, bez kataru."
To najłatwiejszy i pierwszy sposób ustalenia czy należy się poddać kwarantannie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1621752

i dziękuję za informację.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

izaluka

#1621760

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1621754

a co nam da wprowadzenie stanu wyjątkowego? Że pozamykają nas w domach? Może jeszcze godzine policyjna wprowadzić?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1621755

a dzięki temu nie zarazimy siebie i innych. Uważasz, że nosiciele wirusa powinni mieć swobodę zarażania innych ludzi? Sarkazm o godzinie policyjnej nie licuje z powagą sytuacji, z której to powagi najwyraźniej nie zdajesz sobie sprawy. Ponieważ znacznie więcej osób, nie tylko Ty, wypiera realność zagrożenia dla życia własnego i innych ludzi, niezbędne są zdecydowane działania administracyjne.

"Twój komentarz wezmę pod rozwagę" - to bardzo dobrze.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

izaluka

#1621759

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie stanu epidemicznego na terenie całego kraju. Powodem jest koronawirus. Skutek jest taki, że zamknęliśmy granicę przed obcokrajowcami. Polacy natomiast wciąż mogą wracać do Polski. Jak się okazuje wracać będą głównie… z Włoch. To tam większość spędziła zeszły weekend.

Portal „Wirtualna Polska” razem z firmą Selectivv sprawdził gdzie byli Polacy w ostatni weekend. W końcu w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan zagrożenia epidemicznego co skutkowało zamknięciem granic. Nie wpuszczamy obcych, ale wciąż dajemy możliwość powrotu do kraju Polakom. No, a skąd będą wracać nasi rodacy? Najprawdopodobniej…. z Włoch. Wielu poleciało tam, choć właśnie w ten kraj najpotężniej uderzył koronawirus.

„Na naszą prośbę firma Selectivv sprawdziła, ilu Polaków w ostatni weekend (7-8 marca) przebywało w czterech europejskich krajach z największą liczbą zakażonych osób. To Włochy, Niemcy, Francja i Hiszpania” – czytamy na stronie WP.

Który z tych krajów cieszył się wśród Polaków największą popularnością?
„Z zebranych danych wynika, że w ostatni weekend najwięcej osób z polską kartą SIM i/lub polskim językiem w smartfonie było we Włoszech – 4806 osób. W Niemczech przebywało 1794 takie osoby, w Hiszpanii 112, a we Francji – 109” – dowiadujemy się z badania firmy Selevtivv.
https://nczas.com/2020/03/14/gdzie-polacy-spedzili-ostatni-weekend-a-jakze-we-wloszech/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

izaluka

#1621756