Premier Morawiecki – Piotr Patkowski, trafna nominacja na vice ministra finansów ?.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Przyznaję, że rozśmieszył mnie małpi szał jakiego dostała opozycja na wieść, że premier Morawiecki desygnował na vice- ministra finansów, młodego /29.l / i zdolnego człowieka z Lubelszczyzny, absolwenta UMCS. I tak sobie pomyślałem, że system zła można ogrywać zwłaszcza ruchami zaskakującymi. Tam, gdzie gra toczy się wg przewidywalnego schematu, przeciwnicy rządu są mocni. Wycie antyrządowych mediów pokazuje raczej, iż jest to nominacja trafna.

A dla młodych Polaków ta nominacja to sygnał, że mają szanse na przyszłość, bo obóz patriotyczny chce odmładzać kadry państwowe, otwierają się możliwości dla młodych, zdolnych i kompetentnych.

Oczywiście stary układ który widział by „na górze” komusze dzieci i wnuki , czy też platformianych „ekonomistów” teraz toczy pianę, ale to przecież naturalne dla ideowych i politycznych potomków Balcerowicza. I też wszelkiej maści malwersantów. Tyle pieniędzy możliwych do wyprowadzenia z kasy państwa „marnuje się” na cele społeczne i jakieś „nieżyciowe” stymulowanie gospodarki :). Zgroza.

Za kilka lat wybory samorządowe , być może mieszkańcy dużych miast będą gotowi na nowe młode kadry, miasta będą potrzebowały młodych patriotycznych specjalistów, którzy potrafią zreformować ich finanse, gospodarkę i administrację, zredukować zadłużenia. Otwierają się szanse dla młodych spoza komunistyczno-SBckiego układu i układów z tamtym „stowarzyszonych”. Szanse dla młodego pokolenia na wzięcie udziału w budowaniu pozycji Polski w Europie i świecie.

Za każdym razem, gdy na politycznym firmamencie po stronie rządowej pokazuje się ktoś młody, zaczyna się sabat czarownic. Czego to dowodzi? Postkomunie i środowiskom z nią zblatowanym strach zagląda w oczy. Nie każdy to rozumie. Cały czas liczą, to strategia, na metrykalne wykruszenie się obozu patriotycznego. Po stronie rządowej i wyborczej. I choć zupełnie się nie da, MOŻLIWIE JAK NAJWIĘKSZE ODCIĘCIE RZĄDZĄCEJ OPCJI PATRIOTYCZNEJ OD MŁODYCH, poprzez zrobienie im wody z mózgu na uczelniach lub wciąganiu w orbitę rosyjską. Równolegle idą próby wprowadzania deprawacji nowych pokoleń od kołyski. Przecież dewiant nie będzie głosował na taki jak aktualny rząd, a raczej szukał „wolności” w Berlinie czy Brukseli. Opozycja chce, by w pewnym momencie zabrakło nam, już na zawsze, tych kilku procentów do wygrania wyborów. Wtedy wygrają ONI, niemieccy i sowieccy, mając w Polsce swoich nie ekonomistów nawet, a ekonomów i karbowych.

Każdy młody i zdolny pokazujący się w aktualnym rządzie, te nadzieje opozycji pogrąża. Bo młody przyciąga wzrok i uwagę innych młodych, budzi ich zainteresowanie, także polską patriotyczną. To dla zaprzańców i politycznych wykolejeńców marzących o powrocie do władzy, grób. No i koniec nadziei na bezkarne, w myśl dewizy, „jak najmniej wysiłku, jak najwięcej pieniędzy”, dojenie kasy państwowej. Tak to widzę z perspektywy obserwatora zmagań rządu i środowisk patriotycznych z patologiczną przecież w dużej części opozycją wspieraną przez zagraniczne, choć w polskim języku wyrażane media.  

Nie ma polityki i mocnego państwa bez pieniędzy i odpowiedniej, narodowej polityki gospodarczej, ekonomicznej i finansowej . A tego sługi Niemiec i Rosji naszemu krajowi nie zapewnią. Nie mogą, bo tego nie potrafią. Bez dyrektyw i prowadzenia za rękę, dyskretnie a czasami wprost przez sąsiednie stolice, stają się nikim.

Musimy pamiętać, że nie da się konkurować ze światem za pomocą tylko patriotycznych piosenek. Niestety, tak to nie działa. Potrzeba polskiej, prowadzonej przez Polaków i dla Polaków gospodarki i finansów.

Piotr Patkowski być może wizerunkowo nie nadawał się na kandydata na posła. Tak uważam. Ale talentem, charakterologicznie i kompetencyjnie wydaje się znakomitym, perspektywicznym i patriotycznym urzędnikiem odpowiedzialnym za finanse. Na tym polu potrzebne są młode polskie mózgi, mogące konkurować z innymi finansowymi mózgami w świecie. Tubalny głos ani zaawansowany wiek, nie są do tego potrzebne.

Skoro premier Morawiecki, doświadczony w finansach, jego desygnował, to jestem przekonany, że ten młody człowiek, już przecież sprawdzony, potrafi pilnować polskich interesów. A tylko o to chodzi.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (16 głosów)

Komentarze

Ona - w wieku odpowiednim na bycie globalnym ekspertem  od ocipienia  klimatu.

On - za młody na bycie wiceministrem.

 

Mam gdzieś ile ten człowiek ma lat.Jak się zna na robocie (a podobno bardzo i jest mega pracowity)to czemu nie można dać jemu szansy?  A później wszyscy będą narzekać,że ludziom młodym nie daje się szansy,szczególnie w polityce gdzie przed 2015 mieliśmy ciągle te same twarze od 89

Tu  debilnej opozycji nie chodzi o wiek, a wygląd. Gdyby był wysokim brunetem z brodą  i garbatym nosem nikt by nawet nie zwrócił uwagi

 

 

Szacunek, młody i zdolny.

Vote up!
11
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1626551

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

D tj pry zrządzł fnnsm skrbnk prclnwj śwnk.  Tk jk c &qt;ksprc&qt; Mcrwcz, c znl sę n ktstrfch ltnczych, b klk rzy lcl smltm jk psżrw. Prwd jst tk, nkt kt m pjęc knm pd tą rną d jkj PS dprwdzł Plskę n chc sę pdpsć, brą młdych bz dśwdczn, lb z dśwdcznm w KFC, b tylk tcy sę dcydją.

Vote up!
4
Vote down!
-12
#1626569

Wyj pajacu wyj

Może ci przypomiec ile lat miały takie śmiecie gdy sprawowały już funkcję ministerialne

Znasz takiego obszczymura jak Sikorski
Znasz takiego obszczymura jak Kosiniak Kamysz
Znasz takiego obszczymura jak Olejniczak

Chcesz tego więcej?

Vote up!
13
Vote down!
-2
#1626570

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Chcesz tego więcej?"

- jaki
- misiewicz
- janninger
- itd

Vote up!
4
Vote down!
-9
#1626600

Vote up!
8
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1626646

Podpisuje się Morawiecki. Jako szef. A  "pod tą ruiną do jakiej PiS doprowadził Polskę" :) Przy niedzieli dobrze się czasami rozweselić :) To miało być ..pod tą ruiną, do jakiej PiS doprowadził złodziei ". Ale  złodzieje, to jeszcze nie cała Polska ? :). Aaa.. jeszcze emeryci SB-ccy czują się zrujnowani. To jeszcze jestem w stanie zrozumieć . Ale przecież aż 25 lat, za waszych rządów, oni  brali wielokrotność zwykłej emerytury. Za krótko? Ruina. Teraz pewnie myślą sobie i debatują .."pod tą ruiną, do jakiej PiS doprowadził "naszą" Polskę". Po ludzku, to to rozumiem. Każdy chce więcej  Ale oni wszyscy razem to też jeszcze nie cała Polska ? I do tego "wstrętne PiS-iory " zamiast im, dały matkom z dziećmi. Kto to widział takie rzeczy ?. O taką Polskę "my walczyli" od 44 roku ? .Tak, taka Polskość to "nienormalność" :). A za Balcerowicza i Platformy było tak dobrze. Aż łzy niektórym na to wspomnienie "cisną się do oczu". 

Vote up!
11
Vote down!
-3

janksero

#1626580

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Buczek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jacy złodzieje? Jeżeli ktoś jest złodziejem to poproszę o nazwiska. Bo chyba za złodziejstwo dostaje się wyroki?

Vote up!
4
Vote down!
-9
#1626586

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"chyba za złodziejstwo dostaje się wyroki?"

Nie zawsze - wystarczy znać kogo trzeba, bądź być rodziną kogo trzeba, albo być politykiem, księdzem, prokuratorem, sędzią, ...............

Niejednokrotnie nawet po skazaniu jak ma się dobre plecy to i p'REZYDENT UŁASKAWI albo i jeszcze wyczyści kartotekę jak to zrobił Lech Kaczyński dla kupla swojego zięcia

Byli, są i pewnie po wsze czasy będą: równi i równiejsi - czytaj: ONI i plebs

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1626602

Znam ja ten argument. Od 44 roku misternie budowali własne, komunistyczne sądownictwo i te raz się śmieją. "Nie ma wyroków, nie ma złodziejstwa" :). Takie bractwo cwane. A jak się ci sędziowie z odpowiednim "pochodzeniem", i "korzeniami" mocno zębami  trzymają  biurek :) ! . Niektórzy już ledwo powłóczą nogami,  szare komórki zwapniałe ale na trybunały europejskie piszą, że chcą pracować ile tylko się da dla dobra "Europy", co tam emerytura w  65r. ż.  "praca ważniejsza". Bo kto będzie lepiej pilnował interesów złodziei, jak nie stare , wypróbowane kadry marksistowskie. Młode pokolenie "to już nie to" :) . Już może tak nie dopilnują, na siłę pchają tam uczciwych. Dyktatura  PiSiorów. A nie daj Boże by nastały jakieś PiS-iorowe sądy, jakaś etyka, prawda, uczciwość, jakaś kultura łacińska, jak taka piękna była azjatycka. Zgroza. Niech ktoś mi pokaże człowieka spracowanego, murarza, kierowcę, elektryka, rolnika, górnika, co się bije w trybunałach że chce pracować "jak najdłużej", ucieka od emerytury. Chociaż sędziowskie emerytury 100 % towe, po 12-15 tysięcy, każdy normalny człowiek to by czekał na taki miły emerytalny czas. Ale oni maja "misję". Wierni. Już tam w Moskwie na wielu papiery i foto mają. Nie ma obawy.  Zatrzymać reformy i naprawę Polski, kiedyś tatkowie  ślubowali Stalinowi, trzeba tatki słuchać. . A potem czytam, "nie ma wyroku, nie ma złodziejstwa" . Wyroku nie będzie, "swoich" mają karać?

Vote up!
11
Vote down!
-1

janksero

#1626609

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Oracz został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N pdstw rlcj klgów z stdów: ,,prktykjący - nwrzący" czyl znów prwdpdbn jkś młdztk mltk rycrzyk mltńsk.
Vote up!
4
Vote down!
-10
#1626571

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Buczek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przcż n m pryszcz t jst dyskwlfkjąc dl kmnstyczng ps

Vote up!
3
Vote down!
-10
#1626577

A ten pryszcz jak masz miedzy nogami nie  jest dyskwalifikujący z bycia......Buczkiem a tylko Buczącą

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1626589

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Aj tam pryszcze...

Lepiej pryszcze niż PCHŁY jak tutejszy wodziryj drużyny pałkarskiej znad Tamizy :))

A młodego wzięli może jako nową maskotkę dla kopniętego wybuchowego antka bo wybory tuż tuż i trzeba go czymś zająć aby się oszołom nie wychylał - poprzednia maskotka pewnie została za granicą :))

Vote up!
4
Vote down!
-8
#1626606

Kibole to zakała polskich stadionów. Te gnidy potrafią zepsuć nam prawdziwym kibicom niejeden mecz...

Millwall FC

zajumane z TT

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1626614

ścierwoneonówki sterowanej przez sowiecka agenturę ze zbrodniczych organizacji WSI i SB w sowietyzowanym PRL.

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Vote up!
8
Vote down!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1626704

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jżl tk trfn dbrł sb Ptkwskg jk Szmwskg....t rtj sę kt mż! Jż czs n msrcrdę dl mn. Szmwskg ! czywśc n czs mrzyć tkj, jkj żył Mćk z Bgdńc w dysksj z Knnm Lchtnstnm. N jstm tkm ptymstą. Mż frjc m, jk Słtn t czynl, zlny, jdwbny sznr? N mżc dpścć, by tn, pzbwny rzm, wdzy mdycznj rz hmlców sbnk, tk dłg rządzł dykttrsk sprym pństwm. Jkżż grźn jst dl Plków, gdy rzędjący Przydnt, p. . Dd, pwd, t pblczn, ż „f mn. Szmwskm”. Szntż czy dmncj? Mż wystrczy łgdn dymsj ddn w pkę Klgm z Twrk? [chdz m czywśc p. Sz. !! jkżbym śmł nczj!!] N mżn dpścć, by tn ndpwdzlny sbnk strszył ns ltm, jk Blcrwcz, c t zwsz „pwnn djść”. Mrsłw Dkwsk ==================== Pszę fmlrn „Mtszk złty!”, b częst bwłm sę z nm, gdy mł prę lt, w Wrcłw. Tk sę wtdy dbrz zpwdł! Nkt z blskch n mógł przypścć, ż zjdz d pzm bnkstrów... j, ls… http://dkwsk.pl/ndx.php?ptn=cm_cntnt&tsk=vw&d=27849&tmd=100
Vote up!
3
Vote down!
-6

Verita

#1627289

"markowa" czy "verita" nienawidzący polskich patriotów i o. Rydzyka - a jednocześnie udający katolików.

"Jak z poniższego zestawienia wynika, jej wręcz bolszewicka nienawiść do polskiego patriotyzmu jest dość wysoko punktowana przez blogerów:

"Punkty komentatora: - 4073"

Vote up!
6
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1627303

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

zapraszam na www.ekspedyt.org - tam jest normalnie.
Ostatnio nawet Panią cytowałem: https://www.ekspedyt.org/2020/04/21/kary-i-nagrody-w-wychowaniu-dzieci/

Vote up!
3
Vote down!
-5

panMarek

#1627425

     katolików żywiących się swoją wręcz bolszewicką nienawiścią do polskich patriotów!

Czyli tak samo jak i ten bolszewicki politruk, który chwali tę szczujnię...

Vote up!
6
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1627431

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zprszn wystswn przz Pn t dl mn wlk zszczyt, zrknę tm przy njblższj kzj. Częst dwdzm,gścnn różn prtl, szczgóln t, któr Npprwn dżgnją d czc wry. T jst gwrncj ch pzm nrmlnśc. T jst ch rkmndcj. Wydj m sę, jdnk, ż włśn t, gdz njwększ bd z nędzą, gdz pzm wdzy, wry rzm jst njsłbszy...t jstśmy njbrdzj ptrzbn. Mm blg cęgów, któr przychdz nm znsć. N tych prtlch gdz jst nrmln, gdz mżn sę przmć dzj sę dż dbr...tm n jstśmy ż tk brdz ptrzbn. Srdczn pzdrwm
Vote up!
2
Vote down!
-5

Verita

#1627442

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Choć moje 'gorsze ja' podszeptuje: zostaw ich, niech sczezną w swoim husko-dulsko-tarnackim sosie.

Vote up!
2
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1627446

"zwisza"-jąca załgana czerwona kanalia - żadne leczenie nie pomoże.

Tak jak im nie pomaga ten ich załgany katolicym - na jaki sie często powołują - jednocześnie rzygając tą swoją bolszewicką nienawiścią do Polaków i polskiego patriotyzmu!

jednak, jakiś dłuższy pobyt w jakimś zakładzie zamkniętym pewnie mógłby tę ich antypolską schizofrenię i bolszewickie szczucie na polskich patriotów choć trochę załagodzić...

Vote up!
6
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1627451

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Człowieku prosiłem abyś napił się melisy i aż tak się nie napinał
Oszczędzaj te pampersy bo mało czy nie mało ale każdy z nas się jednak do ich refundacji dokłada
Włącz sobie TV PIS i się uspokoisz oglądając i słuchając że mieszkasz w kraju miodem i winem płynącym...

(bo oczywistym jest ze administracja palcem cię nie tknie za opluwanie innych userów)

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1627490

niebyt-ekspedyt

 

tam jest niebyt

czyli ekspedyt

Vote up!
4
Vote down!
-1

jan patmo

#1627724

Przecież to jakiś psychol i do tego kretyn.

Marzy mu się dobijanie sztyletem ministra?

Sam stale straszy a oskarża o to innych, czepia się nawet gdy premier ufa miniastrowi. Pewnie gdyby nie ufal, to byłoby normalne? Jak można wyciągać takie rzeczy jako zarzut i mieć takie swoje skojarzenia, by publicznie zalecac zabójstwo. Jeszcze banksterstwem chce obsmarować, by ochydzić w oczach tępaków. Co za kłamliwe cham z absurdalnymi urojeniami. A taka Verita, mająca się za najświętszą katoliczkę, jeszce  to propaguje i aż piszczy z zachwytu. Sami wariaci.

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627717