Rożek zdemaskował Trumpa

Obrazek użytkownika Janko Walski
Świat

Gazecie Wyborczej ubywa czytelników, gdzie trafiają? Być może do "Gościa Niedzielnego". Przynajmniej "w temacie" Stanów Zjednoczonych znajdą ukojenie. Temat ten w jakże szacownym tygodniku o rosnącej sprzedaży, konweniującej z spadkiem GW, zabezpiecza nijaki Rożek Tomasz. Zabezpiecza dobrze, bo jak tu nie docenić ostatniego odkrycia Rożka, że w Polsce wygrałaby wybory Hilary Clinton, bo miała więcej głosów i tylko pokrętna, sprzyjająca motłochowi ordynacja sprawiła, że przegrała. Domyślamy się, bo Rożek jest zbyt kulturnyj by wygarnąć wprost, że taki przygłup jak Trump przy innej ordynacji prowadziłby taką samą kampanię.

Z Gazety Wyborczej już wiemy, że wygrał dzięki motłochowi, który dał się omamić populiście. "Większość wyborców nie podejmuje decyzji na podstawie racjonalnej analizy faktów" - wtóruje GW Rożek i odsłania całą grozę: wygrał za pomocą internetu, a ściślej botów - programów komputerowych podszywających się pod żywego człowieka. W sieci wszak "nie tyle jakość się liczy ile ilość. A jeżeli tak... droga do manipulacji zostaje otwarta. (...) Gdy mamy za mało ludzi do komentowania, pisania  postów, inicjowania dyskusji na setkach, tysiącach forów, a nawet do pisania newsów... zatrudniamy boty (...) Korzystały obydwa sztaby wyborcze ale sztab Trumpa zrobił to nieporównywalnie skuteczniej (...) boty uczą się, argumentują, wchodzą w spór i są w stanie wykazać słabość argumentów drugiej strony. Przede wszystkim są jednak przekonywające. Bo jest ich dużo i są zdeterminowane. (...)  Po pierwszej debacie w portalach społecznościowych wybuchła wręcz euforia związana z Trumpem. Spora część tych euforycznych głosów nie była pisana przez ludzi."

Mocne, prawda?  Na jakiej podstawie Rożek stawia swoje tezy? Jest przekonany, bo jak wyjaśnia "boty są tak doskonałe, że nawet korzystając ze specjalistycznych narzędzi, nie zawsze da się odróżnić wpisy ludzi od generowanych przez programy". Zatem doskonałość botów, ich niewykrywalność dowodzi niezbicie ich perfidnego istnienia.   Dowiadujemy się wprawdzie, że uczeni z Oxfordu "rozłożyli ręce", ale Rożek nie poddał się. Tamci przyjęli, że konta generujące ponad 50 wpisów dziennie wskazują na maszynę i wyszło im niewiele. "W czym problem, by zamiast jednego fałszywego konta z 50 wpisami dziennie założyć 10 kont z 5 wpisami dziennie?" - odkrywa Rożek i jest w domu, teza obroniona: "Tylko na twitterze boty wygenerowały do miliona tweetów wspierających Trumpa." W dalszej części tekstu rozkręca się jeszcze bardziej: "szacuje się, że na samym tylko Twitterze jest 15 milionów kont obsługiwanych przez boty."

Po tak niepozostawiającej cienia wątpliwości analizie pozostało już tylko Rożkowi zdemaskowanie zasobów, z których czerpały boty. "W jednym z mołdawskich miasteczek powstało 100 stron internetowych, które zajmowały się publikowaniem fałszywych informacji o Hilary Clinton." - czytamy no i mamy jasność - jak Mołdawia to wszyscy wiedzą... długie ramię Rosji. I tu iluminacja - za Trumpem stoi Putin - przebija nasze myśli.

Putin stoi nie tylko za Trumpem ale także za Macierewiczem, czego dowodem niepozostawiającym cienia wątpliwości, jest, jak przekonują wybitni publicyści "Polityki", brak dowodów.

Uczcie się tumoki z GW  jak to się robi, bo odetną kasę!

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (9 głosów)

Komentarze

Właśnie dlatego podpisuję się  : cyborg !

Moja dewiza : mów ludziom prawdę - za cholerę ci nie uwierzą.

Vote up!
4
Vote down!
0

#1526751

Ktoś w innym miejscu zauważył: "jezeli boty pisza logiczne komentarze i sa w stanie na argumenty pokonać interlokutora, to moze z tym Trumpem też miały rację?"

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

JW

#1526846

Serwus Janko Walski! Super wpis! Dzięki za celene wychwycenie rewelacji niejakiego Tomasza Rożka z GW. To naprawdę dzennikarski rarytas, godny polecenia każdemu, kto szuka prawdy o polskiej, wielce oryginalnej rzeczywistości. Nisko spadły notowania Michnika, skoro księżycowe widmo Rożka, znalazło poczytne miejsce na jego łamach. Zarazem to esencja polityczna tego zepsutego środowiska, które wyje głośno i sromotnie, po klęsce Hillary i w żalu utulić się nie może. Z każdym dniem widać zarazem, jak wielkim darem jest zdecydowane zwycięstwo kandydata Republikanów Donalda Trumpa.

I czy można się kolejny raz dziwić ludziom, że karmieni taką papką przez lata całe, po prostu odwrócili się gremialnie od tego typu źródła informacji, bo każdy ma rozum i po pewnym czasie, jednak pewne rzeczy do niego docierają, a  przecież nikt nie chce być na dłuższą metę robiony w bambuko.

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1526779

Mnie najbardziej zdziwiło umieszczenie czegos takiego w Gościu Niedzielnym. W tym samym numerze wszystkie inne artykuły są w porządku, także inny poświęcony Stanom. Ktoś z komentatorów na innym forum podał parę szczegółów o autorze. Nie weryfikowałem ich, ale wydają się wiarygodne:

1) Tomasz Rożek jest twórcą nowej Sondy. Sonda 2 jest kontynuacją znanego w PRL-u programu popularno naukowego.
2) Ma/miał on swój blog na Salon24: http://tomasz.rozek.salon24.pl/ Ostatni wpis jest ze stycznia 2015.
3) Zanim powstała Sonda 2, prowadził cykl wykładów w śląskich plenerach, m. in. w Opolu: https://www.ngopole.pl/2014/06...
3) Z tego co piszą o nim ludzie, podobno na studiach był wybitny. Jako jedyny z roku potrafił nie zaliczyć egzaminu, ponieważ cały rok męczył wykładowcę głupimi pytaniami. Oczywiście nie umniejsza to wiedzy pana Tomasza, a pokazuje jedynie jakich w Polsce mamy wykładowców ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

JW

#1526845