Krzysztof Wyszkowski-Jeśli sąd drwi z prawa nie pozostaje nic innego jak obywatelski sprzeciw w formie obrony prawa przed sądami

Obrazek użytkownika Ciri
Kraj

Publikujemy oświadczenie Pana Krzysztofa Wyszkowskiego,

w związku z wyrokiem sądowym, który nakazał przeprosić byłemu opozycjoniście Lecha Wałęsę za stwierdzenie, że „współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa i pobierał za to pieniądze”.

Oświadczenie

Sopot, dnia 16 maja 2011 r.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wyrokiem z dnia 24 marca 2011 r. nakazał mi opublikowanie w audycjach TVP i TVN przeprosin wobec Lecha Wałęsy za to, że w 2005 roku powiedziałem, że „współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa i pobierał za to pieniądze”. Według tego orzeczenia mam w dodatku stwierdzić, że „To oświadczenie stanowiło nieprawdę”.

W ostatnich dniach telefonują do mnie dziennikarze pytając, czy zlecę stacjom telewizyjnym wykonanie tego wyroku, ponieważ jak miał ich poinformować TVN, dotychczas takiego zamówienia nie złożyłem, a wyznaczony przez sąd termin wykonania już minął. Przekazano mi również informację, też mającą pochodzić z TVN, że w wypadku odmowy wykonania wyroku, może go wykonać na własny koszt Lech Wałęsa, a następnie dochodzić zwrotu tych kosztów ode mnie przez komornika.

Mam poczucie, że Lech Wałęsa może bez problemu uzyskać poparcie TVN dla każdego dowolnego kłamstwa, ale ostrzegam, że w wypadku upowszechniania jakiegokolwiek oświadczenia w moim imieniu, a bez mojej zgody, będę dochodził swoich praw na drodze sądowej. Co do wyroku, to – posługując się formułą wypracowaną przez jednego z moich towarzyszy walki z kłamstwem, wspólnie rozpoczętej ponad trzydzieści lat temu w Komitecie Obrony Robotników – oświadczam:

Sąd – wykonując prawo – może rozmaite rzeczy. Moim zdaniem nie może jednak niczego włożyć w moje usta. Może orzec o obowiązku przeprosin i rozmaite inne postanowienia może... Ale nie może mnie zmusić, czy nakłaniać, do złożenia konkretnie sformułowanego oświadczenia, jeżeli miałbym głosić nieprawdę, zaświadczać coś, o czym nie jestem przekonany, albo – czego zupełnie nie rozumiem. Sąd zapewne lepiej ode mnie wie, że takie oświadczenie woli nie ma żadnej mocy prawnej [jako złożone pod przymusem lub w niewiedzy]. Jak rzekł dawno temu Stanisław Ossowski: co stałoby się z przekonaniem Anglików o insularnym charakterze ich ojczyzny, gdyby obłożyć takie twierdzenie ścisłym administracyjnym zakazem (lub nakazem)?

A gdyby sąd dowolną kazuistyką, czy dialektyką prawną, skłaniał mnie do przekonania (i publicznego głoszenia), że PRL była jednym z wydań niepodległego państwa polskiego albo KPZR wzorową partią demokratyczną świecącą Europie czy światu przykładem – czy mogę usłuchać wezwania do wygłoszenia takiego dictum, jako własnego przekonania? I kto ma prawo stosować środki przymusu doprowadzające człowieka do schizofrenii osądów, by przekonanie było sobie, a głoszone tezy – sobie?

Sądzę, że postanowienie sądowe co do przeprosin w tej postaci jest niczym więcej jak przekroczeniem (obrazą) czy kreowaniem prawa, które urąga wszystkiemu naraz: prawdzie, zdrowemu rozsądkowi, świadectwu źródeł i faktów, wolności słowa i przekonań, podmiotowości skazanego, który miałby głosić zdania, o których najlepiej wie, że urągają prawdzie. Jeśli sąd drwi z prawa nie pozostaje nic innego jak obywatelski sprzeciw w formie obrony prawa przed sądami i prawnikami. Można rzec – elementarne i niezbywalne nieposłuszeństwo.

Krzysztof Wyszkowski

 

PS. W związku z powyższym po zapoznaniu się z opiniami oskarżonego i jego przeciwników proszę o ewentualną donację, jeśli Szanowni Czytelnicy uznają, że warto wesprzeć Weterana Solidarności w jego sądowych bojach:

odbiorca: Krzysztof Wyszkowski

adres: ul. Andersa 12/5

kod i miasto: 81-831 Sopot

nazwa banku: BZWBK 0/Sopot

nr konta: PL20109010980000000109171939

Kod SWIFT (BIC code) BZ WBK S.A.: WBKPPLPP

Ciri

Brak głosów

Komentarze

Najwyższy czas skonczyć z bezkarnością sądów,trzeba bedzie wprowadzic odpowiedzialność personalną za jakość wydawanych wyroków.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#158922

Więcej takich ludzi w naszym kraju a ta bolszewicka zaraza wyniesie się za Ural!

Vote up!
0
Vote down!
0
#158925

..... ale napewno większość z Grona NP, to ludzie honoru.
Proszę , zastanówmy się jak możemy wesprzeć p.Krzysztofa Wyszkowskiego ??
Dzięki i Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#158927

Nie wiem za bardzo jak możemy najskuteczniej poprzeć Krzysztofa Wyszkowskiego w Jego walce o sprawiedliwość. Sądzę, że stosowny wpis na Jego blogu będzie czymś, co choć w niewielkim stopniu pokaże, że jesteśmy z Nim

Vote up!
0
Vote down!
0
#158930

kitciwucho; Sama miałam do czynienia z sądami i wiem jak jest żle.Słyszałam też słowa pana Wałęsy w telewizji ,że coś tam podpisał , bo był młody. Sam się przyznał a okazuje się, że jednak sąd wie lepiej od samego zainteresowanego.

Vote up!
0
Vote down!
0

kitciwucho

#158928

Chyba wszystko na to wskazuje że póki coś tu nie "pier--lnie" żadnych zmian nie będzie . Moim zdaniem pewne osobniki tzw. nie rokujące "poprawy" z uwagi na dobro społeczeństwa powinno się pozbawiać dożywotnio możliwości w jakiejkolwiek formie chociażby zbliżania się do tego resortu.

No cóż ktoś powie pewnie dlaczego tak drastycznie , należałoby zatem ująć temat w ten sposób .

komuniści swego czasu chwalili się wielką dobrodusznością tow.Stalina i przytaczali poniższy przykład.

" Ma i tak wielkie szczęście że tow. Stalin jej nie kazał na miejscu rozwalić a tylko trzasnął w gębę aż jej pobliska ściana oddała."

/ponoć przypadek autentyczny/

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#158933

Ekipa Mosfilmu otrzymała zadanie nakręcenia krótkiej scenki obrazującej wielkoduszność Stalina.

Treść filmiku:

Do Józefa Wisarionowicza jedzącego wyjmowane kolejno z kieszeni cukierki podchodzi obdarty wygłodzony brzdąc.
Wujku Soso, dajcie konfieta.
Józef Stalin spojrzał i rzekł: Spier...aj gnoju.

Zaskoczony nagłym końcem kolaudator pyta reżysera: A gdzie tu wielkoduszność?

No przecież mógł zabić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158975

Takie postawienie sprawy w naszym prokomunistycznym kraju wymaga sporej odwagi. Tej Panu nie brak.Brawo!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#158935

my wszyscy powinniśmy uczyć się od niego odwagi i determinacji

Vote up!
0
Vote down!
0
#158941

kolejny przykład
bolszewickiej natury
t/zw polskiego wymiaru sprawiedliwości

niestety tym razem w krakowie

za "głowę" wyrok 2 lata 10 mies.

tym samym wbicie noża w szyję zakwalifikowano jako
"przekroczenie granic obrony koniecznej"

na szczęście wyrok nie jest jeszcze prawomocny
rodzina ofiary jako oskarżyciele posiłkowi
zapowiedzieli odwołanie

yarenty - kraków

p.s.

sz. p. K.Wyszkowskiemu też radzę "nie składać broni"

tudzież wyrazy uznania...

Vote up!
0
Vote down!
0

 
=
>>bez światłocienia<<

#158944

Pan Krzysztof Wyszkowski jest człowiekiem honoru, którego szanuję i poważam. Cech takich z pewnością nie posiada Lech Wałęsa.
Szkoda że tak się dzieje jak jest opisane powyżej. Pamiętajmy, że ruch społeczny który nazwano "Solidarność" był autentyczny. Ja pamiętam. Czas najwyższy żeby to się powtórzyło. "Solidarność" to nie Lech Wałęsa. To tysiące "bezimiennych" którzy poczuli że są u siebie i chcieli razem stworzyć coś dobrego i pięknego. Anna Walentynowicz, Państwo Gwiazdowie, wiele innych osób. Także Krzysztof Wyszkowski. O Lechu Wałęsie, którego kiedyś uważałem za bohatera, mogę tylko powiedzieć że nie dorósł do roli, jaką wyznaczyła mu Historia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158949

że wręcz apokaliptycznie powstają dwa obozy. Bez ściemy trzeba się opowiedzieć za dobrem lub złem, za prawdą czy kłamstwem - bez półcieni. Tzw. różowi okazali się mieszaniną komunistycznej czerwieni i diabelskiej czerni. Niestety sądownictwo, bazując na swojej "nieomylności", w dużej części opowiada się po stronie zła i kłamstwa. Powiem więcej, po stronie szatana, ponieważ żyjemy w wierze chrześcijańskiej, a ta mówi o walce ze złem i szatanem do samego końca. Jesteśmy tego świadkami, a po zamachu smoleńskim wszystko staje się coraz bardziej jawne, kto kłamie, ściemnia, sieje dezinformacje, a szatan jest "mordercą" i "ojcem kłamstwa". Bóg jednak stoi po stronie prawdy!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Petrus

#158952

Jednak, jak widać na przykładzie Pana Krzysztofa, da się je wykonać. Ważne, by stawać po stronie prawdy. Ciekawe, czy można jakoś pomóc Panu Krzysztofowi? Słusznie, Bóg stoi po stronie prawdy. To daje siłę. Gdyby nie On, w wielu sytuacjach chyba schował bym głowę w piasek... Jestem słabym człowiekiem. Podziwiam takich ludzi jak Pan Krzysztof. To jest przykład dla młodzieży. Być wiernym prawdzie i własnym przekonaniom. Żaden sąd nie może mieć władzy nad naszym umysłem ani tym bardziej nad sercem i duszą. Tylko w Bogu siła nasza i nadzieja dla naszej Ojczyzny.

Vote up!
0
Vote down!
0

Chcę, by moje dzieci żyły w wolnej Polsce!

#158976

Nigdy nie cofnę słowa złodziej lub innego okrślenia dot. kradzieży mienia wielkiej wartości wpisanego do Rejestru Zabytków, przez członków PO tj. G. Nowaczyka, Prezydenta Elbląga, K. Kwiatkowskiego, Ministra Sprawiedliwości, D. Tuska, Premiera.
To sa pospolici złodzieje.
Rafał Gawroński.
(Aby nie utrudniać kryminalnym funkcjonaiuszom w przśladowaniu mnie i mojej rodziny).

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#158954

- kilku tysięcy prokuratorów ...

Z nikczemnych zadań POlitycznego i POsłużbowego łamania praw kodeksOwych - praworządnych Obywateli Polski...

Przy PRAWNEJ konieczności zwolnienia funkcjonariuszy państwa - POlitycznie zatrudnionych do utrudniania efektywnego prawego i sprawiedliwego gospodarowania państwem Obywateli Polski,

Nawet gdyby płacić wszystkim ZWOLNIONYM (z kŁamania prawa) np. 10 tysięcy PLN renty (haraczu) za dalszą dożywotnią bezczynność "prawników"( w pasożytowaniu na społecznym wymiarze sprawiedliwości )...

Może przynieść Obywatelom Polski i państw sąsiedzkich ogromne korzyści wynikające z uwolnienia ludności z jarzm bezprawia i niesprawiedliwości urzędniczych ...

utajniających haniebne przestępstwa i zbrodnie anty społeczne rzędu LUDOBÓJSTWA , w którego uprawianie „rządy” zamieszały mafie urzędnicze „lekarzy” „ rozgrzanych sędziów” POniewolonych „PRokuratorów” = skorumpowanych strachem przed bezrobociem REDaktorów mediów - anty społecznie cenzurujących PRAWDĘ .

DOWÓD ! - (09.2009r.) w POlsce POcenzurowano (dyplomatycznie odtajnione) doniesienie skierowane do Prokuratury RP i Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze (?) - przez premiera Rosji Wł. Putina :

”” W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „LEKARZE”- KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI, ABY NA „LECZENIU” ZARABIAĆ””

Co prawnicy, PRAcoWNICY co najmniej państwa poPrawnie zdefiniowanych praw POwiedzą wiedząc dobrze , że są zamieszani w ukrywanie codziennie narastającego LUDOBÓJSTWA medycznego .

Kogo stać (?) na prywatyzację służby zdrowia, gdy większości nie stać- na sumienne stanie na straży praworządnych procesów - sądOwego wyjaśniania agenturalnych ZDRAD Obywateli, zawodów zaufania publicznego i państwa ojczystego.

Przy POlitycznie zorganizowanym LUDOBÓJSTWIE nikogo nie stać na ubezpieczenie cywilne ( sędziów, prokuratorów, lekarzy) - za szkody życiowe wyrządzone milionom Obywateli ...

bezprawnymi wyrokami sądowymi i bezprawnymi terapiami „szpitalnymi” uśmiercającymi tysiące Pacjentów i Kibiców RP.

Z szacunkiem pozdrawiam
J.K.

Od 1998r zamieszany w prokuratorskie , czy sędziowskie (?) utajnianie LUDOBÓJSTWA = policyjnie ewidencjonowanych zbrodni medycznych - Janusz Krzemiński –ojczystegoiowego@interia.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#158957

 Brawo panie Wyszkowski!!!!! Uwazam,ze ten wyrok to dzisiejsza nasza Polska, zaklamana,beznadziejna i chora.Prawda w oczy kole ,to chca nam usta pozamykac.Musimy sie bronic i klamstwu  przeciwstawiac . Pozdrawiam serdecznie.  Jolka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#158960

Sz. P.
K. Wyszkowski
Jestem przekonany, że nie pozwoli Pan sobie na głoszenie kłamstw. Jednak musi Pan sobie zdawać sprawę, że trafi Pan tam gdzie ja.
Oto przesłanie dla Pana.

http://www.youtube.com/watch?v=bNO8lVjm7cQ

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#158968

Podobnie jak Pan, od czterech lat zmagam się z sądami m.in. w sprawie o pomówienie świętej krowy III RP. Mimo, że sąd sprawę umorzył – na skutek zażalenia do Sądu Okręgowego – sprawa znów wróciła do rozpoznania przez Sąd Rejonowy. Po blisko 4-ch latach zostałem uniewinniony, ale wiem, że będzie apelacja do tego samego Sądu Okręgowego. Co w tym sądzie się dzieje, to opisuje wyrok w Pana sprawie. Ale nie wolno się poddawać. Trzeba składać skargę kasacyjną, a następnie – gdy Sąd Najwyższy stanie w obronie świętej krowy III RP – sprawę trzeba oddać do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. 

Ja wiem, że w międzyczasie – w wyniku prawomocnych wyroków można niewinnego wykończyć w III RP. Zatem - bez stworzenia organizacji broniącej praw ludzi represjonowanych przez sądy III RP nie da się nic zrobić.

Owszem, ktoś powie, że jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Rzecznik Praw Obywatelskich. Ale oni niczego nie zrobią przed zapadnięciem prawomocnego wyroku. Czyli wyroku, który może zdegradować człowieka, nakazując mu zamieszczenie przeprosin w GW, czy w TVN, które wykreowały wszystkie święte krowy III RP.  

Pomijam tu kwestię obiektywnej prawdy, czyli przeprosiny za to co jest prawdą obiektywną, a czego sądy nie badają – stosując ową dialektykę prawną, na podstawie której można by udowodnić, że złodziej jest poszkodowanym, a winnym ten, którego złodziej okradł. Ale to jest rezultat trwania PRL-u w głowach – niestety także młodych sędziów i prokuratorów, którzy mogliby spokojnie pracować na Białorusi. 

Pozdrawiam Pana

Vote up!
0
Vote down!
0
#158973

Gałczyński Konstanty Ildefons

Skumbrie w tomacie

Raz do gazety "Słowo Niebieskie"
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
przyszedł maluśki staruszek z pieskiem.
(skumbrie w tomacie pstrąg)

- Kto pan jest, mów pan, choć pod sekretem!
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
- Ja jestem król Władysław Łokietek.
(skumbrie w tomacie pstrąg)

Siedziałem - mówi - długo w tej grocie,
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
dłużej nie mogę... skumbrie w tomacie!
(skumbrie w tomacie pstrąg)

Zaraza rośnie świątek i piątek.
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
Idę w Polskę robić porządek.
(skumbrie w tomacie pstrąg)

Na to naczelny kichnął redaktor
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
i po namyśle powiada: - Jak to?
(skumbrie w tomacie pstrąg)

Chce pan naprawić błędy systemu?
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
Był tu już taki dziesięć lat temu.
(skumbrie w tomacie pstrąg)

Także szlachetny. Strzelał. Nie wyszło.
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie_
Krew się polała, a potem wyschło.
(skumbrie w tomacie pstrąg)

- Ach, co pan mówi? -jęknął Łokietek;
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
łzami w redakcji zalał serwetę.
(skumbrie w tomacie pstrąg)

- Znaczy się, muszę wracać do groty,
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
czyli że pocierp, mój Władku złoty!
(skumbrie w tomacie pstrąg)

Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie!
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
Chcieliście Polski, no to ją macie!
(skumbrie w tomacie pstrąg)

Vote up!
0
Vote down!
0
#158987

Na temat kondycji polskiego tak zwanego "wymiaru sprawiedliwości" i innych instytucji "okołosprawiedliwych" nieco już napisałem na swoim blogu. Na razie nikt nie karze mi - na moje i jego szczęście - niczego odszczekiwać.
Każdy kto ma odrobinę szacunku do samego siebie nie może inaczej postąpić będąc w takiej sytuacji, w jakie znalazł się Pan Wyszkowski - jak on. Po prostu nie może.
Na studiach prawniczych uczą studentów o zasadzie prawdy obiektywnej, o zasadzie in dubio pro reo, o zasadzie państwa prawa i innych tego typu rzeczy. Ale nie wiem po co tego uczą? Przecież w polskim sądownictwie stosowana jest tylko jedna zasada: IUDEX FACERE CO CHCERE...

Vote up!
0
Vote down!
0
#159110

Sądy stały się znów aparatem ucisku.
Organizacje broniące obywateli przed sądami oraz najzwyklejsze przed-sądowe chodnikowe pikiety. To jedyne co przychodzi mi do głowy. Poza internetowym "rankingiem" złych sędziów.
Jednak bez zmiany prawa dopuszczającego do zawodu to będą zawsze posłuszni funkcjonariusze.
SĄD = TRĄD

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#159143

.

Vote up!
0
Vote down!
0
#159150

nie chce byc niegrzeczny, ale nie tedy droga....
jak pan chce pokonac w sadzie gdzie nie bylo lustracji, a klamstwa lustracyjne zostaly umorzone, czlowieka(ktoremu czerwien az uszami wychodzi), ktorego zaplecze sadow i prokuratur, czyli uczelnie wyzsze, nagradzaja niezliczonymi doktoratami, profesurami i doktoratami HC. Widac wyraznie jak bledne kolo sie zamyka, a raczka raczke myje i sciska serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#159392

To jest donacja na utrzymanie strony i taki trzeba podawać cel wpłat - NIE MOZNA apelować o wsparcie w innym celu.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#159415