Sobieniowski z TVN – prymitywny partacz czy stronniczy dziennikarz?

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Jakub Sobieniowski we wczorajszym materiale Faktów TVN dotyczącym wyroku sądu na byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników pokazał wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobro, Andrzeja Dudy oraz fragment oświadczenia samego Mariusza Kamińskiego - łączyło przedstawione wypowiedzi to, że każda z nich była opinią, dziennikarz nie zaprezentował żadnej wypowiedzi zawierającej argumenty wskazujące na niesłuszność tego wyroku. A takich argumentów w wypowiedziach i oświadczeniu wyżej wymienionych polityków padło sporo.

 

To tak jakby jakiś pan X mówił obiektywnie o złym człowieku wymieniając dowody pokazujące, że to zły człowiek i na koniec podsumował „to jest zły człowiek”, a w materiale telewizyjnym pominięto by te wszystkie dowody i zaprezentowano tylko tę ostatnią ocenę. Widz to oglądający nie miałby szans wyrobić sobie poglądu czy pan X ma rację czy nie. Zatem mało kto uwierzyłby panu X nie mając podanego żadnego argumentu wskazującego na to, że to zły człowiek - wręcz przeciwnie, widz mógłby czuć niesmak, że pan X kogoś pomawia i nie mówi dlaczego to robi, czyni to bez żadnych podstaw.

 

Zatem Jakub Sobieniowski nie pokazując merytorycznych fragmentów wystąpień wyżej wymienionych polityków Prawa i Sprawiedliwości utrudnia im uzyskanie sukcesu w wyborach i pomaga obecnie rządzącemu układowi politycznemu. Redaktor TVN odbiera też widzom programu Fakty TVN możliwość oceny kto w tej sprawie ma rację i naraża tych wyborców na podjęcie złej decyzji w dniu wyborów z powodu której będą oni gorzej rządzeni niż gdyby władzę przejęła opozycja.

 

W związku z tym apeluję do czytających ten tekst o wysyłanie do telewizji TVN żądań zwolnienia redaktora Sobieniowskiego lub przynajmniej odsunięcia go od wykonywania materiałów dotyczących polityki (swoją drogą to nie pierwszy stronniczy materiał tego redaktora, więc dalsze wyznaczanie go do robienia materiałów politycznych wygląda na celowe działanie władz tej telewizji, a nie przypadek). Najlepiej chyba już w tytule e-maila sformułować to co najważniejsze czyli „Żądam zwolnienia redaktora Jakuba Sobieniowskiego” lub „Żądam odsunięcia redaktora Jakuba Sobieniowskiego od materiałów dotyczących polityki”, a do treści e-maila można skopiować choćby mój powyższy tekst. Protest można wysyłać na adres widzowie@tvn.pl lub na jeszcze kilka: portal@tvn24.pl, kontakt@tvn24.pl, widzowie@tvn24.pl .Może warto też postępowaniem redaktora Sobieniowskiego zainteresować nowych właścicieli stacji TVN?

 

A dlaczego wyrok na kierownictwo CBA jest absurdalny można przeczytać pod poniższym linkiem:

http://niepoprawni.pl/blog/filipstankiewicz/oto-dlaczego-wyrok-na-kierownictwo-cba-jest-niesprawiedliwy

 

Filip Stankiewicz 

Źródła:

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/mariusz-kaminski-skazany-na-trzy-lata-wiezienia-za-afere-gruntowa,529046.html

http://niezalezna.pl/65592-kaczynski-o-skazaniu-mariusza-kaminskiego-zapadl-wyrok-kuriozalny

http://fakty.interia.pl/news-ziobro-kiedys-skazywano-zolnierzy-wykletych-dzis-walczacych-,nId,1707876

http://wpolityce.pl/polityka/239146-oswiadczenie-mariusza-kaminskiego-wyrok-godzi-w-poczucie-sprawiedliwosci-podjecie-tych-dzialan-bylo-naszym-obowiazkiem-zgodnym-z-interesem-publicznym

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

A co pan chciał usłyszeć, od pseudo dziennikarzyny, z najbardziej ubeckiej stacji, jaką jest TVN-WSI 24.

Im się płaci, za opluwanie PIS, a nie za chwalenie PIS.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1471991

Jednym z mocniejszych komentarzy do wczorajszego wyroku na Mariusza Kamińskiego była krótka opinia Rafała A. Ziemkiewicza, w której zasugerował on (może nazbyt emocjonalnie) „Nadgorliwy sędzia właśnie zajebał PO, choć ani on, ani agit-prop tego nie rozumie. Narracja PiS od dawna nie była tak wiarygodna, jak teraz”.*

http://rosemann.salon24.pl/639558,nie-glosowalem-a-teraz-pojde

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1471993

Nie można wymagać obiektywizmu od me(n)dialnych agentów prowadzonych...wiadomo przez kogo. A szczególnie w TVN gdzie Dukaczewski jest u siebie i robi za "eksperta". Tam nie można szukać przyzwoitości i prawdy...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1471999

To zwykły dziennikarzyna,który w obecnej sytuacji jest lekko zdezorientowany aby przybrać postawe godną sytuacji.Z jednej strony naciskaja go przełożeni z koziejem na czele z drugiej strony widzi co się dzieje i prubuje lawirowac aby żadnej ze stron nie zaszkodzić,ponieważ w przyszłości moze to według niego zaprocentowac utrzymaniem stanowiska pracy.To tradycyjna w polskim dziennikarstwie pokrętnośc,ale do czasu.Bez wzglądu na wynik wyborow zawsze można go na zbity pysk wyrzucić mówiąc że był mało przekonywujący w  prowadzonych wywiadach i dlatego jest juz niepotrzebny.Wielu z nich tak postępuje od pewnego czasu,ale oni wszyscy stanowia miernoty dziennikarskie i takimi pozostaną,to ich mentalność zawarta w genach,której nie jest w stanie zmienic nawet inżynieria genetyczna.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1472108