Polski węgiel jest za drogi przez nadmierne opodatkowanie

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Paradoks polega na tym, że rząd Ewy Kopacz pozwala na sprowadzanie do Polski milionów ton węgla z Rosji, a na węgiel wydobywany w polskich kopalniach nakłada wielomiliardowy podatek akcyzowy. Jakby tego było mało plan działania przedstawiony przez stronę rządową zakłada likwidację nierentownych - w takich okolicznościach - kopalni i masowe zwolnienia tysięcy osób. Czy obecna władza rzeczywiście chce zlikwidować polskie górnictwo, aby nie stanowiło konkurencji dla innych?

 

Węgiel wydobywany w Polsce nie bez powodu jest droższy od węgla importowanego (np. z Rosji). Rząd PO-PSL drenuje nasze górnictwo wieloma podatkami i daninami, które następnie przekładają się na cenę sprzedawanego węgla. Szacuje się, że wszystkie podatki jakie są związane z wydobywaniem węgla w Polsce (VAT, akcyza, podatek od wyrobisk podziemnych) to koszt minimum 6 miliardów złotych rocznie. Wystarczyłoby zatem obniżyć o połowę rządowe daniny fiskalne, aby produkcja węgla w Polsce nagle zaczęła się opłacać.

 

Przy okazji można by oczywiście ograniczyć niektóre górnicze przywileje rodem z PRL, takie jak "deputat węglowy dla górniczych emerytów", kosztujący należącą do Skarbu Państwa Kompanie Węglową około 260 mln zł rocznie oraz 13. i 14. pensję w roku. To pozwoliłoby całej branży na osiągnięcie gigantycznych zysków, zwiększenie produkcji oraz ekspansję na zagraniczne rynki.

 

Jak wynika z danych Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, opodatkowanie jednej tony węgla w Polsce w 2000 roku wynosiło 35 zł i 45 groszy. W 2013 roku było to już ok. 95 zł i 15 groszy, czyli niemal 3 razy więcej.

http://niewygodne.info.pl/artykul5/01984-Czy-rzad-Kopacz-chce-zniszczyc-polskie-gornictwo.htm

http://www.solidarnosckatowice.pl/pl-PL/kto_do_kogo_doplaca.html

 

Filip Stankiewicz 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:23)

Komentarze

zeby za bezcen przejeli jakis biznes SWOI okupant zydokomuszy i kacapska agentura PRLowskich sluzb stosuje od 89 roku do wszytkich galezi gospodarki polskiej.
Perfidia tego okupanta wlasnie jest widoczna na przykladzioe wegla i lasow panstwowych,ta metode znamy tez z PRLu tam likwidowano prywatne biznesy domiarami,przetrwali tytlko SWOI i kolaboranci.
Dzis z okazji rozdawania nagrod najlepszym sportowcom,z nowu uslyszalem z mordy zdrajcy Komorusa, ze mamy 25 lat wolnosci, ten zdrajca i pacholek ruski przy kazdej okazji wciska kit o niepodleglosci w jakiej Polacy zyja.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-4
#1459941

Nie bądź lemingiem lub co gorsza szabasgojem. 

50 pytań

 
Kto odpowiada za katastrofalny stan polskiej armii, gospodarki, kultury, szkolnictwa, służby zdrowia?

Może ruska agentura?
WSI?
"razwiedka"?

Byłem chyba pierwszą osobą piszącą o polityce, która zwracała uwagę, że Rosja, poza handlem ropą i gazem, nie robi w Polsce interesów. Tylko ja zadawałem Michalkiewiczowi "głupie" pytania: a skąd wiadomo, że to WSI i razwiedka?
Czy po to wyprowadzali swoje wojska, żeby teraz po cichu  kombinować jak ukraść 100 milionów?

Po blisko 2 latach od opublikowania Werwolfa, ilość artykułów o podobnym wydźwięku zwiększyła się zauważalnie - no, wcześniej nie było takich prawie wcale...
Jak widać poniżej, w ostatnim miesiącu pojawił się prawdziwy wysyp pytań o to, co jest prawdą.

Ludzie otrząsają się z medialnej propagandy, szkoda, że dopiero w tak przełomowym i niebezpiecznym dla Polski momencie..

Dobre w tym trudnym czasie jest tylko jedno - na ostatni moment może zwiększyć się świadomość ludzi, że zachód po raz kolejny próbuje wciągać nas do ich wojny z Rosją.

Skoro Rosjanie nie robią w Polsce wielkich interesów, to dlaczego media straszą nas ruską zależnością? Dlaczego tak alarmują, że Rosjanie chcą nas wykupić?

To nie Rosjanie nas wykupili, tylko zachód.

Jeżeli Ty również boisz się "rusków", uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i  

sam sobie odpowiedz.

Kto to wszystko robi....

1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy? 
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej?
31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"? 
32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"? 
33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela? 
34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości? 
43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań? 
48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego? 
 
 
http://maciejsynak.blogspot.co.uk/p/50-pytan.html
 
 
 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1459952

jak Ty tu wciskasz to nawet w Radiu Erewan nie nasdawal.
Juz nie traz ten tekst niby Twoj czytalem pod roznymi nickami!!
Dokdanie to samo dobre dla debili.
I co ztego ze wojsko wyprowadzili jak zastala cala razwiedka i ich pacholki na moskalkiej pensji.
Moze nie pamietasz afery SLD kto ich wsparl i z kad.
Czy myslisz ze obecnie zamach smolenski bylby mozliwy bez agentury kacapskiej w Polsce.
Moze mi powiesz od kogo jestesmy uzaleznieni energetycznie i co sie wyprawia teraz z weglem?
Od kogo przez przypadek kupujemy tanszy wegiel, a dlaczego nasz wegiel jest drozszy.
Dlazcego nie ma sily zeby kacapskich pacholkow zdrajcow osadzic i chowa sie ich z honorami.
Nie rozsmieszaj mnie z Sorosem czy on jest Rosjaninem bo to piaskownica moze nie wiesz o ukladzie kacapskich zydow z innymi zyadami o utworzeniu mostu przez Polske dla Zydow rosyjskich jadcych do Izraela.
Powiem ci wprost na czesc pytania, ktore postawiles mozna odpowiedziec ze za nimi stoi agentura kacapska bo to wszytko zniszcylo i oslabilo Polske.
Wyjdz z piaskownicy i nie przedrukowuj glupkowatych pytan kacapskiej agentury.
Dodaj sobie jeszcze jedno pytanie czy Jaruzelski to Rosjanin?- przeciez kazdy wie ze nie i takie sa odpowiedzi na twoje pytania.

A jeszcze jedno - jak bys znal historie polska to bys wiedzial ze kacapy zawsze uzywaly Zydow do jej niszczenia.
Od 45 roku kacapska zydowska agentura wciaz rzadzi Polska oczywiscie nastapila wymiana pokolen ale bos wciaz jest w Moskwie.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5
#1459956

że to żydzi finansowali rewolucję bolszewicką. Wiedziałbyś również, że 95% NKWD i SB stanowili żydzi. Ale jesli wierzysz niemieckim mediom w amerykańskich (czyt. żydowskich) rękach to twoja sprawa. Tylko jakoś nie odpowiedziałeś na żadne z powyższych pytań tylko jesteś wprost zaślepiony przez TVN.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1459959

i mniej.Były komory gazowe i było rżnięcie piłą kobiet i dzieci.Nie warto się licytować.Zbrodniarze pozostaną zbrodniarzami niezależnie od tego ile i komu postawisz pytań.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1459957

Tylko jak napisałem w odpowiedzi powyżej, to żydzi stanowili trzon NKWD i SB. A jak Cię interesują komory gazowe to poszukaj sobie materiałów o bajce w której już od końca XIX wieku mówiono o 6mln żydów. A cięcia piłą i inne okrucieństwa odbywały się przede wszystkim na tak hołubionej przez fanatyków banderowskiej Ukrainie. Jak masz ochotę podyskutować i poznać prawdę daj znać na pw. Pewne materiały sa zbyt niepoprawne politycznie. Można teraz zaprzeczać wszystkiemu i kłamać na każdy temat ale tylko za negację holokaustu (czyt. holoszwindlu) idzie się do więzienia lub ginie jak prof Dariusz Ratajczak.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1459960

Wystarczy zdać sobie sprawę jakie korzyści mają żydzi z tzw. "holocaustu", żeby wzbudzić w sobie pewne wątpliwości co do prawdziwości tego "faktu".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1459992

Gdyby Tobie odpowiedzieć na wszystkie pytania powstałaby dosyć gruba książka, co z tego, że na większość (bo nie na wszstkie) Twoich pytań można odpowiedzieć "nie". Nie wspominasz ani słowem o tym jak przez wiele lat CCCP "eksportował" rewolucję i broń do wielu państw 3-go Świata i ma na sumieniu krew milionów pomordowanych. Nie wspominasz ani słowem o tym, że to właśnie Rosja wymordowała ( tak wiem, że nie sama) polskie elity a zaczęła to robić kilkaset lat temu. Nie wspominasz ani słowem o napaści 17-go września i 50-cioletniej okupacji po 1945-tym roku, wyzysku (my dawaliśmy im węgiel a oni w zamian za to przysyłali nam 50 milionów par butów, do podzelowania). Tak wycieńczona i wykrwawiona Polska nie była w stanie obronić się przed Sorosem, Balcerowiczem, Sachsem i tym wielkim stadem krwiożerczych sępów z zachodu, które w osłabionej Polsce zawładnęły polskimi mediami i przy pomocy zdrajców i polskojęzycznych obywateli ze zmienionymi nazwiskami dalej niszczą naszą Ojczyznę. Dzisiaj ta Rosja chce przejąć osłabioną Polskę, inaczej mówiąc przyjść na gotowe. Czy Ty nie wiesz, że w Polsce grasuje kilkanaście tysięcy( może kilkadziesiąt) rosyjskich agentów  ? Jak myślisz, czy są w Polsce po to, aby uratować nasz kraj przed tymi sępami z zachodu? Czy nie wiesz nic o szalejącej, antypolskiej propagandzie w Rosji i nienawiści Rosjan do Polaków? Czytałem niedawno o tym, że Rosja finansuje nawet antypolskie filmy kręcone na zachodzie, źródła tej informacji niestety nie pamiętam. Zapomniałeś kto grozi Polsce zrzuceniem bomby atomowej na Warszawę? Jeżeli nie pamiętasz to przypomnę Tobie, są to rosyjscy generałowie. I na koniec, kto zamordował polskiego prezydenta, polskich generałów i polskie elity nad Smoleńskiem? Na to pytanie też odpowiem, nie czubek jakiejś brzozy i nieudolność polskich pilotów a WSI z Komorowskim na czele, wspólnie z Kremlem.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1459973

próbujesz odwracać kota ogonem. Jak stwierdziłeś, na pytania należy odpowiedzieć "nie" ale jakoś już nie idziesz dalej, kto tak naprawdę jest winny. Oczywiście pada stwierdzenie rusofoba, że to Rosja ciągle rządzi w Polsce.

cyt: Tak wycieńczona i wykrwawiona Polska nie była w stanie obronić się przed Sorosem, Balcerowiczem, Sachsem i tym wielkim stadem krwiożerczych sępów z zachodu, które w osłabionej Polsce zawładnęły polskimi mediami i przy pomocy zdrajców i polskojęzycznych obywateli ze zmienionymi nazwiskami dalej niszczą naszą Ojczyznę. Dzisiaj ta Rosja chce przejąć osłabioną Polskę, inaczej mówiąc przyjść na gotowe.

 

No z tym stwierdzeniem to już poszłeś po bandzie. Czy ja czytam portal niepoprawni.pl czy onet, interię i wp? 

 

cyt: Nie wspominasz ani słowem o tym, że to właśnie Rosja wymordowała ( tak wiem, że nie sama) polskie elity a zaczęła to robić kilkaset lat temu.

Już pisałem o tym ale powtórzę. 90% NKWD i SB stanowili żydzi i to ich należy obarczyć odpowiedzialnością a nie Rosjan. Jeśli chodzi o tę historię sprzed kilku wieków, to od czasów carycy Katarzyny, Rosją akurat nie rządzili Rosjanie tylko Niemcy i to oni są w wiekszości odpowiedzialni za uprawianą wobec Polski politykę. 

Rewolucja bolszewicka była, co powinieneś wiedzieć, sponsorowana przez żydowskie banki na zachodzie i to żydowskie elity przejęły władzę w Rosji a nie Rosjanie. Jeśli piszesz, że Polską rządzą dziś ludzie o polsko brzmiących nazwiskach i mówiących po polsku to dlaczego nie dostrzegasz tego, że tak samo było w Rosji. Jeśli ktoś ma rosyjskie nazwisko i mówi po rosyjsku, wcale nie oznacza że jest Rosjaninem czy też to że z Rosją się identyfikuje. 

Co do zamachu nad Smoleńskiem, to masz częściowo rację. Tylko nie zgdzam się z tym, że to tylko Kreml i WSI maczały w tym palce. Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana i Kaczyński/Kalkstein nie liczył się tu zupełnie. Chodziło przede wszystkim o dowództwo armii i o prezesa NBP. Pierwsza część generalicji opierającej się rozmontowaniu polskiej armii zginęła pod Mirosławcem. I to nie Rosja brała w tym udział. A Janusz Skrzypek odmówił przyjęcia elestycznej linii kredytowej z MFW co natychmiast podpisał Belka po przejęciu przez niego urzędu i co kosztuje Polskę 200 mln dolarów rocznie niezależnie czy korzystamy z tego czy nie. To są tak duże pieniądze, że warto dla nich zorganizować zamach na samolot. Gdy sprawa nie jest jednoznaczna, to zawsze trzeba brać pod uwagę angielskie powiedzenie "follow the money" czyli podążaj za pieniędzmi. Ten jest sprawcą, kto ma z tego korzyść a nie ten na którego wskazują jedynie poszlaki. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1460027

A no właśnie... stojąc niedawno w korku, słuchałem jednym uchem jakiejś audycji w radiu i zdumiała mnie informacja, że węgiel z Czech, wydobywany niemalże z tych samych złóż co nasze jest tańszy niż polski. Nie bardzo mogłem pojąć ten cud gospodarczy, a teraz wszystko jasne.

Na marginesie, nie tylko górnictwo jest drenowane, bo ta rabunkowa gospodarka rozciąga się na cały polski, raczkujący jeszcze, biznes. Podatki, zezwolenia, koncesje opłaty... przypomina to podcinanie gałęzi na której się siedzi, ale skoro nikt w rządzie nie myśli długofalowo o rozwoju kraju a jedynie o jak najszybszym nabiciu kasy, bądź kupieniu za te "zdarte" ze społeczeństwa pieniądze kolejnych 4 lat rządów...

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1459943

Byly to sluzby trzymajace wladze w PRLu i dalej teraz.
To WSW i SB podzielily sie miedzy soba bogactwem Polski.
Co ciekawe obie te sluzby podlegaly bezposrednio Moskwie i w zasadzie SB bylo slabsze w swojej hierarchi
od WSW.Ale tu nastapila zleznosc typu - zlapal kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za leb trzyma.
SB miala teczki na WSWowcow i ich miala w garsci.
Przemysl weglowy przypadl mafi SDBeckiej, ktora zrobila sobie z tego prywtne zrodlo dochodu, nad tym piecze sprawuje rzad, ktory tylko jest marjonetkowym zarzadzanym za plecow wlasnie przez te dwie sluzby.O tym kto jest wyrzej swiadczy fakt kto jest prezydentem Polski - to czlowiek WSW/WSI Komoruski
moskalski pacholek z wielkim wsparciem agentury kacapskiej.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1459953

i interesował się stosunkami na swiecie, to byś wiedział że obecna Rosja ma niewiele wspólnego z ZSRR. Putin pozbawił władzy żydowskich oligarchów, którzy rozkradli kraj za czasów pijanej marionetki Jelcyna. Świat to nie jest tylko Polska-Rosja. Głównym mącącym jest Usrael i żadne zaklinania rzeczywistości nie pomogą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1459961

wspolnego z CCCPem.
Rosja to tylka nowa nazwa tego samego co CCCP.
Kraj zwany Rosja zamieszkuja dokladnie ci sami o tej samej mentalnosc kacapy co za Brezniewa czy Gorbaczowa.
Putin to stalinowska wataszka o dokadnie takiej samej mentalnosci jak jego poprzednicy na Kremlu.
Nie wiem co chcesz mi tu udowodnic piszac truizmy ze tam rzadzili Zydzi w NKWD czy W innych najwazniejszych strukturach panstwa.Wejdz na inny poziom dyskusji,bo narzaie to jestes w piaskownicy
opowiadsz nowosci typu ze ziemia jest okragla.
Na pytania ci odpowiedzialem hurtem.
Ale nie moge4 Ciebie traktowac powaznie w dyskusji jesli powielasz kacapska propagande.
A np.pytanie czy to wina Rosjan ze w Polsce powstal GROM to juz powala, mioze tez bys zadal pytanie kto ponosi wine za siec sklepow Biedronka.

Ja u siebie TVN nie ogladam z prostej przyczyny- raz ze to jest propagandowy antypolski zydowski program do niedawna nawolujacy do milosci z kacapami tak jak Ty tu to robisz a po drugie u nas tego nie wyswietlaja na kazdym kroku jak to robia w Polsce.Polonia jest odporna na lemingoze w 80%.

A na przyklad na takie durne pytanie " czy Rosjanie kazali nam zamykac stocznie " oczywiscie agentura kacapska w postaci obecnego PObolszewickiego rzadu pod pretekstem rzadn uni bez zmruzenia okiem likwiduje i oslabia Polske.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1459964

"Ja u siebie TVN nie ogladam z prostej przyczyny- raz ze to jest propagandowy antypolski zydowski program do niedawna nawolujacy do milosci z kacapami".

 

Czy ktoś z Państwa zastanawiał się dlaczego w żydowsko-niemieckich mediach nastąpił tak nagły zwrot w stosunku do Rosji? To samo miało miejsce w PO. Czyżby chodziło o stworzenie pozorów, że tylko zachód jest dla nas ratunkiem przed "niedźwiedziem" ze wschodu? Czyżby zachód oddał Ukrainę Rosji, a ta w zamian oddała nas?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1459991

Putin nie pozbawil wladzy zydowskich oligarchow z prostej przyczyny sam jest Zydem.
Pozbawil tylko tych co sie nie chcieli z nim dzielic kasa badz chcieli przejac wladze.
Nie wiem czy slyszales o Zydzie Zyreniowskim to jet tuba propagandowa Putina, cos w rodzaju Noselbauma /Niesiolowskiego.Zydzi czesto stosowali auto propagande jak to juz w rzadzie nie ma Zydow bo zostali wypedzeni.Zreszta Zyd Zydowi nie rowny tam biedny Zyd to swolocz dla bogatego Zyda czy Zyda na stanowisku.
Tam Zydzi przesladowali sami swoich wysylajac ich na Syberie zeby zagarnac ich pozycje czy majatek,a tez zeby sie wykazac, albo pozbyc balastu biedoty.

Na pytanie nr1 odpowiem ci pytaniem, kto umozliwil okradzenie Polski Sorosowi przy pomocy Aarona Buchholza?
Odpowiem Ci abys nie szukal w Wiki,ano umozliwil im to nijaki Stolcman kacapski agent i wychowanek Kremla.Rosja go zrobila magistrem i posadzila na stolek prezydencki w Polsce.To byly sluzby i pieniadze rosyjskie, ktore nam podrzucily ich agenta.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1459965

na dyskusję z tak ślepym rusofobem który Rosjan (kacapów - co za obrzydliwe określenie)  widzi wszędzie nawet w puszce sardynek i uważa, że są oni winni za wszystko co się dzieje. Jednak podejmuję rekawicę by inni co czytają mogli sobie wyrobić zdanie. 

cyt: "Na pytanie nr1 odpowiem ci pytaniem, kto umozliwil okradzenie Polski Sorosowi przy pomocy Aarona Buchholza? Odpowiem Ci abys nie szukal w Wiki,ano umozliwil im to nijaki Stolcman kacapski agent i wychowanek Kremla.Rosja go zrobila magistrem i posadzila na stolek prezydencki w Polsce.To byly sluzby i pieniadze rosyjskie, ktore nam podrzucily ich agenta."

Jeśli zadajesz pytanie to na nie nie odpowiadaj. Odpowiadając sugerujesz jedynie poprawne rozwiązanie. Widać, że historii to Ty się akurat słabo uczyłeś. I na jedyne pytanie, na które raczyłes odpowiedzieć, odpowiadasz kłamstwem.  Akurat Plan Balcerowicza był wprowadzany za prezydentury "Bolka" Wałęsy a nie Kwaśniewskiego. Ten nie miał wiele do powiedzenia w tamtym czasie. Ta historia rozpoczyna się dużo wcześniej niż sugerujesz, bo prawdziwa polityka to planowanie dziesiątki i więcej lat do przodu . Napiszę w skrócie. Po roku 1968, gdy Władysław Gomułka wyrzucił z Polski trzon żydowskiego aparatu władzy, część musiała się zakamuflować. Gdy po wywołanych rozruchach w roku 70-tym władzę przejął Gierek, zmienił politykę i zaczął brać kredyty z banków żydowskich, by uzależnić Polskę od zachodniego finansowania. I choć Polska została zadłużona, to powstały w niej mieszkania, drogi, zakłady pracy. Kraj się rozwijał. Rozwijał się przemysł i technologie. To było niezupełnie po myśli zachodnich sponsorów, choć w ich głównych założeniach. Stworzono więc opozycję z żydami na czele, by przygotować grunt do przejęcia władzy w Polsce.Pod koniec lat 70-tych i w latach 80-tych to CIA za pośrednictwem Watykanu, wysyłała kartony z dolarami dla KOR-u, Solidarności itd czyli ogólniej mówiąc "podziemia" solidarnościowego. Główne role oczywiście grali w nim zakamuflowani pod polskimi nazwiskami żydzi. I dochodząc do roku 1989 i kanciastego stołu w Magdalence, dogadali się z ówczesną władzą po części reprezentującą interesy ZSRR. Zaczęła się grabieżcza prywatyzacja i sprzedaż zachodnim koncernom majatku należącego do narodu a przy okazji uwłaszczanie elit. Tak za pieniądze zachodu zaczął się rozkład bloku wschodniego. Jeszcze krótko o "pieriestrojce". Jak wiadomo zaczęła się ona za rządów Gorbaczowa ale rozkradanie już wtedy Rosji zaczęło sie za prezydentury wiecznie pijanego Jelcyna. Wtedy to w ręce żydowskich oligarchów przeszła większość majatku należącego do narodu rosyjskiego. Świat stał się jednobiegunowy pod przewodnictwem Usraela. I o ile wcześniej NATO (przede wszystkim USA) i Układ Warszawski (z ZSRR na czele) były niejako gwarantem stabilności w Europie i na świecie, to po rozpadzie bloku wschodniego zaczęły się militarne interwencje NATO na szeroką skalę. Zaczęły ginąć miliony ludzi.

 Tak się akurat składa, że również jestem czasowo za granicą i twierdzenie, że 80% Polaków za granicą nie jest lemingami jest wyssane z palca. Jest ich nawet więcej niż 80%. Wiekszość powtarza propagandowe bzury z onetu czy wp a Ty za to próbujesz te bzdury ubrać w materiały z portali niezależnych by je uwiarygodnić. To tyle.

I mógłbyś sobie zainstalować polską klawiaturę. To raczej nie sprawia trudności, chyba że pracodawca zabrania.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1460020

Obrażasz się na kacapy, a piszesz Usrael! Choć jedni i drudzy siebie warci! Tak nachalnie gloryfikujesz Pan ZSSR i obecną Rosję, a w tych peanach rozpływasz się tak, że właściwie nie wiem o co naprawdę chodzi! Czy mamy tę Rosję pokochać i przeprosić? Czy żydów i USA bardziej znienawidzieć?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

viki

#1460072

Niestety zPOdzieje nie chcą żadnego sensownego planu przygotować. najszybciej zniszczyć kopalnie, wyrzucić na bezrobocie ludzi i żyje sie lepiej. To sitwa całkowicie niesamodzielna , idaca na pasku Niemiec i Rosji, akcycza jest jednym z najwazniejszych sposbów drenowqania pieniedzy od Polaków...czas wyrzucic sitwe do smietnika...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1459978

Kolego Filip wypowiadajac sie na temat gornictwa,to trzeba znac doglebnie Temat! Od kilkunastu lat gornicy nie otrzymuja 13-tek,a 14-tki zamrozil Tusk!  Niemcy od dawna dotuja kopalnie,bo to jest strategiczny nosnik energetyczny panstwa! U nas koszt wydobycia tony srednio300zl,a na przykopalnianym placu spolka corka 700zli wiecej wolaja za tone! Tych podtrzepionych podmotow Kolesi pod gornictwo jest wiecej! Ogolnie ta Banda uwlaszczona na Polakach boi sie jedynie poteznej klasy robotniczej! ,Ktora to reprezentuje obecnie jedyna sile w Polsce mogaca zabrac im koryta!  Szczesc Boze braci gorniczej!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1460076

Polski węgiel jest za drogi dlatego, że przechodzi przez ręce kilku pośredników, kolesiom też trzeba pozwolić na okradanie Polaków.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1460257

stan rzeczy ma wiele przyczyn, ale jednym z powodów jest brak zachowań rynkowych ze strony zarządów i spółek. Jako użytkownicy mamy wielki problem w zakupie odpowiedniego węgla, a cena jest kolejnym z elementów. Poradnik nt doboru odpowiedniego opału http://eco-profi.pl/pellet-czy-ekogroszek/ może warto sprawdzić potrzeby klientów lub ten blog http://komex.agro.pl/ekogroszek/ tu też są cenne infromacje

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1521981