PiS przetrwa

Obrazek użytkownika Firmus Piett
Kraj

Michał Kamiński wypłakiwał się przed momentem w TVN24, stacji, w której jeszcze kilka miesięcy temu, bez skrupułów szemrano o jego rzekomym nacjonalizmie i antysemityzmie. Tak to właśnie, przygnębiająco i żałośnie kończy się błyskotliwa kariera jednego z najbardziej znanych spin doktorów Prawa i Sprawiedliwości. Podobnie skończą się polityczne kariery większości pozostałych „liberałów” z tej partii: w goryczy, na łasce wrogich do niedawna mediów.

Problemem środowiska skupionego wokół Joanny Kluzik-Rostkowskiej jest moim zdaniem poczucie (a pojawiło się ono po kampanii prezydenckiej), że to dzięki jego zabiegom Jarosław Kaczyński uzyskał dobry wyborczy wynik. Politykom takim jak Marek Migalski, czy Paweł Poncyliusz zaczęło się wtedy wydawać, iż ludzie oddali swoje głosy na nich, a nie na Jarosława Kaczyńskiego i że samodzielnie stanowią jakąś realną siłę. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Moim zdaniem jest dokładnie przeciwnie. Nawet Palikot przyznaje dziś, że gdyby Kaczyński prowadził kampanię rozliczającą władzę z nieudolnych rządów i katastrofy smoleńskiej, miał szansę na wygranie wyborów, tymczasem właśnie tacy działacze jak Kluzik-Rostkowska i Kamiński namówili prezesa PiS do udawania, że Smoleńska w ogóle nie było i zaprzestania odnoszenia się do nieudolnych rządów PO. W efekcie Kaczyński stracił niemal pewną prezydenturę. Pewną tym bardziej, iż miał przerażająco miernego kontrkandydata (co obecnie niestety niemal każdego dnia się potwierdza).

PiS-owskim liberałom nie uda się tworzenie silnej partii z jeszcze innego powodu, znacznie moim zdaniem ważniejszego: Po prostu Polacy w swojej przytłaczającej większości nie lubią nawet słowa „liberalny” (czego nie chcą zauważyć oderwane od rzeczywistości elity, zwłaszcza dziennikarskie, emocjonujące się szansami nowego ruchu i podobnych), a co dopiero miałoby dla nich znaczyć poparcie prawdziwie liberalnego w swych przekonaniach stronnictwa. Od 20 lat w Polsce, żadna partia nie wygrała wyborów pod hasłami liberalnymi, nic się w tej materii nie zmieniło i jeszcze przez długi czas nie zmieni. Potwierdza to przykład PO, która we wszystkich kampaniach stosowała hasła socjalne, w ostatniej batalii prezydenckiej usiłowano nawet ścigać się pod tym względem z PiS. Większość wyborców PO, to ludzie z wykształceniem zasadniczym zawodowym i średnim (bo tak wynika z prostej arytmetyki, takich ludzi jest zwyczajnie w społeczeństwie najwięcej), i nie da się po prostu masowo wygrać wyborów adresując programy polityczne do wyrafinowanych warszawsko-krakowskich elit. Dokładnie tak samo robił PiS, jednak Tusk i Komorowski, w odróżnieniu od partii Kaczyńskiego ubierali ten socjal w chwytliwe hasła modernizacyjne i rozwojowe, dlatego odnieśli sukces. Któż z nas nie chciałby bowiem żyć w państwie, które się dobrze rozwija.

Zatem Kamiński, Kluzik-Rostkowska, Poncyliusz, Kowal wierzą, że stanowią silną markę. Niestety to będzie największy błąd ich życia. Owszem, są to ludzie rozpoznawalni, ale dla zwykłego wyborcy (przez swój elitarny program) będą jedynie produktem komplementarnym do tego co oferują wielkie formacje. Mogą z powodzeniem pełnić funkcje ekspertów, specjalistów, ale nigdy nie odegrają samodzielnej roli politycznej. Dlatego jest moim zdaniem pewne, że PiS obecną zawieruchę przetrwa i to bez większych uszczerbków. To że od partii odwróci się kilku jajogłowych na dłuższą metę nic nie zmieni.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Rzeczowo i bez kopania "Pań"-
Nie odnosiłbym się, do opinii ścieku na temat szans wygrania .
To jest mało istotne.

Ważne jest podkreślenie wyrazistości i jedności- PiS.

Nie mam złudzeń -"Przetrwa".

Jedno mnie jeszcze zastanawia - "Panie" (bo trudno tu mówić o liberaliżmie- no chyba w sferze etyczno moralnej), z jakim przesłaniem pójdą po władze.

Bo trudno konkurować z wyważonym socjałem PiS.
Czy to będzie kolejna populistyczna miazga?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103902

Ostatni gasi światło? Ciekawe, kto bardziej szkodzi PiS, krytycy, czy "łowcy czarownic"!
Na dodatek powołujesz się na Palikota... Głosuj na niego! To biznesmen antyliberał. Partia Poparcie Błązna i Złodzieja - "Jestem z SLD. Jestem Gejem". Ja na razie nie deklaruję chęci głosowania na partię "liberałów z PiS". Po pierwsze takiej partii nie ma, po drugie nie jestem pewien, że to liberałowie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#103906

Nie napisałem że jest zdrajcą, tylko, ze się ośmiesza w stacji, która spekulowała niedawno na temat jego rzekomego antysemityzmu. A spin doktor też z niego marny (jest np. architektem klęski PiS w 2007 roku).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" M. Twain

#103909

... popierali ideę "wojny na górze" Kaczki. Faktycznie trzeba się dzielić wedle światopoglądu, a nie utrzymywać jakiś koleżeński, czy oparty na interesikach FJN. Tym razem "wojna na górze" zdaje się... niszczyć PiS... Czy to dobrze, czy źle, czas pokaże. W każdym razie "oczyszczony" do gołego betonu PiS z pewnością nie będzie miał szans na miażdżące zwycięstwo parlamentarne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#103913

Nie wiem czy byłem bardziej zaskoczony czy zniesmaczony występem Kamińskiego w WSI24. Jakieś dopalacze mu dali czy w drinku jakieś świństwo??? Nawet jeśli nie spodoba mi się coś w kościele to nie idę do urbana się wyżalić. Gdy nie podobał mi się T.W. Znak na stanowisku przewodniczącego Solidarności Mazowsza (i cała jego banda) to się z niej wypisałem ale nie przeszedłem ani do OPZZ ani do Sierpnia-80.
Pewnych zachowań nigdy nie akceptuję więc nie będę protestował jeśli Kamiński wyleci z PiSu na zbitą mordę. Bo zachował się jak donosiciel, agent, kapuś i człowiek bez honoru.
Chociaż chciał nas przekonać w tej łżestacji że jest odwrotnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103926

aby z PiSu odeszli ci, którzy nie identyfikują się z programem tej partii tylko z możliwością zdobycia kasy dzięki niej. W swojej partyjnej działalności raczej nie osiągnęli sukcesów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#103928

PiS w obecnej sytuacji nie ma szans na wygraną, wszyscy wiemy dlaczego.
Pytanie :
co zrobić żeby wygrać ?
Odpowiedź :
podzielić się.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Paweł

#103929

Jan Bogatko

...rzeczowy tekst, dałem "10". Ale pozostaje pytanie pawel500 - co zrobić, żeby wygrać.

Moja odpowiedź:

zewrzeć szeregi,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#103937

... a wtedy przy obowiązującej ordynacji wyborczej, wygrana oddala się jeszcze bardziej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103938

Nie ma szansy do "zawahania w czasie koalicji z giertychem i leperem".

żeby wygrać!?

Dzielenie ?- myślenie głąbów poruszających po sinusoidalnej linii przepływu elektoratu.

Tu stwarza się Alternatywę. I trzeba pomóc "Paniom" - jeśli będzie wyrażniejszy sygnał.

Przekonać Tych niezdecydowanych oraz umiarkowany elektorat peło end company.

-Samemu utrzymując pozycje niezachwianą.!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103943

Wrogowie naszych wrogow sa naszymi przyjaciolmi tak?

Jak Kaczynskiemu roslo z dnia na dzien, jak sie tutaj wszyscy podniecali na niepoprawnych ze nie damy Komuchom sie rozpanoszyc to bylo dobrze. Ale jak Kaczynski, ktory juz przed wyborami tracil grunt pod nogami, nieznacznie przegral to sie okazuje ze to wszystko zdrajcy. A teraz jestescie w stanie uwierzyc ze Kaczynski mial wygrana w kieszeni tylko ta cholerna kampania mu przeszkodzila.

PiS mial szanse aby calkowicie zmienic swoj image, aby zaczac wszystko od poczatku, aby przerwac jednym ruchem szkodliwe dla niego przepychanki slowne, ktore zawsze przegrywal z racji skandalicznej (ale prawdziwej czy tego chcemy czy nie) nagonki miedialnej. Mogl jak zreczny bokser uniknac nawalanki z silniejszym przeciwnikiem i robic uniki po to zeby od czasu do czasu wymierzac celne ciosy. Wszystko sie zapowiadalo dobrze. Stary image na ktorym Kaczynski tylko tracil mogl pojsc w niepamiec.

(Przypomnijmy: PiS przez 3 lata nieudacznych rzadow PO nie zyskal w sondazach nic - ciagle te same dwadziescia pare procent)

Ale nie - Kaczor wolal przejsc do wiecznej opozycji, zamknac sie w poparciu 15-20% i trwac liczac ze z braku laku ktos ich w koncu wybierze.

A wy sie wszyscy z tej postawy cieszycie. Oni maja przynajmniej pensje poselskie - a wy co z tego macie? Obrazek na sciane?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103945

Istotnie . Bańki nie da się rozdmuchać -wbrew euforii "sympatykóaw"
Stąd szukanie rozwiązania.
- "Panie" oddelegowano na inny front.
Trudno wytłumaczyć to "sympatycznym burakom"- nawet nie ma takiej potrzeby:)

więcej tu -http://niepoprawni.pl/blog/858/projekt-szatana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103953

Tam czekają na każdego karierowicza. Spotkałem ludzi honorowych którym było nie po drodze z niektórymi ludźmi prawicy więc woleli usunąć się w cień niż godzić się na współpracę z kanaliami.
Ktoś kto swoje żale wylewa i pluje na swoją partię w WSI-24 nie jest godny tego żeby mu rękę podać.
Popatrzcie na śp. Annę Walentynowicz, Romualda Szeremietiewa lub na księdza Małkowskiego. Nie kariera jest w życiu doczesnym najważniejsza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103960

Dwudziestoprocentowa opozycja nie zrealizuje żadnych, nawet deklarowanych, celów, załatwi za to sobie (po "wyczyszczeniu" konkurencji we własnej partii) ciepłe posadki w sejmie RP i Parlamencie Europejskim (te dają dożywotnio dużą... kasę za nic).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#103969

Przestań pluć, żal mi ciebie jesteś zgorzkniałym starcem.
Szanuj Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli tego nie rozumiesz, to jesteś jeszcze daleko w pojmowaniu co się w Polsce dzieje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104122

czy ktoś po najbliższych wyborach parlamentarnych będzie pamiętał czyj on był ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#103967

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#103980

Walka Prawa i Sprawiedliwości o niepodległą Polskę, nie może być oparta na kłamstwie, kłamstwie i fałszu, które miałoby pozwolić wygrać wybory??? Walka ta, to czas, który potrzebują Polacy, tak, prawdziwi Polacy, żeby zrozumieć istotę swojej niewoli. Wierzę, że w Polsce jest jeszcze wystarczająca ilość prawdziwych Polaków, bez obrazy kogokolwiek kto czuje się inaczej, bo mimo to również, żyjąc w ojczyźnie Polaków, obowiązuje lojalność państwowa. Mam nadzieję, że mimo, zawłaszczenia polskiego majątku, gospodarki, polskich mediów i krótkoterminowe: umysłów części społeczeństwa uczestniczącego w wyborach, to właściwe oświecenie przyjdzie w wyborach, a w ostateczności na ulicy, co jak wiadomo z historii Polski jest bardzo często stosowane i nie zawsze bezkrwawo. Fakt, że naród musi zawsze zwyciężyć. Więc nie obawiam się o PIS, nie obawiam się o opozycję narodową jakkolwiek się będzie nazywać, poznamy ją zawsze, bo ona jest bardzo łatwa do rozpoznania, tak samo jak rozpoznajemy zdrajców i kolaborantów!!! Każdy musi sobie uzyskiwane profity przeliczyć na przyszłość i ochraniarzy, których trzeba będzie zatrudniać, jakkolwiek się to potoczy, czekamy??? Garstka ludzi z profitami, nie może bezkarnie i bezterminowo rządzić zniewolonym narodem. Zawsze przychodzi czas na reset. Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103982

Dodam do Twojej odpowiedzi zdanie o tym, że Migalski zainicjował to, czego jesteśmy świadkami dzisiaj, a mam na myśli sytuację z Kluzikowymi, Jakubiakami oraz Kamińskimi.
Te kreatury niczym nie różnią się od Marcinkiewicza.
To wszystko jest dobrze zaplanowana grą.
LunarBird sugeruje, że PiS przetrwa.
Oczywiście, że przetrwa.
Nie ma żadnych przesłanek mówiących, iż POstawa LIBERAŁÓW z PiS może w jakikolwiek sposób zagrozić, tej jedynej w Polsce partii.
Temat zbrodni smoleńskiej jest marginalizowany na tę chwile, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie sądzi, iż Polacy puszczą płazem ten zamach jego wykonawcom.
Peowscy bandyci świadomie zniszczyli polski przemysł i zrobili to nie tylko po to, ażeby ich kajmańskie konta przytyły, ale również po to, ażeby rozbić środowiska robotnicze, które zawsze były zagrożeniem dla każdej dyktatury.
Ot takie dwie pieczenie na jednym ogniu.
Jeśli nie wybory to ulica!
Podoba mi się taka koncepcja i wydaje mi się, że do spotkania na ulicach może dojść jeszcze przed wyborami.
Ekonomia uprawiana przez tuskowych kretynów niechybnie prowadzi nas drogą Grecji.
Szkopy Grecji zaproponowały daleko idącą pomoc w zamian na pozbycie się na ich rzecz kilku wysp przez Greków.
Nie wiem jaki był finał tej propozycji, ale wiem, że Polska wysp nie ma, a więc co będzie fantem?
Może Kaszuby? :)

Tak czy owak PiS ma się dobrze, a wywody pod tym artykułem Kabirów Bedi nie zmienią tego faktu.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104047

Polska wysp nie ma ? Widzę że daleko od zachodniej granicy mieszkasz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104408

niech żyje Niepodległa i Suwerenna Polska.

Podoba się? Nie? Szkoda.

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103981

Podoba się- pod jednym warunkiem.

Masz inną realną siłę?

"Niepodległa i Suwerenna"-
na Madagaskarze:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103985

tak czy inaczej musi umrzeć, ten kto wierzy, że to co dzisiaj nazywamy PiSem - ta zbieranina przypadkowych matołów podobna do PO (mówię o pierwszym szeregu) przetrwa prawdziwy zryw, ten w wielkim błędzie - nawet w systemie

a mnie nie musisz przekonywać - ja z nimi byłem, i to co zobaczyłem - to tylko spierdalać do Rumunii...

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103986

Gorzka prawda.
Jeden Generał i banda ćwoków. za nim lud prosty i wierzący.
to już było "Batiuszka dobry -urzędniki, żydy i sąsiedzi żli "
pozostanie kosić i siać - po co dla kogo ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103995

niech będzie! mów mi Stasiu Tarkowski... :-)

ziemia jest święta? jeżeli ją uświęcisz - ta widać już stracona, a niegdyś naszą też nie była - uświęciliśmy tę, dlaczego nie inną?

ale to tak na marginesie - głupia odpowiedź na niezbyt mądry dodatek do komenta :-)]

pozdrawiam

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103987

Bo się ostatnio zastanawiam, patrząc na te wybory.

PiS: Polska to kraj niedemokratyczny!
ten sam PiS: musimy wygrać demokratyczne wybory!

GDZIE BUNT???

nie ma?

to po cholerę to wszystko? po cholerę własna kasa? żeby w tajemnicy wnukom opowiadać, jaki to byłem głupi???

tak - ku zastanowieniu...

nie idą dalej - w ogóle nie idą - w miejscu stoją i udają... k... zaprawdę powiadam - udają patriotów...

w części i o pierwszym szeregu mowa - każdym - więcej gadania niż pracy - pitolenie -

Piłsudski? Dmowski? Jakiż wstyd Panowie!... za Tatry, tam też słowiańska mowa...
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103990

więcej zdjęć niż ludzi - gdyby byli ludzie nie potrzeba byłoby zdjęć - OT CO!!!

pijar? wszędzie pijar - Ducha brak... Ziuk gdzie jesteś?

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103992

Codziennie jakis mieczak w tej dupowatej tv placze nad swoim losem.Skad ci nieudacznicy sie wzieli.Nie potrafia w ogole przegrywac,Juz ministrowanie w Kancelarii Prezydenta pokazalo jego mialkosc i niekompetencje.Intrygi i ciagle niesnaski wkurzyly tak L.Kaczynskiego iz wyrzucil go z powrotem do Europarlamentu.Nie wyciagnal z tego zadnych wnioskow.Teraz placze jak baba i chce wzbudzic litosc wsrod peowskich wyborcow.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

macieja

#103988

Ryfolenie u Stokrotki, to sznyt ludzi niepewnych i nielojalnych, a ryczeli: Bielan, Kamiński, Jakubiak, Brudziński. Ten ostatni nawet dziękował Stokrocie, że nauczała polityków ze sobą rozmawiać. Na kogo wypadnie, na tego bęc.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104011

Sadzę nawet że usunięcie tzw. liberałów jeszcze bardziej z cementuje PiS.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104031

Nie trzeba nic więcej dodawać w tej kwestii.

Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104048

Wolałbym, żeby PiS nie scementował się na amen.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#104104

Samo to nazwisko działacza jest mi mało znane. Więc przed chwilą poszperałam w internecie. I wyszukałam ciekawostkę, która sprawiła że poczułam ulgę na wiadomość, że człowiek ten opuszcza jedyną partię polityczną, która jest mi droga:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090928/KRAJSWIAT/536723545

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#104111

Nie zauważyłem, żeby pochwalał pedofilię.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#104120

Julka
Dlaczego oceniasz źle człowieka,z powodu, na który nie ma wpływu. Nie popiera pedofilii, a pomaga bratu.Zachowujesz się dokładnie jak PO w mediach. Ja pamiętam Pawła Kowala jak w mediach merytorycznie i odważnie bronił PIS i Jarosława Kaczyńskiego.Może wejdź na You tube i sobie popatrz. Nie rozumiem powodu jego odejścia z PIS, bo do PJN nie pasuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Julka

#115613