Gwizdana kampania Bronisława Marii

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Gwizdana kampania PBK... Tak można podsumować kampanię wyborczą’2015 kandydata do reelekcji.  Ostanie miesiące obfitowały w doniesienia prasowe o wygwizdaniu B.Komorowskiego podczas jego kampanijnego tournee bronkobusami po Polsce. I zaiste - łatwiej by było wyliczyć gdzie kandydat na reelekcję NIE był wygwizdany. A gdzie ? W przedszkolach i na szarlotkowych „herbatkach” z kwiatem weteranów PRL-u. I w kościele, choć tam niejednemu pięści zaciskały się w kieszeniach na widok przystępującego do komunii patrona genderu, in vitro, świętokłamcę* i  fałszywego strażnika Konstytucji.  Potężną „kocią muzykę” zaliczył Bronisław Maria również w internecie – lawiny śmiechu i kpin na portalach społecznościowych, forach, twitterze itd. z jego kolejnych „bronków” są również swego rodzaju wygwizdaniem. Gdyby porównać kampanię prezydencką do zawodów sportowych to Bronisław Maria na tle pozostałych kandydatów na urząd Prezydenta RP  jest  pod względem zainkasowanych gwizdów prawdziwym mistrzem olimpijskim. Na nic poszła cała jego nagła namiętność do sportów, do sportowców, którymi otaczał się w trakcie swej kampanii wyborczej i przed nią bo żałośnie wypada dziś  i Bronisław Maria, i sami sportowcy, którzy jego reelekcję żyrują swymi karierami.  

Żałosny jest sam kandydat, żałośni są uczestnicy jego „maratonu poparcia”. Tym bardziej żałośni bo popierają kandydata, który ma za sobą gwizdaną kadencję prezydencką! Bronisław Maria jest jedynym prezydentem RP w ciągu 25-lecia tak wychwalanej przez siebie polskiej wolności, który w trakcie swego 5-letniego żyrandolowania zaliczył więcej wygwizdów niż jego poprzednicy razem wzięci.

Krul Bul, Krul Lul- to dotychczasowe „tytuły”  Bronisława Obciach-Komorowskiego, do którego dziś pasuje jedynie tytuł „Krul Fszystkich Gwistkuf”.

...Aż strach się bać - jeśli dojdzie do reelekcji B.Komorowskiego, Polska przez kolejne pięć lat będzie miała prezydęta-fantoma. To już nie będzie nawet strażnik żyrandola - to będzie tylko strażnik szafy! Tej szafy, w której chował się podczas pierwszej kadencji  by uniknąć gwizdów, krytyk, niewygodnych pytań. Tej szafy, w której schowa się natychmiast po reelekcji. Przez ostatnie 2-3 lata, gdy Polska już zaczęła przeglądać na oczy kogo ma za prezydenta, B.Komorowski wychodził z niej tylko od wielkiego dzwonu.  Na czas kampanii prezydenckiej, którą zaczął prowadzić już przed wyborami samorządowymi jesienią 2014 r. wyszedł z niej bo po prostu musiał! I  też niezupełnie wyszedł bo uciekanie od konferencji prasowych, od debat z konkurentami jest również chowaniem się w szafie.

 

...Nawet sam prezydęt Komorowski wielokrotnie powtarzał, że nie ma nic danego raz na zawsze. Majestatu Bronisława Marii również to dotyczy. Bronisław  nie dość, że swego majestatu prezydenta RP nie bronił, to sam własnoręcznie odzierał się z dostojeństwa, odzierając przy okazji majestat Urzędu Prezydenta RP! 

Jak to było w tytule? "Tylko polityczne glizdy spotykają gwizdy"....

To by było na tyle!

 

* http://pl.wikisource.org/wiki/Strona:M._Arcta_S%C5%82ownik_Staropolski.djvu/0651

 

 

PS. Matoły ze sztabu wyborczego Bronisława Marii nie wpadły na pomysł zorganizowania serii  tv spotkań Bronisława Debatowstrzemięźliwego  z  pozostałymi kandydatami  w wersji light czyli 1:1, nawet niekoniecznie ze wszystkimi. Przecież B.Komorowski miał taką „moc sprawczą”, ustawiając ramówki czersko-wiertniczego ścieku informacyjnego. A on co? Nawet swego towarzysza łowów w moskiewskich kniejach  Palikota zlekceważył, z którym ma tyle tematów wspólnych  – czyżby obawiał się, że wyprawiacz skórek z Biłgoraja również  kumplowi „po lufie” skórkę wyprawi albo, że przerasta on kandydata reelekta intelektualnie?  Wielki demokrata, opozycjonista i patriota Komorowski mógłby na takiej debacie 1:1 zjeść czerwoną panią Ogórek jak miskę mizerii, koalicjanta Jarubasa dyplomatycznie wypromować na I Trubadura Pałacu i biedna pani premiera Kopacz nie musiałaby lamać rączek w zdenerwowaniu, że jej faworytowi  lecą słupki i  byt koalicji PO-PSL w obliczu jesiennych wyborów parlamentarnych jest zagrożony.  Przecież światowiec Bronisław Komorowski mógł staropolskim zwyczajem wyzwać np.kandydata Mariana Kowalskiego na pojedynek, armwrestlingiem zwany tu i ówdzie, a tu i tam walką kanadyjską. Dżentelmen Marian po przywitaniu się w studio z rywalem dyplomatycznie zrezygnowałby z takiej formy  „debaty” i już Bronisław Maria miałby prestiżowe 3:0 zamiast remisu 10:10 pozostałych kandydatów po wczorajszej debacie.  No, ale...  Jeśli sztab Bronisława Marii opierał się na takim tytanie jego Komitetu Wyborczego  jak np.min.Grabarczyk bo ma spluwę, no to nie ma co oczekiwać od sztabu  „atomowej kampanii” jaką zapowiadał.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Tak można podsumować kampanię wyborczą’2015 kandydata do reelekcji.  

... Jeszcze kilka pełnych zgody na nienawiść wyPOwiedzi Stefka Mirabelki, Henryki Łamistrajki czy Ewki Metrówki czy Hanki Warszawianki a kampania pana Bronisława  będzie przegwizdana :)))

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1477798

mój mem w temacie kto za kim stoi jest o niebo lepszy.;););)

 

 

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1477840

Witaj, Contesso

Naprawdę nie wiem, jak ktoś, kto ma w sobie choć odrobinę obiektywnego spojrzenia na prezydęturę Komorowskiego, z jednej strony beznadziejną, a z drugiej bardzo groźną na dla naszego kraju, pójdzie na niego głosować.

Czy tacy ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jaka jest polska racja stanu?

I te spoty z poparciem celebrytów, sportowców czy artystów - żenada...

Pozdrawiam Cię serdecznie

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ander

#1477817

Kasa, misu, kasa!

Nie ma poparcia, nie ma kasy, nie ma wyników. Nie ma wyników, nie ma wizyt w TV ... niebyt.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1477824

Proszę mi wybaczyć, ale ten niebyt skojarzył mi się... z innym bytem ;-)

A co do kasy - czy oni naprawdę myślą, że za tę kasę kupią sobie szacunek, poważanie i przejdą do historii?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ander

#1477828

Proszę mi wybaczyć, ale jestem przekonany, że nam obu niebyt skojarzyl z tym samym... bytem ;)))))))))))))))))

W przypadku celebrytów na odstawce nie czymi to różnicy  :))

 

A co do kasy... niestety tak jest.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1477933

Bronek - że takiej nie ma bo jest tylko racja Platformy Obywatelskiej.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1477837

 

Pozdrawiam z piąteczką :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1477834

że po 10-tym maja będziemy mogli mówić : świzdu gwizdu i wysłali Bronka w ...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1477853