Chamstwo smoleńskie - nowa dyscyplina do badań socjologicznych

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Katastrofa Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. wygenerowała nowe zjawisko - chamstwo smoleńskie, które momentalnie zawłaszczyło wszystkie dziedziny życia państwa polskiego, włącznie z wydawałoby się odpornym na wszelkie odmiany chamstwa środowiskiem funkcjonariuszy polskiego KK.

Chamstwo smoleńskie urodziło się ślepe i nie wiadomo gdzie, w czyim gabinecie, może na molo w Sopocie, może jeszcze wcześniej...

Kim są jego „rodzice” - czy osobnicy ze zdjęcia, czy jest ich więcej ?

Chamstwo smoleńskie „otworzyło oczy” na dymiącym jeszcze wrakowisku w Smoleńsku 10 kwietnia 2010, a skutki jego dały się zaobserwować w Polsce natychmiast po dramacie choć np. w mediach dopiero kilka godzin po nim i  jego pierwsze przejawy składano na karb zapanowałego ogólnopolskiego szoku i paraliżu państwa i obywateli. 

Chamstwo smoleńskie charakterystyczne  jest głównie dla pewnej - dość nielicznej w stosunku do ogólnej liczby ludności Polski - i określonej pod względem stopnia inteligencji, stosunku do spraw państwowych, poczucia przynależności narodowej grupy obywateli z kasty politycznej,  sprawującej władzę w Polsce, jej medialnych i celebryckich satelitów i peryferii w postaci tzw.betonu wyborczego.

Chamstwo smoleńskie ma twarz formacji "państwo polskie zdało egzamin", na której czele stoi B.Komorowski - autor wspomnianej tezy oraz były premier RP Donald Tusk, jego następczyni Ewa Kopacz i ich gabinety, senatorowie, klub poselski, władze samorządowe i ich różnego rodzaju podwładni.

Chamstwo smoleńskie rządzi się własnymi prawami, obowiązkami i zależnościami. Np. – im wyżej w hierarchiach  struktur czy to państwowych, czy to medialno-celebryckich, tym chamstwa smoleńskiego jakościowo i ilościowo więcej. Im bardziej rośnie liczba osobników opuszczających jego kręgi  - tym bardziej rośnie jego agresywność.

 

Wraz ze wzrostem chamstwa smoleńskiego rośnie tupet i bezczelność jego reprezentantów oraz eskaluje zjawisko tzw.”kalizmu”.

 

Chamstwo smoleńskie jest sowicie nagradzane przez kastę sprawującą władzę.

Chamstwo smoleńskie jest zaraźliwe.

Destrukcyjny wpływ chamstwa smoleńskiego widać wszędzie, nawet w takiej jednostce jak rodzina.

Chamstwo smoleńskie spowodowało u jej przedstawicieli zwyrodnienie lub kompletny zanik - poczucia etyki, dyplomacji, taktu, uwalniając w nich najniższe instynkty co zbliża ich np. do pewnego przedstawiciela świata zwierzęcego o nieciekawej reputacji: 

Skutkiem chamstwa smoleńskiego są przypadki chwilowej teleportacji w nieznanym kierunku jego głównych przedstawicieli  - np.znikanie z przestrzeni publicznej aż do „stabilizacji sytuacji” niektórych „bochateruf smoleńskich” jak Donald Tusk, Ewa Kopacz, Bronisław Komorowski.

Chamstwo smoleńskie niebezpiecznie zbliża swych reprezentantów do stanu, zwanego przez jednego z jego czołowych przedstawicieli „odmętami szaleństwa”.

 

Chamstwo smoleńskie wykracza również poza granice Polski – unijni parlamentarzyści kasty rządzącej regularnie torpedują Smoleńsk w Parlamencie Europejskim i innych instytucjach europejskich, wprawiając Europę i Świat w zdumienie i osłupienie.

U przedstawicieli kasty rządzącej i jej podległych instytucji proporcjonalnie do chamstwa smoleńskiego rosną jego skutki. Np. intensywność zaniku - pamięci, sposobności zawodowej (NPW, PKW, Zespół dra Laska i i.), pojmowania sprawiedliwości.  W przypadku tych dwóch ostatnich ciężkim przypadkiem jest np.NPW i wymiar sprawiedliwości III RP szczebli wszystkich.

 

Chamstwo smoleńskie ma również skutki uboczne i skutkuje niekulturalnymi, a wręcz prostackimi zachowaniami członków kasty rządzącej  - w kraju (np.aplikowanie przez głowę państwa lewatywy obywatelom) jak również zagranicą, np. brak umiejętności chodzenia po chodniku, skakanie po meblach w instytucjach państwowych.

 

Z powyższego wynika, że chamstwo smoleńskie kasty rządzącej i jej satelitów jest powodem niebezpiecznego zanikania cech ludzkich, cech cywilizacyjnych.

Chamstwo smoleńskie ze względu na swą stałą obecność w przestrzeni publicznej, na toksyczność, na swój zasięg i skutki, niszczące struktury społeczne i  relacje ogólnoludzkie, powinno stać się przedmiotem badań naukowych w dziedzinach psychologii, socjologii, a osoby ubiegające się o wysokie urzędy państwowe powinne być poddawane obserwacji (obywatelskiej i specjalnej) oraz testom - na inteligencję (np.MENSA) i  na empatię by Polską już nigdy więcej nie sprawowały władzy buraki i antysocjalni psychopaci i schizofrenicy!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:29)

Komentarze

To postawa pierwotniaków od zarania dziejów.

Gdy brak argumentów, wtedy sięga się po maczugę.

A stefek burczymucha dorobił się już nawet huraganu:

http://niezalezna.pl/66007-cyklon-stefan-szaleje-nad-polska

Pozdrawiam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1473747

To chamstwo smoleńskie jest chyba elementem ich instynktu samozachowawczego.

 

A myśmy go stracili bo zbyt wierzyliśmy, że Prawda kłamstwo szybko zwycięży i stanie się to w sposób naturalny, bez "dopalaczy". I to jest nasz wielki błąd. Obyśmy go więcej nie powtarzali.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473793

Cham dla tego typu kanalii jest zbyt delikatnym okresleniem te knury doskonale wiedzą jakie ma społeczenstwo na ich temat zdanie ale mimo to znajduje sie jeszcze i tu mozna uzyc okreslenia cham wielu ktorzy za granty słuzą tym padalcom niestety przez lata okradania i ponizania nie potrafiliśmy przepędzic tego smrodu i io że te wszarze tak daleko zaszli zawdzięczamy tylko sobie.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

adolfnr2

#1473749

...że uosobieniem tego chamstwa jest leniwa, dobrze odżywiona, upierścieniona, wyondulowana, wymasowana, wydepilowana, wyfitnesowana czyjaś żona/kochanka/konkubina żądająca coraz droższych rezydencji, wykwintnej biżuterii, służby, futer, podróży i...trenerów tenisa... - że taka donna rządzi? Czasem nawet rodzi dziecię dla lepszego zaszantażowania - a to podwaja koszty. A poza tym coca droga.

To moja refleksja, kiedy myślę "kto za tym stoi".

 

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1
#1473750

niech Komentatorzy też sobie poużywają.;);)

Pozdrawiam.

 

PS. Tzn.myślę, że o wszystkim pomyślałam.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473757

Powodem "chamstwa smolesńkiego", a nawet ojcem jego, jest... strach...

Zwykły, prymitywny strach. Ferajna rządząca uwikłana w sieć zależności, powiązań i układów, ogląda się na boki i za siebie ze strachem w oczach. Jest dziś bardziej niż kiedykoklwiek schowana za wierną, oddaną propagandą, która również żyje w wielkim strachu...

Co więcej... "chamstwo smoleńskie" rośnie wprost proporcjonalnie do strachu... A ten jest coraz większy...

A strach, jak wiemy, niebezpieczny jest bardzo. Bo wytraszone zwierzę, zdolne jest do nieprzewidywalnych zachowań...

Ten strach widać na zdjęciu, na którym różnicę należy znaleźć pomiędzy zwierzęciem, Diabłem Tasmańskim zwanym, a tym osobnikiem, który po prawej na zdjęciu stronie znajduje się...

I w tym osobniku strach jest okrutny. Strach tak wielki, że do obłędu doprowadza i do stanów maniakalnych....

Pozdrawiam!

Harpoon

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#1473753

Strach - zgoda ale myślę, że oprócz strachu - po prostu oni są w jakiś sposób genetycznie uszkodzeni.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473794

notka powisiała.

:D:D:D

Dobrze!!! Ma boleć! Macie wyć, walić pałami i łbem w ścianę ze złości. Może się wam we łbach od tego walenia przemebluje i nie zbydlęcicie się zupełnie.

Albo...? Od tego walenia zdechnie wam ostatnia szara komórka,  która jak samotny biały żagiel snuje się bo waszych zatęchłych, splatfusiałych łbach jak Marek po piekle i modli się o śmierć.

 

PS. Ja wiem - tu się szwęda taka jedna damula, zakochana w Stefku von Mirabella i po prostu nie mogła nieprzypałować.

:D:D:D

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473762

Witam!! Gratuluje zdjecia tego oszoloma jako wscieklego psa ! Do niedawna my jako czlonkowie PISu bylismy postrzegani ,jako oszolomy, sekta smolenska, teraz zachodzi zmiana, zaczynaja nas pozytywnie postrzegac! Mowie o otaczajacym mnie srodowisku! Srodowisko koalicyjne zaczyna sie wykruszac! Wiec zaciekle opluwaja bijac piane! Nie majac pozytywnych argumentow, jeszcze probuja klamac ,mataczyc, lecz mentalnosc medialna zachodnich krajow ulega powoli przeobrazeniu! Coraz wiecej trudnych pytan, coraz wiekszy strach bandytow! A narod nieugiety dazacy do prawdy! I to jest bardzo budujace! Pozdrawiam!  

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1473763

Cenna informacja, a dla nas na obczyźnie szczególnie radosna.

Trochę powoli jednak to idzie, za powoli i powiem szczerze... trudno to wyznać bo to jest cierń w sercu gdy trzeba się przyznać, że przez te ostatnie 5 lat gdzieś się podziało zaufanie do swego narodu. Bardzo bym chciała 10 maja je przywrócić.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473792

 

 

Pozdrawiam z piąteczką :)

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1473770

Nie znałam tego zdjęcia. Bronek ma minę jakby układal kostkę Rubika... Jednokolorową.

Bezcenna jest również mina krula Eóropy - coś jak "Chciałem tylko piełdnąć ale się zesłałem. Czuć smłód czy nie czuć?".

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473791

Nie mogę potwierdzić autentyczności tego zdjęcia, znalazłam to na fejsie. Nawet jeśli to montaż, to kapitalnie zrobiony - i świetnie oddaje cechy osobowe bohaterów :)

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1473828

Super, red bul myśli jak to się trzyma, a Borsuk patrzy że z dziwieniem, co ten gamoń red bul wydziwia, a Tusku ma minę jak by mu dziadka z Wermachtu, Rusek akordeonem zabił.

Mało porannej kawy nie wylałem na komputer ze śmiechu, gdy zobaczyłem to zdjęcie.

I to by była twoja wina, gdybym stracił komputer, bo dajesz super zdjęcia, a człowiek potem rechocze i nie uważa :))))))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1473839

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

R E W E L A C J A  !

rzeczywiscie jakikolwiek komentarz wrecz niemozliwy ;-)

pzdr.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

chris

#1473884

Kiedy psychopaci zdobywają władzę i dobrobyt — a więc stają się patokracją — stają się skłonni do uznania siebie za kryterium normalności, a tym samym ludzi normalnych za wadliwych

W pisanej przez niego trzykrotnie[i] książce “Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych” — psycholog Andrzej Łobaczewski pisze:

W każdym kraju świata osobnicy psychopatyczni i część innych dewiantów tworzą ponerogennie aktywną siatkę porozumień, po części wyobcowaną z więzi społecznej normalnych ludzi. Wydaje się także, że pewna inspiracyjna rola psychopatii właściwej w tej siatce jest zjawiskiem powszechnym. W poczuciu swojej odmienności zdobywają oni specyficzne doświadczenie życiowe i odkrywają swoje odmienne sposoby działania i walki o byt. Ich świat pozostaje zawsze podzielony na “my i oni”, na ich światek o swoistych prawach i obyczajach i tamten świat im obcy, który ma swoje przemądrzałe idee i obyczaje, wedle których oni bywają moralnie potępiani.

Ich poczucie honoru, szczególnie tych inspiratorów, nakazuje im oszukiwać i wyszydzać tamten świat ludzki, obiecać, zapewnić, podpisać, a niczego nie dotrzymać, jest postępowaniem właściwym.

Przecież “tamci” są komicznie naiwni. Uczą się także i tego, jak ich osobowości mogą wpływać traumatyzująco na ludzi normalnych i wyzyskiwania tego jako środka terroru użytecznego dla osiągania swoich celów. Ten podział na dwa światy jest trwały i nie znika nawet wtedy, kiedy udało się im zrealizować ich marzenie młodości i zdobyć władzę nad “masami” ludzi normalnych.

(...)

Psychopaci zawsze są wśród nas. W spokojnych czasach my badamy ich zachowania, lecz w okresach niepokojów oni nami rządzą. 

— Ernst Kretschmer (1888–1964), niemiecki psychiatra

[tłumaczenie moje — Andy]

*Science Quotes by Ernst Kretschmer

The psychopaths are always around. In calm times we study them, but in times of upheaval, they rule over us.

— Ernst Kretschmer (1888–1964), niemiecki psychiatra

Gestalten und Gedanken (1963), 94, trans. P. Lerner.

Za: http://todayinsci.com/K/Kretschmer_Ernst/KretschmerErnst-Quotations.htm

* * * * *

Całość: http://3obieg.pl/kiedy-psychopaci-zdobywaja-wladze-i-dobrobyt-staja-sie-sklonni-do-uznania-siebie-za-kryterium-normalnosci

[Powyżej zacytowałem początek mojej notki sprzed kilku lat - Andy]

Choć można powiedzieć, że to nie są wyłącznie psychopaci. Bowiem dobrali sobie mafię - albo ta postbolszewicka mafia - dobrała sobie ich...

Natomiast, jak taka mafijno-psychopatyczna władza nas urządza i jak to wszystko w PRL-bis na co dzień wygląda - codziennie widzimy...

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1473778

socjologow, a przez Trybunal Narodowy, gdzie winowajcy byliby przywolywani do odpowiedzi pod sciane.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1473782

Owszem, można ten aspekt brać przez pryzmat naukowy. Można sie doktoryzować, czy habilitować. Tworzyć nową naukę.

Ja proponuję prostrze. tańsze, i skuteczniejsze rozwiązanie. Kilka solidnych szubienic.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1473785

Dziękuję za naukowe wsparcie mej notki.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473795

Rozpętano przemysł medialnej propagandy pogardy. To miało worać ciemnemu ludowi "jedynie słuszne" myślenie i właściwe postrzeganie rzeczywistości. Potem to już miało iść z "górki". Czyli niedoszkolone pijane debeściaki, pancerna brzoza, naciski itp. itd. Oraz wykazywana przez rząd wprost nadludzka troska. Przekopanie... polscy patomorfolodzy, lekarze pracujący ramie w ramię, wprost expresowe przebadanie genetyczne szczątków itp. itd. To miało przykryć ewentualne podejrzenia.

Potem rzetelne, rosyjskie śledztwo, gazetowi eksperci, specjaliści od modeli latających, oraz tacy co to "jak walneło to się urwało".

Sądzono, że głupi naród to kupi. Stało się inaczej. Polacy są nieprzewidywalni. Zachowali się odwrotnie niż zakłaano. I co najdziwniejsze wielu dalej nieugięcie trwa w oczekiwaniu na rzetelne wyjaśnienie tej katastrofy, i co dziwniejsze, z roku na rok rośnie liczba tych, którzy przestają wierzyć w oficjalną narrację. Ten fakt obecnie najbardziej przeraża nasze rządowe elyty.

Kiedy kączą się argumenty, zaczyna się krzyk.

W tym przypadku argumentów brak, od początku są tylko kłamstwa.

Prawdy nie zagłuszy nikt i nic.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1473784

Ten "początek" wciąż wraca jak bumerang i karuzela rusza na nowo. Już raz w ciągu tych 5 lat Edmundu Klich wypadał z szafy po dłuższej hibernacji bo było gorącą platfonsom i ciasno koło krawata (chyba to było po I Konferencji Smoleńskiej), teraz znów wypadł z szafy. Podobnie było z brzozą - ona to w ogóle kilkakrotnie wypadała z szafy, potem ją chowali i znów wypadała. Podobnie z motywem gen.Błasika, załogi ...

Tym razem jednak do starych klisz dodali nową:

"W związku z treścią dzisiejszych publikacji w tygodniku Newsweek pt. „Ostatni lot” oraz „Lot w tunelu” informujemy, że Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie z całą pewnością nie udostępniła mediom zdjęć, wykonanych na pokładzie samolotu Tu-154 M nr 101, przedstawiających uczestników lotu z dnia 10 kwietnia 2010 r. do Smoleńska, publikowanych w ramach jednego z wyżej wymienionych artykułów

(...)

Wyjaśniamy, że zdjęcia te są częścią materiału dowodowego śledztwa, który od lipca 2012 r. jest sukcesywnie udostępniany stronom postępowania i ich pełnomocnikom. Odbywa się to poprzez wydawanie płyt DVD, zawierających skany akt śledztwa, w tym wydruki ww. zdjęć. Przypominamy, że w śledztwie dotyczącym katastrofy uczestniczy ponad 200 podmiotów, mających status stron (pokrzywdzeni i ich pełnomocnicy, podejrzani oraz ich obrońcy). Nośniki z zapisami cyfrowymi przedmiotowych fotografii (tj. płyty CD), wydawano również wnioskującym o to stronom i pełnomocnikom

(...)

Prokuratura nie wydawała zgody żadnej redakcji na udostępnienie także innych materiałów z postępowania, będących przedmiotem wskazanych powyżej publikacji."

 

Ostatnia deska ratunku? Taka nowa kiełbasa i szminka zamiast trotylu? Atrybuty do podtrzymywania i obrony gówno-prawdy Laska się zupełnie wyczerpały? Do tej pory tylko genprok Seremet przebąkiwał o winie "stron postępowania" - że źle zidentyfikowały ciała, dziś mamy frontalny atak naczprokwojów na rodziny smoleńskie. Na które ? Oczywiście nie na te pajacowe pałacowe! Bo one od prokuratur niczego się nie domagają i niczego nie wymagają, no może jak najszybszego zamknięcia śledztwa ale o tym głośno nie mówią. Czyli - wyciekło podopiecznym tego wstrętnego Pszczółkowskiego i Hambury...

O mendiach nie wspominam bo to stara, zardzewiała kataryna od powtarzania starych kawałków przez stare flądry płci wszelkiej.

 

Pozdrawiam.

 

PS. O szubieniczce i sznureczku (w kontekście Smoleńska) kiedyś napisałam fraszkę ale nie mogę jej znaleźć, ani tu na portalu, ani w domowych archiwach, pamięć też zawiodła, a w sam raz by pasowała do Twego komentarza.

Cytat pochodzi z:

http://wpolityce.pl/smolensk/240744-npw-zapewnia-ze-nie-udostepnila-newsweekowi-zdjec-i-rzuca-cien-podejrzen-na-pelnomocnikow-i-rodziny

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473799

W czasach dinozaurow znalem troszke swiatek cynksiarzy i prostytutek. W stosunku do okupacyjnych dzisiaj rzadow to zachowywali sie bardzo kulturalnie.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

casey

#1473806

No tak, ale oni chcieli to i owo...,wiec byli uprzejmi...,

a okupanci zadaja.

Nie sa wiec zobligowania do zadnej uprzejmosci,

a ze  w dziecinstwie ich tego nie nauczono, to...coz tu wymagac...,

to jakby od mrowki oczekiwac uprzejmosci...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1473941

pozostaje w tyle tego peletonu.

Zgodnie z tym co Pani napiala , cyt:

 

Chamstwo smoleńskie wykracza również poza granice Polski – unijni parlamentarzyści kasty rządzącej regularnie torpedują Smoleńsk w Parlamencie Europejskim i innych instytucjach europejskich, wprawiając Europę i Świat w zdumienie i osłupienie.Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/contessa/chamstwo-smolenskie-nowa-dyscyplina-do-badan-socjologicznych©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

uwiarygodniam ponizej:

https://www.youtube.com/watch?v=BzWYUXras6c

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

chris

#1473808

 

Contesso Droga,
 

....Dostałem 6. Ogromny ból. Bardziej jak podpalanie. Po fakcie moje pośladki wyglądały jak kawałek wołowiny......

 

Szubieniczka i sznureczek.

Tak,

Ale wcześniej w dyby !

Zakuć trzeba i bić w d....ę,                                                                             Aż wylecom zęby.                                                                                                      Obić ścierwa i POwiesić !                                                                                      Taka kolej rzeczy.                                                                                                       Za   TĘ zbrodnię i za chamstwo                                                                       komoruskich śmieci.

 
 
 
 
 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1473809

Próbowałem Contesso Droga znaleźć te różnice.

Bezskutecznie.

Oto efekt moich POszukiwań:

 

                                       "Szukanie różnic"
 


 
Ich niby dwóch,
Ale jak jeden.
Z "uśmiechem" na wściekłej twarzy.
Jeden to człek ?
Lecz drugie zwierzę.
Różnicę zauważysz ???
 
Wściek widzisz tu
 z lewa i z prawa.
I wyszczerzone zęby.
Jeden to wilk.
Czy drugi człowiek ?
Trudno na oko 
stwierdzić.
 
Jeden Ci pewnie, jak i drugi
Kłapnąłby  zębiskami.
Gdybyś POgłaskać go próbował,
POżegnałbyś się z palcami.
 
Kłapnąłby wściekle jeden i drugi.
Pianą POtoczył z pyska.
 
Różnicy nie ma !
 
Choć wilk z Tasmanii.
 
Drugi - Platforma 
Obywatelska.......
 
 

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1473814

Diabeł Tasmański i diabeł Niesioł to padlinożercy, ten wyje i ten wyje, więc różnicy niema

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1473824

Na "fonię" też jednakowi.

 

Przejść współczuję. Tyłek się goi ale gorzej z sercem...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473841