Zaszczują Tuska jak psa...

Obrazek użytkownika KP
Kraj

Przewidywania J. Kłosińskiego, o tym, że Tusk może wkrótce upaść i na scenie politycznej może dojść do przetasowań skłoniło mnie do kilku szybkich przemyśleń.

http://wpolityce.pl/artykuly/24364-jerzy-klosinski-dla-wpolitycepl-montuja-nowy-rzad-z-palikotem-to-proba-przegrupowania-osrodka-trzymajacego-wladze

Donald Tusk skończy źle. Nie wiem czy ktoś popełni jego samobójstwo czy koniec będzie bardziej spektakularny (na przykład spadnie śmigłowiec którym poleci na miejsce następnej katastrofy na kolei bądź na pękającej autostradzie), ale śmierć Tuska wydaje się tak samo konieczna dla przetrwania obozu zdrajców jak śmierć pułkownika Tobiasza do ukręcenia afery aneksowej WSI.

Na kogoś trzeba przecież zwalić całe odium przegniłego państwa i nadchodzącej katastrofy, a skoro lemingi kupiły zamach smoleński i wymordowanie elity państwowej, to kupią wszystko, nic nie jest zbyt bezczelne żeby nie kupiły.

Pytań jest kilka. Przede wszystkim co uznane zostanie za moment przesilenia. Czy będzie to sprzeciw Pawlaka wobec reformy emerytalnej? Tusk ma przecież - tak można wnioskować po zachowaniu koalicjanta - dość mocne haki na PSL, nie podskoczą mu. Czy będą to zawirowania na rynkach finansowych, skutkujące na przykład skokowym wzrostem kosztów obsługi zadłużenia kraju i koniecznością podjęcia radykalnych oszczędności?

Poza tym zastanowić się trzeba jak zareaguje Tusk. Czy walcząc o życie potulnie da się zmieszać z gnojem, złoży samokrytykę, odejdzie cichutko na polityczną emeryturę, a kiedy już wszyscy o nim zapomną uprzejmie np. popełni samobójstwo? Czy też od razu podejmie ostateczną śmiertelną bitwę? Drugi scenariusz jest o tyle nieprawdopodobny, że - moim zdaniem - Tusk jest otoczony ludźmi, na przykład z ABW, którzy wyraźnie w hierarchii prawdziwych władców Polski stoją wyżej i są o wiele bardziej nietykalni.

A może właściciele Polski, aby zaspokoić żądze krwi i ofiar, rzucą go na pożarcie masom? Takie rozwiązanie jest dość łatwe, większość wyborców Tuska to lemingi, a te można bardzo łatwo i szybko wytresować. Dziś kochają Tuska, jutro będą go na rozkaz nienawidzić i rozszarpią na strzępy jak Kadafiego.

Co by nie było, zaznaczyć trzeba, że Tusk samo sobie zgotował tragiczny los, wchodząc dobrowolnie do obozu zdrajców i dając skolonizować "swoją partię" przez polskojęzyczną "razwiedkę".

Nie będę po Tusku płakał, wszak dla niego od dawna polskość to nienormalność.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Trybunał Stanu czeka na Donia.

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#233715

Sam sobie zgotowal ten los.
Historia tez nie oceni go najlepiej.

Jeszcze Polska nie zginela

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginela

#233731

 Oj, jest tego sporo, a "klata" jakby coraz mniejsza.......więc, gdzie to wszystko zmieści...???
 Odważny to płemieł, jak mało któły. A i łoboty się nie boi, jak zawsze powtarza.

Nie ma co, odważny i równy z niego gość. Taki swój chłop. Mowa prosta, zrozumiała. A i wójta POtrafi do POrządku przywołać, kiedy ten "coś spieprzy".

/Prawda, jak to ładnie brzmi, taki język...???? Jaka klasa...???? TO JEST JĘZYK POLITYKA,  odpowiadającego za 40-to milionowy kraj.

Często zastanawiam się nad tym ,co by było, gdyby kiedyś ktoś wiernie przetłumaczył w zagranicznej prasie i innych mediach tuska pełne wypowiedzi. To dopiero byłoby pośmiewisko i skandal.

                                                             ****************

Jeszcze nie wiadomo, w jakim "nastroju" (jak będzie nastrojony i przy  PO - MOCY (!!!!) jakiego "kamertonu" ) powróci bronek z podróży do ....ciepłego, a nawet gorącego kraju.

 

Pozdrawiam.

10pkt.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#233745

..że tak się nie stanie(niestety).Owszem poczekamy jeszcze conajmniej kilka miesięcy na wywalenie onego za burtę,ale...za burtą czeka ogromny miekki jak poduszka z puchu ponton z napisem q@#$!!I&* UE.Czymś tam dadzą mu się zająć i poprawić warunki finansowe rodziny.Chociaż podobnie jak 99% Was tutaj na NP marzę aby przegrać te dolary, com je przeciw orzechom postawił.

Pozdrawiam

labrat555

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#233748

Problemem Tuska jest to, że on dzisiaj już nikomu nie jest potrzebny. Oczywiście bardzo się starał udowodnić swoją użyteczność, zarówno przed, w trakcie jak i po zamachu smoleńskim, podpisał pakty klimatyczne i fiskalne które zarżną naszą gospodarkę, pozwolił wybudować gazrurę przez Bałtyk i zablokować gazoport w Świnoujściu, koncesje na wydobycie łupków porozdawał za bezdurno, w tym ogromną część kacapom którzy wydobycie będą blokować, stocznie wykończył, szkoły pozamykał, system emerytalny rozwalił. Osiągnięć ma wiele, tylko kto dziś roztoczy nad nim parasol ochronny? Niemcy i Ruscy już go nie potrzebują, bo swoje zadanie wykonał, teraz mogą rzucić go na pożarcie. Tak samo nasza "razwiedka" która za nim stoi. Dla nich wszystkich żywy Tusk jest jedynie ciężarem i niepotrzebnym ryzykiem że kiedyś coś powie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

KP

#233754

nie ma innej, innej być nie może

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#233808

targowica dogaduje sie swietnie namiestnik putina koles voksdojcza dawno juz podzielili strefe wplywow w mysl zasady

 

<my nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych >

 a eb-nym lemingom nic nie zostało nawet ochłapy ze stołu odjechały dobrze tymu polactwu niech zdychaja na własne rzyczenie,mysleli ze ukreca cos dla siebie moze renta wczesniejsza emeryturka nawet tych ochłapów dla qrew zabrakło

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240959