Taniec z kopiami

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Trudno, a właściwie całkowicie brak podstaw by  wierzyć prokuratorom z NPW, z WPO, którzy po raz kolejny przebywają w Moskwie i po raz kolejny jest kopiowana zawartość czarnej skrzynki TU154M nr boczny 101.

Po prostu trudno wierzyć bo jak wierzyć skompromitowanym wielokrotnie w przeciągu niecałych 4 lat przedstawicielom urzędu zaufania publicznego, jakim jest urząd prokuratora ?!

Podobnie jest z insytucjami, dokonującymi ekspertyz na potrzeby śledztw.

Kto raz kłamcą, oszustem i mataczem  się jawił, takim pozostaje na zawsze i powinien na zawsze zniknąć z horyzontu !

...Podobno obecnego kopiowania kopii dokonują świetni specjaliści, świetnym sprzętem i podobno sprawdzonym. Przypomnę, że pancerną brzozę też mierzyli świetni specjaliści i też świetnym sprzętem ale co z tego gdy na trzy standardowe pomiary wyszły im trzy różne rozmiary. Sprzęt do badania obecności „cząstek wysokoenergetycznych” (jakiś idiota tak to nazwał bo mu przez gardło „trotyl” i „materiały wybuchowe” przejść nie chciały) też był doskonały, cały świat korzysta z tego typu i marki detektorów ale w przypadku naszego wraku okazały się „niedokładne” bo pokazały na nim obecność tego, czego z czystej poprawności politycznej i partyjnej dyscypliny pokazywać nie  miały prawa!

Podobnie może być z „nowymi” kopiami...

Obecny sprzęt speców WPO jest podobno bardzo nowoczesny, rekomendował go nowy ekspert WPO, wybitny dźwiękowiec  Arti Artymowicz. Dziwnym zbiegiem okoliczności  brat prof.Pawki Artymowicza, zajadłego druida pancernej brzozy i raportu MAK.  Jeśli  pan Arti jest tak samo dobry w swym fachu  jak nowoczesny jest obecnie używany przez ludzi prokuratora Kopczyka  sprzęt do kopiowania,  którego „nowoczesność” liczy sobie już... 20 wiosen, no to tylko patrzeć jak któryś z prokwojów kopnie się  2-3 razy spowrotem do Moskwy po „brakujące”  2-3 sekundy bo na nowych kopiach starych kopii MAK zamiast wyraźnego „tak lądują debeściaki” słychać  zbyt  dokładnie  np. „strącili nas, sabaki”...  Ciekawą sprawą jest również jak pan Arti  Artymowicz, „mixer” Dodzi, Edzi, filmików dla Playboya (fajne, nie ?) stał się „ekspertem” WPO. Pewnie na tej samej zasadzie co syn europosła PO najnowszym nabytkiem kancelarii pana prezydęta ale to tylko moje przypuszczenie. Mniej natomiast przypuszczeniem zaczyna być kwestia  skąd prof.Pawka Artymowicz miał dostęp do dokumentów prokuratur wojskowych, jakiego nie mają do tej pory ani rodziny smoleńskie, ani ich pełnomocnicy. Wiem, ktoś może to skwitować – zwykły  zbieg okoliczności  i tyle...  

Chyba czas zacząć interesować się  pewnymi szczegółami smoleńskich „zbiegów okoliczności”, w końcu ktoś za nimi stoi -  ktoś w dalszym ciągu je zamawia, ktoś w dalszym ciągu je „produkuje” i wyrastają jak grzyby po deszczu.

Dziwię się inercyjności prokuratora generalnego i kompletnemu brakowi zainteresowania z jego strony faktem, że śledztwo smoleńskie jest prowadzone „od tyłu” – np. prokuratorzy wojskowi dopiero dziś, po prawie 4 latach, wykonują te czynności, które powinni byli wykonać jak najszybciej zaraz po smoleńskiej tragedii. Niestety nie mogą wykręcić się argumentem, że 10 kwietnia 2010 r. „nowoczesny” sprzęt do kopiowania, z którego korzystają dziś, nie istniał bo on istniał, a nawet był wtedy jeszcze bardziej nowoczesny niż dziś... Przecież to jest przestępstwo niedopełnienia obowiązków prokuratorskich ale prokurator generalny względem winnych nie zastosował żadnych sankcji, nawet nie odsunął  od wykonywania śledztwa. Oj, przepraszam, zapomniałam – jest jeden odsunięty, prokurator Pasionek. Choć oczyszczony z zarzutów, do dziś nie został przywrócony do śledztwa smoleńskiego. To też jest ciekawa sprawa, może nawet jakiś „zbieg okoliczności” ? Ech !

Pamiętam czasy, w których IES w Krakowie miał światową renomę i wykonywał najróżniejsze skomplikowane zagraniczne zamówienia, a dziś... od 3 lat odczytuje i odczytać nie może czarnej skrzynki choć dysponuje o wiele bardziej specjalistycznym sprzętem niż Roland (i mixcraft) kinowego reżysera dźwięku, i podobno wciąż najwyższej klasy specjalistami. Jakoś trudno uwierzyć, że w Polsce XXI wieku akurat kryminalistyka z braku pieniędzy jest zmuszona wracać do metod i narzędzi z epoki kamienia łupanego...

 

...Jutro prokuratorzy wracają z Moskwy.  Przygotujmy się, że przed nami kolejny rok  oczekiwania na nowe odczyty CVR z TU154M, nr boczny 101. Przynajmniej rok. Przygotujmy się również na „niespodzianki”, które mogą się zdarzyć podczas  operacji pod kryptonimem „Nowe kopie starych kopii” jak to bywało z próbkami na trotyl, ale gwarancja, że nudno nie będzie bo każde „pyf” (to ze „Znaczy Kapitan”)  prokuratorów wojskowych w tańcu z taśmami umilać będą telewizyjne piruety i szpagaty duetu Lasek&Kublik, albo wzejdą gwiazdy nowych primabalerin na parkiecie  prokuratorskiej tancbudy, zwanej  „śledztwo smoleńskie”. Być może pan płemieł powoła kolejny zespół do wyjaśniania opinii publicznej wyjaśnień katastrofy smoleńskiej...

 


 

http://naszdziennik.pl/polska-kraj/69475,operacja-dosluch.html

http://archive.is/cnXLQ

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Czy ktokolwiek uwierzy w kolejne kopie ?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5


#418945

Myślę że Arti był przed Pawką. Ktoś w końcu preparował te pierwsze "kopie". Jak ktoś już napisał : sprawa musi być gruba skoro spalili tak dobrze umiejscowionego w Kanadzie śpiocha. Przyznanie się do tego że przy nagraniach kombinuje człowiek który na codzień pracuje przy TWORZENIU sztucznego dźwięku do gier i symulatorów lotniczych i nie spowodowanie natychmiastowego śledztwa w sprawie manipulacji - jest symptomatyczne.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-4


#418946

o innych dopiero się dowiemy....

Myślę, że ostro kombinującym jest pan płemieł choć jego minister (Cichocki) twierdzi, że on (PDT) w ogóle nie interesuje się śledztwem smoleńskim.

Otóż jest w tym duża niespójność, a nawet sprzeczność z pewnymi faktami  bo :

a/ gdyby pan premier rzeczywiście nie interesował się to śledztwo po prostu toczyłoby się takim trybem jakim powinno się toczyć.

b/ gdyby się nie interesował, KPRM nie wydawałaby pisemnych instrukcji co i jak funkcjonariusze PO mają mówić o Smoleńsku. Nie każdy jest frajerem by dać się kiwać frajerowi PDT, że on nie wie co jego kancelaria produkuje ? Przecież w niej mól nie pierdnie bez wiedzy PDT.

c/ gdyby się nie interesował to na tyle sygnałów o nieprawidłowościach śledztwa (i z tylu różnych stron) by jako premier zareagował, zarządził kontrolę, a on najspokojniej w świecie udaje Greka, że nic nieprawidłowego się nie dzieje.

Wniosek z "a" - nieprawdą jest, że się nie interesuje bo sztucznie demonstrowanym tumiwisizmem w stylu "róbta co chceta" chce przekonać opinię publiczną o "niezawisłości" prokuratur. A jak one niezawisłe są za jego rządów to widać i bez Smoleńska.

"b" - bez komentarza :D:D:D

Wniosek z "c" -  kontrola jest mu zupełnie nie na rękę. Zatem ? Musi być bardzo dobrze doinformowany by akurat taką postawę przyjąć. Z resztą w stylu dla niego charakterystycznym.

Wniosek z "a+b+c" - interesuje się i jest bardzo zainteresowany by śledztwo właśnie w takim trybie się toczyło, używa bardzo naiwnych chwytów by udowadniać, że nie ma z tym stanem nic wspólnego. Coś w stylu "pod lampą jest najciemniej".

Pozdrawiam.

PS. Sorry za humorystyczny komentarz ale na poważnie już nie da się.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418952

Tragedia smolenska i likwidacja polskiej elity zostala wypracowana i wykonana wedlug schematu upozorowania wypadku lotniczego, przy wspolpracy

agnetury kacapskiej w polsce i im podleglych zdrajcow na najwyzszych stanowiskach panstwowych.

Byl to spisek i zamach stanu zarazem.

 

Co do technicznych spraw, to zeby katastrofa samolotu wygladala w miare prawdopodobnie umieszczone ladunki odpala sie na niskiej wysokosci ladunkow powinno byc par zeby wygladalo

ze samolot zawadzal po koleji o jakies przeszkopdy.

Oczywiscie zeby zawadal o te przeszkody organizuje sie jego naprowadzanie na te przeszkody moze byc gora, budynki czy las.

Samo naprowadzenie w przypadku naszego samolotu bylo dziecinnie latwe, ale mimo to nasi piloci zorjentowali sie ze sa w polapce i chcieli odejsc na druhgi krag, w tym momencie nastapily eksplozje.

Co do tego ze samolot zostal zdetonowany to nie ulega zadnych watpliwosci,i zadaniem wrogiej propagandy jest to tuszowanie i odciaganie od tej mysli.

Osmiesa sie wszytkich co zajmuja takie walsnie stanowisko i ich deskredytuje,Podstawia sie pseudo autorytety ktore maja wylacznosc na parwde wszytko ma byc przeciagniete w czasie

co pol roku w nieskonczonosc beda przy tym nierzadzie wyciagane jakies niby rewelacje, ktore sa bezwartosciowe gdyz sa w reakach osob podejzanych o dokonanie zamchu.

Do ekipy rzadowej i podleglej jej prokuratury i ekspertow Polacy nie tylko nie maja zaufania, ale i nie maja prawa miec zaufania.

Kopie kopi to smiech w zywe oczy smiem twierdzic ze oryginalow juz dawno nie ma bo by mogly obciazyc zamachowcow.

Zreszta juz sfalszowane kopie sa samym dowodem w samym sobie.I przy obecnym stanie wiedzy i techniki nie sa potrzebne juz do niczego, w tym wypadku chodzi o czas,o zmeczenie narodu i dale oglupienie przez co narod stanie sie obojetny i w koncu machnie reka, ale to tylko do momentu kiedy zmienia zsie rzady

O tym wie Tusk i cala zdradziecka banda za nim stojaca, ze zmiana rzadu moze ich drogo kosztowac dlatego Tusk zmienil zdanie ze bedzie 3 kadencje, gdyz on jest gwarantem dla bezpieczenstwa tych zdrajcow i samego siebie.

Jesli mozna z tragedi smolenskiej wyciagnac jakas korzysc, to to ze wiadomo kogo po przejeciu przez Polakow wladzy, nalezy calkowiecie odsunac od rzadu,stanowisk i rozliczyc.

Oni sa  teraz jak na patelni, malo tego, beda sypac swoich przelozonych i nawzajem sie likwidowac, zeby tylko zachowac swoj dotychczasowy standard zycia, bo to wszy, ktore potrafia tylko zyc kosztem czyjejs krwi.

 

 

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2
#418956

Chyba nie wszystko... Kilka scen scenariusza się posypało, stąd kolejne wściekłe ataki - na ZP, na Antoniego Macierewicza - przecież włączenie elementu WSI w nagonkę na niego ostatnio to miała być wisienka na torcie - miał być zjedzony na surowo. Sprawa WSI nie jest przecież nowa, niby ruszali ją od lat ale niemrawo w sumie, erupcja miała  nastąpić  w "odpowiednim" momencie, miało być wielkie boom i ostateczne i... klapa,  cuś wybór tego momentu  wyszedł im nie jak trzeba. Qublik dość długo siedziała cicho - chyba obmyślała śmiertelny cios (Kokos dziś o nim pisze). Wyszedł prymityw jak zwykle. Oj, jeszcze będziemy świadkami wytaczania kolubryn, ładowanych czersko-wiertniczym g.... Pojawią się i świeże podwody, ale nic - rachuneczek rośnie i przyjdzie czas rozliczenia. Wtedy nie chciałabym być w skórze takiej Qblik ani innych pudli i ratlerków, robiących z siebie pitbulli. Pod dywanem też już nie ma miejsca...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418962

czasoprzestrzeni i mentalnosci Polakow.

Ich scenariusz bykby bez poprawek i zastosowalby sie calkowiecie jesli by byl zadresowany do kacapow pare lat temu i na ich terenie.

Bo do tej pory ten schemat tam dziala; be zastrzezen.

MAK wydal wyrok ma pilotow, sprawe zamykano i po ptokach,a tu Poliaczki okoniem staja,jesli tak dalej pojdzie na Ukrainie to Tusk sam zostanie

ze Smoleskim bagnem sam.

Putin da mu prikaz ze w ciagu jakiegos czasu wszytko ma byc skonczone tak jak zaczete bylo i sparwa ma byc zamurowana n awieki.

Dlatego te taki na Macierewicza i to jest niebezpieczne bo to typowa padgatowka zeby sie Antoniego pozbyc.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#418977

Ja też stosuję już wyłącznie ironię ! No bo jak ? 

Pamiętam jak PDT tak bardzo chciał się nie interesować że po wyrzuceniu dziennikarzy wsiadł na rodziny ofiar na konferencji poświęconej postępom śledztwa. Zespół Laska też pracuje zgodnie z zasadą nieprzeszkadzania w nieinteresowaniu się przez PDT. Na elemantarne pytanie czy zespół coś ma, czy nie ma, trzeba czekać do sześciu tygodni ! Tyle czasu zajmuje podjęcie decyzji czy mają mieć, czy nie. I oni mają ,albo nie mają, nawet jeżeli przedtem nie mieli, albo mieli ;-)))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4


#418969

Żeby  zło przegonic do źródeł przed świtem

Wtedy Prawda wyjdzie na jaw całkowicie

A sprawcy stracą wszystko , zostanie wycie

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#418960

Wycie i bulgot w bezsilnej wściekłości. Jeszcze będzie i jeszcze głośniej, i jeszcze prymitywniej.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418964

To dlatego wciąż kopiują nowe

By zrobić pod kłamstwa podbudowę

Wściekłości ich trawią wciąż te same

Srebrniki upragnione  schowane

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#418965

My się oburzamy a oni nadal mataczą. W zasadzie już nawet nie udają że prowadzą śledztwo, jak tak odbieram ich "manewry". Narracja jest ustalona i sądzę że przed wyborami powróci - będą za chwilę nas straszyć wojną z Rosją, tak jak to już próbowali krótko po 10 kwietnia. Bezczelnie idą w zaparte. A skoro oni tak się zachowują, my po prostu róbmy swoje. 

Pozdrawiam, ciekawy wpis, taki zbierający wszystkie fakty w jednym miejscu

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Kazia

#418979

My mamy wszelkie podstawy by się oburzać, oni tylko podstawy żeby dalej mataczyć, a to jest dowód na to, że nasze oburzenie jest całkowicie uzasadnione  natomiast oni swym mataczeniem... sami siebie oskarżają i sami na siebie wydają wyrok. Taki paradoks. Mataczenie to jakby dowód w sprawie, jak odciski mordercy na pistolecie. 

Już kiedyś pisałam, że oni są jak niedoświadczony turysta w górach, który zapchał się w parszywe miejsce i widzi wyłącznie drogę w górę bo do drogi odwrotu jest odwrócony plecami i po prostu jej nie widzi. Fakt, że w górach ucieczka w górę bywa często o wiele bezpieczniejsza i mniej ryzykowna niż droga odwrotu ale to realnie może ocenić tylko doświadczony i obyty z górami człowiek, któremu też niestety zdarza się paść ofiarą "psychologii szczytu".

My róbmy swoje, niech wciąż czują nasz oddech na swoim karku !

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#419023

To cząstka ogólnego planu -PRZECZEKAĆ. Zmeczyc klamstwem i mataczeniem narod. A "naród" jest podzielony. Na cztery moje kolezanki z liceum, wszystkie cztery nie "wierzą " w zamach. Komu byłby potrzebny, kogo by bylo stac na taka potworność i t.d. Argumenty, typu zdjecie satelitarne rejonu katastrofy , porównanie z kontrolowana katastrofą boeninga , rozsypanie sie samolotu na ok. 60 000 strzepków ( wg szacowan podanych w raporcie archeologów )  do nich nie trafiaja, bo one ogladaja tylko media głównego koryta i w nie wierzą!!!!  A J. Kaczynski jest be , też w to wierzą i będą glosować na Tuska i jego kumpli. I na to liczy Tusk - na " zmęczenie materiału" , na zalew kolejnymi nieprawdziwymi , ale coraz bardziej pprzeciągajacymi sie i "podbudowanymi naukowo"  informacjami -  np. badania obecności materialów wybuchowych , analiza dźwiekow w kokpicie , teraz od nowa zapisy czarnej skrzynki niby lepszymi przyrządami itp , . Media znowu naglośnia "wyniki ekspertyz" zrobionych przez resortowych ekspertow typu Arti Artymowicz zktórych jasno bedzie wynikać oszołomstwo Pana Macierewicza i jego wyznawcow. I tak powolutku doczekamy sie nastepnej kadencji rzadów PO , moze teraz w sojuszu z Ruchem Palikmiota, PSLem , czy SLD. Platforma jest przecież elastyczna, ma  duże zdolności koalicyjne , nie to co PiS. I to jest jedyna szansa Pana Tuska i kolezkow , bo jak nie utrzymaja sie przy wladzy to dadzą gardla ( no może troche przesadzilem , ale z więzien by chyba nie wyszli). I niestety sądzac po moich koleżankach humanistkach to im sie na razie udaje i  prawdopodobnie ostatecznie  uda. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#419018

Ja myślę, że aby przekonać jakiegoś leminga trzeba mu skoncentrować uwagę na tym, że w Smoleńsku stało się coś dziwnego. Trzeba małymi kroczkami, nie od razu wyjeżdżać z ciężką artylerią, że zamach itd. bo to go momentalnie odstraszy. Niech on się spróbuje zastanowić nad prostszymi sprawami i spróbuje je indywidualnie zinterpretować na miarę własnej logiki. Jak już zrobi takie "odklik-odklik" swego myślenia i spyta np.- no właśnie, dlaczego do cholery dopiero po 3 latach zaczęli zbierać odciski linii papilarnych jak to trzeba było zrobić zaraz po wypadku?

To teoretyczny przykład jak spowodować by leming sam włączył samodzielne myślenie, on kopa do myślenia musi dostać od siebie. Mnie,  rozmawiając o Smoleńsku z lemingiem często zdarzało się rżnąć głupa by poczuł się, że intelektualnie stoi o wiele wyżej - ode mnie, od innych. W sumie to było łatwe bo jako muzyk mam prawo nie mieć pojęcia o innych dyscyplinach, a już o naukach ścisłych to w ogóle... I zagrywałam tak - popatrz, popatrz, ty się na tym znasz, czy to (daję przykład czegoś tam) jest logiczne wg ciebie ? W takim momencie leming zaczyna myśleć, myśli, myśli i mówi - o cholera, przecież to jest pozbawione logiki !

Bingo ! I wtedy można jechać dalej ale też powoli by leming sam dokonywał własnych "odkryć", że coś tu nie gra.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#419032

Prokuratorzy pracujący przy katastrofie Smolenskiej cały czas robią za błaznów, teraz można domniemywac, że ten co upozorował samobójstwo po prostu chciał się wycofać z tego cyrku

 

To ya.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

To ya.

#419058

Ten, co chciał sobie kolczyk w policzek wpiąć ? ;);)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#419081