Tajemnica dwóch zdjęć rozwiązana !

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Oba obiegły cały świat z prędkością światła, ale najpierw o pierwszym... Miliony znają  scenę obok. Multum różnych komentarzy padało i pada pod jej adresem  i adresem osób na nim uwiecznionych. Były wśród nich głosy zachwytu,  od tych najwyższego - na trzykreślnym „c”,  do  pochwał typu „prawdziwi mężowie stanu”, „brawo !”, „szacun” itd. Były również głosy wzburzenia - niektóre całkiem krótkie -  „o, q....!”, o, sss....y !”, oraz  dłuższe i  dosadniejsze, wśród których  najbardziej cenzuralne były te z odgłosami zgrzytu zębów i echem jazdy do Rygi...  

Z  tego powodu i z powodu  trwania  kampanii wyborczej do PE jednego z uczestników sceny,  były specjalny wysłannik  Ministra Spraw Zagranicznych RP  w ambasadzie RP w Moskwie, w trosce o poprawny wizerunek partii, którą jego minister oraz szef ministra, a uczestnik zdjęcia reprezentuje i nawet jest jej szefem,  oraz w trosce o wizerunek jej kandydatów do PE, postanowił wyjaśnić co tak naprawdę scena przedstawia.

Nie będę  już dłużej trzymać Szanownego Gremium Czytelników w napięciu i zacytuję słowa samego naocznego świadka :

„W momencie, kiedy doszło do spotkania między premierem Tuskiem i Putinem byłem w pobliżu i obserwowałem ich. Byłem zbyt daleko na to, by usłyszeć, co mówią do siebie, ale na tyle blisko, żeby zobaczyć, że Putin po prostu się wzruszył. To był autentycznie ludzki odruch, niezbyt częsty u polityków. Praktycznie objął premiera Tuska w chwili, gdy tamten prawie  upadł”

Czyli... ? Basta - koniec spekulacji, koniec oszczerstw i pomówień pod adresem Pana Premiera RP, Donalda Tuska  i Pana Premiera FR, Władimira Putina ! Ujęcie na powyższym zdjęciu jest przepełnione dramatyzmem i wyraża tylko jedno  -  „TOWARZYSZU WŁADIMIRZE -  TRZYMAJCIE MNIE ! MDLEJĘ !!!”

Nie bądźmy bydłem, nie bądźmy faszystami, zaściankiem i słomą z gumowców! Bądźmy ludźmi ! Pochylmy się nad osobistym dramatem Pana Premiera Donalda Tuska  i  szlachetnym, ludzkim gestem  wzruszonego Pana Premiera Putina.

****

W tym samym miejscu, w tych samych okolicznościach i przy udziale tych samych osób miała miejsce również inna scena.

Popatrzmy :

 

W tym momencie należy się poważnie zastanowić - czy wszystkie zabójcze krytyki pod adresem jednego z uczestników powyższej sceny, były słuszne ? Po tak głęboko osobistym, intymnym niemal wyznaniu naocznego świadka  nie ma już żadnych wątpliwości, że powyższy „żółwik”  wyraża jedno i tylko jedno - „Spasiba, danke, towarzyszu Putinie! Dzięki wam jestem czysty !”

Nieistotnym staje się również  czy powyższa scena miała miejsce PRZED  czy PO scenie „prawie upadku” pana premiera Tuska.

 

PS. Tak na marginesie – naoczny świadek wyznał przy okazji:” Pamiętam, że po katastrofie ekipa z ambasady, bardzo „szczupła” zresztą - bo mimo zaangażowania  wszystkich środków, jakie mogliśmy włączyć, wciąż było nas zbyt mało - pracowała zaraz po zamachu, tworząc między innymi centrum kryzysowe  w administracji smoleńskiej”

„Zaraz po ZAMACHU”!... Niekontrolowany to, emocjonalny lapsus linguae czy... ? Dyplomata „tej” rangi, a tym bardziej „tej” szkoły jest zbyt dobrze wyszkolony by popełnić przypadkiem takiego kalibru wypowiedź. Zatem ? Szkoda, że organy śledcze III RP są również głównie wychowankami lub potomkami wychowanków tej samej komunistycznej bandy co dyplomata i wciąż nie ma komu pociągnąć go  za język. A tuszę, że wtedy więcej zasłon by spadło niż w  „Tańcu 7 zasłon” tytułowej bohaterki opery R.Straussa...

PS2. Dziwne jest wyciąganie z szafy na długo znikniętego  i długo milczącego nt.Smoleńska agenta T.Turowskiego. Przy okazji „wypadł” z niej również na długo zniknięty i również długo milczący Jerzy Miller. Przypadek  to? Nie, to wygląda na „Alarm mości panowie, wszystkie ręce na pokład ! Wiecie  jak macie tłumaczyć motłochowi, że w Smoleńsku zamachu NIE BYŁO !”. Tylko, że... coś nie wyszło, ktoś przedobrzył i wszystko schrzanił bo nagłe pojawienie się tych dwóch - w takim momencie i w taki sposób - oznacza i potwierdza, że pod Smoleńskiem faktycznie miał miejsce zamach !

PS.3. Naoczny świadek Turowski w wywiadzie powiedział również, że będzie wspominał moment katastrofy ale – „(...) nie będę go wspominał w tłumie, bo to jest ekshibicjonizm bólu.”

Nie przypadkiem wspomniałam wyżej taniec siedmiu zasłon, który Salome wykonuje przed Herodem, nagrodą za który miała być głowa św.Jana, a który jest... striptisem ! Czyli też swego rodzaju ekshibicjonizmem... Turowski w wywiadzie dla publicznego, licznie odwiedzanego portalu internetowego (Wirtualna Polska), krótko mówiąc  w tłumie,  dokonał właśnie striptisu, zrzucił kilka zasłon. Salome po tańcu dostała głowę św.Jana na tacy. Coś mi się wydaje, że Turowski chlapnięciem "zaraz po zamachu"  właśnie  podał na tacy kilka głów...

 

http://wpolityce.pl/smolensk/190844-nie-ma-jak-rocznicowe-wspomnienia-turowskiego-putin-po-prostu-sie-wzruszyl-objal-premiera-gdy-tamten-prawie-upadl

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:23)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1422714

Widzisz, zdjęcia tylko pozornie są tematem notki. Ze Ty, taki uważny obserwator tego nie zauważyłeś, no !

A poza tym - mój wybór o czym chcę napisać, Twój - czytać albo nie. Niech więc każdy pozostanie przy własnym wyborze, OK ?

Podoba mi się!
33
Nie podoba mi się!
-5

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1422720

5 na 5 ale droga Contesso, ja trochę tam bywały słowa naocznego świadka interpretuję jednak inaczej :)

„Praktycznie objął premiera Tuska w chwili, gdy tamten prawie  upadł”

Zdrowy wysportowany piłkarzyk upadał tam nie przypadkowo. Zgodnie z wiekową tradycją tamtych terenów, chciał upaść do nóg swemu łaskawcy. Taki „Hołd Ruski” tylko na odwrót.

Szczwany Wołodia w porę się zorientował i kordialnie złapał w swe ramiona:

- Нет, Дональд Дональдович не сейчас.

- Когда я приеду Варшаву, тогда мой ноги вы будете целовать.

 

Traslation:

- Nie, nie teraz Donaldzie Danaldowiczu*

- Kidy przyjadę do Warszawy, wtedy będziesz mnie po nogach całował.

 

*Donaldowicz to ocziestwo czyli imię ojca, po ocziestwu zwracają się do siebie Rosjanie.

 

Podoba mi się!
42
Nie podoba mi się!
-3
#1422715

Ale żarty na bok. Patrzę na  foto i wciąż widzę tylko jedno - z ułożenia rąk mi wynika, że to raczej Tusk jest tym podtrzymującym. Ale mniejsza o to bo ważniejsze jest jaki jeszcze trup wypadnie im z szafy by bronić pancernej brzozy i jakich jeszcze argumentów użyją by nadal tłumaczyć ludziom zawartość cukru w cukrze i że sowy nie są tym czym są... Pamiętasz pewnie gdzie było o tych sowach. Całe to ich śledztwo, te wszystkie Szelągi, Parulskie, Laski to właśnie tacy bajkoopowiadacze o sowach...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
37
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1422724

że kiedyś był tam Żółkiewski i obrazek był inny....Polsko No Boga obudź się bo to już ostatni dzwonek, zabija się patriotów na waszych zaropiałych lemingowych oczach, zabija prezydenta a stawia gościa w walonkach, przydupasa eurokołchozu, który na zmianę z ryżym wyrzuca zardzewiałymi widłami gówno spod rosji i niemiec wrzucając je do swojego kraju, ciesząc się za razem z dobrze wykonanej roboty....

Podoba mi się!
41
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#1422727

... które zamieściłaś w swojej notce.

Pierwsze z nich:

 

Natomiast drugie opatrzyłem takimi oto słowami:

 

A Władzimir Władzimirowicz popatrzył na tego idiotę, "wzdachnuł" i pomyślał:
- Ty głupku i... użyteczny durniu!, nawet nie wiesz, że wkrótce 
Polsza budziet abarot naszą republiką...

 

Serdeczności Contesso,

       

Podoba mi się!
36
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1422735

pierwsza fota

- Bez tych pagonów pałkownika KGB też wyglądasz przekonująco Wladimir ! Ale małe gwiazdeczki mógłbyś przyczepić na ramionach.

- To nic że masz małe uszko Donku, ale za to ma być czujne i szerokopasmowe !

druga fota

- A jak tam z boksem ? Bo w judo wiem , że masz czarny pas !

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1422754

Janku, moze tak myslal ale mam nadzieje, ze tego nie doczeka, czasami na Swiecie dzieja sie dziwne rzeczy.

Pozdrowienia od nas dla Ewy i Ciebie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1422755

... "może tak myślał, (...) i że tego nie doczeka"?
Moim zdaniem taki plan jest już na Kremlu gotowy od dawna.
Czekają tylko na odpowiedni moment.
Oby tego momentu nigdy nie doczekali.

Zatem... apeluję:

 

 

Serdeczności dla Elżbiety i Ciebie Romku,

     

 

 

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1422779

to nie jest takie proste gdy ma sie rodzine, dzieci w szkolach lub na uniwersytetach .

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1422842

Gest Tuska, to gest gówniarza, który sie cieszy, że komuś się udało. Dla mnie dużo ważniejsza jest mina Putina. Ona wyraża zadowolenie z dokonania zemsty, jadnocześnie pokazując, że to przecież było takie proste.

 

Podoba mi się!
34
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#1422749

Gdybym miał skomentować zdjęcie pierwsze, napisałbym, iż Tusk - jak kiepski aktor - maskuje poczucie radości, a Putin na tzw wszelki wypadek się odwrócił by nie było widać jego satysfakcji z udanego zamachu. Drugie ujęcie i żówiki Tuska to juz tylko gremialne, urrrrrra!

Polityczni gangsterzy.

Podoba mi się!
20
Nie podoba mi się!
0
#1422762

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1422772

Taki kierunek nadałeś komentarzom i się dziwisz ?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1422794

 wszystkim znane jest powiedzenie, ze jedno zdjecie warte jest tysiaca slow, jezeli ten tanczacy nie "potrafi" odczytac takich zdjec, to wiemy juz dokladnie kim jest ten "osobnik". Wczoraj na demonstracji w centrum Chicago w rocznice zamachu nad Smolenskiem widzialem duzy, swietnie wykonany transparent z tymi zolwikami TuSSka. To zdjecie znaja dzisiaj wszyscy Polacy i wszyscy dyplomaci Swiata. Przypuszczam, ze to zdjecie sni sie Tusskowi kazdej nocy, nie tylko dlatego, ze odslania jego zakrwione polska krwia lapska i ponizajace spojrzenie rasPutina ale ukazuje takze jego niski iloraz inteligencji, debilizm do kwadratu albo do szescianu. Tanczacy zas, niech sobie tanczy, sam widzi jakie sa rezultaty jego wysilkow, juz kreci sie jemu w glowie a niedlugo jak nie odstawi widel i nie przestanie krecic, to zaplacze sie we wlasny ogon.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1422838

Witaj

 

Dobrze, że zestawiłaś te zdjęcia i dałaś piękny komentarz.

To pokazuje bardzo dużo.

 

Tylko, że ja widzę, iż Putin patrzy z pogardą na Tuska, jakby myślał: - Co się cieszysz idioto, wkrótce przyjdzie kolej na ciebie!

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1422850