80.Miesięcznicy Smoleńskiej miało nie być...

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Do ciebie, chamie, bezbożniku, farbowany patrioto Pawle Kasprzaku mówię! Do twoich „Obywateli RP”  mówię! Do matoła Kijowskiego, twojego nowego kumpla i jego KODziarskich szumowin! 
Wejdź dziś Pawle do setek tysięcy polskich mieszkań, wejdź do milionów polskich serc, zgaś światło pamięci Ofiar Smoleńskich, które pali się tam nieprzerwanie od  10 kwietnia 2010 r.
Wejdź!
Nie! Ty nie wejdziesz! Choćbyś się sklonował jak owca Dolly w tysiące egzemplarzy...
Ty nie wejdziesz.
Nawet zaproszony!
Nie wejdziesz bo się boisz!
Bo jesteś tchórzem!
Ty tylko w świątyniach Czerskiej i Wiertniczej jesteś bohaterem, tylko na ulicy jesteś kozak bo tam policja cię będzie ochraniać żebyś sobie krzywdy nie zrobił. Bo kto cię tam tknie palcem? Nikt przecież. Po co ma się  brudzić dobrowolnie, przesiąkać fetorem  „państwa”, które w kwietniu 2010 roku zdało egzamin...   
Z kim walczysz, z czym walczysz? Z pamięcią. Z rzeczywistością. To one są ci niewygodne, to one cię uwierają.  Ale ich nie da się złożyć w trumnie i pogrzebać by ślad po nich zaginął. Wieka tej trumny, w którą tacy jak ty, jak Tusk, Komorowski, Schetyna i ich satelici walą młotkami od ponad 6 lat  by pogrzebać żywcem niewygodną rzeczywistość i pamięć nie tylko smoleńską, nigdy i nikomu nie uda się zamknąć.  Dopiero na Sądzie Ostatecznym to się dokona. Do wtedy musicie żyć. Niestety żyć ze swą nienawiścią do pamięci, rzeczywistości, do Polski i Polaków, żyć ze swą hańbą wytykani palcem sprawiedliwości dziejowej, która od wieków wskazuje ludzkości drogę godnego, dostojnego życia.  
 
...Palą się dziś światełka pamięci Ofiar Smoleńskich choć palą się nie tylko w miesięcznice i rocznice smoleńskie. Są nieugaszalne jak wieczny ogień przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, który płonie na straży honoru i czci nie tylko bohaterów, których prochy zebrane z pól  bojowych spoczywają w jego urnach. Ten wieczny ogień płonie również dla ofiar krwawych polskich Grudni i stanu wojennego, dla Żołnierzy Wyklętych. Dla Nich płonął nawet wtedy gdy władze polskie nie chciały o Nich pamiętać i zabraniały Polakom tej pamięci.
Płonie również dla Ofiar Smoleńskich, panie Kasprzak!
Czy ten wieczny ogień będziesz gasić tak jak gaszone były znicze pod krzyżem harcerzy przed Pałacem Prezydenckim? Czy te krzyże obok wiecznego ognia  też będziesz zawłaszczał?
Opamiętaj się człowieku! Kim ty jesteś – cywilizowanym człowiekiem czy prymitywną bestią...

...Grudniowy mrok powoli pokrywa  niebo coraz gęstszą szarością, tylko zachodzące słońce wciąż zapala nowe światełka na niebie – to białe obłoki, wspomnienie słonecznego dnia, płoną mieszaniną żółci i ochry. Jak smoleńskie miesięcznicowe światełka pamięci...
Miesięcznica trwa... 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (20 głosów)

Komentarze

... 18 marca 2016 roku Paweł Kasprzak pisał na facebook'u (tutaj: https://www.facebook.com/notes/paweł-kasprzak/trzeci-i-ostatni-apel-do-kod/559919247503692/) tak, cytuję fragment:

"Tak oto Mateusz Kijowski zarządził, by wskazać policji nielegalnych demonstrantów. Nielegalnym demonstrantom nic wielkiego się nie stanie. Fakt jednak pozostaje faktem i nie jest przyjemny. Jest świństwem.

KOD przeszedł moje najgorsze oczekiwania. Kabluje na policję, nie tylko odcina się, próbując skazać odszczepieńców na osamotnienie.
 
Poprzednio deklarowałem własne wsparcie dla KOD niemal bezwarunkowo. Twierdziłem nawet, że skoro Kijowski jest twarzą KOD, to jest również moją twarzą. Dzisiaj oświadczam Panu, Panie Kijowski, że w moim imieniu Pan już występować nie ma prawa. Dopuszcza się Pan świństw i nie zamierzam mieć z Panem niczego wspólnego. Ani nie zamierzam bawić się w dyplomatyczne trzymanie własnej gęby na kłódkę. Jak zapowiadałem – ręki już Wam nie podam. I jeśli miałbym brać udział w manifestacjach KOD, potrzebowałbym imiennego zaproszenia wraz z zapewnieniem, że nie uzna mnie Pan za nielegalny element wichrzycielski i nie wskaże policjantom do zatrzymania.
 
Do uczestników i sympatyków KOD apeluję o podobną postawę. I jeśli sądzicie, że macie szansę, spróbujcie wziąć udział w wyborach w stowarzyszeniu, próbując ograniczyć wpływ „aktywu” na ruch – cokolwiek z niego zostanie, kiedy Zarząd uzna wreszcie, że czas na wybory. Zapewniam Was, że świetnie rozumiem potrzebę jedności i ogromne zagrożenie rozłamami. KOD stał się jednak kadrową organizacją o zdecydowanie antydemokratycznym charakterze. Obowiązuje w niej kult lidera, jedynie słuszna linia i zasada bezwzględnej eliminacji inaczej myślących. Taki ruch jest być może skuteczny w walce o władzę, natomiast z całą pewnością nie zbuduje demokracji. W demokracji nie ma miejsca dla wodzów narodu".
 
 
Contesso! - Oświeć mnie!  O co teraz temu palantowi Kasprzakowi chodzi???
 
Pozdrawiam, 
 
Satyr
Vote up!
9
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1527555

Moim zdaniem "palant" chce sam objąć przywództwo KODziarzy.

On "stworzy" taki "ruch bez przywódcy", w którym sam zostanie przywódcą.

Pozdrawiam,

Vote up!
8
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1527558

Ciepło ! Ciepło !  Dotychczas  pewnie bywał "prowadzącym" i nie dociera do niego, że ma teraz ryzykować własnym ryłem, dupą i portfelem. Kogo innego wyznaczyli do KODu, więc walczy o dofinansowanie dla swojego stowarzyszenia.

Vote up!
8
Vote down!
0

#1527564

Moim zdaniem, wszystko co dzieje się w okolicach KOD, KODE, KOD PP, Obywatele RP, a zwłaszcza rzekome ich konflikty, są kombinacją operacyjną. Tu chodzi o "wielość" organizacji i pogladów które chcą wykorzystać swoiste "pospolite ruszenie". Łatwo zauważyć że od pierwszych chwil istnienia ruchy te najpierw rozwijały się najsprawniej jak to możliwe wykazując ścisłe ukierunkowanie (obrona demokracji) oraz prymitywną personifikację celów swego działania (Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz i mało kto inny, nazwiska podsuwane później) , a jednocześnie - w sferach inwencji członków indywidualnych - widać skrajny prymityw i nieporadność na co wskazują choćby niewyszukane treści haseł. 

Więc - odpowiadając na pytanie zadane contessie - odpowiedziałbym że byłe "służby" stworzyły, zorganizowały i ukierunkowały protesty naiwnych (odbiorców niektórych konkretnych mediów) którym pozostawiono wolną rękę w wyborze tresci haseł. Rzeczywiście wygląda jakby się spieszyli przed 17 marcem. 

Przykro powiedzieć, ale wielu skądinąd dobrych ludzi w tym uczestniczy i to popiera. I nie dają sobie nic przetłumaczyć. 

Pozdrawiam

Honic

Vote up!
6
Vote down!
0
#1527577

 która zmiela III RP.  Kasprzak jest tylko maleńkim elementem, maleńkim trybikiem w  procesie jej autoeutanazji. Porównaj  tego małego Kasprzaka np.z równie małym Schetyną, który przecież powinien być wielki bo w  swoistym łańcuchu pokarmowym totalnej opozycji stoi dziś na jej szczycie, a  Kasprzak  tylko na parterze ale Schetyna w  ciągu minionego roku  przynajmniej z 6-7 razy był z KOD-em "na dobre i na złe" by za chwilę się od niego zdecydowanie odcinać i znów podczepić.

To wciąż ta sama choroba, która telepie od słynnego momentu sprzed lat "Panowie policzymy głosy" po dziś wielkim "Europejczykiem", wielkim brukselczykiem  Tuskiem, spieprzającym z Polski do Brukseli pod osłoną nocy i w  skarpetkach, a  nazywającym siebie dziś, po 8 latach nierządów PO   "premierem - symbolem Rzeczypospolitej". To ta sama choroba i ta sama histeria co ta Komorowskiego z czasów jego prezydęcji i kampanii reelekcyjnej w 2015 r. To ta sama delirka dinozaurów PO  otaczających się dziś młodym narybkiem partyjnych szczyli jak Kierwiński, Tomczyk, Grabiec, Brejza, jak  starszaki  tępaki  Budki i Siemoniaki w „garniturze”  wielkich białych ptic PO - Kopaczek, Kidaw, kurdyckich kluzików i itd. przyprawianych sosem z bezmózgich ameb i pantofelków PO.

Posypało się słynne POspolite POruszenie i totalne oPOzycjonerstwo – zużyte zostały przeciw Polsce i Polakom wszelkie narzędzia, te lokalne i zagraniczne. Plany burdelmamy Rzeplińskiego,  alfonsów  Safjanów, markietanek Stępni i prostytutek z pułków Kasty Nadzwyczajnych Ludzi odchodzą  bujać się na drzewo. Koniec szemranych „ałtorytetów” typu Wałęsa, „Mojżesz”  Tusk, sztucznych bohaterów jak „Bartoszewicz”. Pozostały Kasprzaki z ulicznej łapanki platformersko-nowoczsnej łapanki na jelenie. Zdarzy się w niej i leszcz ale na takim bezrybiu to nawet  krokodyla i kangura Platforma słowikami ogłosi....

Pozdrawiam. 

 

PS. Wiewiórki donoszą, że z powodu wycofania się z przetargu na recykling i wtórny użytek produktu  przemiału niesprzedanych nakładów gównowartej i parówkowego kwika wszystkich eurokołchoźnych Zjednoczonych Producentów Papieru Toletowego  (m.in.sponsorów takich poważnych opiniotwórczych tytułów jak  FAZ, Der Spiegel, SZ, La Stampa, Corriere della Sera, Le Monde itd.) przetarg na nowe etykiety do mineralek  z wizerunkiem pana  Pawła Ksprzaka wygrała  anonimowa Amber Goldka, znana z dyskretnego pakietowania i utylizacji  trefnych  odpadów produkcyjnych   innych  Amber Goldów  Platformy Obywatelskiej. To poważna  konkurencja dla promujących  Mateusza Kijowskiego innych manufaktur PO, przykrywających całe imperia... PAX czy wojna między między "wojownikami przeciwko PiSioryzmowi i kaczyzmowi"?.... 

 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1527584

 Witam! Wystarczyło zdecydowanie obciąć emerytury SBcji, żeby ta plugawa szarańcza wychynęła z nor. Mniemam,że to zostało zainspirowane przez agenturę Postrzegam,że takie chore zachowania produkuje i prowokuje się chcąc wpłynać na przyszły kształt nowego sądownictwa w Polsce. Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1527559

   Witam! Często zwolennicy Dobrej Zmiany krytykują PIS za błędy i skuteczność działania. Ale zadam pytanie, dlaczego tak mało zaangażowania całego społeczeństwa Polskiego? Takie wyjące obecnie robactwo postkomuny i obcych nigdy nie miałoby prawa bytu, gdyby jak grzyby po deszczu powstawały grupy widocznego wsparcia dla nowego rządu. Mamy obecnie cud stworzony mocnym pragnieniem wolności w Polsce. Mówienie, zwalanie wszystkiego na PIS, że PIS to wszystko sam naprawi,  to niemoralne wygodnictwo i malkontenctwo częsci społeczeństwa. Zawsze mieliśmy trudne czasy w historii Polski, ale wreszcie mamy wyjątkowy czas, czas urządzenia Polski po swojemu! Dlatego apeluję o czynny udział 13-stego grudnia w Warszawie w rocznicę ofiar stanu wojennego, aby czynnie pokazać oprawcom, że nie ma zgody społeczeństwa Polskiego na powtórne zawłaszczanie Polski! To nas tak mało kosztuje w porównaniu z ludżmi , którzy za marzenie o wolności oddali Wszystko, swoje Życie. Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
-1

ronin

#1527586

Podzielam Twoje "ronin" spostrzeżenia o bierności społeczeństwa. W moim przekonaniu PIS za wcześnie podjął się naprawy Państwa.Polak nadal jest wygodny a powinien  byc lany po kieszeni i więcej. Czeka dalej aż mu dadzą wszytsko najlepiej za darmo, pieniądze z Unii,pracę w której będzie pracował jak chce, a na marnotrastwo mówił "to nie moje, to państwowe", ect., Czeka aż inni za niego zawiadomią właściwe organa o przetępstwie, zareaguja na marnotrastwo, bezprawie. Tak więc z jednej strony wygodnictwo, z innej brak wiedzy i doświadczenia (najlepiej gdy Polak jest ciemny, a jescze nie wylewa za kołnierz). Także obawy zemsty starego reżimu są podłożem braku działań pomagających nowej władzy w przywracaniu praworządności. Do tego mieszają w głowach działania niby opozycji, jak wystąpienia w tv polityków, którzy do śmierci  trzymają się KORYTA choćby sejmowego (a młodzi jak kierwiński teraz przybrał wygląd diabła Boruty) prawie codziennie dają  koncerty "miłości" do rządzących albo mglistej historii choćby stanu wojennego oraz jego ofiar. Uważam że obecnośc 13-go to za mało. Prasa, tv powinna cały rok a w szczególności w grudniu pokazywać co internowani przeszli. To była polska tragedia i w całości winna być pokazywana. Także to jak i za Kopaczowej strzelano do ludzi. Nic tak nie dociera do świadomości jak prześladowanie, krzywda i śmierć. Internowani i prześladowani żyją więc czemu tej historii się nie pokazuje. Filmy Barei to nie to samo. Znam pokrzywdzonych, których wyrzucono  z pracy, zdeptano i nikogo to nie obchodziło. Ba i do dzisiaj wielu to nie obchodzi. Liczy się własne koryto. Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

Kolejorz

#1527675

Esbeccy prowokatorzy mocno liczyli na to, że dostaną dzisiaj po zębach.

Wysłali więc tego, który miał najmniej do stracenia.

Vote up!
13
Vote down!
0
#1527560

"Ktoś tam" ogłosił przetarg na finansowanie w 2017. Warunek: doprowadzić do zadymy przed kamerami !

A tu co ?! Dupa zimna i mokra, wilka można złapać. Nawet wiatr z deszczem prosto w pysk. 

Vote up!
8
Vote down!
0

#1527565

Nieudana prowokacja.

Dziennikarz GW przebrał się za znicz.

Został obszczany przez obrońców demokracji.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1527571

Ten palant ma nadzieję, że po zgłoszeniu mozliwości popełnienia przestępstwa w prokuraturze - otrzyma, w ramach rekompensaty "trzecie ząbki" (i drugą młodość ;)).

Pzdr,

Vote up!
5
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1527614

No tak. Pewnie na to liczy
Ale nie wiem czy zauważyłaś że Ratusz nadal nie podaje frekwencji tej KOD-owskiej imprezy
Vote up!
4
Vote down!
0
#1527627

Kaprzakowi o nic nie chodzi...on wykonuje polecenia za pieniądze i tyle. To nowsza wersja Hadacza, Tarasa czy Palikota...

Vote up!
9
Vote down!
0

Yagon 12

#1527562

Vote up!
9
Vote down!
0
#1527569

Jest takie stare powiedzenie. Nie lubię go, ale przytoczę: "Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze". Dla mnie osobiście pieniądz jest bezwartościowy, ale dla wiekszości to złoty cielec. Ograniczenie emerytury sbeckiej dotknęło wielu, też rodzin. I dobrze. Szuje wychodzą spod powierzchni. Stefan Michnik, Adam Michnik, Mazguła, Komorowski, Tusk to szuje polskie, ale nie szuje miedzynarodowe. Oni sa wielcy w swojej małości. Cenię ich jako wrogów i pogardzam jak pogardzam karaluchami. Tak tylko, zeby mnie czasem nie pozwali do sądu, bo ich cenię jako zwierzęta, które mogą przetrwać nawet kataklizm jądrowy :).

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1527563

Tym źydo-komuchom.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1527568

Lecz była i się odbyła miesięcznica Smoleńska mimo prób zakłócenia i znieważenia powagi miesięcznicy .
To co robią polityczni awanturnicy to podrygi ostatnich ich czynów , a ilość tych awanturników mówiła sama za siebie , kilkadziesiąt osobników stłoczonych w gromatke bez swoich guru czula się zagubiona in opuszczona , ich ""przewodcy ""zostawili ich i zrejterowali jak śmierdziele tchórzliwi.
tak kończą oszolomy i awanturnicy polityczni.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1527572

a chodzą plotki że pana Frasyniuka do desperacji doprowadza data 17.03.2017 (ujawnienie zbioru zastrzeżonego). 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1527576

tak zaczęło im się spieszyć?

Honic

Vote up!
6
Vote down!
0
#1527580

Vote up!
8
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1527578

A ci zaprzańcy nie zawahali się ukraść idei Mary Wagner z białą różą.

Jak daleko sięga znieprawienie?

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1527603

 

W baloniku na obrazku - fragment wywiadu, udzielonego Polsatowi przez P.Kasprzaka, "ofiarę wyjątkowo agresywnej  bojówki" i poszkodowanego obywatela RP  "pozbawieniem go demokratycznego prawa do demonstracji i wyrażania poglądów" przez policję. 

Pozdrowienia. 

 

http://wpolityce.pl/smolensk/318812-zadamy-ekshumacji-kota-skandaliczne-transparenty-pod-palacem-prezydenckim

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1527613