Miesiąc po VI Rocznicy Smoleńskiej...

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Dziś kolejna miesięcznica tamtego strasznego 10 kwietnia 2010.
Polsko - nie zapominaj o nim!
Wtedy wszystko się zmieniło i choć dokładnie rok temu – 10 maja zaczęła wracać nadzieja na dobrą zmianę i która choć powoli ale zaczyna się materializować, wciąż jesteśmy na początku drogi do takiej Polski, w której prawo jest prawem, a sprawiedliwość sprawiedliwością.
Wciąż jesteśmy karmieni i nasączani kłamstwami i półprawdami, płynącymi z przekaźników tych, którym dziś ławy opozycji w Sejmie i w Senacie są madejowym łożem i szukają ukojenia w donoszeniu na Polskę, w kompromitowaniu jej.
Tu taki kosmiczny paradoks – ci, którzy będąc do zeszłego roku u władzy, do dziś wciąż twierdzący, że tylko dzięki ich wspaniałym rządom, dzięki koalicji PO-SLD, oddanym Polsce premierom Tuskowi i Kopacz oraz prezydentowi Komorowskiemu Polska uzyskała bardzo wysoką pozycję w Europie, w Unii Europejskiej i w świecie - dlaczego więc donosząc dziś na nią regularnie w Brukseli, w Berlinie, Helsinkach, Strassburgu, Waszyngtonie... burzą swoje własne dzieło, budowane wieloletnim wysiłkiem? Przecież nad np.takim szczytem NATO w lipcu b.r. w Warszawie pracowali głównie minstrowie Tuska i Kopacz i dziś  apelują do jej uczestników przy pomocy takich „instrumentów” jak Nowoczesna i KOD, by go zbojkotowali.  Czyżby ten wielki  międzynarodowy sukces Polski  w świecie był tylko zwykłym kłamstwem już byłej władzy? Był tylko produktem ordynarnej propagandy jeszcze ordynarniejszych mainstreamowych żurnalistów?  
O Smoleńsku Polska też miała zapomnieć. Od pierwszych chwil 10 kwietnia 2010 towarzyszyło mu kłamstwo. Miało umałoważnić śmierć niecierpianego przez rząd i jego dworaków Prezydenta RP bo przeszkadzał, tak jak przeszkadzały im i inne Ofiary Smoleńskie – tylko bez Nich rząd PO mógł wywiązać się z zakulisowo składanych innym państwom i siłom zobowiązań.  
Kłamstwo smoleńskie wciąż jeszcze trwa i trwać będzie dopóki Polska nie zostanie gruntownie posprzątana po 8 latach rządów poprzedniej władzy bo kładzie się cieniem na wielu sprawach polskich, tych dużych i małych, bo zbyt wielu naszych Rodaków wierzy jeszcze w największe kłamstwo - że w kwietniu 2010 r. „państwo polskie zdało egzamin”.  
Dlatego ważnym jest byśmy my, Polacy,  pamiętali o Smoleńsku!
W nim znajduje się wiele odpowiedzi na wiele pytań o Państwo Polskie lecz tylko poszukując prawdy o Smoleńsku te odpowiedzi będą mogły być odkryte.
...A żeby dotrzeć do Prawdy o Smoleńsku, potrzebna jest pamięć Narodu o nim i o wszystkich jego Ofiarach...
 
CZEŚĆ  ICH  PAMIĘCI !
JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!
 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

 

10 maja środowiska patriotyczne oraz mieszkańcy miasta spotkali się przy Tablicy Smoleńskiej na skwerze Solidarności. Zebrani wyrazili nadzieję na rychłe wyjaśnienie przyczyn i ustalenie oraz ukaranie odpowiedzialnych za tragedię. Po modlitwie w intencji zmarłych zapaliliśmy znicze pamięci i złożyliśmy wiązanki kwiatów. Klimat, atmosferę i dramatyzm 10 kwietnia 2010 roku oraz dzisiejszego dnia najlepiej oddał Ireneusz Wagnerowski w wierszu Rapsod Smoleński.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/moherj/73-miesiecznica-tragedii-smolenskiej

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Vote up!
4
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1513023

Vote up!
3
Vote down!
0
#1513024

Vote up!
4
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1513035

Homilia ks. prał. Andrzeja Filabera podczas Mszy świętej.

https://www.youtube.com/watch?v=WE7EFDIcG60

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1513038

"dopóki Polska nie zostanie gruntownie posprzątana po 8 latach rządów poprzedniej władzy".To nie wystarczy. Owszem te 8 lat było szczególnie szkodliwe dla Polski. Było wyrazem bezgranicznej pewności, iż nic już "im" nie zagraża. Tym bardziej, że "skutecznie rozprawiono" się z tymi, którzy przeszkadzali.

Ten nasz Dom trzeba gruntownie posprzątać jesli nie od chwili kapitulacji Niemiec po II wojnie swiatowej, to przynajmniej od 89 roku.

Dekomunizacja i rozliczenie.

Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale Soleńsk stał się dla wielu punktem zwrotnym, dla innych kroplą, która przelała czarę goryczy. Od tego wydarzenia Polska zaczęła się zmieniać. Kłamstwo, którego nie dało się dłużej znosić, dalej tolerować, dłużej milczeć.

To przełom. Wielu z nas tutaj, ma podobny "staż". Od tego czasu, zaczeliśmy poszukiwać prawdy. I znajdziemy. Wczesniej, później, ale znajdziemy.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1513069