10 kwietnia 2010 r. miała zginąć w Smoleńsku Polska...

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Taka myśl po 6-ciu latach i wszystkim co się przez nie wydarzyło oraz co dzieje się w chwili obecnej, mnie dziś, w 76. Miesięcznicę Smoleńską naszła... 10 kwietnia 2010 r. miał być pierwszym dniem nieśmiertelności quasi państwa, tworu określonego wkrótce po tragedii smoleńskiej jako „państwo polskie zdało egzamin”. Czyli fasadowe państwo fasadowego rządu, który dla dodawania sobie autorytetu  i prestiżu w oczach obywateli i świata schował się za parawan wszystkiego tego co oznacza państwo polskie i określił siebie jako „państwo polskie zdało egzamin”.

Niestety temu „państwu” nie wyszło, w 2015 roku przeliczyło się ze swą „nieśmiertelnością”. I wszystko to, co czyni dziś by zaszkodzić tej Polsce, która miała zginąć w Smoleńsku wraz z Prezydentem Lechem Kaczyńskim i z pozostałymi Ofiarami tamtego lotu do Katynia, to wojna. Wojna z Polską i z Narodem Polskim. Całym, nie tylko z tą jego częścią, która w 2015 roku powiedziała „państwu” dziękuję! Wojna już nie tyle o odzyskanie władzy bo to póki co jest na tę chwilę niemożliwe, co o... przeszkodzenie Polsce by rosła w siłę, by stała się  państwem wewnętrznie uporządkowanym, by odzyskała i polepszała swą pozycję w Świecie. Polska dalej ma być słaba i zależna bo gdy „państwo polskie zdało egzamin” odzyska władzę to ta silna Polska może je sama po prostu zniszczyć mimo jej posiadania.

 

Miesięcznice Smoleńskie... Są ważne i potrzebne wszystkim Polakom, nawet tym, którzy od 6 lat mówią „Dość z tym Smoleńskiem!”. Oni też potrzebują tych rocznic smoleńskich i miesięcznic choć nie zdają sobie z tego sprawy. I to nic, że w tradycyjnych już miejscach jak Archikatedra i Krakowskie Przedmieście w Warszawie, jak  Krzyże Katyńskie i tablice pamięci w innych miastach, w te miesięcznice gromadzą się wciąż ci sami Polacy. To nawet bardzo dobrze bo to jest dobry znak wytrwałości, niezmienności poglądów, twardego charakteru i wierności cnotom. To znak, że ta Polska, która miała zginąć w Smoleńsku wciąż trwa na swoim miejscu - Ona przez 5 lat poniewierana, poniżana, obrzucana epitetami przez „państwo” i jego akolitów nie drgnęła nawet o pół kroku - by się przetasować, poszukać sobie lepszej pozycji tak jak robi teraz „państwo”, wskakujące a to do Nowoczesnej, a to do KOD-u bo mają wyższe notowania, mają wygodniejszy punkt startowy o władzę.... Nie. Ta Polska Smoleńska jest jak góra, która choć powstała przed milionami lat, wciąż na tym samym miejscu stoi do dziś. Hmmm... Już słyszę uwagi brzozowych pancerniaków – góra stoi w jednym miejscu bo nie ma nóg. A właśnie, że nie! Ona stoi tam gdzie stoi od milionów lat bo jeszcze nie znalazła się taka siła by ją przesunąć, przenieść, rozebrać jak dom by go złożyć znów w innym miejscu...

Taka jest ta Polska, która miała zginąć w Smoleńsku!...

...Na szczycie NATO w Warszawie zostały otwarte dwie ekspozycje –  prezentowana wcześniej w wielu miejscach świata „Prawda i Pamięć”  i „Pejzaż 2010”. Obie przyjęte przez gości szczytu z szacunkiem, jaki przystoi dramatowi narodowemu i ważnej dla Polski sprawie. Czy była to z ich strony zwykła kurtuazja to jest w sumie nieistotne. Istotny jest  „pejzaż 2016”, który ukazał się ich oczom w postaci skandalicznych reakcji na ekspozycje smoleńskie „państwa”, które o sobie mówiło, że pod Smoleńskiem „zdało egzamin”, „państwa” zwącego siebie nowoczesnymi patriotami, cywilizowanymi  Europejczykami, a które demonstrowali na konferencjach prasowych szczytu, na briefingach, w składanych protestach do Sztabu NATO itd. Gościom szczytu ukazał się nie pejzaż  ich europejskości, a efekt ich 6-letniego progresywnego zbydlęcania się  – w  stosunku do Państwa Polskiego, do jego spraw państwowych, do polskiej racji stanu, do Narodu.

Smoleńsk pamiętany,  Smoleńsk przypominany Polski nie kompromituje!

Nie kompromitują Polski starania jej władz w wyjaśnieniu tragedii, w której zginęła głowa państwa, najwyżsi urzędnicy państwowi, generalicja PSZ.

Nie kompromitują Polski wielokierunkowe badania przyczyn tragedii smoleńskiej Zespołu Parlamentarnego A.Macierewicza, dopuszczanie różnych hipotez. Nie okłamujmy się – nie myli się tylko ten, kto nic nie robi!

Choć nic nierobienie samo w sobie jest kompromitacją...

Nie kompromituje również Polski jej zwracanie się o pomoc w wyjaśnieniu Smoleńska do państw obcych.

Polskę skompromitować może tylko negatywny, agresywny i ignorancki stosunek jej władz państwowych do Smoleńska! I skompromitowały! W osobach premierów Tuska i Kopacz,  prezydenta B.Komorowskiego. Kompromitowali Polskę Zespół Laska, NPW, OPW, zakłady medycyny sądowej, prokurator generalny Seremet... To właśnie mieliśmy przez całe 5 lat - od 2010 roku do 2015. Bo... jeśli Polska 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem niezupełnie zginęła to trzeba było ją czymś dobić...

Tzw.”śledztwem smoleńskim”!...

 

...76.Miesięcznica Smoleńska za chwilę stanie się Historią.

Za miesiąc kolejna...

Bo...?

Polska w Smoleńsku miała zginąć ale nie zginęła!

 

... ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI!...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)

Komentarze

Wojnę z polskościa agenci obcych i łże-elyta III RP rozpoczęli od pierwszego dnia "wolności" i prowadzili ja skutecznie z przerywnikiem na półroku 1992 i lata 2005-2007...a teraz po 201 5jest szansa na dłuższe trwanie wolnej Polaki, byle tylko tego nie zaprzepaścić...

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1518213

Witali się już z gąską. Mieli już być prawowitą elitą Polszy !!

A tu taki klops...

Nie na darmo HGW walczy z pomnikiem Cudu Nad Wisłą i pomnikiem Ofiar Smoleńska.

Ta bolszewicka POpłuczyna musi robić to co robi.

Musi walczyć z pamięcią o jej wrogach.

Nie tylko ona. Bo niby kim są Petru i Pochanke nie mający pojęcia o polskiej tradycji ?

Kim jest syn sowieckiego POP Tomasz Lis ?

Oni będą walczyć o Polszę do końca, naszego lub ich końca.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1518214

i nie zginie. Znikała, ale się odradzała. Dzięki uporowi, kultywowaniu polskości, języka, tradycji oraz złożonych ofiar z życia i krwi i wiary. Wiary  w Boga Najwyższego i Maryję Królową Polski. Jeśli tych cech nie zatracimy, bedziemy trwać przy tych wartościach, to Polska nie zginie.

Subiektywnie jednak uważam, iż poważnie powinniśmy przyjżeć się naszej tolerancji dla zdrajców, dla tego wszelakiego lewacko liberalnego bydła, tych wszarzy, którzy oczerniają naszą Ojczyznę w kraju i zagranicą. Czy wolność słowa to "mówta co chceta" ? Z pewnością nie. Jan Paweł II uczył "wolność jest dana ale i zadana". Dla mnie to oznacza, iż wolność, każda wolność a więc i ta odnosząca się do słowa, ma granice. Przekroczenie jej powinno skutkować konsekwencjami. 

I tego oczekuję od Rządu, Premiera i Prezydenta. Szczegółowego rozliczenia. Nie tylko ostatnich 25 lat, ale całej dekady po 1945 roku.

Z pozdrowieniami.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1518216

o pomstę do nieba...

 

o pomstę do nieba

trwa wołanie

i póki Polska żyje

nie ustanie

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1518219

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1518221

Od 1050 lat, próbują nas wymazać z mapy świata i Europy, mimo że tyle razy ratowaliśmy Europę od Tureckich i bolszewickich potopów, zagrażającym Europie.

Nie ma takiego drugiego państwa które by to wytrzymało, tyle wojen najazdów i zniszczeń co Polska.

Bo żadne inne państwo jak POLSKA nie kocha tak mocno Boga i Ojczyzny, oraz wielki szacunek dla swoich bohaterów Narodowych.

I mimo że tylu zdrajców i sprzedawczyków zasilało i zasila wrogów Polski, to Polska jak feniks z popiołów, zawsze się odradzała.

I to właśnie jest dar od Boga za wierność, że Polska była jest i będzie, a tam gdzie odrzucono Boga, widzimy wszyscy jak państwa staczają się w przepaść ku zagładzie.

Contessa dzięki za pamięć ofiar zamachu Smoleńskiego, co miesiąc, gdzie Polska miała zginąć, ale Bóg zdecydował inaczej, a w najważniejszym momencie, gdzie sprawy Polskie się ważyły, dał zwycięstwo tym, co idą pod sztandarem Bóg Honor Ojczyzna.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1518242

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1518262

Lot PLF 101 - jakie są fakty   https://twitter.com/ESTEIN4/status/763695260014968832

Pozdrawiam Autorkę i Patriotów.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


Największą klęską dla świata - jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1518244

Nie kompromitują - wskrzeszonej
cudem z popiołów, wolnej Polski
- przychodzący miesiąc w miesiąc
na obchody smoleńskiej rocznicy.

Kompromitują Polskę - postępowi
zdrajcy idei niezależności, wasale
i jurgieltnicy. Elity nie polskie
Sekta pancernej brzozy. Sąsiedzi
nasi rodacy, mentalni niewolnicy.

Wielką łaskę Bóg temu narodowi
uczynił u narodzin upadku. Ocalił
- nienormalność ludzkimi budowaną
rękami. Odpuścił Rzeczpospolitej
winy choć państwo oblały egzamin.

Ustrzegł Bóg, błądzące w mrokach
głupoty dzieci - przed narodową
tragedią. Z woli opatrzności - do
najgorszego nie doszło!. Przecież
dziesiątego kwietnia, dziesiątego
roku - razem z elitą narodu miała
zginąć wolna - niezależna Polska!.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1518252

Nie Zginęła i nie zginie NIGDY !

Dzięki Contesso za pokrzepianie serc. Przywołam tutaj wiersz, który mi się kiedyś napisał: 

http://niepoprawni.pl/blog/poeta/jak-drzewo

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1518264

Masz rację Poeto - duch rodaków
hartował się w niewoli. Ojczyzna
niczym drzewo wrastała w serce.

Stanisław Wyspiański włożył w usta
poety nieśmiertelnego „Wesela”
znamienne słowa:

„Serce, a to Polska właśnie”

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1518267

http://demotywatory.pl//uploads/201007/1279474981_by_Nayachi_600.jpg

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1518269

A mnie poprostu tamat miesięcznic zaczyna powoli nudzić! Miesięcznica za miesięcznicą, któraś tam z rzędu, i co? I nic!!!!!!!! Ludziska się schodzą , ponarzekają, pośpiewają itd, itp, a zamachowcy mordercy dalej chodzą sobie na wolności i śmieją się z miesięcznic i następnych komisji sejmowych. ŚMIESZNE" PRAWDA?

Mam o wiele lepszy pomysł niż następne tysiąc miesięcznic. Stworzyć specjalną grupę prokuratorów i śledczych, no i zakończyć śledztwo w rok. Zamachowców morderców postawić przed sądem, głównych powiesić, reszta po 25 lat. Za zagranicznymi wysłać listy gończe. Treść: dostarczyć za nagrodą żywego lub martwego. I skończyć wreszcie z tym cholernym gadaniem, bo powoli rzygać się chce!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1518373

Trwamy i będziemy trwać, nic tego nie zmieni. Jest nas coraz więcej i więcej, damy radę a kiedy nas zabraknie zastąpią nas nasze córki i synowie, wnuczki i wnuki, którzy już wiedzą, że tylko prawda nas wyzwoli i wówczas będziemy rzeczywiście wolni.

Przeminęły lata. Pozostała sława.
Dziś znów wolna Polska i Wolna Warszawa.
Wyryła się pamięć w sercach i umysłach,
Że tu się dokonał "Wielki Cud nad Wisłą".
Zaporą się stały te polskie okopy,
Nie zalała czerwień całej Europy.

Gdy nad mogiłami pochylimy czoła
Niechaj nam historia da nowe przesłanie,
Teraz Ojczyzna innych czynów woła,
Które poświęcić powinniśmy dla niej,
Nie wojen, sporów, zawiści Jej trzeba
Lecz pracy, godności, powszedniego chleba! (Zygfryd Rekosz).

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1518397