10.08.2013 - ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI !!!

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Jeszcze nie zwiędły kwiaty na grobach Powstańców Warszawskich, złożone w rocznicę Powstania, jeszcze w oczach ruiny konającej Warszawy, a w uszach huk pocisków i walących się domów, krzyk hitlerowców – HITLEROWCÓW, nie  nazistów !-  przy włazach do kanałów...

Znów Powstanie i Powstańców zohydzają środowiska bliskie mentalnie i ideologicznie do autora słów „polskość to nienormalność”, tego samego, który przy każdej okazji stara się zohydzić Polakom tragedię smoleńską. Znów padają dyżurne, szablonowe zarzuty o winie dowództwa Powstania i jego uczestników, o nikomu niepotrzebnym zrywie i ofiarach...

A przecież to był zryw o WOLNOŚĆ !

Kto podważa sens Powstania Warszawskiego – podważa prawo człowieka do wolności, niezależnie od tego czy kolor jego skóry jest biały, czerwony, czarny czy żółty.

Kto podważa sens Powstania Warszawskiego, sam nie ma albo ma całkiem nikłe pojęcie o wolności.

Kto podważa sens Powstania, nigdy nie był wolnym.

Kto podważa sens Powstania - nie chce być wolnym  bo dobrze mu w kajdanach np. dyscypliny partyjnej, która niesie mu łatwe i przyjemne profity...

Kto podważa sens Powstania nigdy nie zrozumie dlaczego wolność krzyżami się mierzy....

Znów kołaczą mi się w głowie słowa najpiękniejszej dla mnie, najbardziej wzruszającej polskiej pieśni patriotycznej :

 

„(...)

I poszli szaleni zażarci,
I poszli zabijać i mścić,
I poszli jak zawsze uparci,
Jak zawsze za honor się bić.

............................

 

Dziś kolejna miesięcznica smoelńska, kolejny paciorek dołączył do smoleńskiego różańca...

Polska delegacja,  pod wodzą śp.Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego poleciała 10 kwietnia 2010 r. do Katynia by uczcić tych, którzy też poszli na wojnę szaleni, zażarci, szli zabijać i mścić, poszli jak zawsze uparci by  jak zawsze za honor się bić...

 

Polska delegacja z Prezydentami Lechem Kaczyńskim i Ryszardem Kaczorowskim, z Rodzinami Katyńskimi, z dowództwem Polskich Sił Zbrojnych, duchownymi, parlamentarzystami i przedstawicielami najważniejszych instytucji państwowych nie poleciała do Katynia szalona, zażarta, nie poleciała zabijać i mścić ale poleciała by uparcie o honor Polski walczyć i go bronić. Poleciała by bronić go słowami Prezydenta Kaczyńskiego, których nie dane Mu było powiedzieć tam, na miejscu kaźni tysięcy polskich oficerów. Miał je usłyszeć cały świat. Nie usłyszał nikt.  Prezydent zginął kilka minut przed ogłoszeniem ich światu.

 

Przypomnę je :

Katyń i kłamstwo katyńskie stały się bolesną raną polskiej historii, ale także na długie dziesięciolecia zatruły relacje między Polakami i Rosjanami.

Nie da się budować trwałych relacji na kłamstwie. Kłamstwo dzieli ludzi i narody. Przynosi nienawiść i złość. Dlatego potrzeba nam prawdy. Racje nie są rozłożone równo, rację mają Ci, którzy walczą o wolność.

My, chrześcijanie wiemy o tym dobrze: prawda, nawet najboleśniejsza, wyzwala. Łączy. Przynosi sprawiedliwość. Pokazuje drogę do pojednania.

Sprawmy, by katyńska rana mogła się wreszcie zagoić i zabliźnić.

Jesteśmy na tej drodze. Mimo różnych wahań i tendencji, prawdy o Zbrodni Katyńskiej jest dziś więcej niż ćwierć wieku temu. Doceniamy działania Rosji i Rosjan służące tej prawdzie, w tym środową wizytę premiera Rosji w lesie katyńskim, na grobach pomordowanych.

Jednak prawda potrzebuje nie tylko słów ale i konkretów. Trzeba ujawnienia wszystkich dokumentów dotyczących zbrodni katyńskiej. Okoliczności tej zbrodni muszą zostać do końca zbadane i wyjaśnione. Trzeba tu, w Katyniu, rozmowy młodzieży: polskiej i rosyjskiej, ukraińskiej i białoruskiej. Ważne jest, by została potwierdzona prawnie niewinność ofiar, By kłamstwo katyńskie zniknęło na zawsze z przestrzeni publicznej.

Drogą, która zbliża nasze narody, powinniśmy iść dalej, nie zatrzymując się na niej, ani nie cofając. Ta droga do pojednania wymaga jednak czytelnych znaków. Na tej drodze trzeba partnerstwa, dialogu równych z równymi, a nie imperialnych tęsknot. Trzeba myślenia o wspólnych wartościach: o demokracji, wolności, pluralizmie, a nie – o strefach wpływów.

(...)

Tragedia Katynia i walka z kłamstwem katyńskim to doświadczenie ważne dla kolejnych pokoleń Polaków. To część naszej historii. Naszej pamięci i naszej tożsamości. To jednak także część historii całej Europy, świata. To przesłanie dotyczące każdego człowieka i wszystkich narodów. Dotyczące i przeszłości, i przyszłości ludzkiej cywilizacji.

Zbrodnia Katyńska już zawsze będzie przypominać o groźbie zniewolenia i zniszczenia ludzi i narodów. O sile kłamstwa. Będzie jednak także świadectwem tego, że ludzie i narody potrafią – nawet w czasach najtrudniejszych – wybrać wolność i obronić prawdę.

Oddajmy wspólnie hołd pomordowanym: pomódlmy się nad ich grobami.

Chwała bohaterom! Cześć ich pamięci!!

http://www.rp.pl/artykul/463145.html?p=3

 

 

Honoru Ofiar Smoleńskich kto dziś broni ?

Odzierani są z niego każdego dnia, w każdej części prowadzonego przez tzw. polski wymiar sprawiedliwości  tzw.śledztwa smoleńskiego !

 

TY też możesz go bronić !

 

 

DZIŚ 10.08.2013...

GDY ZMROK ZAPADNIE ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI !!!

DO MODLITWY ZA DUSZE  96  OFIAR SMOLEŃSKICH DOŁĄCZ MODLITWĘ ZA TYCH, KTÓRZY MUSIELI UMRZEĆ  TYLKO  ZA TO, ŻE  MOGLI  PRAWDĘ  O SMOLEŃSKU  PRZYBLIŻYĆ.

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA !

CZEŚĆ  ICH  PAMIĘCI !

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów