Nielegalne kwiaty, zakazany krzyż... Zakazany pomnik... W 64.Miesięcznicę Smoleńską

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Dziś 10 sierpnia, kolejna Miesięcznica Smoleńska... 63 ich już było. 63 razy w ciągu minionych ponad 5 lat od tragedii smoleńskiej, każdego dziesiątego dnia miesiąca kołatała mi się w głowie pieśń Jana Pietrzaka – „Nielegalne kwiaty, zakazany krzyż”.

Dziś również...

Wiele lat minęło od jej powstania,  od wydarzeń, będących jej kanwą. A ona wciąż jest aktualna. Chyba nikt nie przypuszczał, że po tylu latach od tamtych ponurych czasów znów przyjdzie dzień, w którym będą zakazane kwiaty, znów będzie zakazany krzyż.

Ale stało się....

Wciąż przed oczami przesuwają się obrazy z pierwszych Miesięcznic Smoleńskich, gdy służby porządkowe buciorami rozgniatały kwiaty, układane przez Polaków na krawężnikach przed Pałacem Prezydenckim i na Szlaku Królewskim,  w geście pamięci o zabitej pod Smoleńskiem Parze Prezydenckiej i pozostałych Ofiarach Smoleńskich, gdy wrzucały jeszcze palące się znicze do kontenerów by wywieźć je na śmietnisko...

Za chwilę po kwiatach i zniczach  przyszła kolej na krzyż - właśnie w sierpniu 2010 r. Krzyż Smoleński polskich harcerzy taką belką w oku stał się  dla urzędującego ówcześnie w  Pałacu, inaczej bardzo popularnego m.in.dzięki swej autentycznej pobożności (zwłaszcza ostatnio),  B.Komorowskiego. 

Co prawda krzyż nie podzielił losu kwiatów i zniczy ale został z placu przed Pałacem usunięty. I stało się to tak szybko, że nawet hierarchowie kościelni nie zdążyli zareagować...

Pozostała już tylko kwestia pomnika Ofiar Smoleńskich w miejscu, w którym w dniach żałoby narodowej zbierały się tysiące Polaków – najpierw spontanicznie i jakby w poczuciu jakiego nieznanego do tej pory niebezpieczeństwa, później na warcie honorowej, na modlitwie, by pożegnać Prezydenta RP, prof.Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonkę i  pozostałe Ofiary Smoleńskie. Kwestia do dziś aktualna i sporna bo władze miasta zdecydowały, że miasto jest dla władz, a jego mieszkańcy i w ogóle obywatele Polski to nie tyle nieistotny co męczący dodatek do władzy, pożyteczny  tylko raz na jakiś czas podczas wyborów.

Miało nie być kwiatów na Krakowskim, miało nie być krzyża.  Żeby nie było tych wstrętnych zgromadzeń sekty smoleńskiej, zakłócających puls władzy i miasta, zawłaszczających historię dziwnie i tak nienowocześnie pojmowanym patriotyzmem.

Miało nie być też pomnika smoleńskiego...

Dziś 64-ta miesięcznica smoleńska i po raz 64-y są kwiaty i znicze, jest krzyż, którego choć nie widać to czuć Jego obecność w każdym przybywającym dziś pod Pałac Prezydencki by pokłonić się Ofiarom Smoleńskim. Nie widać też pomnika bo go nie ma ale on jest ! Pisałam o tym w jedym ze światełek, że on jest ! Czuje się go i słyszy ! Stoi tam na Krakowskim, w dzień i w noc, zimą i latem, od ponad pięciu lat. Najlepiej widać go każdego dziesiątego dnia miesiąca, a każda jego cegiełka, każdy element konstrukcji to bijące polskie serca. 

Władze przemijać będą, lata przemijać będą, a pomnik, którego nie ma będzie tam stał dopóki usta szeptać będą „Pamiętam o Smoleńsku!” , a kwiaty - serca pełne pamięci, zamknięte w kielichach tulipanów,  otulone płatkami róż, złożonych na krawężniku, i  migocące w zniczu, wołać będą – „Pamiętam o Smoleńsku!”.

Tego wołania nikt nie zagłuszy !....

 

 

DZIŚ 10.08.2015... ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI !!!

DO MODLITWY ZA DUSZE 96 OFIAR SMOLEŃSKICH DOŁĄCZ MODLITWĘ ZA TYCH, KTÓRZY MUSIELI UMRZEĆ TYLKO ZA TO, ŻE MOGLI PRAWDĘ O SMOLEŃSKU PRZYBLIŻYĆ.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA !

ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI RÓWNIEŻ 283 OFIAROM BOEINGA, KTÓRE  17 LIPCA 2014 R. ZGINĘŁY NAD UKRAINĄ !

GDYBY NIE ICH OFIARA, ŚWIAT O 10.04.2014 W SMOLEŃSKU WIEDZIAŁBY O WIELE MNIEJ NIŻ WIE DZIŚ !

SMOLEŃSK TO JEST POLSKA RACJA STANU!

POLAKU - PAMIĘTAJ O TYM  !!!

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)

Komentarze

Pamięć o smoleńsku przetrwa . Nie odpuścimy. Światełko płonie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1490117

Ponad pięc lat ta obrzydliwa sitwa kpi z żałóby Polaków i tragedii rodzin poległych. Gdyby nawet nie było innych powodów - to ten jeden wystarcza by Po-banda trafiła na śmietnik. Nie da się inaczej logicznie wytłumaczyć zachowania Tuska, Komorowskiego , Kopacz, Borusewicza itd. po Smoleńsku niż tylko chęcią zakłamania i zamilczenia ich udziału w przygotowaniu i realizacji planu na dzień 10 kwietnia...Ta prawda ich dopadnie wkrótce...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1490127

"SMOLEŃSK TO JEST POLSKA RACJA STANU!"

Zapewne ma Pani na myśli nie tą rację stanu, o której mówił D.Tusk, tłumacząc swoje postępowanie w sprawie tragedii smoleńskiej rodzinom ofiar tej tragedii:

Fragmenty wypowiedzi premiera Donalda Tuska na spotkaniu z rodzinami Ofiar Katastrofy nad Smoleńskiem, 10 listopada 2010 roku, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

(…) Wszystkie decyzje jakie w ciągu tych tygodni, miesięcy zapadały, które podejmowała administracja państwowa mi podległa są za moją wiedzą, zgodą, i ja ponoszę za to pełną odpowiedzialność. Nawet jeśli niektóre z tych decyzji, na przykład dotyczące sposobu prowadzenia badania i śledztwa wynikają z procedur, z przepisów albo czasami z braku przepisów, to ja oczywiście także za to biorę odpowiedzialność i ponoszę odpowiedzialność, niezależnie od tego jakie to będzie dalej miało konsekwencje dla mnie i dla innych osób. (…)

(…) to ja podejmowałem decyzje i to ja byłem osobą odpowiedzialną za to co jest polską racją stanu w tym postępowaniu… (…). Ja uznałem, że polską racją stanu jest działać tak jak działaliśmy.(…)

Czy potrafi sobie Pani wyobrazić, co wg D.Tuska było tą racją stanu Polski?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1490135

Contessa z Niepoprawni.pl to ta sama contessa z salon24...

Od pewnego czasu tam nie piszę z przyczyn "technicznych" ale blog chyba nadal istnieje. I pewnie nadal jest ukryty.

Tak się przypominam bo pamiętam, że komentował Pan u mnie (ja u Pana czasem też) zatem moje zdanie o polskiej racji stanu w pojęciu Tuska powinien Pan znać. A jeśli nie - zapraszam do przeczytania dość starej notki z 2011 roku:

http://niepoprawni.pl/blog/1830/to-ja-jestem-racja-stanu

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1490147

Contesso Droga.
 za Słowa, które Napisałaś dziś, pozwolę sobie przypomnieć słowa Twoje, które Napisałaś przed kilkoma miesiącami......
Niektóre z tamtych 
Na szczęście ! 
już się przedawniły. Trafiły na śmietnik w Budzie Ruskiej.
Na zasłużony w pocie czoła zera ytelekta, szkodnika, agenta, przestępcy, którego przestępcze również sądy, nie są w stanie ukarać za przestępstwa popełnione. Trafił ex ruski (p)rezydęt spod żyrandola na śmietnik historii.
(magister historii podobno - dobry numer, koń nawet by się nie śmiał)
Tylko opary smrodu za tym WSIowym Litwinem się ciągną, i pewnie długo jeszcze ten smród czkawką Naszej Polsce będzie się odbijał.
 
Oto Słowa Twoje:
 
 
I mój:

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1490136

"(magister historii podobno - dobry numer, koń nawet by się nie śmiał)"

Strach pomyśleć, co by zrobił koń, gdyby się dowiedział, że "(p)rezydęt spod żyrandola" tytułował się kiedyś doktorem nauk humanistycznych?

Taki tytuł znalazł się przy nazwisku B.Komorowskiego w książce „DZIESIĘCIOLECIE POLSKI NIEPODLEGŁEJ 1989-1999”.

W dziale autorów znalazł się biogram  Komorowskiego. Brzmiał on tak:

Bronisław Komorowski, dr nauk humanistycznych, minister obrony narodowej; poseł na sejm w latach:1990-1993 – podsekretarz stanu w MON, członek Unii Demokratycznej, 1994-97 – członek prezydium Rady Krajowej Unii Wolności, 1997-1998 sekretarz generalny Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, od 1998 r. członek Zarządu Krajowego SKL.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1490146

http://niepoprawni.pl/blog/contessa/dr-nauk-humorystycznych

 

On taki "dr" jak i chrabja.

Od tamtego  czasu status doktorski Bronisława Marii znacznie ewoluował :

http://niepoprawni.pl/blog/contessa/dr-horroris-causa-komorowski-frajer-czy-zdrajca-polskiej-racji-stanu

 

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1490150

ich wyborczej głupawki, od grabienia na rympał wszystkiego co jeszcze można ukraść dziś bo jutro po październiku jest bardzo niepewne.

Pomnik smoleński na Krakowskim to taka uniwersalna "kiełbasa wyborcza", dobra na każdą okazję w okresie od wyborów do wyborów, obojętnie czy do wyborów są 2 miesiące czy 2 lata.

Czy nie zauważyłeś, że bufetowa właśnie teraz koniecznie chce wciągnąć prezydenta Dudę w pomnikową awanturę (zmienia zdanie co 5 minut, tu "skłonna pertraktować" by za chwilę być kategorycznie na nie, myśli, że nie widać jej "planu") żeby forsowaniem prezydenckich projektów w rządzie, w Sejmie, Senacie nie przeszkadzał platfonsom do października i nie psuł im "wizerunku" ? Przecież oni wszyscy wyglądają przy nim, przy jego kwalifikacjach jak zbieracz petów z chodnika. To nie są nawet czeladnicy, ani chłystki, to jest coś gorszego, co trzeba trzymać od siebie na odległość by się nie zarazić jakimś świństwem.  Parkingowy i sprzątaczka miejskich szaletów mają więcej fachowości, wiedzy i klasy od tych ich wszystkich ministerków, pełnychnocników itd.

 

Dziękuję, że przypomniałeś moją rocznicową notkę o pomniku.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1490153

Cała Przyjemność po mojej stronie Contesso.

Twych słów tutaj na Niepoprawnych nigdy za wiele, nawet, gdybym miał JE przywoływać dnia każdego.

Wrócę na moment do tej wyborczej głupawki, o której Wspominasz. głupawki POtuskiej, naćpanej hołoty. Szczególnie tej POrębanej bufetowej.

Wiesz Contesso, jak ja widzę tę jej wredną buźkę, i jeszcze bardziej wredny uśmiech, to mnie coś odrzuca. Jakiś dziwny wewnętrzny głos, dziwny wstręt czuję do tego babsztyla. Zauważyłem u siebie już dosyć dawno, niewytłumaczalną jakąś zdolność, może do odczuwania charakteru czlowieka. Na podstawie fizis, na podstawie słów, które wypowiada. Na podstawie także wymownego milczenia. Nie wiem co to jest i skąd się to u mnie wzięło, taka umiejętność, czy też zdolność. W każdym razie to istnieje, i coś mnie odrzuca, gdy widzę wcielone zło. Ta HGW, zwana bufetową, jest jedną z takich osób, które złem wcielonym są. O jej "dokonaniach" wiemy wszyscy. Rzut oka na nią wystarcza jeden, by zapalało się gdzieś w mojej podświadomości, czerwone migające światełko mówiące o naturze bardzo paskudnej człowieka.

Doradzałbym Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, jeśli mogę, by w żadne rozmowy z tą s......ą, się nie wdawał i kompletnie ignorował jej usiłowania.

Jak słyszę czasami jej głos, to tylko potwierdzeniem jest mojego odczuwania. Cała ta ćpana, POtuska hołota wzbudza podobne reakcje mojego organizmu i podobne odczucia.

szatańskie hordy złego !  POlactwo niszczące

Naszą Ojczyznę Polskę 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1490169

tacy jak hajka,komor, niesioł, tusk, kopacz, sikorka/vel sikorski/, giertych i cała szatańska rzesza naszych gnębicieli, którzy przekroczyli już kompletnie granice wszelkiej ludzkiej przyzwoitości i nienawiści, nie są godni z naszej strony żadnej tolerancji, żadnego współczucia, ani zrozumienia. Zasługują rzeczywiście  - ledwie na kompletną ignorancję...reszta jest milczeniem ...i czekaniem na Bożą sprawiedliwość, Ta zaś zbliża się wielkimi krokami...Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1490202

Dzieki

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1490149

"Żadna brzoza nie byłaby w stanie zniszczyć skrzydła takiego samolotu” - powiedział Iłłarionow
Mimo, że funkcjonariusze z telewizji TVN próbowali zdezawuować byłego doradcę Putina, nie wyszło to dla nich zbyt dobrze. Rozbawiony ekspert oświadczył, że tylko dla nieszczególnie bystrego obywatela Polski, zupełnie bezrefleksyjne jest to, że samolot, który przy niewielkiej prędkości spada z 50 metrów rozbija się na 50 tysięcy kawałków.
Rosjanin zwrócił uwagę, że wysadzony bombą Boeing 747, który spadł nad Lockerby rozpadł się na około 10 tysięcy kawałków. Jak zatem solidny TU-154 miał się rozpaść na 50 tysięcy kawałków po zderzeniu z miękkim drzewem, jakim jest brzoza?"...
Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

emilia plater

#1490151

w żywe oczy kłamią, szydzą i naigrywają się z Polaków jednocześnie nas lekceważą i gardzą nam publicznie....
Dlaczego ludzie sobie na to pozwalają?
Bo w tym uczestniczą. Uczestniczą w tej hucpie sprzedawanej przez polskojęzyczą TV i identyfikują się tymi mediami przez kabarety, przez manipulowane programy, spektakle i filmy. Karmią się postmodernistycznym komentarzem, a potem "mamy to co widać na załączonym obrazku". Wiara we wszystko co w TV. Czas wreszcie przegonić to antypolskie i antykulturowe ścierwo, które od dziesięcioleci sączy jad i zatruwa polskie społeczeństwo.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1490154

Na próżno kłamstwa wszystkie, gdy ogień w sercu płonie.
Matactwo nie pomoże, ucieczka też ma koniec.
Nie uciekniecie zdrajcy, na nic oszuści wasi,
bo płomień mego serca, śmierć tylko może zgasić.

I choć imiona Ofiar są w ciągłej poniewierce,
nigdy ich nie zapomni, zbolałe moje serce.
Gdy biorę w rękę znicz, to druga w pięść się zwija,
i dusza mi skowyczy a wściekłość nie chce mijać.

Wy ścierwa polszewickie, pomietla po stalinie,
jak każdy czas zarazy, i PO was ślad zaginie.
Chcieliście pamięć zgasić, by Polskę nadal grabić,
rozdzierać Ją na strzępy, w Narodzie ducha zabić.

Lecz pamiętajcie o tym - wasz żywot nie jest wieczny,
choć słudzy wy szatana, a język wasz wszeteczny.
Siedzicie dziś u władzy - szydercy bez granicy,
to już od października będziecie w Polsce niczym.
 

PS

To mój wiersz dla upamiętnienia Ofiar Zamachu w Smoleńsku.

Dzięki i pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1490157

Piękne! dzieki...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

emilia plater

#1490245

Ukryty talent !!!!

Nasz kacik "poezji wszelakiej" ma kolejnego dobrego autora :-)))))

moze jakis osobny klubik ??

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1490249

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1490165

Homilia ks. prał. Henryka Małeckiego wygłoszona w miesięcznicę Tragedii Smoleńskiej:
https://www.youtube.com/watch?v=cqRFeHxneJs

Msza Św.:

https://www.youtube.com/watch?v=SybleekRtYQ

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1490166

dziesiątego dnia tego gorącego miesiąca znów będziesz tam, gdzie spiż polskich serc bije najczystszymi tonami, jak Dzwon Zygmunta, i swą relację w tej  skromnej "kronice smoleńskiej" zamieścisz.

 

To nie jest komplement, to nie jest "kadzenie" !

Ty o tym wiesz choć tak może się wydawać wielu obserwatorom tego miejsca, a "potrzeba serca" dziwną się może wydać.

 

Dziękuję serdecznie, Kruku !

 

PS. Mam nadzieję, że "Markowa" również dorzuci kilka swoich refleksji, spostrzeżeń i wrażeń. To "światełko" tli się gdzieś tam w ostępach świata i ludzkiej pamięci już kilka lat ale żyje i płonie mocnym, jasnym ogniem głównie dzięki autentycznym relacjom bezpośrednich uczestników w Miesięcznicach Smoleńskich w Warszawie. Wiem, że czekają na nie nasi Rodacy w Argentynie i w Australii, w Texasie i w Besarabii... Swiat wcale nie jest taki wielki jeśli to maleńskie światełko smoleńskie widać od Vancouveru po Bilbao i od Natalu po Spitsbergen.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1490175

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

przlznych rzm z krdynlm z wyrywn krzyzy przd Plcm Nmstnkwskm. Tmt tb nzwsk tych sknktw tz tb. Jk jszcz dz w Kscl Plskm jst pst PRLwskj swlczy bbrnj w gwn p pchy z slz wcz tkm typm jk Kmrsk. Mm ndzj z Dd n pjdz w sldy L.Kczynskg - t znczy n wjdz smm w pszcz lw ,n bdz tk nwny zrzmly tczy s ldzm z pz gntry, ktrzy chrn g d njgrszg.
Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1490181

Ta kolejna rocznica zamachu Smoleńskiego, już z nowym Polskim prezydentem, A.Dudą.

Ex rezydent WSIowy Bredzisław i reszta towarzyszy żydo ubeckich bękartów z POlszewi, próbowali wymazać Polakom z pamięci ten zamach i pamięć o tych co za Polskę polegli.

Ale Polacy pamiętali, pamiętają, i będą pamiętać.

Cześć ich pamięci.

Pozdrawiam.

Beata Szydło premierem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1490218