Wolne sądy czy wolni od rozumu sędziowie?

Obrazek użytkownika Andy51
Kultura

Wolne sądy czy wolni od rozumu sędziowie?

Parafrazując  słowa  „Źle się dzieje w państwie duńskim” na źle się dzieje w korporacji sędziowskiej, co pokazują dobitnie wyroki nie tyle nie zgodne z prawem co z przyzwoitością i rozumem.

Część kasty prowadzi niewypowiedzianą walkę z rządem czego emanacją są ich wyroki. Ostatnio jakaś pani sędzia z Hajnówki  z SR skazała trzech młodych ludzi na kary więzienie, w tym jeden na rok bezwzględnego więzienia za zabranie  w czasie tzw. Strajku Kobiet jednej z uczestniczek, tęczowej flagi.

Innym kuriozalnym wyrokiem jest wyrok Sądu w Hajnówce a raczej konkretnego sędziego , który nie zgodził się na areszt dla Syryjczyka , o który wnioskowała prokuratura, nie dość za szmugiel nielegalnych emigrantów, ale również za próbę przejechania policjanta.

Syryjczyka już w Polsce nie ma, ale czy sędzia odpowie za swoją skandaliczną decyzję.

Mało tego policjanta można nazwać ; pałą, krawężnikiem, psem, sędzia o nazwisku Bąk z Kamiennej Górze, powiedział, ze tak, a domniemam, że nazwanie homoseksualisty pedałem byłoby mową nienawiści, homofobią, itd.

Niezrozumiałych wyroków sędziów różnych sądów są dziesiątki, trzeba wskazać że to nie sądy a poszczególni sędziowie wydają takie a nie inne wyroki, a ponieważ część sędziów prowadzi nie wypowiedzianą wojnę z polskim rządem.

Polscy sędziowie występują przeciwko Polsce, za granicą, w myśl hasła Schetyny „ulica i zagranica”

Potrzebna jest reforma sądów i to natychmiast, a sędziowie powinni odpowiadać nie tylko za przestępstwa, ale i za skandaliczne wyroki.

]]>https://www.tysol.pl/a73691-Ukradli-teczowa-flage-podczas-Strajku-Kobiet-Zaskakujacy-wyrok-sadu]]>

]]>https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/206166]]>

]]>https://www.o2.pl/informacje/na-policje-mozna-mowic-psy-zapadl-kontrowersyjny-wyrok-6700225445608384a]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Zgadzając się z osądem Autora opisywanych spraw nie zgadzam się z sugestią (tak zrozumiałem ostatni akapit), że główną przyczyna obecnego syfu sa sprawy organizacyjne tzw. wymiaru sprawiedliwości. Nie kwestionując ich ważności pozwolę sobie zauważyć, że wyroki feruja konkretni ludzie, a ich zadna reforma nie zmieni. Nie widze też realnej mozliwości wymiany sędziow na lepszych. To proces na kilka pokoleń. Prawdziwym winowajcą tego co mamy jestesmy MY, bo to MY "olewamy" problem nie kontrolując sadów (sale sądowe sa puste, bo nikomu do głowy nie przychodzi, że sędzia może zachować sie inaczej w obecności publiczności), to MY - nawet po przeczytaniu o debilnym wyroku - siedzimy w chałupie oglądając serial zamiast protestować przed sadem, to My .. . I można by tak długo. Zamiast tego polecam wypowiedź pewnego pastora "Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą. Kiedy przyszli po socjaldemokratów ... " To poczatek wypowiedzi. Całość warto wyguglowac i zapamietać. A dopiero potem narzekać na cokolwiek. Liczyć, to - w takim jak dziś zyciu - można tylko na siebie.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1634647

Kasta jak to kasta, zrobiła myk i pozakładała stowarzyszenia, które de facto są partiami, proszę zwrócić uwagę, że gro niezrozumiałych wyroków ferują sędziowie  ze stowarzyszeń, jesteś w stowarzyszeniu  to bądź dalej sędzią ale wydawaj wyroki w sprawie kradzieży kury lub roweru, a nie Marszu Niepodległości. 

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1634660

Nie podzielam Pańskiego poglądu, choć w niektórych sprawach mam jeszcze gorsze niz Pan zdanie o naszym wymiarze (domiarze?) sprawiedliwości. Przyjmijmy jednak, że to Pan ma rację. Czy widzi Pan jakiekolwiek realne rozwiązanie zachowujące obecnago "ducha prawa"? No bo wymienić trzebaby wszystkich sędziów. Tych zmieniających zdanie (poglądy) na "nasze" w pierwszej kolejności, bo ich  poglądy sa najbardziej labilne. Skąd brać lepszych? I jak tą "lepszość" dostrzec i zweryfikować? Wygląda na to, że obaj jestesmy pesymistami, ale Pan jest większym.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0
#1634666

Nie będziemy się licytować , kto jest wększym, kto mniejszy pesymistą, ale pod rozwagę. Niemcy mają ca 70 min ludności i 10 tys. sędziów, Francja ca 60 mln. i 5 tys. sędziów, Polska ca 38 mln i 10 tys. sędziów, ponadto Polska w stosunku do PKB wydaje po Niemczech na wym. sprawiedliwości chyba 1,8%,Wierzę w sędziów ale tych młodszych , którzy dostali nominacje po 2015 r.

Wniosek, wydaje się, ze w Polsce jest za dużo sędziów, a prowadzenie spraw wymaga zmian, nie od rozprawy do rozprawy kilka miesięcy, a powinny odbywać się tydzień po tygodniu. 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1634697

Nie najlepiej sie wyraziłem. Zdarza się. Z faktami (podane przez Pana dane o ilości sędziów w krajach UE) dżentelmeni nie dyskutuja. No to ja też nie. Chodzi jednak o to, że ja nie wiem jak dobrac nawet 100 (stu) ludzi o własciwych kwalifikacjach. Nie, żebym uważął, że takich nie ma. Nie. Ja po prostu nie wiem jak ich rozpoznac i zweryfikować. Młodośc nie wydaje sie tu byc dobrym "argumentem". Sędzia powinien miec odpowiednie doświadczenie życiowe i "wynikającą" z niego empatię (np. po to by nie stosować "automatu" w sprawch rodzinnych czy rozwodowych.). Ja myślę, że warto przemyślec raz jeszcze pomysły Monteskjusza (równiez ten o limicie czasu piastowania urzędu sędziego) i zastanowić sie nad tym w jakim stopni sað ma byc władzą, a w jakim np. rozjemcą, arbitrem lub czyms podobnym. I jak zapewnic realna kontrolę sądów przez społeczeństwo.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1634718