Są prawnicy i „prawnicy”

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

W Polsce nadzwyczajna kasta ma się dobrze, a raczej duża jej część. Z kolei młodzi prawnicy jeżeli nie są w głównym nurcie mają kłopot ze znalezieniem pracy. Tak było z Kacprem Płażyńskim , który nie mogąc znaleźć pracy , zwrócił się do odpowiednich organów o dotację, którą dostał i założył kancelarię adwokacką.

Natomiast tłuste koty a raczej kocice, jak pani Frąckowiak z Poznania, jest tak biedna mając dwa szeregowce, dwa mieszkania, ileś tam gotówki, że  wystąpiła o pożyczkę mieszkaniową , którą koledzy z kasty jej przyznali w wysokości 150 tys. zł.

Pożyczka jest bezzwrotna a biednej pani sędzi się należy, a co? Inna pani sędzia , która ma być wzorem uczciwości i bezstronności jak każdy sędzia, a jakże z Poznania , wzięła  L-4 by  w tym czasie pojechać do Danii by donosić  na Polskę.

Jak mają postępować sędziowie? Skoro ober sędzia pani Gersdorf wyjeżdża do Niemiec i przy aplauzie niemieckich sędziów mówi, że jest prezesem SN na uchodźctwie.
Inny kwiatek z  prawniczej łączki z Wadowic, gdzie doborowa para żona prokurator oskarżała, a mąż  sędzia wydawał wyroki. Cuda panie cuda, ale w polskim wymiarze sprawiedliwości  nie takie „numery” przechodzą.

Warto dodać, że w polskim wymiarze sprawiedliwości pracuje około 10 tys. sędziów co jest drugim wynikiem w Europie, a wydatki na wymiar sprawiedliwości jednymi z największych w Europie. Jaki jest wynik tych spraw, widać gołym okiem. 

https://wiadomosci.wp.pl/kacper-plazynski-mial-po-wyborach-klopot-ze-znalezieniem-pracy-dostal-20-tys-dotacji-6356426609579649a
https://wpolityce.pl/polityka/436466-sedzia-dostala-pozyczke-mieszkaniowa-a-ma-domy-i-mieszkania
https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/303079964-Wadowice-zona-prokurator-oskarzala-maz-sedzia-wydawal-wyroki.html
 
 
 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)