Upadek kolejnych autorytetów

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Prof. Cenckiewicz opublikował list swego czasu gwiazdy III RP pana Aleksandra Halla, notabene odznaczonego Orderem Orła Białego przez Bronisława Komorskiego w 2010. Okazuje się, że ten niby opozycjonista w 1990 r. wspólnie z TW „Ketmanem” bronili pomnika Lenina w Krakowie.

Mało tego w 1990 r. napisał wiernopoddańczy list do tow. Kiszczaka, który niedawno opublikował prof. Cenckiewicz. Jako perełkę można przytoczyć list skąd inąd dobrego aktora Seweryna do tow. Kiszczaka , który jest tak obrzydliwie wazeliniarski , że prof. Cenckiewicz powiedział, że jeszcze się wstrzyma z jego publikacja.

Jakoś tak dziwnie się złożyło, że ten list jest również z 1990 r. Okazuje się , że wielu z tych, którzy pouczają nas Polaków, było co najmniej oportunistami i w 1990 r. chcieli dać Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek.

Oprócz fałszywych autorytetów mamy też osoby legendowane, czego najlepszym przykładem jest pani Krzywonos, która de facto była łamistrajkiem, a III RP zrobiła z niej bohaterkę sierpnia 1980 r. Wystarczy poczytać co o tej pani mówiła śp. Anna Walentynowicz, a okaże się , że „ król jest nagi” , podobne zdanie mają członkowie Komitetu Strajkowego w tramwajach gdańskich, a ich opinia pokrywa się z tą którą wyraziła śp. Anna Walentynowicz.

Jako przyczynek do postawy Halla, jest jego stosunek do lustracji, którą zwalczał. Przypuszczam, że w IPN jest jeszcze bardzo dużo „kwiatków” w stylu listów Halla i Seweryna do Kiszczaka.

 

https://dorzeczy.pl/kraj/88733/jak-leslaw-maleszka-i-aleksander-hall-bronili-pomnika-lenina.html?fbclid=IwAR3YfB7MPJaOjc2t69N3WbjgD-Gq7FtRSCCp1QnKFl6jE5v8DQhItrHVjP8

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)