kompania  Westerplatczyków vs. kompania zaprzańców w Sejmie.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

 

W dniu wybuchu wojny 1 września 1939 r. w składnicy wojskowej na Westerplatte stacjonowała wojskowa załoga w sile kompani ca. 200 żołnierzy pod dowództwem mjr. Sucharskiego.

Po stronie niemieckiej  oprócz pancernika Schleswig- Holstein , Luftwaffe. Wojska lądowe Niemców biorące udział w ataku na Westerplatte składały się z 3. Kompanii Morskiej mającej 229 żołnierzy, zaokrętowanych na pancerniku „Schleswig-Holstein”, samodzielnego batalionu moździerzy(link is external), jednostki obrony wybrzeża należącej do policji gdańskiej, jednego pułku Ordnungspolizei(link is external) oraz lokalnych oddziałów milicji(link is external) SS(link is external) składającej się z 1500 żołnierzy, itd.

Przeciwko takim siłą musiała się bronić zaatakowana zdradziecko Polska i załoga Westerplatte, która miała się bronić 12 h, a broniła się 7dni,

Załoga Westerplatte, która miała w sercu Polskę broniła Polski dając daninę krwi i przeszła do polskiego panteonu bohaterów.

Jako przeciwwagę można przedstawić „ kompanię” zdrajców, zaprzańców i wrogów Polski, którzy z nienawiści do obecnego rządu robią wszystko żeby szkodzić Polsce, przez wrogie działania, które mają zaszkodzić obronności granic Polski a zarazem Europy, próbują zdestabilizować sytuacje w Polsce a przy okazji ‘obalić” rząd.

Ta „kompania” zaprzańców liczy od 167 do 174 posłów w zależności od głosowania składająca się z PO/KO, Lewicy,  i Hołowni 2050.

Ta antypolska szemrana „kompania” głosowała wespół zespół, przeciwko stanowi wyjątkowemu wzdłuż granicy polsko-białoruskiej, później przeciwko przedłużeniu stanowi wyjątkowemu do 2 grudnia, następnie przeciwko wybudowaniu zapory wzdłuż granicy z Białorusią

Przeciw ustawie o ochronie granicy państwowej głosowało ciut mniej zaprzańców bo 167 , w składzie tym co zawsze.

Nienawiść do rządu i chęć dorwania się do władzy opanowała mózgi i wole totalnej opozycji, a krul jewropy podsyca te nastroje, ale biały koń, na którym miał przyjechać i zbawić totalnych, okazał się chabetą albo osłem.
 
]]>https://www.tvp.info/56974319/ustawa-o-ochronie-granicy-panstwowej-sejm-...]]>(link is external)
 
 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)