„Kosmos” w Polskiej Agencji Kosmicznej

Obrazek użytkownika Andy51
Gospodarka

W Polskiej Agencji Kosmicznej robili kosmiczne przekręty. Na tej  agencji powołanej ustawą w 2014 r. przez rząd PO-PSL ciąży piętno PO jako partii, która miała niebywałe zdolności do robienia przekrętów i stwarzanie pozorów.

Podobnie jak w elektrownią atomową w budowie pod   wydała w latach 2009-2014 ponad 182 mln zł właściwie nie wiadomo na co. Prezes Grad  od 2012 r. dostawał po 55 tys. zł jego dwaj zastępcy podobną kwotę.

POLSA wpisuje się w cykl nietrafionych decyzji w spółkach i agencjach zarządzanych przez nominantów  PO-PSL jak np. inwestycję w dziurę w ziemi w Senegalu za ca. 200 mln. zł. czy fatalne decyzje KGHM w spółki za granicą.

Niestety do tej niechlubnej listy dołączyła POLSA co prawda wydała „ tylko”  10 mln. zł.  nie wiadomo na co. Smutne jest to , że p.o. Prezesa jest nominant  rządu PiS  płk. Piotr Suszyński. Mam nadzieje, że po kontroli NIK straci swoje stanowisko.

W kosmosie funkcjonuje zjawisko nazywane czarną dziurą. Jeżeli coś się zbliży do czarnej dziury, zostanie przez nią wchłonięty  i nie wiadomo co się dalej dzieje. Taką czarną dziurą jest POLSA i najwyższy czas, żeby odpowiednie służby sprawdziły co się dzieje w tej czarnej dziurze zwanej POLSA a także z pieniędzmi, które tak hojne wydaje zarząd.

http://www.rp.pl/Rzad-PiS/304269879-Polska-Agencja-Kosmiczna-w-czarnej-dziurze.html#ap-1

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polska-Agencja-Kosmiczna-i-nieprawidlowosci.-Raport-NIK

http://wpolityce.pl/polityka/260400-koledzy-z-platformy-dobrze-sie-bawia-budowa-elektrowni-atomowej-w-polsce

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:8)

Komentarze

gdy w ich zarzadach zasiadaja polityczni nominaci - a nie fachowcy...

Niestety - jest to zjawisko ponadpartyjne (choc z oczywistych przyczyn: zadzili przez 8 lat, najwiekszy "udzial" maja tu PO i PSL), wystarczy przesledzic transakcje zakupu przez ORLEN rafinerii na Litwie - Mozejki.

Tak sie sklada, ze zakupu tej rafinerii dokonano podczas pierwszych rzadow PiS-u, co nie uchronilo Orlenu od dolozenia do interesu w ciagu ponad 10 lat dobrych kilku miliardow zlotych...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1542830

Nic nie mam do nominantów z politycznego nadania, jeżeli spółka przynosi zyski. Jeżeli nie to już inna sprawa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1542881

Była sobie kiedyś Wspaniał Gazeta "Nasza Polska" tam właśnie dawno już temu opisywano"osiągnięcia" peowskiego GRADA,ale tamtejszy "biały wywiad" był jak te przysłowiowe TRZY małpeczki,jedna nie widzi,druga nie słyszy a trzecia milczy

zasłużona dycha dla Autora

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1542903

Niestety nie znam tego tytułu " Nasza Polska" , nie wątpię , że jest taka jak piszesz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1542939