Skreślamy Wołyń?

Obrazek użytkownika hobo
Historia

11.07.1943 ukraińcy dokonali napadu na 99 polskich miejscowości, mordując w wyrafinowany i bestialski sposób kobiety, starców i dzieci.
69 rocznica rzezi Polaków na Wołyniu przechodzi bez echa. Hańba to dla polityków, mediów i dziennikarzy, bo jak inaczej można nazwać to milczenie?
Po euforii związanej ze wspólną organizacją mistrzostw przypominanie o tych bolesnych wydarzeniach może rzeczywiście burzyć błogie samozadowolenie.Tymczasem przedstawiciele ukraińskiej partii Swoboda nic sobie z tego nie robią i po wielu prowokacyjnych incydentach w trakcie mistrzostw, obecnie mówią wręcz o rewizji granic.
Oczywiście u nas sprawę się zbagatelizuje i przemilczy jak zwykle, mówiąc że Swoboda to margines etc. etc..Partia Swoboda jednak marginesem nie jest i w wielu rejonach Zach. Ukrainy posiada większość.

Jedynym akcentem upamiętniającym to ludobójstwo jest marsz organizowany przez Stowarzyszenie Memoria Fidelis.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Szeroki terminarz tegorocznych wydarzeń, związanych z upamiętnieniem ludobójstwa dokonanego na Polakach na Kresach, znajduje się na blogu ks. Tadeusza Isakowicza - Zaleskiego.

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=7&nid=6381

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=14&nid=6382

Wymienione przez Ciebie stowarzyszenie nie jest jedyne, które podjęło działania. Wszystkim należą się wyrazy wdzięczności.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#273705

wiem że na szczęście nie jedyne. Napisałem tylko o swoim podwórku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

hobo

#273710

Winno być-ks.Isakowicz-Zaleski.Ikonowicz-to zupełnie inna bajka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#273812

Dzięki, poprawione.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#273816