Komu wypowiedzieć wojnę za Denver?

Obrazek użytkownika hobo
Świat

Dziwnym zrządzeniem losu nastąpiły po sobie dwie wielkie tragedie; ta w Burgas na lotnisku i ta w kinie w Denver.Nie chcę ich porównywać, choć zdaje sobie sprawę że trudno mi będzie obronić się przed takim zarzutem.

Tragedie w których giną niewinni, przypadkowi ludzie są nie mierzalne. Chodzi mi o ich ciąg dalszy; ta pierwsza może skutkować wojną ,ta druga debatą o dostępie do broni. Dlatego czas najwyższy wypowiedzieć wojnę nieodpowiedzialnym politykom, wszystkim tym którzy nakręcają nienawiść a mając na względzie własne partykularne interesy nie liczą się z ludzkim życiem.

Poziom ceny baryłki ropy nie może stanowić o życiu setek czy tysięcy istnień ludzkich.Wojnę należy wypowiedzieć również tym którzy w imię opacznie pojmowanego postępu zmieniają ustalony od wieków porządek rzeczy.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Chyba się już niedługo przekonamy jak bardzo MOŻE !

wp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wp

#276034

Wydaje się, że wojnę można wypowiedzieć tylko tam, gdzie ,,zamachowcy" zostają zidentyfikowani przez sekcję zwłok. Tam gdzie zostaje ujęta żywa osoba, trzeba ją przede wszystkim osądzić, a to odciąga uwagę opinii publicznej od ogólnego zagrożenia i ogniskuje ją na sprawcy.
Trupa można ubrać w mundur. Trup może mieć w kieszeni dowód i prawo jazdy. Zwłoki, zdarza się, czytają koran. Bywa, że truchło kością wskazuje kto był jego mocodawcą. Nigdy nie jest to błędny trop. Żaden trup w historii świata nie zmienił zeznań. Bezgłowe korpusy zawsze potwierdzają, że wiedziały o ładunkach wybuchowych w plecaku. Żaden sąd nie wzywa ich na świadka. Jeśli ,,sprwaca" jest martwy od razu w umyśle obserwatorów zapala się jarzeniówka z wielkim napisem ZGINĄŁEM W SAMOBÓJCZYM ATAKU.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276602