Żal

Obrazek użytkownika hobo
Idee

Zbitka informacji w dzisiejszym dzienniku telewizyjnym była porażająca. Z jednej strony pokazano dziewczynkę bez rak i bez nóg, której rodzice w desperacji decydują się na wyjazd do Niemiec.Chcą opuścić "zieloną wyspę" bo tam łatwiej o opiekę bo tam mają większą szansę na pomoc państwa.
Następna informacja to przetarg na przeniesienie siedlisk ślimaczka przez którego zablokowano budowę obwodnicy Poznania. Przetarg za grube pieniądze.
I choć ślimaczek nie jest duży coś około 3mm, tak że trudno go nawet zauważyć to jednak jak widać znacząco wpływa na naszą rzeczywistość.
Nie wiem nawet czy został uznany przez bardziej postępową część rodzaju ludzkiego za "istotę czującą", czy nie. W sumie jakie to ma znaczenie dla kalekiego dziecka?
Szkoda tylko ze ta planetoida ominęła jednak naszą Ziemię.

Brak głosów

Komentarze

Podzielam ten żal. Jednak mam pytanie: czy my zawsze musimy liczyć na kogoś (coś) co za nas załatwi, naszą w końcu, sprawę? Albo śp. prezydent R. Reagan, albo Ojciec Święty Jan Paweł II. Może to sami Polacy powinni zebrać te wszystkie żyjątka i przenieś je tam gdzie ich miejsce, nie omijając po drodze sądu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#334652

wiele spraw wreszcie wyprostować ale mamy widocznie to na co zasługujemy - smutne

Vote up!
0
Vote down!
0

hobo

#334785