Kto mógłby być sprawcą ewentualnego zamachu smoleńskiego?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Od 37 miesięcy żądamy prawdy i wciąż pozostają te same pytania bez odpowiedzi...

Każdy historyk analizując zagadkowe wydarzenia zawsze wpierw zadaje sobie pytanie: Kto skorzystał na czymś, co się zaskakującego stało w danym momencie? Jest to naturalne poszukiwanie przyczyn jakiegoś wydarzenia, bowiem ten prowokuje i dokonuje zwrotu biegu historii, kto na tym chce skorzystać.

Kto mógłby ewentualnie skorzystać na zamachu smoleńskim? Takie pytanie w swoich postach stawiałem wielokrotnie. I wielokrotnie próbowałem na nie hipotetycznie odpowiedzieć. Jest to bowiem fundamentalne pytanie, na które odpowiedź może wskazać sprawców zamachu. I należy je stawiać  cały czas i powtarzać do znudzenia prawdopodobne odpowidzi na nie...

Więc powtarzam je ponownie i ponownie próbuję na nie odpowiedzieć. Wiem, że pisałem o tym wielokrotnie, ale dopóki nie poznamy prawdy o zamachu smoleńskim, dopóty trzeba cały czas drążyć temat jego przyczyn...

Wewnętrznie na pewno na ewentualnym zamachu skorzystało środowisko związane blisko z B. Komorowskim i on sam. A decydującymi przyczynami jego ewentualnego dokonania były: chęć zapobieżenia przeprowadzeniu kamapnii wyborczej przez ś.p. L. Kaczyńskiego i uniemożliwienie nawet częściowego ujawnienia aneksu do raportu z likwidacji WSI. Tragicznie zmarły w Smoleńsku prezydent miał bowiem nieporównywalnie większe szanse na wygraną w wyborach prezydenckich z B. Komorowskim niż Jarosław, przy czym trzeba pamięać, że Jarosław też miał lecieć, ale zrezygnował w ostatniej chwili (choroba matki). Poza tym w kampanii wyborczej mogło dojść "do przecieków" z aneksu do raportu z likwidacji WSI a to mogłoby zatrząsnąć polską sceną polityczną.

Reasumując... Jeżeliby bracia Kaczyńscy mieli zginąć razem, to B. Komorowski miałby "czyste przedpole" w wyborach prezydenckich. I tak na tym ewentuyalnym zamachu skorzystał, bo negatywny elektorat Jarosława był zawsze dużo większy niż Lecha. Poza tym sądzę, że w bezpośredniej walce z Lechem B. Komorowski nie miałby szans. Fundamentalne jest w tym przypadku wskazanie tych, co zmusili D. Tuska do rezygnacji z wyborów prezydenckich na rzecz B. Komorowskiego. A przypominam, że B. Komorowski był jedynym posłem PO, który głosował przeciw rozwiązaniu WSI i jest do dzisiaj z tym środowiskiem mocno związany. Ponadto jednym z pierwszych posunięć B. Komorowskiego po śmierci L. Kaczyńskiego (nawet nie potwierdzonej) było przejęcie BBN-u, czyli anekstu do raportu z likwidacji WSI... symptomatyczne...

Hipotetyczną przyczyną zewnętrzną ewentualnego zamachu mogła być zemsta Rosji za Gruzję i uratowanie jej niepodległości przez ś.p. Lecha Kaczńskiego. Choć bardziej wydaje mi się, iż ewentualnie była to  przyczyna związana z utrzymaniem hegemonii Rosji w eksporcie do Europy surowców energetycznych (gaz i ropa) oraz powstrzymanie lub przejęcie polskich złóż gazu i ropy łupkowej. Dodatkowo jeszcze ciążył Rosji negatywny stosunek ś.p. Lecha Kaczyńskiego do budowy rurociągu na dnie Bałtyku.

W kontekście ewentualnej zbrodni smoleńskiej ważnym było też spotkanie 7 kwietnia w Pradze Miedwiediewa i Obamy. Tam być może doszło do międzynarodowego podziału energetycznego świata. Ponadto 9 kwietnia 2010 roku otwarto rurociąg północny. 10 kwietnia zginął śp. prezydent L. Kaczyński. Może wynikiem wyżej wspomnianego spotkania (7 kwietnia) było milczenie NATO w sprawie tragedii smoleńskiej i ostracyzm przywódców dawnej, starej UE? Może zewnętrznych przyczyn ewentualnego zamachu w Smoleńsku nie należy tylko doszukiwać się po stronie Rosji ale też po stronie USA, Niemiec czy Izraela... czyli państw, którym mniej lub bardziej zależy na strategicznym, geopolitycznym osłabieniu Polski?

Oczywiście nie tylko ś.p. Lech Kaczyński był prawdopodobnym celem zamachu. Byli nim też inni przedstawiciele polskiej elity, na co wskazaywałem wielokrotnie publikując poniższy schemat...

 

 

Kto był ewentualnym pomysłodawcą i realizotorem zamachu, tego nie wiem, ale trzeba być może szukać zarówno ewentualnych sprawców wewnątrz jak i na zewnątrz Polski. A może połączono siły?

Pozdrawiam

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Czy pilot JAK40 który wylądował wcześniej siedzi już w więzieniu czy nadal na wolności?
Przecież to on potwierdził Protasiukowi, że jest ciężko czyli potwierdził naocznie to co przekazał kontroler lotów, że warunków do lądowania nie ma.

Jednak dodał: "nam się udało. możesz próbować".

Czy to nie jest namawianie do podjęcia ryzyka sprowadzenia katastrofy lotniczej i to z najważniejszymi osobami na pokładzie?

Może ten pilot jest jakiś kluczowym graczem w teorii "zamachu"?
Czy eksperci Macierewicza to sprawdzili?

 

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Kazek

#356685

na polecenie Milera , czy Laska ? Niepoprawnym nie potrzeba takich ekszpertów jak ty , spadaj na Onet , tam twoje miejsce.

kliparów 41

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#356785

Tropów jest wiele,prezydent śp pan Lech Kaczyński,za to że nie pozwolił kacapom wejścia do Gruzji i jej zdobycia,mówił o zagrożeniach Putinowskiej Rosji.
A wiesz jak Putin potrafi się mścić,Litwinienko itp.
Generalicja NATOwska,a teraz są generały typu Koziej PO Moskiewskich akademiach,PO prostu sami swoi towarzysze.
Prezes IPN i prezes banku narodowego.
I mają wraz z rezydentem bulem i premierem wszystko POd kontrolom.

Więc i naszym POlszewikom i kacapskim było to wzkazane by ich usunąć,by mieć totalną kontrole nad wszystkim.

pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#356691

Wierzę, że już niedługo poznamy prawdę. A na razie mamy proniemieckiego premiera i prorosyjskiego prezydenta. Kondominium rosyjsko-niemieckie w pełnym tego słowa znaczeniu.

Pozdrawiam serdecznie

P.S.
Dobrze jest wiedzieć jakie znaczenie ma Gruzja i dlaczego L. Kaczyński tak bronił (skutecznie) jej niepodległości. Chodzi o bezpieczeństwo energetyczne: Gruzja jest jedynym krajem, przez które można poprowadzic rurociąg do Europy z pominięciem Rosji... Nie wystarczający powód wściekłości?

krzysztofjaw

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#356697

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kaczyński był wiernym sojusznikiem Bialego Domu we wszystkim, co się tyczyło wojskowej współpracy skierowanej przeciw Rosji, ale przy tym on aż 18 razy nalożył prezydenckie veto na ustawy Sejmu oraz propozycje Rządu majace na celu liberalizację polskiej ekonomiki.

Katastrofa pod Smoleńskiem miala na celu ustrzelić jednocześnie dwa zające: zbić z jego drogi twardoglowego Lecha i wbić jeszcze jeden klin w stosunki polsko-rosyjskie.
Katastrofa prezydenckiego Tu-154M wynikla wskutek zlośliwego przeorientowania satelitarnego systemu, produkcji amerykańskiej, zainstalowanego na pokładzie samolotu. Wskutek tego pilot w zlych warunkach pogodowych nie zdążył na czas zareagować i wyciagnąć samolotu ze spadania.

Przy oględzinach miejsca upadku, specjalistów najbardziej zadziwilo, dlaczego samolot odchylił się od ścieżki nalotu aż o 500 metrów i znalazł sie tylko 5 metrów nad ziemią, zamiast 60. Wedlug ekspertów, Amerykanie lokalnie zmienili poziom ziemi w systemie GPS samolotu. Nikt, oprócz specsłużb USA, nie jest w stanie lokalnie zminić współrzędnych GPS.

Taka możliwość zostala wymyślona dla wykorzystania w okresie wojny. Na przyklad w Gruzji w roku 2008 rosyjscy artylerzysci zderzyli się z problemem przesunięcia w ogólnodostępnym sygnale GPS. Amerykanie przesuneli w tej strefie współrzędne o 300 metrów… W rezultacie rosyjscy artylerzysci nie mogli poslugiwać się ogólnie dostępnym systemem GPS.

Lech Kaczyński opierał się przechwytywaniu kapitałów Polski przez Ponadnarodową Oligarchię, wiec został przez nią usunięty, podobnie jak po nim Andrzej Lepper. .

Ostatnią  rozmowę braci Kaczyńskich przez satelitę znają Amerykanie i nie chcą pisnać, o czym bracia  mówili ze sobą.)

 

 

 

Kazek To pouczające, polska mutacja "Newsweeka" jest wściekle antyrosyjska, a mutacja rosyjska antypolska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Kazek

#356692

Katastrofa prezydenckiego Tu-154M wynikla wskutek zlośliwego przeorientowania satelitarnego systemu, produkcji amerykańskiej, zainstalowanego na pokładzie samolotu. Wskutek tego pilot w zlych warunkach pogodowych nie zdążył na czas zareagować i wyciagnąć samolotu ze spadania.Przy oględzinach miejsca upadku, specjalistów najbardziej zadziwilo, dlaczego samolot odchylił się od ścieżki nalotu aż o 500 metrów i znalazł sie tylko 5 metrów nad ziemią, zamiast 60. Wedlug ekspertów, Amerykanie lokalnie zmienili poziom ziemi w systemie GPS samolotu. Nikt, oprócz specsłużb USA, nie jest w stanie lokalnie zminić współrzędnych GPS.

Możesz podać źródło swoich rewelacji?

A tak poza tym... Nie wykluczyłem przecież w swoim tekście też i USA, choć prawdę powiedziawszy najbardziej na śmierci L. Kaczyńskiego i polskiej elity zależało być może kondominium rosyjsko-niemieckiemu. Rosjanom z wiadomych powodów (Gruzja, budowanie przez L.K. przymierza państw postsowieckich, gaz łupkowy, etc.) a Niemcom wadził L. Kaczyński budując silna grupę nowych państw unijnych, która mogłaby skutecznie przeciwdziałać hegemonii Niemiec w UE... To sie działo przecież, czego przykładem była Gruzja...

Też nie wykluczam, że do zamachu mogło dojść z inspiracji międzynarodowych lichwiarzy zrzeszonych w loży P3, o której szeroko pisze dr Krajski.

Można więc dywagować o zewnętrznych inspiratorach ewentualnego zamachu, ale ja bardziej (na razie) skupiłbym się na ewentualnych wewnętrznych, polskich "bohaterach" zamachu...

 

krzysztofjaw

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#356700

Byłem ciekaw, czy zareagujesz na powokację (mam nadzieję, że tylko intelektualną) Kazek-a.Nie chcę ferować wyroków, czy wyciągać zbyt daleko idących podejrzeń, bo sam czasem lubię trochę podywagować, nie w pełni się ze sobą zgadzając (jednak są granice, których za nic nie przekroczę)...

Ujmę do tak: niech sobie Kazek wygugluje słowo GLONASS, a potem delektuje się tym, co napisał o GPS w rosyjskiej artylerii.

Chociaż... Coś mnie tknęło i sprawdziłem, czy - i jaką liniię reprezentuje Kazek w innych tematach.

I już wiem!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

<p>ro</p>

#356750

Nigdy nie usuwam żadnych komentarzy. Nie jestem cenzorem a sam komentrz świadczy o danym człowieku, ale też bywa inspiracją do polemiki. Poza tym jest "śladem", który pozostaje...

Odpowiedziałem "kazikowi" tak jak chciałem i mam nadziję, że on sam wyciągnie z tego wnioski na przyszłość...

krzysztofjaw

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#356752

Widać wyrażnie że pużne godziny wieczorne,nie wpływają pozytywnie na twoje myślenie.

To twojemu prezydentowi na którego głosowałeś po śmierci Lecha Kaczyńskiego,najbardziej zależało by objąć to stanowisko.

Przytoczę złotych myśli twego bula.
Prezydent gdzieś poleci,i sprawa będzie załatwiona.
Chyba ślepy snajper strzelał że nie trafił.

Więc nie myśl za dużo,bo ci zwoje się spalą

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#356698

Można Kazek, można. Skoro już cytujesz rosyjski portal: http://www.eg.ru/daily/politics/27190/ to wskazany by był przynajmniej cudzysłów.

Stary odgrzewany kotlet nie jest już tak smaczny jak świeży, ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Nie zawsze za rosyjskimi rewelacjami, idzie cokolwiek więcej, niż propaganda.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#356755

Odpowiedz brzmi:tak.

Kto zlecił? odpowiedzią będzie odpowiedz na pytanie:kto skorzystał na zamachu.

Kto skorzystał wszyscy wiemy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

kazikh

#356729

toc to wszytko wiadomo brzoza sie przyczaila i zamachla na
nadlatujacy samolot, ktory wedlug ciebie chcial ladowac bo go naprowadzil pilot Jaka40.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#356734

Ja,chłop ze wsi [nie myl z WSI!].

Wyrosłem między polami,łąkami,lasami.

Słowem:znam przyrodę i nie wierzę aby brzózka potrafiła zaplanować taki zamach

No,ale w Sajuzie wsio łutsze i bolsze!

Tak jak w komunikacie agencji TASSiz lat piędziesiątych cytuję: na dalekiej pólnocy amerykański samolot myśliwski zaatakował samotnego radzieckiego rowerzyste-stop-rozegrała się długa i uporczywa walka-stop-amerykański samolot został strącony-stop-radziecki rowerzysta poobijał mu skrzydła pompką od roweru-stop

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

kazikh

#356738

Najmniej wypowiadając się na temat. W dobrobycie i na szczycie. Syn NKWD-zisty i agent KGB. Narodowości Rosyjskiej. Ożeniony z żydówką i udający Polaka. Zdrajca i renegat. Polakożerca!. Zamach ocalił mu skórę, przed długoletnim więzieniem i hańbą. Bohater aneksu, do Raportu o WSI. Macierewicz żyje tylko dlatego, że nie pisnął nawet jednego słowa. Ale profilaktycznie, spotka się ze stwórcą!. Jest na celowniku, towarzyszy kolesiów!...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#356741

Komorowski to jest tylko ruska matrioszka. Zrobił co mu kazano i on jak i Tusk do samego końca wiedzieli tylko tyle ile mieli wiedzieć. Jeżeli do tego dodać to iż Rosja choć współpracująca z Berlinem stara się zawsze i za wszelką cenę swoje interesy kosztem innych to mamy klasyczny syndrom walki buldogów pod dywanem.
Miejscowe męty , zwane żydowska policją z getta , zwane WSI-okami lub UB olami to drobna bandyterka mająca przekonanie , że oni tu rozdają karty skoro przy takiej brudnej robocie się brudzą. Jest to tak naiwne jak przekonanie robola , że to jest jego fabryka skoro w niej tak ciężko pracuje aż się usmarował cały.
Obawiam się iż bez względu na wynik wyborów zmiany w Polsce na lepsze będą mogły mieć miejsce na drodze czegoś w rodzaju rewolucji zmieniającej obecne status quo zarówno w stosunkach polityczno prawnych wewnątrz kraju jak też i poza jego granicami.
W przeciwnym wypadku każda próba zmian w obrębie istniejącego stanu społeczno - prawnego w naszym kraju będzie skazana na niepowodzenie.
W zamach wprowadzeni byli na pewno Niemcy i posłużono się ich agenturą w sposób perfekcyjny. Ponadto wykorzystano wpływy żydów zarówno w fazie "osaczania medialnego" Prezydenta i jego ludzi jak i po zamachu szerzenia wersji oraz opluwania rodzin smoleńskich i ofiar zamachu. Ponadto należy dodać iż większość papierowych mediów jest w rękach niemieckich a ze jak wspomniałem niemiecka agentura sama na siebie haki przygotowała więc teraz będzie musiała chcąc - niechcąc współpracować ściśle z moskalami.
jeśli nie dojdzie do rewolty z zamrożeniem umów międzynarodowych lub repolonizacją przymusową środków produkcji i złóż to czeka nas wkrótce los Indian Ameryki północnej , tyle , że nie wylądujemy w rezerwatach ale w gettach. najpierw ekonomicznych , potem społecznych a na końcu fizycznych.
W międzyczasie odbędzie się parę plebiscytów dotyczących autonomii rozmaitych terenów spornych takich jak Śląsk i Pomorze.
Jak na razie współpraca naszych nie bójmy się tego powiedzieć wrogów jest skoncentrowana na zabetonowaniu tego układu jak najdłużej się da. Potem są przygotowane LARD-y, ustawy o strzelaniu do cywili oraz dobrze przeszkolone w tłumieniu powstań jednostki wojskowe i firemki ochroniarskie byłych wojskowych przygarniające.
Obawiam się jednego. W tej sytuacji nie pozostanie nam nic innego jak szablą odebrać to co nam obca przemoc wzięła i od reszty świata odgrodzić się murem. No może poza Czechami i Węgrami.
Ale trójkąt wyszehradzki rozmontowali nam nie kto inny jak Niemcy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#356855

Obawiam się iż bez względu na wynik wyborów zmiany w Polsce na lepsze będą mogły mieć miejsce na drodze czegoś w rodzaju rewolucji zmieniającej obecne status quo zarówno w stosunkach polityczno prawnych wewnątrz kraju jak też i poza jego granicami.

Niestety... muszę się z Panem zgodzić i nie tylko w tej kwestii :)

Pozdrawiam serdecznie

krzysztofjaw

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#356856

Odpowiedź rzeczywiście nie jest prosta, ale pewna wskazówką jest historia, a właściwie pewna historyczna postać i jej silna osobowość, która pozostawiła ślad na umysłach wielu radzieckich towarzyszy. Ruskie zawsze były mściwe i jeśli mówić o spuściźnie która pozostawił Stalin Putinowi, to zagadka nie jest aż tak trudna do rozwiązania. System stalinowski opierał się głównie na eliminacji wrogów - czy to rzeczywistych, czy też potencjalnych. Ta mentalność nie odeszła w czasie Pierestrojki tylko została jeszcze za rządów Putina utrwalona. Bandycki to kraj i rządzą nim bandyci. Dowodów nie trzeba szukać daleko - Czeczenia, zakusy na Gruzję, polityka neoimperialna, nieprzestrzeganie praw człowieka, wielki biznes, oligarchowie, zamachy na dziennikarzy, zabójstwa polityczne, a poza tym również pozostawione w spadku po Stalinie - zupełne nieliczenie się z ludźmi, którzy traktowani są nadal jak "masy".
Putin jest takim samym psychopatą jak Łukaszenka, tylko groźniejszym bo wychowanym przez KGB. Tylko dlatego, że włada dużym i wpływowym państwem, z bogatymi zasobami naturalnymi i olbrzymim rynkiem zbytu nie został wykluczony ze zbiorowości międzynarodowych polityków. Gdyby władał w ten sam sposób mniejszym państewkiem to podejrzewam, że państwo to byłoby podobnie traktowane jak Białoruś.

Putin jest zleceniodawcą, za spust pociąga ktoś inny - tak było od czasów Lenina i za czasów sycylijskiej mafii. Tak właśnie to działa. A dla człowieka takiego jak Putin wystarczyło, że Lech Kaczyński zrobił z niego w Gruzji pośmiewisko - ruski psychopata rodem z KGB takiej obrazy nigdy nie byłby w stanie wybaczyć.

pzdr !

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#356894

"A dla człowieka takiego jak Putin wystarczyło, że Lech Kaczyński zrobił z niego w Gruzji pośmiewisko - ruski psychopata rodem z KGB takiej obrazy nigdy nie byłby w stanie wybaczyć".

Niektórzy mówią, że emocje nie są pierwszoplanową siłą sprawczą decyzji możnych tego świata. Może i tak, ale na peno nie dotyczy to wszystkich i na pewno nie Putina...

Pozdraiwam

krzysztofjaw

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#356960