Konferencja smoleńska - medialna cisza strachu

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

Dziś tylko informacyjnie i bardzo krótko...
 

Jeżeli ktoś jeszcze miał jakąkolwiek nadzieję, że w Polsce mamy do czynienia z wolnością mediów, to po relacjach (a raczej ich braku) o odbywającej się konferencji naukowej dotyczącej tragedii smoleńskiej musi przyznać, że naszymi mediami (szczególnie telewizyjnymi) zarządza jeden ośrodek centralnego podejmowania decyzji dotyczących ich polityki informacyjnej.
 

Cóż. To milczenie w kręgach rządowych oraz w mediach i brak szczegółowych relacji z tego najważniejszego w Polsce od 10 kwietnia 2010 roku wydarzenia jest znamienne i sądzę, że jest ciszą strachu, strachu przed prawdą o dokonaniu zamachu na pasażerach lecących do Smoleńska polskim, wojskowym samolotem rządowym.  Ale - jak pisze Marek Pyza - "Choćby wszyscy atleci barbarzyńskiej retoryki obozu rządzącego nie wiem jak się wytężali, by zdeprecjonować tych ludzi (naukowców - dop. kj), nie uda im się udźwignąć tego ciężaru". (1)
 

Sto kilkadziesiąt osób wysłuchało osiemnastu referatów. Wyniki badań dokonanych przez wybitnej klasy specjalistów i prezentowane podczas konferencji jednoznacznie uprawdopodabniają  hipotezę  o wielopunktowym wybuchu (eksplozji) w lecącym samolocie i całkowicie odrzucają wersję o "pancernej brzozie", która oderwała jego skrzydło. Upadek zaś samolotu na ziemię nastąpił po wcześniejszym podziale samolotu na fragmenty. (2) (3)
 

Ogólnie wszyscy prelegenci podważyli oficjalną wersję przyczyn katastrofy i wskazali, że w Smoleńsku musiało - żeby doszło do opisywanych zniszczeń - dojść do eksplozji i nie nastąpiło żadne uderzenie sprawnego samolotu w smoleńską ziemię.
 

Naukowcy przedstawili własne hipotezy wynikające z ich badań i doświadczenia, "które – czego się usilnie domagają – powinny zostać poszerzone i przeprowadzone w oparciu o bezpośredni materiał dowodowy, czyli elementy wraku tupolewa, analizy chemiczne większych próbek przedmiotów z miejsca katastrofy, wszystkie możliwe do uzyskania (m.in. w USA) odczyty urządzeń pokładowych oraz zdjęcia satelitarne z 10 kwietni" a (1)... a do tych, całościowych  materiałów, nie mają wciąż  wystarczającego dostępu, ponieważ po 30 miesiącach znajdują się one w zdecydowanej większości dalej na terenie Rosji!!! 
 

Pozdrawiam
 

(1) http://wpolityce.pl/artykuly/39043-naukowcy-wyreczaja-wladze-chca-badac-katastrofe-smolenska-umozliwcie-im-to

(2) http://wpolityce.pl/wydarzenia/39019-w-warszawie-odbyla-sie-smolenska-konferencja-wystapienia-mialy-wspolny-mianownik-doszlo-do-eksplozji-brzoza-to-mit

(3) http://niezalezna.pl/34073-naukowcy-katastrofie-towarzyszyla-eksplozja
 

Zbiorczo i więcej na temat konferencji: http://blogmedia24.pl/node/60543
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Cisza wynika z tego, że media jeszcze nie wiedzą, co powinny napisać. Dziś o 9.00 rozpoczęło się spotkanie KBWL. Pewnie ustalają wersję oficjalną. Sms-y będą dopiero potem :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#300369

Tak właśnie się spodziewam. Te sms-y, te nakazy z "góry"...

Jest to przerażające w swojej wymowie. Żyjemy niestety w kraju, który z demokracją nie ma nic wspólnego i jest jej zaprzeczeniem. Wolność i pluralizm mediów miał być gwarantem tej demokracji, tej wolności słowa, suwerenności naszej Ojczyzny. Okazał się fikcją.

Stąd zapewne te ataki na TV Trwam i niezależne media, próby cenzurowania internetu, ubezwłasnowolniania dziennikarzy i nas samych.

Przykre, że na to pozwalamy.

Prawda o Smoleńsku jest bliska i mam nadzieję, że będzie końcem obecnej III RP, PRL-bis.

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#300372

w PR, TVP, Polsat, TVN, Onet, WP - wszędzie gdzie zaglądałem 0 informacji.

Widac obraduje sztab kryzysowy i opracowuja "przekazy dnia" ale cos towarzyszom na odcinku propagandy to słabo idzie

natomiast ruscy postraszyli dochodzenie w spr. "profnacji ciał krsnoarmiejców" a Tusk już się gotuje na wszelki wypadek przeprosić po rusku i w jidysz za Kielce, Jedwabne i Ossowo...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#300416