Dlaczego wydarzyła sie Tragedia Smoleńska? (może...)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam
 

Gwoli pojawiania się u mnie nieraz chęci rozpowszechniania różnych, logicznych opisów zjawisk i zdarzeń (niezależnie czy się z nimi do końca zgadzam , czy nie), chciałbym dzisiaj przedstawić dość ciekawe spojrzenie na ewentualne przyczyny wystąpienia tragedii smoleńskiej.
 

Być może dla niektórych będzie to kolejny przejaw chorej "spiskowej teorii dziejów", ale Ci z Nas, którzy pamiętają jeszcze Komunę, powstawanie III RP i jej 20 letnie trwanie... zapewne są przekonani o tym, że PRL nie upadł a przepoczwarzył się w III RP zarządzaną de facto przez tych samych ludzi lub już ich wychowanków.
 

Od 1980 roku Polską rządziła i rządzi "razwiedka", ze szczególnym naciskiem na "wojskowa" (poddańczo ubezwłasnowolniona przez jej sowiecki odpowiednik) i być może cywilna wywiadowczo-kontrwywiadowcza.   W tym zarządzaniu tradycyjna cywilna "razwiedka" wewnętrzna tak naprawdę się nie liczy... pozwolono jej na chwilę porządzić, ale pozbyto się jej w perfidny sposób "montując" przeciw niej tzw. "Aferę Rywina"... Biedny wtedy L. Miller (cywilna, ubecka "razwiedka") został wtedy przywołany do porządku i nawet obrażony chciał coś osiągnąć w Samoobronie, ale chyba już z własnych i jego środowiska ambicji zrezygnował... po takiej demonstracji siły jak "tragedia smoleńska" zapewne rządząca od czasów Towarzysza Wolskiego vel. Jaruzel... "razwiedka" już nie ma żadnej konkurencji...
 

Autor tekstu (felietonu), który linkuję poniżej pośrednio odpowiedział na postawione przeze mnie w tytule pytanie: Ano dlatego, żeby nie było kampanii prezydenckiej Lecha Kaczyńskiego, w której to wyciekłby zapewne aneks do raportu WSI (niekoniecznie nawet w całości)... który zmiótłby polityczno-moralnie niemal całą III RP z jej elytami i akuszerkami w postaci "michnikowszczny" i "salnowszczyzny" (też niekoniecznie od razu... ale z możliwymi przyszłymi efektami pod nazwą "zdrada stanu" i Trybunał Stanu).
 

I tutaj zgadzam się ze Stanisławem Michalkiewiczem: Lech Kaczyński popełnił błąd nie ujawniając wcześniej Aneksu do Raportu o Likwidacji (komunistycznych) Wojskowych Służb Informacyjnych!
 

Zachęcam do lektury:
 

Stanisław MICHALKIEWICZ: "Wstydliwe zakątki IV RP"

(http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1695)
 

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD... http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dlaczego go nie ujawnil wcześniej? Zastanawiam się od jakiegoś czasu...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72600

Witam

Pytania są dwa:
1. Po co A. Macierewicz tworzył dwa raporty: Ten Pierwszy Podstawowy i ujawniony a później do niego Aneks? Sądzę, że nie ze względów czasowych...
2. Dlaczego L. Kaczyński aneksu nie ujawnił i nic nie mówi o nim obecnie ani J. Kaczyński ani A. Macierewicz?

Mnie nasuwa się tylko jedna odpowiedź: "wióry" z "rąbanego" Aneksu poleciałyby na wszystkie strony obecnej sceny politycznej, również na niektórych (być może prominentnych) członków PiS. Oczywiście to byłyby "mini-wiórki" w porównaniu do "wiór zdrady" jakie zobaczylibyśmy po stronie PO i SLD (oraz PSL)... W tym kontekście warto byłoby dowiedzieć się kto namówił L. Kaczyńskiego do rezygnacji z podrózy do Katynia pociągiem razem z Rodzinami Katyńskimi. Na pewno nie była to osoba w PiS mało znacząca... a mogłaby posłuzyć obecnie jako drogowskaz do rozwikłania Tragedii Smoleńskiej. Mam pewne przypuszczenia, ale są tak "przerażająco - wydawać by się mogło - absurdalne", że na razie wstrzymam się z ich upublicznianiem.

Radzę obserwować teraz kogo Jarosław Kaczyński będzie stopniowo odsuwał od siebie i kogo będzie starał się w PiS marginalizować (bo na pewno zna treść Aneksu). Jeżeli będą to osoby (osoba), o której myślę... to będzie to dla mnie wręcz osobista wewnętrzna tragedia... niemal na miarę takiej, którą przeżyłem upewniwszy sie, że Wałęsa od zawsze był Bolkiem...

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#72609

Witam,

hmm... TERAZ marginalizowac?
A czy JK czasem nie zna tresci raportu juz od bardzo dawna, a przynajmniej od 2007 r....?

Swoją drogą, ciekawa jestem tych przypuszczen, ale nie nalegam...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72613

Nie bedzie osobistej tragedi , jeśli pan uwierzy żydom. A ci piszą wyrażnie i wszędzie, my mamy własnych ludzi wszędzie; na lewicy, na prawicy i po środku. Ja sobie chybnę; jeśli nawet to bedzie Maciarewicz to się wcale nie zdziwię a jedynie utwierdzę we własnym zdaniu. Cały okragly stół to , jak pan napisał w/w. Po owocach ich poznacie. Zbiory mamy juz ponad dwudziesto letnie - jakie wszyscy chcacy widzieć, widzą. A zdaje się że rządziły tak "różne" formacje polityczne. Międzynarodówka ta sama cały czas. Popatrzmy na Michnikta. OPZYCJONISTA całą gebą [koncesjonowany, nawet siedział w wiezieniach, dla uwiarygodnienia]. Okrągłostolowiec - soviecki. jezdził do Moskwy po wskazówki przed okrągłym stolem]. Po pierestrojce jako jeden z pierwszych poodznaczany w Hameryce i chyba Francji - został żydem roku. Wpuszczony do archiwow z trzema innymi żydami przez ziomka Kozłowskiego ministra. Przez niego długo są rozdawane karty pionkami do gry. No i oczywiście niszczycielska, żydowska fundacja Batorego z Sorosze,Sachsem Balcerowiczem na czele do likwidacji POLSKI i POLAKÓW. Gdzieś czytałem że nawet przed czy po katastrofie Michnikt jeżdził do sovieta.Czyli do swoich.Soviet-proszę nie mylic z Rosjanami. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72678

aneksu czy może jest szansa że jest w posiadaniu kopii tego arcyważnego dokumentu.
Teraz mała spekulacja:
1. Jeśli zna tylko treść to... zawsze zostanie zakrzyczany
"A gdzie DOWODY???" (te ma w sejfie Komorro i S-ka))
2. Jeśli zaś ma dowód w ręku to...
a. nad jego głowa wisi miecz KAT-a (gruppenfuhrer KAT)
b. dane tam zawarte są tak straszne i nieprawdopodobne
że nie bardzo wie (a może po ludzku boi się) co i jak
ujawnić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72820

Teza, że po ujawnieniu Aneksu posypałoby się zbyt wiele własnych głów bardzo do mnie przemawia. Wiadomo jak głęboko agentura infiltrowała Solidarność.
Ale sądzę, że elementem decydującym była zbyt wielka liczba umoczonych "starszych braci", a smolar mógł urwać finansowanie.
I teraz, po zdeklarowaniu się smolara po przeciwnej stronie, taka reakcja oczyszczająca z jego wtyczek także jest możliwa.
Myślę,że niemrawość tej kampanii też wynikała w dużej mierze z takich uwarunkowań.
Stado hien i lwa rozedrze.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72624

Że zapytam: kto/ co to jest smolar?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72626

Instytut Sobieskiego. Szara eminencja.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72629

Chyba że juz mam nie aktualne wieści- to był na czelny szkodnik od BATOREGO podległy niszczycielowi POLSKI Soroszowi. PP wpisz w gogle fundacja Batorego tam sobie poczytasz co nie co.Sobieski to jeden z "braci" batorego + pełna masa braci mniejszych wszelkiej maści fundacji. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72684

Ależ chłopie miły...:) Ja tylko UŚMIECH miewam głupi...
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72688

Bez złośliwości.Możesz przetłumaczyć głupiemu chłopu na POLSKI Twoją odpowiedz.Ja nie rozumię czasami wybitnej inteligencji. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72690

W mojej odpowiedzi nie ma NAWET CIENIA złośliwości wobec Ciebie. A chłopski rozum przez wieki chronił naszą Ojczyznę przed "światłymi ideami" ludzików którym się wydawało ze CÓŚ WIEDZOM, bo tak pisały autorytety.
Więcej napiszę na priv.
Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72693

#72697

Jeśli chcesz wiedziec wiecej,niestety polecam jeszcze jedną ksiażkę-książkę.Pana Henryka Pajaka "Piaty rozbiór Polski 1990-2000". No i na zachetę podaje kilka pierwszych zdan o fundacji z prezesem Smolarem.

 "Fundacja firmuje calość działań przeciwko Polsce w wykonaniu szajki Sorosza.[....] Fundacja Batorego jest jedna z kilkudziesięciu podobnych struktur dywersji gospodarczej, cywilizacyjnej, i moralnej w wykonaniu agend Sorosa, należy więc ukazać tę, światową Piątą Kolumnę żydomasonerii w szerszym kontekście historycznym i geopolitycznym" Pozdrawiam ,ksiażka dostępna w antykwariatach lub Allegro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72704

Dzięki, alez mam lektur do przeczytania!

Wlasnie się natknelam na coś takiego:

http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/05/18/wyjatki-ze-stenogramu-z-posiedzenia-fundacji-batorego-scisle-tajne/

Co to jest, znasz to?
Jak dla mnie wydaje się aż za bardzo lopatologiczne, jak na prawdziwy dokument.
W wikipedii wyczytalam, ze Protokoly Medrcow zostaly sfalszowane?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Protoko%C5%82y_M%C4%99drc%C3%B3w_Syjonu

Nie, zeby Wikipedia (czy nawet wyroki sadowe) byla ostateczna wyrocznia, ale nie wiadomo, w co wierzyc...
Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72710

Ktos na tym blogu co podałas opiera sie własnie na Henryku Pająku - ja Ci podałem tylko jedną książke na ten konkretny temat. Te rozmowy ścisle tajne to napewno słowa prawdziwe tylko moga być zebrane w calośc z rożnych wypowiedzi w różnym czasie - ale to są fakty,co by nie pisać.

Wiem , wiem protokoły napisali carscy ktosie - te bajki pozostaw bajkopisarzom żydowskim. Piszesz że nie wiesz w co i komu wierzyć .A ja wiem-przeczytaj [jak pisałem,zdanie po zdaniu} i sprawdzaj ze stuletnia rzeczywistością. Uwierzysz sobie,a tego już nikt i nic Ci nie podwarzy.mysle że zgodzisz się ze mną. Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72716

Serdecznie pozdrawiam

I... zgadzam się w dużym uogólnieniu z Twoimi tezami. Niestety...
Dostałeś info na priv?

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#72723

Nic nie dostałem na priw. Chcąc wejść na pana blog tutaj podany wyswietla mi że taka strona nie istnieje. Raz kozie śmierć proszę napisać na pszczola1@onet.eu Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72726

Nadałem Panu rangę blogera, w ten sposób może pan używać poczty wewnętrznej niepoprawnych.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#72739

Aż nie wiem co powiedzieć.Powiem,najprościej,dziekuję.Przydał by sie teraz jakiś profesor , może być bez papierów,aby umiał jasno chlopu wyjaśnić -zasady poruszania się w tym labiryncie. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72742

Nie jest to trudne.

U góry w menu jest "o witrynie".

Po otwarciu jest dostępny przewodnik.

Czekam na pierwszy tekst.

Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#72745

Jak przychodziłem na niepoprawnych,napisałem ze chcę tylko pisać prawde bo gdzie indziej jestem na czarnych listach.Pisac mogłem tylko , wiekszośc była zastopowana.Tutaj było mi dobrze do tej pory.Pisałem że jestem gramaciejem.Nigdy w życiu że tak powiem,pisarstwo nie było mi potrzebne.A jak wiesz jak sie czegoś nie ćwiczy to człowiek stojąc w miejscu,cofa się.Ale kogo to obchodzi,masz pisać poprawnie i już. I co ja obecnie mam zrobić z tym wszystkim.Wiesz jak jest głupio że człowiek nie potrafi pisać dobrze po Polsku.Komentować ,to prosta rzecz,a napisać cos jako bloger.Muszę się z tym przespać.Tym bardziej że nigdy nie myslałem nawet o blogowaniu. A tutaj ,nie wiem dlaczego,ni z gruszki,ni z pietruszki Danz pisze mi że "robi" ze mnie blogera.Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72747

Nic się nie martw. Ja też będę zaczynał blogować.Może Nam wybaczą nieporadność,A przecież KAŻDY kiedyś zaczynał.
Więc - KU CHWALE OJCZYZNY. Postarajmy się. Za Ciebie trzymam kciuki.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72748

Oczywiście liczę na kilka osób tutaj piszących , przynamniej na przymknięcie oka.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72750

Możesz liczyć na moją życzliwość.

Treść się liczy, forma mniej.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#72754

Otóż to. ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72757

Dostałem Pana wiadomość. Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72749

Wszyscy pochodzimy ze wsi...
Ja na ten przykład (moja mama) z kresów wschodnich...
Ale dlaczego nie wyświetla się mój blog?
http://krzysztofjaw.blogspot.com/

Już wiem: średnik na końcu myli sieć...

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#72775

Już się wyświetla , mozliwe ze to wina mojej sieci komputerowej.Mam tzw radiówkę.Krzyszof czy masz chwilę,abys mógł ją poswięcić dla mnie.To Twoja poczta jak rozumie kjahog@gmail.com . Jeśli tak to cos napiszę.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72785

"Wolałem żeby Leszek jechał pociągiem – taki specjalny pociąg wyjechał z Warszawy do Smoleńska. To pamiętam bardzo dobrze. I nawet do pewnego momentu Brat też chciał tak zrobić. Ostatecznie zdecydował się na lot samolotem, bo wcześniej musiał polecieć do Wilna na spotkanie z panią prezydent Litwy. Ale to oznaczało, że nie będzie mógł pojechać pociągiem z rodzinami katyńskimi".

Źródło: http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,12470348,wiadomosc.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#72638

To była wypowiedź Kaczyńskiego w ostatnim wywiadzie dla "Gazety Polskiej"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#72639

To nie jest wytłumaczenie...

Kto "załatwił" spotkanie z Litwinką? I czy spotkanie było załatwione "ad hoc" czy też było planowane z normalnym dyplomatycznym wyprzedzeniem... nawet nieraz i półrocznym?

Pytanie zasadne... bowiem, jeżeli spotkanie z Prezydent Litwy było załatwiane dopiero po tym, jak śp. Lech Kaczyński zdecydował się na podróż pociągiem... to mamy odpowiedź... co to "kreta".

P.S.

Czy nie na to chciał nam (blogerom) zwrócić uwagę Jarosław Kaczyński mówiąc to, co powiedział w wywiadzie?

Aha... rozświetliła mi Pani tym komentarzem droge poszukiwań... na co zwrócę uwagę odpowiednim postem

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#72647

Czekam z niecierpliwością na nowy tekst.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#72649