Dowody z "Mgły"

Obrazek użytkownika tutejszy
Kraj

Film "Mgła" potwierdził tylko bardzo konkretne obawy - dał na zasadność tych obaw niepodważalne dowody. A te podejrzenia są dwa:

Po pierwsze: Tusk dał się wmanewrować w najbanalniejszy rosyjski schemat zależności. Nienawiść do braci Kaczyńskich zaćmiła mu resztki umysłu i zgodził się na doradztwo i decyzje Rosjan zaraz po 10 kwietnia. Widział w Kaczyńskich większego wroga, niż w obcym państwie, rządzonym przez pułkownika KGB. Czyli nienawiść naprawdę oślepia. I poszedł na współpracę, na scenariusz moskiewski.

I problem jest tu niesłychanie poważny. Bo nawet gdyby Donald Tusk był w sprawie 10 kwietnia bez winy, gdyby niczego nie zaniedbał, do niczego swojej kaszubskiej łapki nie dołożył, to i tak dzisiaj byłby już przegrany. Jego zaangażowanie w moskiewski scenariusz, brak zgody na oddanie ciała Jarosławowi Kaczyńskiemu zaraz po katastrofie, uściski z Putinem, ustalenia ze stroną rosyjską pod ich dyktando - to i wiele innych faktów sprawia, że Rosjanie mają niewinnego Tuska jak w garści, mają materiały, którymi mogą go szantażować i każda jego próba samodzielności będzie owocowała sugestią jakiegoś politruka:
- Panie premierze, mamy przypomnieć co Pan wyczyniał z nami w Smoleńsku?

Gdyby Tusk był niewinny to i tak zachowaniem 10 kwietnia byłby dzisiaj przegrany, bo oblał egzamin z powagi Rzeczypospolitej. Ale Tusk kaszubskie łapki ma jednak brudne i to nie tylko pod paznokciami - musi więc Rosjan słuchać bardziej niż ktokolwiek inny wcześniej.

Po drugie: Miałkość naszych elit (kancelarii prezydenta) także jest udowodniona w tym filmie.

Tylko proszę - nie piszcie, co ja bym zrobił na ich miejscu, bo ja się nie pcham na najważniejsze stanowiska w państwie. A jeśli Pan Marcin Wierzchowski był "głównym specjalistą" Kancelarii, a nie odebrał licznych sygnałów nagonki PO i Rosji na wizytę Kaczyńskiego w Katyniu, jako zagrożenia dla bezpieczeństwa głowy państwa to mnie tylko zastanawia od czego on był głównym specjalistą. Bezprecedensowe zdarzenie, w którym ambasador Rosji Władimir Grinin bierze udział w zniechęcaniu Kancelarii do organizowania obchodów katyńskich zdumiało ludzi Kaczyńskiego. Ale na zdumieniu się skończyło. Potem - jak twierdzi inny pracownik Kancelarii - wszystko szło gładko. Gdy środowisko Prezydenta nie uległo presji i nadal obstawało przy zorganizowaniu obchodów katyńskich, nagle wszystko zaczęło się układać I to już nawet zdumienia nie wzbudziło. Pomyśleliście Panowie, że ograliście Putina w gabinetach Pałacu Prezydenckiego?

Wygląda mi na to, że stałe ataki na Prezydenta Kaczyńskiego osłabiły czujność jego doradców i współpracowników

Doskonale zdaję sobie sprawę, że za organizację lotu odpowiedzialny jest rząd z Donaldem Tuskiem na czele. Ale skoro PiS zdecydowanie głosił spolegliwość Platformy wobec Niemiec i Rosji, to czemu te sygnały nie uruchomiły jakichś procedur obronnych obok oficjalnych "starań" rządu? Bo sami byliśmy za słabi.

I to jest ta druga konstatacja - jesteśmy za słabi. Nasze elity mimo wszystko są za mało dokształcone, za mało "twarde", ewentualnie te "twarde" leciały Tupolewem...

Wszystkie te sztuczki z rosyjskimi mundurowymi straszącymi członków kancelarii śmiercią, to pomiatanie nimi na lotnisku i w miejscu katastrofy -czemuż nie uruchomili oni aparatów, dyktafonów? Najprostsze metody rosyjskie zostały zastosowane zaraz po katastrofie - dezinformacja, chaos kompetencji (jedno mówili Sasinowi, ze może odlecieć do Warszawy, inni, że nie może odlecieć), zastraszanie nieagentów. Czy Panowie z Kancelarii spisali ich nazwiska, rangi, stopnie? Zrobili im zdjęcia? Nagrali rozmowy?

Wiem, jednak - jakkolwiek gorzko by to zabrzmiało - że teraz już Panowie jesteście gotowi do pełnienia tamtych funkcji. Nie dacie uśpić swojej czujności następnym razem - i to jest Wasze doświadczenie, które się jeszcze przyda w przyszłości, a trauma 10 kwietnia uczyni Was najgorliwszymi pracownikami przyszłych władz wolnej Polski. Wierzę w to.

A ambasador Grinin został nie tylko odznaczony przez Komorowskiego (po katastrofie!), ale i dostał awans od Putina - po tragedii smoleńskiej został ambasadorem Rosji w Niemczech, co jest najbardziej prestiżowym stanowiskiem w nomenklaturze zagranicznej Rosji. Grinin został nagrodzony za zrealizowanie zadania. Jakiego?

To jest trzeci dowód, Wy już wiecie na co.

Brak głosów

Komentarze

Przykro mi, że tekst może się kłócić z emocjonalnym odbiorem filmu - ja sam też się wzruszyłem, a film tak mnie poruszył, że naprawdę pół nocy nie spałem.

Ale nie uważam, by brak krytyki był pożyteczny dla naszego środowiska. Uważam, że bezkrytyczność wobec naszej prawicy nas zabija. Nie uważam, że 10/04 to wina Kancelarii Prezydenta. Nie uważam też, że zawiedli.

Ale w twardej grze politycznej, a szczególnie w walce ze służbami specjalnymi liczy się właściwie system zero-jedynkowy. Tamten dzień przegraliśmy, przegrali ci, którzy po naszej stronie dowodzili. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego nie zdało egzaminu.

Oczywiście działali w skrajnie trudnych warunkach, przeciwko wielu przeciwnikom. Ale fakty pozostają faktami - i my musimy wyciągnąć z nich naukę na przyszłość.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#121910

[quote=tutejszy]Przykro mi, że tekst może się kłócić z emocjonalnym odbiorem filmu - ja sam też się wzruszyłem, a film tak mnie poruszył, że naprawdę pół nocy nie spałem.

Ale nie uważam, by brak krytyki był pożyteczny dla naszego środowiska. Uważam, że bezkrytyczność wobec naszej prawicy nas zabija. Nie uważam, że 10/04 to wina Kancelarii Prezydenta. Nie uważam też, że zawiedli.

Ale w twardej grze politycznej, a szczególnie w walce ze służbami specjalnymi liczy się właściwie system zero-jedynkowy. Tamten dzień przegraliśmy, przegrali ci, którzy po naszej stronie dowodzili. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego nie zdało egzaminu.

Oczywiście działali w skrajnie trudnych warunkach, przeciwko wielu przeciwnikom. Ale fakty pozostają faktami - i my musimy wyciągnąć z nich naukę na przyszłość.

---
A na drzewach, zamiast liści...[/quote]
Henryk

Vote up!
0
Vote down!
0

Henryk

#121955

pzdr

Vote up!
1
Vote down!
0

antysalon

#121913

Mamy kilka kosztownych służb powołanych specjalnie w celu ochrony interesów Państwa i gdzie one były? co robiły? czy pracownicy kancelarii Prezydenta przeszli przeszkolenie na wypadek podobnego zdarzenia?
Pracownikom kancelarii po prostu do głowy nie przyszło rozpatrywanie scenariusza zamachu na Prezydenta, poza tym myśleli, że żyją w państwie praworządnym, gdzie może czasem coś kuleje ale jest przewidywalne. Chcieli zagrać w pokera a wyszła rosyjska ruletka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#121914

 jak widac nie tylko, ze "podobno" przyczynila sie do katastrofy Trupolewa 154 M Nr 101...ale i Wam panowie przycmiewa umysly. Przeca to Tusk z Komoruskim i innymi polskimi bandytami z Nierzadu PRLbis rozkazal zamordowanie tych prominetnych ludzi z Prezydentem Kaczynskim na czele. To une maja krew na "recach" a kacapy tylko wszystko nieudolnie mistyfikuja. ICH zamordowano prawdopodobnie na terenie Polski przy wspoludziale i wiedzy sluzb USraelskich,Niemieckich no i oczywiscie kacapskich. Cala reszta to tylko jakis tam matrix, bardzo nieudolnie rezyserowany przez tych  samych bandytow. Polskim lemingom z duzych miast to jednak calkowicie wystarcza, jako ze nienawisc do Kaczorow oraz walka o lepsza miche jest ich calym swiatem....reszta to tylko mgla Smolenska.....

Vote up!
0
Vote down!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#121919

Kiedy doszla do mnie ta straszna wiadomosc 10.04 2010r., mialem identyczne skojarzenia co do pomyslodawcow i zleceniodawcow, oraz cudzoziemcy zyjacy wokol mnie. Kacapy staja sie coraz bardziej agresywni, dopuszczaja sie szantazu wobec wodow i dzieci ukatrupionych! Dzieci i wdowy na terenie ponoc wolnej Polski nie moga rozporzadzac trupem meza czy ojca i zlecic ekschumacji na swoj koszt - wot swaboda tawariszcz KOMORUSKI! jak w latach czterdziestych i piecdziesiatych za twoich szubrawych parchow tesciow!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#122067

"....był "głównym specjalistą" Kancelarii, a nie odebrał licznych sygnałów nagonki PO i Rosji na wizytę Kaczyńskiego w Katyniu, jako zagrożenia dla bezpieczeństwa głowy państwa to mnie tylko zastanawia od czego on był głównym specjalistą. "
__________________________________

To nie jest bajeczka dla dzieci, gdzie jedna osoba ma wyręczać BOR, AW i ABW razem wziete.
Błedem najwazniejszym było i jest to, że Kancelaria nie posiada własnego autonomicznego Biura Ochrony Prezydenta i nierzadko jest zdana na swoich wrogow politycznych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#121920

[quote=OHV]
Błedem najwazniejszym było i jest to, że Kancelaria nie posiada własnego autonomicznego Biura Ochrony Prezydenta i nierzadko jest zdana na swoich wrogow politycznych.
[/quote]

Owo źródło tkwi w nieprecyzyjnych zapisach ustawy zasadniczej. Zwłaszcza w interpretacji zakresu kompetencji dotyczących systemu ochrony "głowy państwa".

Rzeczywistość obnażyła ten "szczegół" msząc się niemiłosiernie za brak pragmatyzmu w podejściu do tego tematu . Mord pod Smoleńskiem to już efekt różnych złożonych czynników w tej brudnej grze politycznej w którą bezsprzecznie zaangażowane są i od dawna były obecne najwyższe czynniki władzy państwowej ,i to nie tylko w Polsce.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#121922

Jeśli zapisy konstytucyjne sa nieprecyzyjne, to tym łatwiej mozna było zawczasu zbudować w Kancelarii Prezydenckiej takie Biuro, choćby pod inną nazwą. Budzet Kancelarii Prezydenckiej nie jest mały i w pełni wystarczałby na taki manewr. Mieli wazniejsze wydatki...

Vote up!
0
Vote down!
0
#121927

[quote=OHV]Jeśli zapisy konstytucyjne sa nieprecyzyjne, to tym łatwiej mozna było zawczasu zbudować w Kancelarii Prezydenckiej takie Biuro, choćby pod inną nazwą. Budzet Kancelarii Prezydenckiej nie jest mały i w pełni wystarczałby na taki manewr. Mieli wazniejsze wydatki...[/quote]

Jak z powyższego wynika szanowny pan ma znakomite dojście do wszelkich analiz związanych z powyższym tematem ..

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#121936

co RAZ wyrazniejsi

cynizm, i wyrażne ślady w korespondencji

przypomnijmy sobie informację wynikającą z korespondencji sp pana Mariusza Handzlika,szczegolnie ta

z marca 2010,gdy ambasador moskiewski informuje,GO,ze nie moze przyleciec do MOSKWY/celem uzgodnienia szczegołow wizyty PREZYDENTA,

Profesora Lecha Kaczyńskiego,

bo

tam juz leci arabski

Pamietajmy ,jakie stanowisko w tym czasie piastował TOMASZ ARABSKI

Fim jest swietny ale oddaje tylko atmosferę Tamtych DNI,TYGODNI

i przypomina jak probowano osmieszać i pomniejszać POZYCJĘ 

wybranego w demokratycznych wyborach Profesora Lecha Kaczynskiego

 a odpowiedzialnymi za TO byli miedzy innymi Arabski,Gras,Sikorski-minister sp zagranicznych

re FILMu bardzo potrzebny jest jako" odrutka"

na razwiedkę i jej funkcjonariuszy.

warto rozmawiać,warto pamiętac,

szczegolnie o pierwszej  Nocnej Zmianie,

ci sami

ludzie,umiejący liczyć GŁOSy,tylko liczyć GŁOSy i KESZ

Wiecej TAKICH FILMOW

ps swietny był ostatni program pana Jana Pospieszalskiego

brawo Pan Pospieszalski,

Brawo Pan Macierewicz, pan Tomasz Sakiewicz swietna informacja o SZPIONIE

wielka DYCHA

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#121924

"Mgła" jest dobą motywacją do dyskusji nad 10/04. I nie tylko w kontekście zamachu, albo śledztwa. To bardzo cenny materiał.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#121926

Też uważam ,że był  to świetny program i imponująca postawa niezłomnego Antoniego Macierewicza.Cieszę się ,że mogłam go obejrzeć i wziąć udział w sondzie na temat konieczności powołania komisji międzynarodowej w sprawie smoleńskiej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#121964

a kto dziś pamieta trzy wcześniejsze "katastrofy" lotnicze w których zginął kwiat polskiego lotnictwa wojskowego? Czy tamte tragedie nie powinny coś dać do myslenia Tuskoidom gdyby rbyli rzeczywiście eprezentantami Polski? Niestety panowie..wszystkie cztery tragdie lotnicze i wiele innych morderstw z udziałem białoruskich tirów to tylko skutek tego co się stało na jesieni 2007!! PrzyPOmnę, że wtedy zmanipulowany polski motłoch oddal Polske w łapska Niemiecko-Rosyjskie...reszta to tylko szczegóły!!  "miałeś chamie złoty róg.."

Vote up!
0
Vote down!
0
#121925

Popieram wpis w 100%. To nalezy w przyszlosci zmienic!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#122068

Ja mam prośbę, by "tutejszy" oraz inni blogerzy i komentatorzy, chcąc używać sobie na Kaszubach, nie obrażali ich, używając Donalda Tuska, Bo Tusk z Kaszubami nie ma nic wspólnego, jest raczej Niemcem. Jeśli się mylę, to proszę o dowody, bo to, że mieszka w Gdańsku o niczym nie świadczy, bo w gdańsku mieszka jeszce duża grupa Niemców??? Chciałby podszyć się pod Kaszuba, by stać się wiarygodnym, ale Kaszubi mu nie pozwolą??? Jesli chodzi o film, świetnie pokazał atmosferę, ale również, niemoc lub niekompetencje urządników kancelari z naciskiem na niemoc z powodu braku ustaw kompetencyjnych, oraz poprawności politycznej instytucji odwoławczych. Brak zdecydowania i zaniechania, brak polskich służb specjalnych, wywiadu i kontrwywiadu, brak patriotów w służbach ochrony BOR, brak podstaw logicznego myślenia, wysoko postawionych urzędników, brak, brak, brak... Dalej jeśli chodzi o Tuska, to proszę nie próbowac wygłodzać jego chorej nienawiści, jest , był i już zawsze będzie współwinnym tego zamachu. Są ludzie w społeczeństwie, którzy nie zapomną, choćby stawali na głowie, by to zmienić. Czasu, nie da się cofnąć, tak jak mściwego charakteru, ambicji dyktatorskich, nie zmienimy??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#121930

Dokładnie, Tuskowie nie pochodzą z Kaszub. To kolejna 'legenda' Tuska. Jestem gdańszczaninem, denerwuje mnie to, że facet raz jest Kaszubem, raz gdańszczaninem a innym razem sopocianinem. Moim zdaniem (mogę się rzecz jasna mylić) pan Tusk jest z pochodzenia Żydem a poprzez historię rodziny wielkim orędownikiem wielkich Niemiec. Pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#122100

A może on jest, tak jak Komorowski Bronisław "z Polski"? Bo ciągle zmienia zdanie na ten temat i rzeczywiście "raz jest Kaszubem, raz gdańszczaninem a innym razem sopocianinem". Taki podejrzanie niezdecydowany...

Dobranoc :-)

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#122102

To wynika chyba z faktu że sam Tusk nazwał siebie Kaszubem. Ta teza już została kiedyś sprostowana na tym portalu. Ale nieprawda raz opublikowana trwa przez dziesięciolecia nawet na papierze, a co dopiero w Sieci...
Tak, on jest współwinny ale nie jest moim zdaniem sprawcą ani pomysłodawcą. Jest na to zbyt prymitywny i mało inteligentny po prostu. Może nawet nie wiedział o planowanym zamachu zajęty walką z "moherami braci Kaczyńskich". Rozejrzyjmy się po jego doradcach i Bigosławie, to też zresztą chyba tylko współsprawcy. A czy my zgadzamy się ze sobą kto był sprawcą głównym i mózgiem tej operacji czego dowodem znakomite jej zabezpieczenie logistyczne?
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#124036

Jak można napierać na pracowników kancelarii Prezydenta, by wyrazili zgodę w tak dramatycznych okolicznościach na objęcie "żyrandola" przez Buraksława.

Vote up!
0
Vote down!
0

extremo99

#121933

"sztuczki z rosyjskimi mundurowymi straszącymi członków kancelarii śmiercią, to pomiatanie nimi na lotnisku i w miejscu katastrofy -czemuż nie uruchomili oni aparatów, dyktafonów? "

Przykro mi to pisać, ale odleciał Pan daleko od zdrowego rozsądku zarzucając urzędnikom, że nie są Jamesami Bondami. Przecież to byli urzędnicy od zwyczajnych spraw administracyjnych. Zaszokowani po tragedii, nie bardzo wiedzący do końca co się stało, a naprzeciw nich cała potęga służb rosyjskich. Zawsze uważam, że nie należy pouczać ludzi, co powinni czynić w sytuacjach ekstremalnych. Pan to właśnie robi - to jest zadufanie w sobie, żeby nie powiedzieć pycha.

seaman

Vote up!
0
Vote down!
0

seaman

#121939

Bardzo wielu pracowników kancelarii wiedziało jak słabo jest przygotowana ta wizyta. Nawet jeśli nie mogli tego sami zmienić to powinni alarmowac a nie teraz mówić jak to wszystko było szyte.

Do dziś nie rozumiem jak można ekranizować obchody na które gospodarz przybywa na styk. Czy widzieliście kiedy żeby JP2 przylatywał do Polski i od razu odprawiał msze na Błoniach? Nigdy a pielgrzymek było wiele

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#121942

Myślę, że na takie a nie inne zachowanie Panów z Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego zdecydowany wpływ miała zwykła uczciwość. O człowieku uczciwym mawia się często - naiwny. Bo człowiek uczciwy, pokorny nie myśli kategoriami cwaniaków, mataczy, spiskowców, czy innych złoczyńców. Zastanówmy się , czy gdybyśmy znaleźli się w podobnych jak ci Panowie okolicznościach - zachowalibyśmy się inaczej niz oni?

Kiedy dowiedzialam się o katastrofie samolotu - a wokół otwarcie mówiono o zamachu - też  podświadomie nie mogłam uwierzyć, że polityczna "elita" naszego kraju mogła maczać w takim okropieństwie palce /a nawet całe łapska/. Dlatego rozumiem owe zdumienie i ową bezradność wystepujących we "Mgle" Panów.

Szatan jest przebiegły - i na ogół  - na początku starcia z Dobrem - stwarza pozory swojego zwycięstwa, wzbudzając nasze zwątpienie,strach i poczucie bezsilności.  

Niemniej jednak powinniśmy być zawsze czujni i ostrożni . Tej czujności i ostrozności wtedy zabrakło...

Vote up!
0
Vote down!
0
#121949

większość tych wszystkich faktów jest wyssana z palca. Śmierć Kaczyńskiego wielu ludzi nawet ucieszyła jak sadze. Pol roku Polacy jak głupki latali z krzyżem .

W miedzy czasie ubiegłej zimy w wyniku mrozów zmarło 200 bezdomnych. Dzieci chodzą głodne po ulicach,ludzie nie maja pracy,przez to stres i choroby psychiczne. To jest prawdziwa tragedia!!!!!

Te pieniądze z tego "cyrku" mogły być przeznaczone właśnie na te dzieci i tych bezdomnych!!!

Dlaczego wiele osób nie płakało po zestrzeleniu Kaczyńskiego- wierzcie mi.

Wiele pieniędzy wydano na te "wszystkie szopki". Kim był Kaczyński ? Co zrobił dla Polski?

Dlaczego pochowano go na Wawelu?

Kim on był ?

Królem????

Przypomnę Wam:

Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy utworzyli fundację i kilka spółek, które uwłaszczyły się na majątku państwowym i gminnym. Ten majątek jest dziś bazą potęgi finansowej PiS

PiS jest jedyną partią w Polsce, która dysponuje potężnym zapleczem gospodarczym. Poprzez swych działaczy kontroluje kilka spółek i majątek wartości ponad 100 mln zł. Inne partie – to przy PiS ubodzy krewni.

Ustawa o partiach politycznych z 27 czerwca 1997 r. określa sposoby tworzenia majątku partii. Może on powstawać ze składek członkowskich, darowizn, spadków, zapisów, dochodów z majątku oraz z określonych ustawami dotacji i subwencji. Majątek, którym dysponuje zaplecze PiS, powstał w inny sposób. Ustawa mówi, że majątek może być używany jedynie na cele statutowe lub charytatywne. Jarosław Kaczyński może dysponować ogromnym majątkiem na dowolne cele. Zgodnie z ustawą, partia może użyczać posiadane przez siebie nieruchomości i lokale jedynie na biura poselskie i senatorskie oraz biura radnych gminy, powiatu albo województwa. Kaczyński kontroluje kilka budynków i placów w centrum Warszawy, które przynoszą spore dochody. Nie łamie ustawy o partiach politycznych, gdyż majątek należy do fundacji i spółek, które formalnie nie są związane z PiS-em. Dają jednak utrzymanie ludziom związanym z PiS-em.

Największym koszmarem zawodowego polityka w Polsce jest utrata mandatu lub stanowiska państwowego, zapewniającego stałe, wysokie dochody. Jeśli partia przegrywa, wielu byłych posłów i urzędników zaczyna szukać posady. Pukają do drzwi innych partii, ubiegają się o stanowiska w państwowych spółkach i urzędach lub po prostu znajdują nową pracę. Politykom z kręgu Kaczyńskiego zgromadzony majątek pozwala przetrwać chude lata. W konkurencji z innymi partiami to ogromna przewaga.

Skąd te pieniądze ?

Lech Kaczyński powiedział kiedyś, że jeśli ktoś ma majątek, to skądś go ma. Majątek kontrolowany przez działaczy PiS został przejęty od państwa dzięki wykorzystaniu wpływów politycznych, które na początku lat 90. posiadali działacze Porozumienia Centrum. Wykorzystywali luki i kruczki prawne w ustawach, które sami forsowali w Sejmie, a czasami naginali prawo w sposób budzący zainteresowanie prokuratury.

Politycy dawnego PC nie robili tajemnicy z tego, że budowę zaplecza gospodarczego uważają za warunek przetrwania w polityce. – Patrz, co robią czerwoni – mówił mi w 1992 r. Maciej Zalewski, wówczas prawa ręka Jarosława Kaczyńskiego. – Uwłaszczyli się, mają spółki, pieniądze, media. Jeżeli nie będziemy robić tak samo, to za kilka lat znikniemy, a oni przetrwają.

15 marca 1990 r. powstała Fundacja Prasowa “Solidarność” (FPS). Jarosław Kaczyński był wówczas senatorem i redaktorem naczelnym “Tygodnika Solidarność“. Uchodził za prawą rękę Lecha Wałęsy. Po jego wyborze na prezydenta przez kilka miesięcy był drugą najważniejszą osobą w Polsce. Fundatorami FPS byli: Maria Stolzman (późniejsza działaczka UD, odeszła z fundacji w lipcu 1991 r.), Sławomir Siwek, Jarosław Kaczyński, Krzysztof Czabański, Maciej Zalewski, Bogusław Heba. Pierwszym prezesem został Sławomir Siwek. Wszyscy wnieśli “poważne” wkłady – po 300 tys. zł, czyli 30 PLN (nowych złotych).

Statutowym celem FPS było prowadzenie i wspieranie działalności edytorskiej, prasowej i poligraficznej. W 1990 r. rząd Tadeusza Mazowieckiego postanowił zlikwidować RSW Prasa-Książka-Ruch, dawny koncern prasowy PZPR, a tytuły gazet przekazać w ręce spółek, spółdzielni i fundacji. Większość gazet została przekazana spółdzielniom dziennikarskim, kilka przypadło spółkom lub fundacjom związanym z partiami politycznymi. Politycy wszystkich ugrupowań uważali wówczas, że pluralizm polityczny wymaga kontroli poszczególnych partii nad gazetami. Z czasem okazało się, że partie nie potrafią prowadzić gazet, które albo padały, albo były przejmowane przez profesjonalnych wydawców.

Jesienią 1990 r., jeszcze przed zwycięstwem Lecha Wałęsy w wyborach prezydenckich, Jarosław Kaczyński zażądał przekazania “Ekspresu Wieczornego” – wówczas najbardziej poczytnej gazety stołecznej obok “Życia Warszawy”. Sprawa została sfinalizowana w maju 1991 r., gdy Kaczyński pełnił funkcję ministra stanu i szefa kancelarii prezydenta Wałęsy.

Z reguły spółki lub fundacje związane z politykami nabywały same tytuły gazet. FPS oprócz tytułu nabyła zakłady graficzne w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej i ul. Srebrnej. Wkrótce wynajęła ich budynki, a także gmach w samym centrum Warszawy, w którym mieściła się siedziba “Expressu“. Za cały majątek Fundacja zapłaciła prawie 42 mld starych zł, czyli 4,2 mln PLN. Sporo, jak na fundację, której fundatorzy wpłacili niespełna 200 PLN.

Pieniądze pochodziły głównie z państwowego banku BPH kierowanego przez Janusza Quandta. Quandt uchodził wówczas za menadżera związanego ze ścisłym kierownictwem byłego PZPR. Był członkiem rady nadzorczej Agencji Gospodarczej – spółki, która zarządzała majątkiem rozwiązanej partii. Działacze PC nie mieli żadnych oporów przed korzystaniem z pomocy takich ludzi, jak Quandt. Przeciwnie, uważali, że bez trudu zmuszą dawnych czerwonych menadżerów do finansowania PC.

BPH dofinansował spółkę Telegraf kontrolowaną przez Porozumienie Centrum, a także FPS. Jedną z form finansowania Fundacji było wynajęcie BPH biur w budynku “Expressu”. Różnica między czynszem od banku a czynszem płaconym przez Fundację szła do kasy FPS (miesięcznie około 16.800 PLN). Co więcej, bank z góry zapłacił czynsz za 12 lat.

Przypomnijmy – państwowy bank płaci prywatnej fundacji związanej z partią Kaczyńskich za wynajęcie powierzchni w budynku, który należy do gminy.

Z lewej kieszeni do prawej

Jarosław Kaczyński twierdzi, że FPS nie miała żadnych związków z PC. Ot, politycy w wolnej chwili działali społecznie w fundacji dobroczynnej.

Dokumenty pokazują co innego. 10 września 1991 r. (tuż przed wyborami do Sejmu) Fundacja udzieliła PC pożyczki w wysokości 8 mld zł (800 tys. PLN). Samo udzielenie pożyczki było złamaniem statutu Fundacji, który nie przewidywał takich operacji finansowych. Rok później dyrektor FPS Zenon Sułecki nieśmiało przypomniał działaczom PC, że pożyczkę trzeba zwrócić. Zwrócono ją w lipcu 1993 r.

Przypomnijmy: politycy związani z PC nie potrafili uczynić z “Expressu Wieczornego” pisma dochodowego. Popołudniówka kierowana przez Krzysztofa Czabańskiego, a potem przez Andrzeja Urbańskiego przegrywała w konkurencji z dynamicznym “SuperExpressem”. W lipcu 1993 r. FPS sprzedała więc “Express Wieczorny” spółce, której udziałowcami byli szwajcarski koncern oraz spółka należąca do Wojciecha Fibaka. Jednak miesiąc wcześniej prezes FPS Sławomir Siwek (dziś członek zarządu TVP) i szef Biura Organizacyjnego PC Przemysław Gosiewski (dziś wicepremier) oświadczyli, że w lipcu 1991 r. FPS i PC zawarły ustną umowę, która gwarantuje PC prawo wskazania kandydata na redaktora naczelnego “Expressu” i określania linii programowej gazety. Taka umowa oznaczała, że Fundacja przekazała partii politycznej bardzo cenne aktywa, które można wycenić w pieniądzach.
Wkrótce zostały wycenione. W transakcji sprzedaży Szwajcarom “Expressu Wieczornego” prawo do mianowania redaktora naczelnego zostało wycenione na 9,1 mld zł (910 tys. PLN) i ta kwota została zwrócona do kasy FPS. 19 lipca 1993 r. Rada Fundacji przyjęła uchwałę stwierdzającą, że PC oddało pożyczkę z procentami. Pod uchwałą widnieje podpis przewodniczącego Rady, Jarosława Kaczyńskiego, skądinąd prezesa PC. Innymi słowy – prezes pożyczył samemu sobie pieniądze, potem je sobie oddał i przyjął uchwałę, że wszystko jest OK.

Innego zdania była prokuratura, która skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko założycielom FPS i działaczom PC: Sławomirowi Siwkowi, Jarosławowi Kaczyńskiemu i Krzysztofowi Czabańskiemu (dziś jest on prezesem zarządu Polskiego Radia). Zostali oskarżeni o działanie na szkodę swojej Fundacji. Podczas procesu biegły wyliczył, że PC wraz z odsetkami powinno oddać nie 9, lecz 18 mld starych zł. Proces został zakończony częściowym uniewinnieniem i częściowym umorzeniem w 1994 r. Wznowiony po apelacji w 1995 r., został ostatecznie umorzony w 2000 r. gdyż w międzyczasie zmienił się kodeks karny.

Glapiński funduje nieruchomości

4 października 1991 r. Sejm przyjął ustawę dotyczącą budownictwa mieszkaniowego. Ustawa przygotowana została w Ministerstwie Budownictwa, kierowanym przez ówczesnego wiceprezesa PC Adama Glapińskiego. Dotyczy przede wszystkim rozliczenia dawnych książeczek mieszkaniowych, ale dołączono do niej nowelizację ustawy z 1985 r. o gospodarce gruntami. Nowelizacja przeszła niemal niezauważona przez opinię publiczną i media.

Tymczasem kilka słów nowelizacji okazało się dla działaczy PC na wagę złota: “Osoby prawne lub osoby fizyczne, które do dnia 5 grudnia 1990 r. uzyskały na działki budowlane, stanowiące własność Skarbu Państwa lub własność gminy, ostateczne decyzje lokalizacyjne, otrzymują te działki w użytkowanie wieczyste w trybie bezprzetargowym”. W oparciu o ten przepis FPS przejęła wynajmowane wcześniej budynki w samym sercu Warszawy – przy al. Jerozolimskich, Nowogrodzkiej oraz na Woli przy Srebrnej i Ordona. Fundacja uzyskała prawo do dzierżawy wieczystej, za którą płaci czynsz o wiele niższy niż czynsze rynkowe, które pobiera od użytkowników.

W 1995 roku powstała spółka “Srebrna” o kapitale 5.564 tys. zł. Głównym udziałowcem jest FPS, a mniejszościowymi Barbara Czabańska (żona Krzysztofa Czabańskiego) i Jarosław Kaczyński, którzy wnieśli po 2 tys. zł. Co ciekawe – Kaczyński w oświadczeniu majątkowym składanym w Sejmie od roku 2001 (wcześniejszych nie ma) nie podaje, że jest udziałowcem “Srebrnej” Być może udziały sprzedał lub odstąpił.

Wkrótce kapitał spółki został podwyższony do 8 mln zł. Akt notarialny został podpisany m.in. przez Krzysztofa Wyszkowskiego, członka zarządu spółki. Część nieruchomości posiadanych przez Fundację została wniesiona aportem do spółki. Spółka “Srebrna” prowadzi normalną działalność komercyjną, polegającą na wynajmowaniu lokali. Od lat daje zatrudnienie i dochody ludziom, związanym dawniej z PC, a dziś z PiS-em. Położone w bardzo atrakcyjnych punktach Warszawy biurowce bez trudu wynajmują swe powierzchnie różnym firmom. A czynsze nieustannie idą w górę.

Ze spółką byli związani: Jolanta Szczypińska, z wykształcenia pielęgniarka (w swym zeznaniu majątkowym z 2004 r. wykazała 4193 zł za udział w pracach rady nadzorczej spółki),  Marek Suski – w jednym oświadczeniu twierdzi, że pracował w Srebrnej jako specjalista ds. marketingu, w innym, ze był członkiem rady nadzorczej, Przemysław Gosiewski – pracował w miesięczniku Nowe Państwo  finansowanym przez  Adam Lipiński – prezes Srebrnej od 1 stycznia 2001 r. do listopada 2001 r. zarobił na tym stanowisku 151.600 zł.

Odgrzewany kotlet i twarde fakty

Działacze PiS twierdzą, że sprawa majątku zgromadzonego przez fundacje i spółki związane z Jarosławem Kaczyńskim była wielokrotnie wyjaśniana, że wszystko odbyło się lege artis. Mówią, że gdyby było inaczej, to przeciwnicy Kaczyńskiego już dawno wykorzystaliby materiały kompromitujące. A może po prostu przeciwnicy nie widzieli powodu, by grzebać się w przeszłości Kaczyńskiego.

Otoczenie Kaczyńskiego bardzo sprawnie wykorzystywało dla celów propagandowych ataki na prezesa PiS – fakt, że był inwigilowany przez UOP, że został zaatakowany przez TVP rządzoną przez prezesa Kwiatkowskiego. Każdą próbę dotarcia do prawdy o majątku, jaki kontrolują działacze PiS, kwitują stwierdzeniem: to odgrzewany kotlet, kolejna próba skompromitowania.

Ale dokumenty nie kłamią. Fakty są takie: Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy utworzyli fundację i kilka spółek, które uwłaszczyły się na majątku państwowym i gminnym. Wykorzystali do tego wpływy, które posiadali na początku lat 90. oraz luki w prawie, które sami pomogli tworzyć. Kilka razy otarli się o granice prawa. Zgromadzony przed laty majątek posiadają do dziś i nawet jeśli PiS się rozpadnie, jego liderzy będą mieli zapewnione utrzymanie dzięki spółkom pasożytującym na majątku publicznym.

Czy cos jeszcze musze dodawac?

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#121951

o czym ty tu piszesz???? Co ma piernik do wiatraka????
Miałam nadzieję, że takich jak ty nie będzie na tym forum, ale jak widać pomyliłam się.
Dodaj jeszcze do pełni szczęścia, że PiS rządzi nieprzerwanie Polską 966 roku i wszystkie złe wydarzenia w polskiej historii były przez PiS (rozbicie dzielnicowe, sprowadzenie Krzyżaków, liberum veto, rozbiory, I i II wojny światowe, a i na pewno w przyszłości III i IV).
Oraz powtórz za jednym z komentatorów na wp, że to Jarosław zabił brata, bo chciał zostać prezydentem.
Czytając takie bzdury jak twoja wypowiedź - ręce opadają, choć to Polska właśnie - idiotów nie brak!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

kasianna

#121954

Stanowisko władz polskich w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem ewidentnie wskazuje na dwie sprawy. Po pierwsze ,bezdenna wręcz niekompetencja przedstawicieli rządu polskiego. Po drugie, przemożny wpływ, by nie powiedzieć dosadniej uzależnienie III RP od rosyjskich służb specjalnych. To nie teoria spiskowa, ale kolejne dowody na to ,że POstkomuna uwiła sobie wygodne gniazdko pod płaszczykiem "Solidarności" i zbudowała nie demokrację ale II-gą POstkomunę.W tej sytuacji, z góry wiadomo jakim werdyktem skończy się śledztwo MAK-u, tzn. trudne warunki atmosferyczne uniemożliwiające lądowanie, chaos we współdziałaniu polskich służb wojskowych i cywilnych oraz brawura polskich pilotów. Natomiast niczego nie dowiemy się jak przedstawiało się naprowadzanie samolotu do lądowania przez obsługę lotniska, jak pracowały radary i inne urządzenia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Henryk

#121965

Z choinki się urwałeś?????? O co ci chodzi? Typowa "Polka" odrazu musi być "MORDA" >To , ze masz inne zdanie nie musisz nikogo obrażać..Forum jest dla ludzi przedstawiajace rozne opinie, a Ty jestes jak ten betonowy mur , do ktorego nic nie dociera . Ja nie napisalem, ze PIS to liberum VETO i krzyzacy.. Lubisz dodawac .i tak samo mogę napisać w Polsce nie brakuje idiotek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#121980

madrzyc: "od razu" piszemy oddzielnie. Wiem, ze ten chwyt jest ponizej pasa, tak samo jednak jak twoja pisanina.

Vote up!
0
Vote down!
0

kkatarzyna

#122031

  " Czy coś jeszcze muszę dodawać?"    -  Nie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#121956

Znamy te chwyty.

Vote up!
0
Vote down!
0
#121960

Ulżyło?

"Kilka razy otarli się o granice prawa".

Konkretnie: ile razy i czy "ocierki" były znaczące  - najlepiej w skali "Richtera"...

Vote up!
0
Vote down!
0

basket

#121958

Za prostactwo, chamstwo i debilną treść.

Vote up!
0
Vote down!
0
#121959

[quote=Traube]Za prostactwo, chamstwo i debilną treść.[/quote]
Czy kolega nalezy do PIS-u?

Vote up!
0
Vote down!
0
#121981

O ile mnie pamięć nie myli od lat trzech z kawałkiem polską rządzi platforma- twoi przyjaciele, więc do nich pretensje. O rzekomych aferach PiSu nie pisz, bo nic nie wiesz i nic nie rozumiesz.Powielasz tylko kłamswa sączone od lat przez umaczane w brudzie media. Po co wchodzisz na niepoprawnych? Uciekaj na onet gdzie tobie podobni pluja wciąż na opozycję.I nie porównuj Jarka do Jaruzela bo to gorzej niż sk........two.

Vote up!
0
Vote down!
0
#121961

[quote=Amelia]O ile mnie pamięć nie myli od lat trzech z kawałkiem polską rządzi platforma- twoi przyjaciele, więc do nich pretensje. O rzekomych aferach PiSu nie pisz, bo nic nie wiesz i nic nie rozumiesz.Powielasz tylko kłamswa sączone od lat przez umaczane w brudzie media. Po co wchodzisz na niepoprawnych? Uciekaj na onet gdzie tobie podobni pluja wciąż na opozycję.I nie porównuj Jarka do Jaruzela bo to gorzej niż sk........two.[/quote] PO i PIS sa po jednych pieniadzach,to nie sa moi koledzy Jeżeli kogoś uraziłem przepraszam nie murze pisać na tym forum. ale bez wyzwisk prosze. ktos nawet napisal , ze wali go wolnosc. Wlasnie walczymy o wolnosc ograniczajac ja sobie?

Nie rozumiem niektorych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#121984

I nie jestem za ograniczeniem wolnosci, ale słabo mi się robi,że nie widzisz co się wokól dzieje. To juz nie jest kwestia przynaleznosci partyjnych ale kwestia odpowiedzialnosci moralnej.Ja po katastrofie nie trawię śmiania sie z Kaczyńskich.Już wystarczająco ich upokorzono. Nawet smierć jednego z braci tego nie zmieniła. Możesz to nazwać fanatyzmem. Trudno. Dla mnie ludzie pokroju Kaczyńskiego czy Macierewicza to Polacy przez duże "P", chociaz nie zawsze zgadzałam się z ich polityką.Kiedyś bliskie były mi poglądy Korwina Mikke, ale facet rozminął już się z rzeczywistoscią, a szkoda.

Vote up!
0
Vote down!
0
#122285

Amelio, podzielam Twoją opinię i w pełni popieram.
Nigdy nie zdarzyło mi się kpić z żadnego z panów Kaczyńskich (trudno nie odczuwać podziwu dla wiedzy, intelektu i kultury osobistej obu braci), ani z p. Gosiewskiego (uważm za wyjątkowo obrzydliwe i haniebne naigrawanie się z cudzego kalectwa), ani żadnej z osób z otoczenia prezydenta Kaczyńskiego, które zginęły wraz z nim. Nie było ku temu najmniejszego powodu, bo wszystkich ceniłam i szanowałam ogromnie, zresztą nie bezpodstawnie.
Lubię dobrą satyrę i nikomu nie zabraniam dowcipkować sobie, bo cenię sobie poczucie humoru (pod warunkiem, że ma klasę!). Jednak od chwili dramatu w lesie smoleńskim, nałożyłam absolutne embargo nawet na całkiem niewinne podśmiechiwajki z p.Jarosława czy z jakiejkolwiek innej osoby, której śmierć odebrała krewnego bądź przyjaciela.
Osobiście, tak jak wielu Polaków czuję się jeszcze bardziej i w szczególny sposób związana z ofiarami tej tragedii. Sądzę, że każdy odczuwający odrobinę empatii powinien przynajmniej zamilczeć, jeśli już nie stać go na wyrażenie słowami współczucia i żałoby.
Właśnie godne zachowanie w takich okolicznościach świadczy najlepiej o kulturze i mentalności. A o czym świadczą dowcipasy chamskich pseudosatyryków z podrzędnych programów taniej rozrywki, albo innych patafianów ze szkiełek kontaktowych? O czym świadczą fałszywe gesty POwsko-rosyjskiej miłości nad szczątkami ofiar tejże miłości - każdy sobie sam odpowie...
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#124056

Szkoda to komentowac, ale po co sie tu pcha?

Vote up!
0
Vote down!
0

kkatarzyna

#121968

na niepoprawnych pl. obok seawolfa czy tutejszego i wielu innych wspanialych. Mam gdzies "wolnosc" slowa, tak jak jak ja gdzies maja typy pokroju archiwum x, czy jak sie tam zwal ... .

Vote up!
0
Vote down!
0

kkatarzyna

#121969

Cieszę się, że nie jestem sam:)
Zrezygnowałem z S24 właśnie z powodu obecności tam kanalii w rodzaju jakiegoś obserwatora z daleka, Mireksa, Jarosława Kozaka, infidela i całej tej hałastry.

Ja bym takich, jak Archiwum X, po prostu banował i wywalał z portalu.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0
#121972

Taras to ty ;) ? Niech Januszek martwi się o własny raj podatkowy na Antylach Holenderskich .......

Vote up!
0
Vote down!
0
#121978

Taras też jest tu,POdpisuje się mefisto.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#122003

:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#122009

O kurcze ale fajnie ;) muszę sobie gdzieś zanotować ...
dzięki Zib1
Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#122021

Czyś ty czasem, człecze, nie pomylił niepoprawnych z onetem lub interią?

Ten wpis i autor tego wpisu, to być może jakiś mało wyszukany dowcipas jednej sztuki ze stada podpitych wesołków, co to przyszli ponabijać się z manifestujących w obronie Krzyża i pamięci poległego prezydenta L.Kaczyńskiego.
Ale może to być także jeden z tych płatnych opluwaczy z Krakowskiego Przedmieścia, co to zawędrował do niepoprawnych, aby nam zanieść kaganek postępowej i tolerancyjnej oświaty, a przy okazji propagować zabawę w układanki najlepiej z puszek po piwie znanego browaru...

Wygląda na to, że tzw. stałe zlecenie od pewnych ludzi objęło także nasz portal.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#121992

Na to wygląda. Ignorować... lub banować.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#122004

i spisać wszystkich mefistów, archiwów itp.
I gdzieś w stopce strony była informacja o tym czyich wypowiedzi nie komentujemy.
Żeby nie było że tu nie ma wolności słowa i że ktoś im zamyka usta.

Tylko się zastanawiam co będzie gdy takich ludzi pojawi się więcej...
Remek.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#122063

hehe, kilkakrotnie pisalem na niepoprawnych ze Polska jest naszpikowana ruska, niemiecka agentura jak kufajka czerwonoarmisty wszami! A to wszystko jest odPOwiednio sterowane przez najwiekszych oszustow swiata , czyli chazarobolszewikow Michnika! Ten z "Archiwum X" to tak na prawde chazarobolszewicki hazbarowiec ktory probuje zamieszac w glowach klamstwami, polklamstwami tak jak to robi lemingom GW, TVN..Tylko ten rzezany dupek nie wie o tym ze ten portal to nie chazarobolszewicki onet czy gazeta.pl gdzie produkuje sie najglupszy element-niestety naszego spoleczenstwa! Chazarobolszewik POwtarza klamstwa ktore juz dawno sie zdezaktualizowaly! Tzw afery typu "Telegraf" i inne bzdety..W takim razie bolszewcka mendo POwiedz mi dalczego bolszewia majac do swojej dysPOzycji sady, prokurature, caly apart scigania oraz wszedzie swoich szpionow nie udowodnili IM tych "afer" i nie wsadzili na wiele lat do kryminalu, tylko zdecydowali sie na dzialania skrytobojcze?! Idiotami sa?! Nie! PO prostu wiedza ze te wszystkie chazarobolszewckie "rewelacje" sa wyssane z palca !! Ba! nawet nie mozna bylo ich uzyc jako "dowodow spreparowanych" tak jak to bolszewia zrobila w stosunku do gen.Fioldorfa! Dlatego tez generala Nila mozna bylo zamordowac metoda sadowa, natomiast braci Kaczynskich w obecnych czasach juz tak nie mozna bylo "zalatwic"!! I tu jest cala frustracja chazarobolszewickich zbrodniarzy i ich POmagierow!! POnadto bolszewicka gnido nie POdpieraj sie nieszczesciem Polakow wpedzonych przez chazarobolszewickich zlodziei ich sponsorow z Niemiec w biede i bezdomnosc!! Dzieki komu chamie ci ludzie zgineli? Kto ich okradl, ograbil? Co sie stalo z ich zakladami parcy, PGRami? kto je rozkradl wyganiajac ludzi na ulice? Cynizm i hiPOgryzja chzazrobolszewickich szubrawcow w sojuszu z ruska i niemiecka agentura jest zastraszajaca!! Kiedys bydlaki wam za to zaplacimy!

Vote up!
0
Vote down!
0
#122108

Chcesz powiedzieć, że im bardziej czujemy się bezsilni, przerażeni i pozbawieni wiary tym bardziej mamy do czynienia z Szatanem?
Sybilla nie będę polemizować z tym, że uczciwość idzie w parze z naiwnością- a raczej dobrą wiarą i pod tym względem nikogo nigdy nie potępię. To nie jest zaszczyt żaden być nieuczciwym, spryciarzem... ( oczywiście wiem, że nie to wynika z Twoich słów, ja tylko chciałem dodać moje, może naiwne stanowisko). Powiedzmy inaczej: jeżeli władza i polityka to historia spisków i morderstw i inaczej się rządzić nie da- no to ja dziękuję i mówię pas.
Nie zgadzam się ze zdaniem autora:
cyt. "Po drugie: Miałkość naszych elit (kancelarii prezydenta) także jest udowodniona w tym filmie."- oraz dalszy wywód na poparcie tezy. Osobiście znam tylko jedną osobę, która 10 minut po usłyszeniu wiadomości o katastrofie zadała pytanie o Trybunał! ... Ilu ludzi w Polsce myślało wtedy "trzeźwo"?!
W ostatniej części filmu, w ujęciach z pogrzebu Prezydenta i Prezydentowej, na krakowskim Rynku, dominuje transparent: Panie Prezydencie - Zwyciężymy!- ... zatem do dzieła!
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#121957

to była - jak wspomniałam w temacie - MOJA REFLEKSJA , ktora nikomu nie narzucała nakazu "myslenia po mojemu". Ale , skoro dałes ripostę - spróbuję ustosunkować się do niej:

Chcesz powiedzieć, że im bardziej czujemy się bezsilni, przerażeni i pozbawieni wiary tym bardziej mamy do czynienia z Szatanem?
 Nie, nie chcę tak powiedzieć, bo to zbyt ogólnikowe i sloganowe twierdzenie. Jestem jednak zdania, ze niepokój, przerażenie, poczucie bezsilności bierze sie od Zła, ktore ma na celu osłabienie wiary .

 

Sybilla nie będę polemizować z tym, że uczciwość idzie w parze z naiwnością

Tutaj zaś - wspominając o uczciwym jako naiwnym - miałam na myśli raczej taka dziecięcą łatwowierność, polegajacą na rozumowaniu - skoro ja jestem uczciwy i postepuję zgodnie z sumieniem, to inni też powinni byc tacy wzgledem mnie.

jeżeli władza i polityka to historia spisków i morderstw i inaczej się rządzić nie da- no to ja dziękuję i mówię pas.
No udowodnij mi, że tak dzisiaj nie jest!  Oczywiście, że da się inaczej rządzić - ale nie z ta ekipą, niestety! Dlatego należy działać - bez dwóch zdań. I może późno, ale Panowie z filmu jakieś kroki w tym kierunku zrobili.

Natomiast cytat , ktory podałeś - "o miałkości elit" to już kwestia do innej zupełnie dyskusji.

Powtórzę jednak za Tobą - "Panie Prezydencie - Zwycieżymy! I bardzo dziekuję za "Mgłę" autorom filmu i ...uczciwym Ludziom z ekipy śp. Prezydenta RP

Vote up!
0
Vote down!
0
#121975

Ja podzielam Pani zdanie. Moja wypowiedź, to odpowiedź a nie riposta, bardzo przepraszam, że Pani refleksja stała się niejako kanwą mojej. Proszę o wybaczenie. Również dziękuję autorom " Mgły" za ten dokument.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#121998

Ależ ja się , Andersonie , nic a nic na Ciebie nie gniewam. Sorry za "ripostę", rzeczywiście - za ostrego słowa użyłam. Poniosło mnie trochę po przeczytaniu "odkrywczej twórczości" niejakiego archiwisty x. Ale ochłonęłam już na dobre. Odwzajemniam pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#122041

A ja pytam komu podlegaly i podlegaja sluzby specjalne? Ponoc RUDZIELCOWI co pokazala afera hazardowa, sam nie powolal min. koordynatora do tych sluzb, tylko te funkcje zatrzymal przy sobie! Wiec za zabezpieczenie, a raczej jego celowy brak jest w pelni odpowiedzialny! Gdzie nagrania wraku i wyciaganych trupow z niego zaraz po katastrofie jak to sie dzieje w normalnych sytuacjach! Gdzie monitoring z lotniska przed wylotem? Rudzielec winien bez posiedzenia jakiego kolwiek sadu!WINIEN, WINIEN,WINIEN!!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#122073

A ja pytam komu podlegaly i podlegaja sluzby specjalne? Ponoc RUDZIELCOWI co pokazala afera hazardowa, sam nie powolal min. koordynatora do tych sluzb, tylko te funkcje zatrzymal przy sobie! Wiec za zabezpieczenie, a raczej jego celowy brak jest w pelni odpowiedzialny! Gdzie nagrania wraku i wyciaganych trupow z niego zaraz po katastrofie jak to sie dzieje w normalnych sytuacjach! Gdzie monitoring z lotniska przed wylotem? Rudzielec winien bez posiedzenia jakiego kolwiek sadu!WINIEN, WINIEN,WINIEN!!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#122075

googlowałem i nie mogę jej odnaleźć, a chciałbym mieć podkładke do dyskusji :)

bardzo interesujące spojrzenie zwłaszcza na role kancelarii Prezydenta

Vote up!
0
Vote down!
0
#121991

- ty udajesz debila, czy ci za to płacą ?

Bóg-Honor-Ojczyzna

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#121997

archiwum-x w zasadzie zgadza sie z ogolna atmosfera tego forum, tyle, ze zamiast Tuska w fotomontazach jest JK

Kali ukrasc krowe, Kalemu ukradli krowe ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#122001

posługują się skojarzeniami a grafiki z Kaczyńskim tutaj zamieszczone są łopatolicznie proste i pachną propagandą z ul. Czerskiej.
Remek.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#122059

O Wawelu nie będę pisał, bo to nie jest przedmiotem tej notki. O zasługach Kaczyńskiego też nie - pisałem o refleksjach z "Mgły".

Uważam, że ten film pozwoli nam spojrzeć na tragedię smoleńską nieco chłodniej - bez nieustannej narodowej metafizyki, która też jest potrzebna, o ile nie ma monopolu.

Kancelaria, mimo mojej ogromnej sympatii do niej, była 10 kwietnia bezradna. Co to za sytuacja, że ze strachu współpracownicy Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej zastawiają na noc drzwi szafą?

TO upokarzające - w tę sytuację wpędził nas Tusk i Komorowski - ale to wciąż upokarzające, że nasi ludzie nie mają środków do egzekwowania powagi mojej Ojczyzny! Widać 5 lat prezydentury i 2 lata rządów to za mało by stworzyć silne systemy zabezpieczające. ZAMIAST NARZEKAĆ NA TAMTYCH ZABIERZMY SIĘ ZA SIEBIE.

Nie chodzi o Jamesów Bondów, jak mi ktoś przypisywał, chodzi o elementarne zachowania w czasie kryzysu czy klęski. Najwyżsi urzędnicy państwowi powinni być przygotowani nie tylko na najlepsze czasy. Jeśli ktoś uważa inaczej, niech mnie przekona argumentami, a nie figurami retorycznymi.

Ale serdecznie dziękuję Niepoprawnym za energiczne przyjęcie mojego tekstu. Za słowa życzliwości i własne refleksje. Wiele z powyższych komentarzy daje ogromnie dużo do myślenia i zasługuje na osobne, wysoko oceniane notki. Dziękuję.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#122090

Wiele Twoich wniosków i komentarzy jest prawdziwe i ważne; z części z nich dotychczas nie zdawałem sobie sprawy.
Mówiąc najkrócej i z szacunkiem: dziękuję.
Mówiąc również krótko a zwięźle: teraz coraz wyraźniej widać że Bigosław to ich człowiek, a Donek to nawet nie cwaniak, tylko ktoś, czyja kariera została dokładnie zaprogramowana. Celem jego istnienia było zniszczenie ludzi którzy mogli potencjalnie rządzić państwem niezależnie od "wielkiego brata". Historia zapamięta go jako zdrajcę choć był tylko wioskowym głupkiem. Zakończy karierę w momencie gdy jego obecność będzie kojarzona ze spadkiem notowań PO. Daję mu 2-4 tygodnie (ciekawe czy się sprawdzi ta teza).

Vote up!
0
Vote down!
0
#124014

Nienawiść Tuska do Kaczyńskich nie jest przejawem „zaćmienia umysłu”, jest to nienawiść programowa prowadzona od co najmniej pięciu lat i generowana przez całą machinę propagandową działającą dla Tuska, Komorowskiego, Niesiołowskiego, różnych Palikotów, Nowaków, Kutzów i kilkudziesięciu innych cyników z „peło”. Na usługach „peło” pozostają najsilniejsze koncerny medialne trzymane twardą ręką przez służby specjalne o rodowodzie jeszcze z prl-u.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że „peło” zostało utworzone z inspiracji oficerów wojskowej bezpieki prl. Jeżeli doda się te kilka elementów, to wiadomo, że trawiący Polskę układ „peło” jest dokładnie strzeżony przez służby specjalne mające konotacje, a bardzo często związki czynne ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami. I to wyjaśnia właściwie wszystko.

Tusk i Komorowski stanowią rzeczywistą personifikację piekielnego zła w odniesieniu do tego jak obaj traktowali przez długie lata Śp. Prezydenta Kaczyńskiego. Trzeba jasno powiedzieć, że był to „pełowski” plan totalnego niszczenia autorytetu głowy państwa w warunkach całkowitej bezkarności. Media i środowiska dziennikarskie na usługach „peło” są silnie zagenturyzowane. Ludzie ci są często powiązani z dawnymi służbami prl, dlatego każdy głos z kancelarii prezydenta o realnych zagrożeniach dla głowy państwa nie mógł się przez oficjalne media w Polsce przedostać.

Nie winiłbym doradców i współpracowników Śp. Prezydenta, w żadnym stopniu nie są oni tu niczemu winni, całkowitą winę za sprawstwo pomocnicze w dniu 10 kwietnia 2010 ponosi tutaj Tusk i ludzie z jego otoczenia.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#128890

Dziękuję za te słowa.

Pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#129058

Prosze zwrocic uwage na fakt, ze otoczenie Tuska ma silne powiazania z rosyjska KGB i niemieckimi fundacjami. Otoczenie Komorowskiego to odpowiednik rosyjskiego GRU. W tej rozgrywce to Tusk ma silniejsze karty i dlugo bedzie sie cieszyl sympatia mediow, Angeli i Putina.
Co do otoczenia S.p. prezydenta Kaczynskiego to jego otoczenie bylo bezbronne jak owce wsrod wilkow.
Uklony
p.s.
Z najnowszych wiadomosci to komputer pokladowy prezydenckiego samolotu przestal dzialac 15 metrow nad ziemia (sic!), a nie w momencie "zderzenia z horyzontem". Po raz kolejny okazuje sie, ze Rosjanie ukrywaja duzo wiecej niz sie to dziennikarzom polskojezycznych mediow wydaje.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#129061

Zwracamy uwagę na „Zlekceważenie otrzymanego ostrzeżenia o możliwości porwania statku powietrznego” które miało miejsce w trakcie przygotowywania wizyty Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w dnia 10 kwietnia 2010 r., Ten fakt wbrew pozorom jest bardzo ważnym symptomem potwierdzającym że służby odpowiedzialne zareagowały prawidłowo na symptomy informacji uzyskane. Prawdopodobnie musiały mieć mocne argumenty aby wysłać takie ostrzeżenie do służby dyżurnych SZ które przekazały sygnał do podległych pododdziałów i prawdopodobnie do służb operacyjnych NATO.

W tym kontekście nasuwa się kilka pytań: treść otrzymanego ostrzeżenia, jak często takie ostrzeżenia są wydawane kiedy ostatni raz było, czy w kontekście wydarzeń Smoleńskich czy zostały sprawdzone informacje które były podstawą wydania ostrzeżenia, jeżeli jest związek pomiędzy tymi zdarzeniami to znaczyć że jednak było planowane porwanie, a w tym kontekście inaczej wyglądają następujące zdarzenia: dlaczego tyle czasu oszukiwano nas o czasie zdarzenia, podawanie 8.56 gdy premier wiedział już faktyczną godzinę w dniu 10.04.2010 r. czy samolot po drodze nie został porwany przez wprowadznie w błąd przyrządów pokładowych i wylądował w celu przechwycenia sprzętu łączności laptopów z tajemnicami NATO, dlaczego tak długo szukano ciał generałów bo musiano uzyskać kody dostępu do sprzętu, czy sprawdzono ostatni czas logowania się sprzętu do sieci, który do dzisiaj nie został odzyskany, czy ponownie wystartowano i dla zatarcia śladów spowodowano wybuch, kto otrzymał ostrzeżenie i jak była reakcja komórek które otrzymały włącznie ministrem MON,

Vote up!
0
Vote down!
0
#174341

:))widzę że promowany jest tutaj ''Głos Cadyka''?
http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,104622,4570562.html
...ale jaja

Vote up!
0
Vote down!
0
#243593

preczzkomunąanadrzewach
zamiastliści
bedomwisiećkomuniści

Vote up!
0
Vote down!
0
#1456706