Reżim Tuska i Komorowskiego w drodze do PRL-u

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Kraj

Jak ogłosiła wczoraj kancelaria prezydenta, Bronisław Komorowski podpisał

przygotowaną przez gabinet Donalda Tuska ustawę o finansach publicznych, która od stycznia znacznie utrudni łączenie pracy z emeryturą. Wbrew wielokrotnym deklaracjom Tuska o konieczności aktywizacji zawodowej ludzi starszych rząd postanowił pozbyć się z firm i urzędów emerytów, łamiąc nie tylko Konstytucję RP, ale nawet prawo unijne !

Po zaledwie pół roku, gdy Komorowski objął funkcję prezydenta po ś.p. Lechu Kaczyńskim okazało się, po co właściwie Tuskowi był potrzebny Komorowski: Po to, by zepchnąć Polskę w koleiny PRL-u, gdzie represjom poddawani byli najpierw wrogowie ludu, potem kułacy, bikiniarze i warchoły - a na końcu już wszyscy – poza rządzącą władzą. Komorowski, niczym peerelowski Gucwa podpisze Donkowi przecież wszystko. Ś.p. Lech Kaczyński, jako wróg „postępu” a la PZPR - wetował pomysły Tuska na PRL-bis, przez co zapewne musiał odejść…

Bezpieczniej dla Polski i Polaków byłoby, gdyby Tusk nie robił nic poza grą w piłkę nożną, a Komorowski pilnował tylko pałacowych żyrandoli. Jednak po trzech latach oszustw i nachalnych kłamstw, gdy Zielona Wyspa może zamienić się na naszych oczach w „Kubę wyspę, jak wulkan gorącą” – Tusk z Komorowskim (przy pomocy doradcy-aferała Bieleckiego i buchaltera Vincenta), postanowili tak zreformować Polskę, by ukryć wszystkie swoje kłamstwa przed i po- wyborcze . Najpierw okradli przyszłych emerytów, przez „reformę” OFE a teraz wzięli się za dyskryminację emerytów obecnych. Nie ma co wspominać o oszustwie „autostradowym”, skoro w wielu miastach wiszą jeszcze banery z odmłodzonym o 20 lat Donaldem, który zapewnia: „Nie robimy polityki. Budujemy autostrady”. Już dawno temu pisałem, że odmłodzony Donek może nam zbudować te mostki i autostrady z klocków lego najwyżej.

A przecież zakaz dyskryminacji ze względu na wiek w polskim prawie wynika wprost z art.32 ust.1 Konstytucji RP. Konstytucja zakazuje dyskryminacji w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym „z jakiejkolwiek przyczyny”. W doktrynie prawa konstytucyjnego zwrot „z jakiejkolwiek przyczyny” oznacza także zakaz dyskryminacji ze względu na wiek. Zakaz dyskryminacji ze względu na wiek zyskał na znaczeniu po wprowadzeniu odpowiednich przepisów do Kodeksu pracy na skutek wprowadzenia do polskiego przepisu prawnego przepisów dyrektywy 2007/78/WE, która ustanowiła ogólne warunki równego traktowania w zakresie zatrudnienia i pracy.

Mało tego : w uchwale z 21 stycznia 2009 r., skład siedmiu sędziów w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego stwierdził, że osiągnięcie wieku emerytalnego i nabycie prawa do emerytury nie może stanowić wyłącznej przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę przez pracodawcę (art. 45 § 1 k.p.). Sąd Najwyższy odpowiedział tak na pytanie prawne Rzecznika Praw Obywatelskich z października 2008 r.

Podpisana właśnie przez Gucwę III RP ustawa o finansach publicznych nie jest przecież przypadkiem, owym kolejnym „bronkiem” puszczonym w powietrze przez Donka i Bronka. Przecież kancelarie premiera i prezydenta zatrudniają dziesiątki prawników a nawet konstytucjonalistów, którzy powinni się podać do dymisji za przepuszczenie ustawy naruszającej Konstytucję i prawo unijne. Jest to moim zdaniem świadomy ruch w stronę PRL-u, gdzie najpierw w tyłek dostaną najsłabsi, niezdolni do masowych protestów. Metodą „salami” duet Tusk – Komorowski dojdzie i do zaczadzonych „postępem” wyborców PO – jeśli pozwoli się temu duetowi nadal oszukiwać i okradać Polaków.

Przecież już od stycznia 2011 r. ten duet okradnie wszystkich portfele w myśl kolejnego kłamstwa „by wszystkim żyło się lepiej”. Jeśli ten test Polacy przejdą pomyślnie, potulnie zginając karki przed oszustami – oni posuną się jeszcze dalej i dalej. Skoro zadeklarowany liberał - prezes Business Centre Club Marek Goliszewski przewiduje, że Polsce grozi bunt społeczny jak w Grecji, to doprawdy trzeba być ślepcem, by nie zauważyć skali destrukcji do jakiej już doprowadzili tzw. liberałowie pod wodzą Tuska i Komorowskiego.

Ale jest w tym pewna reguła: w przypadku odkrycia oszustwa, oszust może posunąć się nawet do zbrodni. To zapewne wyjaśnia nagłe odkurzenie peerelowskiego zbrodniarza, który zaczął doradzać Komorowskiemu. Czy aby tylko w sprawie zasad miłości do władców Rosji ?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ważne, że "dali radę"

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#119295

Na stoku

Zjeżdżamy na dół tak jak kto umie.
Raźniej nam razem z innymi w tłumie.
Jedni na nartach - inni na plecach.
Wszystkim się zdaje - To jakaś heca!

Lepsi zjeżdżali przecież przed nami.
Nie wyszli bardzo poobijani,
więc i nam pewnie także się uda -
po tej wspinaczce, po ciężkich trudach.

Kto się nie umie trzymać sąsiada,
niech pierwszy na łeb ze stoku spada!
My na platformie tak sterujemy,
że się po innych tu przejedziemy!

Zjeżdżamy na dół! Baw się narodzie!
Wszyscy poczują się jak na lodzie!
Ten co tu latem na wyciąg gwizdał
niech tego chwali, kto stok wyślizgał!

Po nas niech nawet zejdzie lawina!
Dawno nie było takiego kina!
Nikt przecież nie wie - gdzie Rzym, gdzie Krym?!
Zjeżdża dziś Polska na byle czym!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#119326

DEDAL
Z parcia do rządzenia Rudego ADOnalFA było oczywiste ze będzie po wyborach wypalony , pozostaje mu tylko siły na grę w piłeczkę i gadanie ..uf..przemowy .Prawiczek moralny nie stosuje się do respektowania prawa ale to już standard.. Ale ... pytanie jest o ; Naszą cierpliwość -to określenie oficjalne - a nie : głupotę i nihilizm emocjonalny ...Co się dzieje z nami ???
Sprani , wystraszeni czy zaczadzeni Pieronkowymi dymami czy aerozolami??Co jest grane ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

DEDAL

#119356

tacy i doradcy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#119385