Skok PO na kasę

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj
Do wyborów parlamentarnych zostało mało czasu, w PO miast spraw państwa zaczęto więc rozgrywkę pod tytułem "Kto,  gdzie się załapie?". Rozgrywka ta pokazuje iż środowisko PO pogodziło się ze swoją porażką w najbliższych wyborach. W zdolności premier Kopacz nie wierzy nawet Ostachowicz który postanowił zniknąć w Orlenie za "marne" 2 mln. złotych rocznie.
PO staje się gorszą wersją PSL. Dlaczego gorszą? PSL obstawił swoimi "tylko" rolnictwo. PO rozsyła swoich wszędzie.
 Igor Ostachowicz był przez ostatnich siedem lat podsekretarzem i sekretarzem stanu w kancelarii premiera. Odpowiadał za sprawy wizerunkowe rządu.  Został członkiem zarządu PKN Orlen S.A. Na to stanowisko powołała go Rada Nadzorcza PKN Orlen S.A. na wniosek ministra Skarbu Państwa - głosi komunikat spółki.
"Pan Igor Ostachowicz obejmie funkcję Członka Zarządu ds. korporacyjnych i komunikacji, i będzie odpowiedzialny za działania w zakresie komunikacji korporacyjnej, sprawy +public affairs+, w tym związane z obecnością Koncernu na rynkach zagranicznych, pozyskiwanie funduszy rozwojowych, w tym funduszy unijnych,a także za kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym" - podano w komunikacie. pap 24-IX-2014
 
Nowa minister infrastruktury i rozwoju regionalnego Maria Wasiak otrzymała od spółki PKP, gdzie pracowała odprawę w wysokości pół miliona złotych.
Za nasze bezpieczeństwo energetyczne będzie dbał spec od wizerunku Donalda Tuska.  Ministrem infrastruktury i rozwoju została osoba zarządzająca spółką PKP. Bardziej zwijającą się firmę niż PKP to trudno znaleźć. Podobnie jak trudno znaleźć osoby zadowolone z zarządzania naszymy kolejami. PKP ledwo zipie, nie ma kasy na utrzymywanie linii kolejowych, kursów. Kasę dla zarządzajacych na odprawę zawsze znajdzie. Ciekawe co stracą pasażerowie z powodu rocznego przeskoku nowej minister?
Szkoda że za zabawę-bo tak to trzeba nazwać-Kopacz płacimy WSZYSCY. 
Ale to nie koniec-za bezpieczeństwo energetyczne kraju (Orlen jest jego podstawą) odpowiadać będzie pijarowiec. W zamian za to, za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju odpowiadać będzie będzie katechetka. Putin zapewne spadł z krzesła gdy usłyszał iż w Polsce szefem MSW została katechetka, której jedynym atutem jest bycie koleżanką premier Kopacz. 
Ruchy te pokazują jednoznacznie iż PO pogodziła się z porażką wyborczą i postanowiła jeszcze nałapać tyle kasy ile się da. To że te ruchy osłabiają bezpieczeństwo państwa w kluczowych obszarach ich już nie interesuje. 
To dopiero początek, jeszcze nowi ministrowie muszą swoich kolegów poupychać...
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:13)

Komentarze

Zarząd PKN Orlen powinien ogłosić konkurs na to stanowisko, złodziejskie zapędy odebrały im rozum z tego pośpiechu.

Za takie działanie powinien się tym zająć wymiar sprawiedliwości.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1442084

 powinien się tym zająć wymiar sprawiedliwości.

Podsobnie jak przy tasmach prawdy uzlano by że nie ma w tym nic szczególnego

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1442100

 
 

Grażyna Piotrowska-Oliwa została w tym roku prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Prawie dwa miliony złotych zarobił w zeszłym roku były już prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i to nie jedyny przypadek obchodzenia przez Spółki Skarbu Państwa ustawy kominowej, która ogranicza zarobki prezesów takich spółek do ok. 21 tysięcy złotych miesięcznie brutto.

Nowy, 3 osobowy zarząd PKP będzie miesięcznie zarabiał w sumie 139 tysięcy złotych  Prezes Jakub Karnowski, który wcześniej zarządzał spółką PKO TFI ma inkasować 60 tysięcy złotych. Oferowanie zarządom wysokich pensji jest możliwe dzięki podpisywaniu kontraktów menadżerskich, które skutecznie omijają przepisy tzw. ustawy kominowej. Zgodnie z jej przepisami członkowie zarządów, w których większościowe udziały ma Skarb Państwa nie mogą zarabiać więcej, niż sześciokrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (czyli popularnej średniej krajowej).

Za warunki finansowe zaproponowane nowemu zarządowi odpowiada Rada Nadzorcza, ale jej część (która reprezentuje związki zawodowe) nie zgadza się z taką decyzją. - Złożyliśmy sprzeciw. To niemoralne i szkodliwe, by w spółce zadłużonej i tak niedofinansowanej zarząd zarabiał tak dużo – mówi członek Rady Leszek Miętek ze Związku Maszynistów Kolejowych.

Z kolei zdaniem rzecznika PKP wysokość wynagrodzeń została oszacowana na podstawie raportu przygotowanego przez firmę PwC i jest i tak niższa o 40 proc. od porównywanych stanowisk w spółkach akcyjnych.

zarobki zarządów niektórych spółek skarbu państwa

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (5 osób) - 5,857 mln zł - 2011 rok

Polska Grupa Energetyczna (5 osób) - 3,053 mln zł - 2011 rok

Polskie Koleje Państwowe (3 osoby) - 1,668 mln zł - w tym roku bez nagród

Enea (4 osoby) - 1,286 mln zł - 2010 rok

Lotos (4 osoby) - 1,165 mln zł - 2010 rok

Dla porównania (spółki z mniejszościowym udziałem Skarbu Państwa):

PKO BP (7 osób) - 10,937 mln zł - 2011 rok

PZU (6 osób) - 5,367 mln zł - 2011 rok

W zeszłym roku 5-osobowy zarząd PGNiG zarobił w sumie ponad 5 milionów 800 tysięcy złotych, z kolei 4 osoby zasiadające w zarządzie Lotosu wynagrodzono łącznie kwotą ponad 1 miliona 100 tysięcy złotych. Ponad 3 miliony złotych wypłacono 5 osobom z zarządu Polskiej Grupy Energetycznej.

Im mniejszy udział Skarbu Państwa w danej spółce, tym wyższe zarobki zarządu. Z danych Parkietu wynika, że w zeszłym roku wynagrodzenia spółek giełdowych kontrolowanych przez państwo wzrosły o jedną czwartą. Najwięcej zarobił prezes PKN Orlen - prawie 3 miliony złotych. Jego podstawowe wynagrodzenie do półtora miliona, drugie tyle dostał w ramach premii za świetne wyniki Orlenu w 2010 roku.

Ustawę kominową można jednak ominąć również nie podpisując kontraktu menadżerskiego - pomagają w tym spółki zależne, w których zarządach zasiadają prezesi spółek-matek. Dobrymi przykładami są tu byli już prezesi PGNiG i PGE. Pierwszy, Michał Szubski oprócz 356 tysięcy złotych z tytułu pełnienia funkcji szefa PGNiG dostał ponad 1,45 mln zł. ze spółek-córek. Z kolei podstawowe wynagrodzenie byłego prezesa PGE Tomasza Zadrogi (690 tys zł) powiększyło się bez mała o milion złotych.
 

Z natemat.pl

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1442115

Złodzieje z PO i PSL ukradli nasze pieniądze.
 
 
Każdego z nas okradli na kwotę ok.7000 zł.
Okradli nas w sumie jako naród na 150 miliardów.
 
Przed nimi okradało nas OFE kradnąc 10% prowizji z naszych wpłat.
Pod przymusem i karami ściągali składki by je nam na samym końcu zapieprzyć.
Jak chcieliście ukrócić złodziejstwo OFE to trzeba nam było oddać te pieniądze.
Nie jesteśmy ubezwłasnowolnieni , poradzimy sobie z mądrym inwestowaniem.
 
Ukradliście nasze pieniądze złodzieje.Jjednocześnie złodzieje zaplanowali już by nam nigdy tych pieniędzy nie oddać .Zaplanowali i zrobili wprowadzając nakaz pracy do 67 roku życia.
 
Zakładam że 80% nas nie dożyje nawet tego wieku a wprowadzając odpowiednie zapisy zadbał złodziej o to by nasze dzieci nie dziedziczyły naszych pieniędzy.
 
Naszą Polską rządzą złodzieje więc nie pozostaje nam nic innego tylko okazać im nieposłuszeństwo obywatelskie.
 
 
 
źródło: http://wzzw.wordpress.com/2013/12/30/zlodzieje-z-po-i-psl-%e2%98%9a%e2%97%99%e2%97%99%e2%97%99%e2%97%99%e2%97%99%e2%97%99/
Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1442124

Będziemy przechodzić następne pranie mózgów. Nie zapomnijcie ze dalej na stołkach są PO-wcy. Media będą bombardować PIS i opozycje

w Polsce nie da się żyć : http://bardzo-wirtualna-polska.abceblog.com/w-polsce-nie-da-sie-zyc/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1442325

Ostatnie wyniki PO pokazują iż propaganda medialna działa coraz słabiej...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1442348