Jiraczek ratuje Tuska, dobija Smudę oraz coś o kibicach i Donaldzie

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Bawi mnie reakcja mediów oraz "niedzielnych" kibiców po porażce z Czechami. Ci którzy przed meczem snuli prognozy ilości goli wbijanych Cechowi, nagle po meczu zadają pytania "jak to możliwe:), kto pompował balon?

Zacznę żartobliwie, od cytatu "słoneczności"

"Ja umrę na zawał, jeśli w 75. minucie będzie nadal 0:0. To przecież nie wytrzymamy tego napięcia. Tak mówiąc serio, to będziemy chyba najszczęśliwszymi ludźmi na Ziemi w sobotę o 23., jeśli okaże się, że zagramy ćwierćfinał. Gdyby miało okazać się, że to jest ćwierćfinał w Gdańsku z Niemcami, no to jest mecz stulecia." - Tusk

Można powiedzieć Jiraczek uratował Tuska:). Przy okazji już mniej żartobliwie można zauważyć kto pompował balon, szło to z samej góry do naszych jakże "niezależnych" stacji radiowych oraz TV.

Każdy kto obserwuje mecze ligowe na bieżąco (nie jak "niedzielni" znawcy-eurofani) widział iż wyjście z grupy jest bardzo trudnym zadaniem-wykonalnym, jednak trudnym. Pisałem o tym przed meczami..

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/po-cienkim-lodzie-smuda-stapa.html

....Teraz czas podsumować wynik po meczach. Wyjście z grupy było możliwe tylko w jednym przypadku-wyciągnięciu z piłkarzy 110% przez Smudę. Przy dodatkowym bodźcu jakim jest gra u siebie (doping kibiców straciliśmy dzięki "słoneczności"), było to możliwe.

Oczywiście teraz każdy mi napisze iż mądrze sie po wszystkim, z analizy wypowiedzi Smudy jasno wynika iż to on jest winnym porażki. To on zadowolił sie jednobramkowym prowadzeniem do przerwy, zawodnicy na drugą połowę wyszli sobie "popykać" na dowiezienie wyniku. Jak się to skończyło wszyscy wiemy, że Smudę remis zadowolił pokazał brak zmian podczas meczu....Mecz z Rosją był jedynym dobrze taktycznie rozegranym spotkaniem, po ich wyniku w pierszym meczu tak trzeba było zagrać. Jednak mecz z Czechami to znów powrót do "Grecji"-wychodzimy na mecz o zwycięstwo-defensywnym składem z meczu z Rosją:)...Czesi po chwilowym "wiatraku" jaki im zrobiliśmy szybko odczytali naszą grę i przejęli inicjatywę. W przerwie znając wynik z drugiego meczu grupowego Bilek nakazał im grać o zwycięstwo, my ciągle defensywnym składem.....To nas zgubiło, po bramce było już za późno by odwrócić losy meczu, zmiany były spóźnione.

Smudę zgubił minimalizm, kluczem okazał sie pojedynek z Grecją, to on okazał się decydujący. Zawiodło też przygotowanie kondycyjne, to już jest całkowita wina trenera. Zajechać "trio z Dortmundu" to trzeba dużo wysiłku:), Smudzie sie udało, byłoby jeszcze gorzej gdyby oni nie zaczęli protestować......Zawsze brak wyników zwala sie na trenera, teraz jednak ma to bardzo solidne podstawy.

Na koniec inna strona euro-kibice, trybuny. Oświadczenie OZSK-ogólnopolski związek stowarzyszeń kibicowskich.

Informujemy, że wbrew sugestiom redaktora Zimocha, nie jesteśmy "zawstydzeni" faktem, że prywatna firma uszyje flagę Polski. Co więcej, jak informowaliśmy już dzisiaj przedstawicieli mediów (najwyraźniej nie zainteresowanych szczególnie tym faktem) już ponad 2 lata temu OZSK złożyło PZPN propozycję współpracy w zakresie prowadzenia dopingu i przygotowania opraw na mecze Polski na Euro 2012. Niestety, druga strona nie była zainteresowana.

Dzisiaj za to obserwujemy paniczne reakcje, jak robienie wydarzenia z zszycia kawałków materiału w prywatnej firmie czy telefony proszące o natychmiastowy przylot do Polski i prowadzenia dopingu na dzisiejszym meczu. No cóż, pozostaje tylko zacytować tekst jak widać proroczej oprawy Widzewa - "Kiedy z polskich stadionów zniknie wszelki blask, nadejdzie czas, że docenicie nas".

Jest i druga kwestia jak podaje RMF

Stołeczna policja zatrzymała 100 rosyjskich pseudokibiców, którzy mogli wczoraj próbować doprowadzić do zamieszek. Grupa mężczyzn była uzbrojona. Funkcjonariusze zatrzymali ich tuż przed meczem Rosja - Grecja.

Rosyjski chuligani podzielili się na dwie, około 50-osobowe grupy. Pierwsza została zatrzymana przez policję przy Strefie Kibica, druga w pobliżu Stadionu Narodowego. Mężczyźni szli ulicami zakapturzeni, a niektórzy z nich mieli na głowach kominiarki.

Dlaczego media o tym milczą? Gdzie głosy oburzenia? Wyśle Tusk swego doradcę do Rosji by wyjaśnić całą sprawę? Zadzwonił do Putina Donald? Ambasador Rosji już jest na dywaniku u premiera? Przecież jesteśmy poważnym państwem a Tusk jest poważnym politykiem z którym każdy sie liczy;). A nasze stosunki z Rosją są oparte na równowadze w polityce:). No to masz szanse Donaldzie nam wszystkim to udowodnić!!!!! Czekam.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wyjście z tej grupy nie było trudnym zadaniem, potencjał w kadrze był dużo większy niż za Leo, Janasa czy Engela, trio z Dortmundu, które robiło furorę w Bundeslidze, Szczęsny po dobrym sezonie, gdzie nieraz ratował Arsenal, Polański, który pokazał się z dobrej strony, dodatkowo Wasyl i Perquis nie dali ciała w obronie... Smuda powinien dostać order za spieprzenie tego ;]
---------
"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#266703

Może doczeka kiedyś orderu ale od Czechów;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#266772

Kto jest największym wrogiem narodu i ojczyzny ? Tusk czy Rosja ? Jeżeli Rosja to winniśmy podziękować trenerowi , piłkarzom no i Donaldowi za spisek polsko - czesko - grecki , który umożliwił wyeliminowanie " faworyta " z dalszej gry . :)

Setka kiboli Putina została przechwycona przed odwetem na Polaczkach , o czym trąbiły media .

Czego się tu czepiać ? Brawo dla naszych ! :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Aleksandra

#266717

Sprytnie kombinujesz;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#266773