Co załatwił Komorowski w Izraelu?

Obrazek użytkownika zuberegg
Świat

Do tego że dla obecnie rządzących sukcesem jest już samo spotkanie się z jakimś politykiem zdążyliśmy się przyzwyczaić. Tak jak i do tego iż jedynym efektem takiego spotkania jest poklepanie po plecach, bądź zgodzenie się na wszystko byle partnera nie urazić.

Pojechał był Komorowski z małżonką do Izraela z wizytą. Pierwszego dnia wizyty w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z premierem Beniaminem Netanjahu i prezydentem Szymonem Peresem. We wtorek spotka się z Mahmudem Abbasem - prezydentem Autonomii Palestyńskiej.

Zawsze wyobrażałem sobie, że relacje polsko-izraelskie będą odwoływały się do doświadczenia współżycia przez tysiąc lat na obszarach etnicznie, kulturowo, religijnie mieszanych- zapewniał prezydent Komorowski przywódcę Izraela Szymona Peresa podczas pierwszego dnia wizyty w tym kraju.

- Żydzi swoje państwo odzyskiwali i odzyskują po ogromnej przerwie. My też pamiętamy, że państwa polskiego nie było na mapie Europy. Odbudowaliśmy je po 123 latach nieobecności - podkreślał Komorowski na spotkaniu z Peresem. - W sposób szczególny jesteśmy wrażliwi na wszelkie zagrożenia dla istnienia państwowości. Jesteśmy wrażliwi na wszelkie przejawy antysemityzmu na świecie, w Europie, także w Polsce.

Rozumiem iż po tej deklaracji prezydent uzyskał taką sama deklarację z ust prezydenta Peresa? Chciałbym przeczytać jasny komunikat z jego strony. Jesteśmy wrażliwi na wszelkie przejawy antypolonizmu na świecie, w Europie, także w Izraelu.

To w obecnej sytuacji winien być główny cel naszej podróży do Izraela. Czas skończyć z przekłamaniami Grossa, czy też kłamstwami z prasy-"polskie obozy koncentracyjne"- seriali, filmów jak np. "Nasze matki, nasi ojcowie".

Brak takiej deklaracji z ust władz Izraela oznaczać będzie porażkę wizyty Komorowskiego i kontynuację typowych dla tej władzy jałowych z naszego punktu widzenia wizyt i spotkań. Spotkań które są owocne tylko dla drugiej strony.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mam nieubłagane wrażenie, że Pańskie pytanie sformułowane jest niepełnie i powinno brzmieć :
Co załatwił Komorowski w Izraelu dla Izraela ?

A czy coś załatwił dla Polski - obszaru od 1000 lat etnicznie, kulturowo, religijnie mieszanego, dowiemy się niebawem.

Ach tak. Byłbym zapomniał. Suweniry dla Bredisława też były.
Czekoladowy Tadeusz i miniaturka Dzwonu Zygmunta ze spiżu.

P.S. POLSKA - obszar od 1000 lat etnicznie, kulturowo i religijnie zmieszany, z przewagą krwi wybranej.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#388715

"Co załatwił Komorowski w Izraelu dla Izraela ?"
Przecież jasno to powiedział:
Jesteśmy wrażliwi na wszelkie przejawy antysemityzmu na świecie, w Europie, także w Polsce.
Im więcej nie potrzeba

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#388716

jakaś mętna "wrażliwość na przejawy". Co wysypki jakiejś dostają? To trzeba iść do dermatologa, a nie jechać do Izraela. A tak na poważnie to nic nas dobrego nie czeka po ostatnich wizytach Kerrego tu i tamtego TAM. Nic dobrego, więc dobry Boże miej nas w Swej Opiece.

 

 HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#388718

Chyba mam coś z oczami bo przeczytałem "Jak załatwili Komorowskiego w Izraelu".
Nie trzeba być prorokiem, bo w mediach o tym wspominają, że Amerykańce chcieliby skubnąć coś z tego tortu nazwanego zakupy dla wojska. Całkiem możliwe, że "nabawimy" się jakichś kolejnych F16. W Izraelu też mają sprawdzone na Palestyńczykach rakiety. A poza tym - skoro Kwaśniewski obiecał, to może Komorowski dotrzyma tamtych obietnic i wspomoże gminy żydowskie jakimiś drobnymi miliardami na otarcie łez po zrujnowanych przez Niemców kamienicach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#388720

która tam jest u siebie. Pełno kuzynów i krewniaków. Aj!. Waj!. Jego matka, ma również właściwe pochodzenie. To i on żydzisław pełną gębą!. To była dla nich pielgrzymka!. A przy okazji, obiecali zwrot należnych na niby, roszczeń na 60 miliardów. W końcu, to dla swoich ziomków, obłupią Polskę i uczynią niewypłacalnym wasalem Izraela...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#388726

A co ten nieudacznik miałby załatwić w Izraelu..Tam załatwiała swoje sprawy jego królowa-przecież była u siebie w rodzinie Aj Waj.!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#388729

zaraz po ucieczce z Polski beda mieszkac.
Izrael swoich nigdy nie wydaje nawet najwiekszych przestepcow nawet takich, ktorzy zorganizowali lub brali udzial w zamachach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#388792

nie ważne co powiedział Komorowski do ogółu pospólstwa,tudzież różnej maści dziennikarzyn i prominentów,najważniejsze co powiedział i zadeklarował w ukryciu.I o tym wkrótce zapewne się dowiemy,niestety będzie wtedy za późno na protesty,deklaracje,przemyślenia i korekty.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#388848

"najważniejsze co powiedział i zadeklarował w ukryciu.I o tym wkrótce zapewne się dowiemy,niestety będzie wtedy za późno na protesty,deklaracje,przemyślenia i korekty."

To co powiedział w ukryciu wypłynie szybko, z pewnością go z tego rozliczą:). Trzeba się jednak zgodzić iż na reakcję będzie za późno.
Również pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#389006