Najważniejsze wydarzenie w historii Polski

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Nie sposób poważnie analizować, gdy podmiotem sprawczym jest PDT; jak można polemizować z poglądami człowieka, który w amoku przed zawodami piłkarskimi powiedział, iż EURO 2012, to być może najważniejsze wydarzenie w historii Polski. Taki pogląd na przygotowanie do sportowej imprezy najwyższego przedstawiciela władzy wykonawczej - musiał spowodować określone następstwa. Robiło się wszystko "za wszelką cenę"; Stadion Narodowy od przynajmniej trzech lat nazwany został przez Janka Tomaszewskiego "narodowym przekrętem". Dzisiaj prezes NIK K. Kwiatkowski mówi o "przepłaceniu" stadionu o kwotę prawie pół miliarda, ponadto jeszcze "głupie" 32 miliony na zaplecze kuchenne dla catheringowców. Później jeszcze stadion z krytym dachem zyskał dodatkowe miano "basenu narodowego".

Oczywiście to wyrzucanie pieniędzy w błoto (a raczej kręcenie lodów na dużą skalę), to nie wszystko - budowało się przecież jeszcze 3 fanaberyjne stadiony, nie licząc gruntownej modernizacji dwóch stadionów w Krakowie. Mieszek królika rozwiązany został szeroko; z budowy odcinka autostrady wycofali sie Chińczycy - skrzętnie zapewniając sobie dochody (ok 700 milonów, które niby się Polsce należą, ale Polska ich nie obejrzy). Szybko min. Nowak "wyłonił (bezprzetargowo - czyli z naruszeniem prawa) spółkę DSS, która przedtem nie wybudowała nawet chodnika; oczywiście - umiejetnie splajtowała (zapewniając należne ogromne dochody komu trzeba). Milionowe premie wypłacono kierownictwu budowy, bo nowa min. Mucha nie bardzo znała sie na tym. Wiedziała natomiast jak zapłacić - wbrew ustalonym przez sejm podziałkom budżetowym - 6 mln. Madonnie. Rzecz jasna - nie odpowie za to, bo najwyższy władyka raczył skomentować, że działała w warunkach wyższej konieczności. Oczywiście ta "wyższa konieczność, to sadion do PIŁKI NOŻNEJ.

I tak to się toczy, teraz oglądamy okolicznościowy klip z okazji dziesieciolecia przystapienia do UE - klip będący w istocie spotem wyborczym PO, która wszelkie korzyści z przystąpienia do tej gospopdarczo-politycznej formacji przypisuje sobie. PO nie istniała jeszcze, kiedy Polska przystępowała do Unii, most na Tamce był zbudowany dwa lata wcześniej, a pokazany tunel, to rekordzista w dziedzinie kosztów. Ponadto wg specjalistów - ów klip mógłby kosztować najwyżej 500 tys., a nie milion, ale takie "przepłacanie", to już norma w tej rządowej koalicji. Już posłanka Sawicka jasno wyłożyła na czym polega uczestnictwo w tym obozie władzy - na kręceniu lodów. Piszę o koalicji, gdyż PSL też ma sporo za uszami - ciagle toczą się jeszcze jakieś prokuratorskie sprawy.

Ludzieeee - proszę sobie uświadomić - ten "głupi" miliard "przepłacony" przy budowie NCS i jego otoczeniu, to średnio licząc po100 tysięcy zł dla 10 tysiecy złodziei, którzy sobie bezkarnie przy tym "kręcili lody", Jeżeli oszacujemy szleństwo EURO 2012 w skali kraju, to wydatkowano (wyrzucono łopatą w błoto) przynajmniej kilkanascie miliardów zł. Oczywiście - wszystko zostało wydane lege artis (prawie wszystko), tylko co z tego miało społeczeństwo. Odpowiem - np. 20 miliardów, to zapewnienie po 400 zł. dodatku rodzinnego dla wszystkich dzieci w Polsce przynajmniej przez 2 lata. Naturalnie - lepiej wydać te pieniadze na promocje europejskie jednego ambicjonera. Przy okazji kręci się te lody nieustannie - nawet przy powołanym komitecie olimpijskim (zimowej olimpiady w Tatrach); wydanie kilkunastu tysiecy za jakiś arykulik w gazecie - to pryszcz, to się płaci małym palcem u lewej ręki, a wydawałoby się, że idea olimpijska, to działalność amatorska, to sprawa honorowa. Cóż tu mówić o honorze, jak najważniejszym wydarzeniem w historii Polski są podrzędne zawody piłkarskie...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)