Joe Chal – 1 09 1939 r Zbrodniczy atak nastąpił!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Historia

Właśnie jedna straszliwa wojna domowa zakończyła się w Hiszpanii, a konflikt w Chinach wszedł w okres stagnacji. Jednak mało kto wierzył, ze wielką wojnę będzie można unikąć.
Nie było dokładnie wiadomym, gdzie i kiedy się ona zacznie. Adolf Hitler cieszył się ogromną popularnością w Niemczech a pro-nazistowskie frakcje były aktywne w Stanach Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii. Jego ostatnia okupacja Czechosłowacji podniosła alarm w stolicach całej Europy, choć wiele osób nieświadomych przemocy i terroru niemieckiej maszyny politycznej nadal widziała Hitlera jako wzór do naśladowania dla swoich rządów.
Wtedy stało się coś nie do pomyślenia. Joaquim von Ribbentrop, minister spraw zagranicznych Hitlera, udał się do Moskwy w sierpniu aby zabezpieczyć Nazi-sowiecki pakt o nieagresji. Stalin, być może próbował grać na zwłokę z samym Hitlerem i nakazał jego ministrowi spraw zagranicznych, Mołotowowi aby on podpisania w dniu 21 sierpnia 1939 roku ten dokument. Kiedy to porozumienie zostało publicznie ogłoszone światu – wielu zrozumiało, ze nastąpi rozbiór Polski.
Każdy kto czytał Mein Kampf Hitlera mógł się przekonać co on myślał o Polsce a byłej prowincja carskiej Rosji.
Polsce został zagwarantowany dostęp do morza - "Free Corridor" z Gdańskiem - przez Ligę Narodów. Umowa ta oddzielała Prusy od Rzeszy przecinając ścieżkę aż do portu morskiego w Gdańsku. Tego podziału III Rzeszy Hitler i wielu Niemców nie mogło akceptować.
Ponadto, Polska nie była ziemią zamieszkałą przez Aryjczyków a Polacy byli uważani za „Untermensch - istoty pod-ludzkie" tylko dobrzy do pracy jako niewolnicy albo trupy. Po rozbiorze Czechosłowacji Hitler nakazał jego sztabowi generalnemu do sporządzenia planów inwazji na Polskę. Niemcy mieli dokonac ataku z Zachodu a Sowieci ze wschodu, i podzielić nasz kraj wzdłuż wcześniej uzgodnionej linii.
Wyznaczona grupa SS-manów wzięła dwunastu więźniów z Buchenwaldu, podprowadzili ich do granicy polskiej i zmusili do zaaplikowania trucizny po przebraniu tych więźniów w polskie mundury. Następnie zwłoki zostały postrzelane. Po czym oficer /pod dowództwem Sturmbannführera Alfreda Helmuta Naujocksa. ... Ta gliwicka prowokacja wyszła na jaw już w czasie procesu norymberskiego/krzyczał w języku polskim w radio, że​​Polacy napadają na Niemcy, a następnie SS-mani uciekli.
W dniu 1 września 1939 roku, Hitler powiedział w Reichstagu, że Armia Polska próbowała zaatakować Niemcy i Wehrmacht otworzył ogień o 05:45. Faktycznie była to starannie zaplanowana operacja mająca rozwścieczyć i usprawiedliwić inwazję nazistowskich wojska na Polskę pod kryptonim Jesień Weiss (Case White) zorganizowaną przez Generalfeldmarschall Walthera von Brauchitsch.
A w tym czasie lądowe i morskie niemieckie siły powietrzne wdzierały się szybko w głąb Polski.
Armia polska w 1939 roku była zupełnie nieprzygotowana do nowej wojny z kimś, kto przez ostatnie kilka lat szkolił się „Jak zabijać niewinnych ludzi” w Hiszpanii. Polskie siły, podobnie jak wielu armii bazowały na dużej sile kawalerii. Co nowocześniejszy samolot Polskich Sił Powietrznych został zniszczony jeszcze przed wystartowaniem.
Anglia i Francja wiedziała, że nie mogą pójść z pomocą Polsce i podobnie jak to było z Czechosłowacją nie dotrzymały deklaracji o pomocy naszemu krajowi.
3-go września 1939 roku alianci wypowiedzieli wojnę narodowo-nazistowskim Niemcom. Deklaracja ta jednak nie mogła uratować Polski.
Łódź była zdobyta a Kraków upadł 6 września. Fort w Gdańsku upada 7 września, po tygodniu bezpośredniego ostrzału niemieckich pancerników, Broni się nadal Westerplatte.
Po niespodzianym zdesperowanym manewrze polskich rezerw zadano ciężkie straty Niemcom pod Bzurą, ale sami z ciężkimi stratami idąc w ostatniej fazie walki tylko na bagnety, poddali się z braku amunicji i okolu 100.000 żołnierzy dostało się do niewoli.. Przez 16 dni września niemiecka artyleria ostrzeliwała Warszawę i naziści dali Polakom ultimatum: „Poddajecie się lub zaczniemy lotnicze bombardowanie stolicy”. Polacy okopali się i znosili ciężki ostrzał do 27 września. Wojska niemieckie weszły do Warszawy 1-go października.
17 września wojska sowieckie przekroczyły wschodnia granice Polski. Zatrzymali się w Brześciu Litewskim, na linii, gdzie Niemcy pozwoliły bolszewikom do wycofania się z I-wszej Wojny Światowej i ponownie oba zbrodnicze narody podzieliły Polskę.
Zorganizowany opór polski zakończył się ostatecznie w dniu 6 października 1939 roku. Ponad 100.000 polskich żołnierzy przez Rumunie wycofało się z kraju tworząc na zachodzie samodzielne Polskie Brygady w Anglii, gdzie walczyły w polskich dywizjonach w powietrzu w czasie bitwy o Anglię i na lądzie, po inwazji w Normandii.
Naziści wyznaczyli byłego szturmowca SA Hansa Franka gauleitera (Governor General) Gubernatora Generalnego Polski. Pod jego rządami zginęło ponad 6.000.000 Polaków, 1.000.000 Żydów /publikacje niemieckie mówią o 374 tyś. żydów/ i 970 tyś. Romów o których mało kto mówi – co stanowiło około 65 % całej populacji cygańskiej Europy.
Kiedy Armia Czerwona zbliżyła się do Warszawy podczas ofensywy 1944, Stalin zarządził postój na Pradze. Prozachodnia Armia Krajowa została całkowicie zniszczona przez Niemców. Dopiero po zdławieniu Powstania Warszawskiego i unicestwieniu Polaków - Armia Czerwona wznowiła ofensywę na zachód.
Ponieważ upadek III Rzeszy w 1945 roku zbliżał się do końca a większość robotników przymusowych w Niemczech było pochodzenia francuskiego a Polaków pozostałych przy życiu była już tylko mała garstka nie było także zaplecza siły roboczej dla hitlerowskich Niemiec.
Zastanawia mnie, dlaczego Polska jako kraj „niezależny” nigdy nie mający planów podboju żadnego z Państw z któymi graniczy jest ciągle obiektem ataków i inwazji a nasi wschodni i zachodni sąsiedzi zawsze takie zapędy mieli i niszczyli swoimi butami naszą kulturę, bestialsko mordując niewinnych ludzi i zagarniając nasz majątek narodowy.

„Co należałoby zrobić aby zmienić ten stan rzeczy?
Myślę, że to pytanie postawione jest już zbyt późno!”

Joe Chal - autor

Brak głosów

Komentarze

Joe Chal
Sam widze jacy tutaj patrioci sa na tym blogu!
Widze wielu, ktorzy wpadli w nielaske na NE bo zbyt mocno siedzieli w "D" Lazarzowi i Oparze.
Osobiscie uwazam moj artyku za dobry i ta ocena bede sie kierowal.
Pozdrawiam
Joe Chal

Vote up!
0
Vote down!
0

Joe Chal

#286811