Joe Chal – „Niemiecki cud czy powtórka z Baku?” 4/5

Obrazek użytkownika Joe Chal
Historia

Po zakończeniu I-wszej Wojny Światowej Niemcy były całkowicie zdewastowane ekonomicznie, ponieważ musiały zapłacić horrendalne odszkodowania wojenne Francji i Wielkiej Brytanii. Na dodatek kraj ten został okrojony terytorialnie.
Po dziesięciu trudnych latach w odbudowie Niemiec zdołano podwoić budżet narodowy ale ponowne załamanie gospodarcze i krach ekonomiczny na świecie wpędziło ten kraj do wielkiego dołka.
Nastąpił okres w którym udało się co prawda utrzymać mały eksport aby moc spłacać reparacje wojenne ale nie było to wystarczające i zdecydowano się na drukowanie więcej pieniędzy bez pokrycia co spowodowało, ze kraj ten pogrążał się w nadzwyczajnej inflacji finansowej i kompletnej ruinie.
Są lata 30-te i Adolf Hitler umacnia swoją siłę - najpierw jako lider narodowych socjalistów a potem dyktator III Rzeszy.
W historycznych książkach można znaleźne wzmianki o tym, ze Hitler oskarżał za niepowodzenia ekonomiczne Niemiec bardzo bogatych żydów mieszkających i wyzyskujących jego kraj co skończyło się ich „wypędzeniem” i przejęciem ich majątków.
Nie trzeba być biegłym finansista aby wyliczyć, ze po przejęciu wszystkich tych majątków przez nazistów III Rzeszy w Niemczech to byłoby zbyt mało aby zacząć nawet myśleć o budowaniu Wielkich Niemiec i stanowiłoby to niespełna kilka procent potrzebnego budżetu narodowego a co dopiero myśleniu o przyspieszeniu gospodarczym.
Na dodatek żydzi nie trzymali gotówki czy złota w Niemieckich bankach a w Szwajcarskich depozytach i lokatach na całym świecie!
Lata 30-te to lata przygotowywania się do wojny, okres wielkiego bezrobocia ale Fuhrer przez środki masowego przekazu przysięga Niemcom, że w ciągu czterech lat odbuduje kraj, zlikwiduje bezrobocie i zjednoczy niemiecko-języczne kraje.
Najpierw powstają wielkie obozy szkoleniowe przygotowujące przyszłe oddziały szturmowe, które powodują zlikwidowanie bezrobocia ale ekonomicznie kraj ten dalej leży na lopatkach.
Co się takiego stało w Niemczech, ze od 1933 roku kraj ten zaczął się gospodarczo bardzo szybko wznosić, uzbrajać i przygotowywać do wojny i być do niej gotowym już po trzech latach?
Skąd wzięto środki finansowe, najpierw do odbudowy przemysłu, który był bazowany na przestarzałej manufakturze XIX wieku a potem na zdobywaniu potrzebnych surowców, których również nie było a importowanie ich musiało się zderzyć z bariera, która była m/innymi pod kontrola korporacji żydowskich – często tych samych żydowskich rodzin wcześniej wypędzonych z Niemiec?
Jak to się stało, ze już w 1936 roku w czasie wojny domowej w Hiszpanii pokazano światu, ze Niemcy są gotowe do wielkiej rozprawy?
Czy wiecie, ze Adolf Hitler został w 1938 „Człowiekiem Roku” wybranym przez największą amerykańska gazetę - Time Magazine?
A w tym samym czasie szaleje w Stanach Zjednoczonych wściekły i napastliwy atak propagandowo prowokacyjny żydów amerykańskich wobec Adolfa Hitlera i III Rzeszy!

Polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=yuEkY0E-j4g

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YgoCOxgI85M

Joe Chal

Brak głosów