Znów kłopot ze Skowrońskim

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Bardzo bolał niektórych Skowroński jako szef Trójki. Skowroński, choć z czasem coraz bardziej jednoznaczny politycznie, zwrócił trójkę słuchaczom. Ledwo udało się go – jak się przynajmniej zdawało – utrącić, a już stworzył Radio Wnet a potem został prezesem SDP.

Od razu rozpoczęto zresztą działania, by i z tej funkcji go zdjąć. Cóż, on jeszcze nie przeszedł drogi od weryfikowanego do weryfikującego, jak pani Mokrosińska, która wsławiła się donosem na Jacka Sobalę. Dziś o wiele jaskrawsze zaangażowanie polityczne szefostwa trójki jej nie przeszkadza, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Ale przecież nie o Mokrosińskiej miała być ta notka.

Skowroński zajął się tym, czego nasze władze nie lubią chyba najbardziej, a co przynajmniej jest dla nich na pewno najgroźniejsze. Budowaniem wspólnoty. Najpierw – wokół Radia Wnet (które osiągnęło sukces, który na początku wcale nie był taki pewny), które potrafi zaangażować swoich słuchaczy, dać im poczucie uczestnictwa, a przy tym podejmować rozmaite działania czy to społeczno-ekonomiczne („Uratuj rolnika”, giełdy), czy kulturalne lub edukacyjne – działalność klubu Wnet.
Tym samym zaczęło na dobre zajmować się również SDP pod rządami dawnego szefa Trójki i dzisiejszego szefa Wnet. Ostatnio przez cały maj odbywały się tam spotkania, debaty i koncerty, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Pałacyk na Foksal stał się miejscem otwartym, zarówno dla inicjatyw w rodzaju Kongresu Mediów Niezależnych, jak Klubu Ronina.

No, trzeba z tym zrobić wreszcie porządek.

„Gazeta Wyborcza” wypuściła materiał, rzekomo uderzający zarówno w Platformę, jak i PiS, pokazujący, dokąd trafiają pieniądze z partyjnych dotacji. Nareszcie rzetelne dziennikarstwo – chciałoby się krzyknąć. Kłopot w tym, że pokazuje się nam mały wycinek rzeczywistości. Bowiem dotacje od partii to kropla w morzu – morzu gwiazdorskich kontraktów czy reklam opłacanych przez Skarb Państwa. A tak się składa, że to liczy się już tylko na konto jednej partii. Ciekawiej jednak zająć się tą drugą.

Czy sprawnie, to zobaczymy – proces z red. Teresą Bochwic wydaje mi się nieunikniony. Tymczasem, co nie zaskakuje, znów wychodzi na to, że jedyną osobą, która może mieć realne nieprzyjemności, będzie Skowroński. Ten dostał bowiem jakieś pieniądze dla Radia Wnet. Sam chętnie dowiem się jakie i na co. Czy jest to powód, by pytać o niezależność Radia Wnet? Zapewne tak. Czy jest to powód, by domagać się odwołania Skowrońskiego ze stanowiska szefa SDP. Nie.

Dopóki nie wprowadzono wymogu, że szef SDP nie może być czynnym zawodowo szefem prywatnego medium, nie widzę tu specjalnie problemu. Radio Wnet jest, w co najmniej równym stopniu, co radio publiczne radiem misyjnym. Ba, w niektórych aspektach działalności (wspieranie krajowego rolnictwa, promowanie Polski lokalnej, działania edukacyjne) wyprzedza wręcz w misyjności inne stacje radiowe. Misja zaś kosztuje, tymczasem nie ma abonamentu, a co najwyżej „bilety Wnet”. Z pieniędzy od PiS Skowroński powinien wytłumaczyć się słuchaczom, jeśli tego sobie zażyczą.

Już to zresztą robi i szczerze mówiąc wątpię, by słuchaczy nie zdołał przekonać. Oczywiście nie wykluczam, że znajdą się i kolejni „oburzeni”, co to właśnie wczoraj dowiedzieli się o istnieniu tego radia i już go nigdy więcej nie włączą, o czym nie omieszkają poinformować całego świata. „Oburzeni” znaleźli się też, oczywiście, w SDP i chcą odwołać przewodniczącego. Zresztą, nie pierwszy raz – już przecież zarzucano Skowrońskiemu zbytnie zaangażowanie się w politykę, gdy poprowadził jedną z debat PiS. Zresztą, cóż, mam wrażenie, że prędzej dałoby się przyczepić do tamtego wydarzenia, niż do kwestii finansowania prywatnego przedsięwzięcia dziennikarza.

Czy słuchacze Radia Wnet zyskali, czy stracili na PiSowskiej dotacji, tego nie wiem. Mam nadzieję, że wkrótce się dowiem. Czy SDP straci na odwołaniu Skowrońskiego, tu odpowiedź jest dla mnie raczej oczywista. Jeśli faktycznie doszłoby do zmiany na stanowisku przewodniczącego, następca będzie zapewne człowiekiem, który umie wyciągać wnioski. Pałacyk na Foksal znów zamknie się przed Warszawiakami, a otworzy przed towarzystwem, które niewłaściwą decyzją wyborczą kolegów zniesmaczyło się tak, że aż musiało założyć sobie nowy, marginalny, ale jakże „elitarny” związek zawodowy. Oby się to tak nie skończyło.

http://www.fronda.pl/a/radio-wnet-wzielo-pieniadze-od-partii-politycznej-sdp-chce-ustapienia-skowronskiego,28849.html

http://niepoprawni.pl/blog/6411/oswiadczenie-teresy-bochwic

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Radio Wnet jest radiem niezależnym a to boli Michnixa jak i pozostałe jedynie słuszne media. Radio Wnet w swoich audycjach opiera się na takich wartościach jak wolność, otwartość i solidarność.
A to że PiS przeznaczył kwotę 140 tys zł na rzecz tego radia. Co komu do domu jak dom nie jego.

Tak samo Michnix zaatakował portal wPolityce.pl jak i miesięcznik "Na poważnie". Napisał bowiem, że bierze "kasę z sekty smoleńskiej".
Na to portal w Polityce.pl podał przykład 17 ogłoszeń publicznych (jakie to środki - nie Michnix odpowie) i 4 małe reklamy komercyjne.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/34180-czwartkowa-gazeta-wyborcza-siedemnascie-reklam-oplaconych-ze-srodkow-publicznych-i-cztery-male-reklamy-komercyjne

I kto tutaj kogo okłamuje? Jak zwykle Michnix walczy z każdym, kto nie jest po tej stronie co on.
Wyrzucają profesorów z uczelni za prawdę, chcą odwołać Pana Skowrońskiego z funkcji przewodniczącego SDP.
A pałacyk na Foksal stanie się nową "meliną" dla "elit".

Oj boją się PiS, boją...

Pozdrawiam(10)
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#363684

Pamiętam ten cały cyrk z wyborem nowego zarządu SDP. Zaczęło się od wyborów zarządów oddziałów. W Warszawie gdy zanosiło się na to, że wygra opcja prawicowa niektóre panie redaktorki, które szczyt swej kariery zawodowej miały z okolicach późnego Gierka dostawały palitacji, a panowie z równie bogatą przeszłością grzmieli z trybuny jakiego to zamachu na wolność, demokrację właśnie dokonują prawicowi delegaci. Kombinowali jak tu wygrać. Ale szefem komisji liczącej głosy był red. Sakiewicz i nie udało się. Dziś widzę te same osoby składające podpisy pod żądaniem ustąpienia Skowrońskiego. Na obecną chwilę petycję podpisało aż 27 osób, co na parę tysiecy członków /największy O/Warszawski ma ich ponad 1500/ jest liczbą dość mizerną.

Jest też druga strona medalu. Prezes Skowroński popełnia niestety co jakiś czas nieostrożności, które wywołują dziki jazgot "nosicieli prawdy objawionej". A to chlapnie coś w wywiadzie, a to zagaja partyjną debatę, a to godzi się na dofinansowanie swego radia. Jak jestem całym sercem za nim i nowym, nareszcie przyzwoitym zarządem, tak nie potrafię tego zrozumieć. Wiedząc, że każde potknięcie zostanie rozdmuchane do niebotycznych rozmiarów ktoś taki jak pan Skowroński mógłby chyba uważać na to, co mówi, co i z kim robi.

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363703

Słusznie napisałeś, że Krzysztof Skowroński "zwrócił Trójkę" słuchaczom (przede wszystkim) i to najbardziej zabolało układ, który go szybciutko usunął. Teraz Magdzie Jethon już udało się ponownie rozpędzić tą wyjątkową społeczność, która od lat gromadziła się wokół "Trójki"

pozdr...
/benjamin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363704

Ucichnie gdy sami będą musieli się wyliczyć z każdego grosza.
Czemu pierwsi - dla przykładu - się nie wyliczą ? Bo sami są pralniami kasy, ujadają bo niedługo i NIK opanują i już NIK(t) nie będzie grzebał w ich intymnych sprawach , będą sami swoi, wierni i sprawdzeni. Jak jedna wielka rodzina...
Spełni się telewizyjne życzenie Tuska na Boże Narodzenie - bądźmy razem, tylko siebie mamy.
Za bagatela - milion PZN.
To też wypadałoby sprawdzić - która ministra czy minister przekierowali środki na klip pri(wislańskiej)maDonny w trampkach.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#363714