Z mocy bezprawia - spotkanie w Hybrydach

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Dziś w Hybrydach odbyło się odbyło się od dawna zapowiadane na naszych łamach spotkanie promocyjne z okazji wydania bestsellerowej książki Wojciecha Sumlińskiego w formie audiobooka. Mam nadzieję, że pojawi się jego pełny zapis, teraz zas kilka słów relacji.
Gdy chwilę po 18. dotarłem na miejsce, pod klubem stała już spora kolejka. Odstałem swoje i dostałem się do środka. Po zejściu na dół okazało się, że nie tylko nie da się już usiąść, ale i stanąć tak, by cokolwiek zobaczyć, będzie trudno. Takich tłumów nie widziałem w Hybrydach od bardzo, bardzo dawna.

Spotkanie podzielone było na trzy części. Pierwsza to zapowiadana "rozprawa", która jednak, poza zagajeniem Ziemkiewicza, który ujawnił talent aktorski, była raczej zwykłą dyskusją z udziałem autora, Ziemkiewicza i Cezarego Gmyza. Element napięcia wprowadzały pewne zastrzeżenia Gmyza do niektórych zachowań Sumlińskiego jako dziennikarza śledczego, ogólnie jednak nie był to żaden sąd, a po prostu runda pytań. Dla osób znających książkę wnosząca niewiele, choć, oczywiście ciekawa, zwłaszcza w momentach, gdy rozmówcy wykraczali poza opisane w niej sprawy. Dowiedzieliśmy się na przykład, ze trwa kolejna sprawa przeciwko dziennikarzowi, co więcej, że powiedziano mu w prokuraturze, że spraw w zapasie jest jeszcze sporo...

Część druga to debata w szerszym gronie. Do rozmówców dołączył wydawca - Michał Jeżewski z Frondy i czytający książkę Jerzy Zelnik. Jeżewski opowiadał o całkowitym zamilczeniu zarówno tej pozycji, jak innego, jeszcze lepiej sprzedającego się hitu - "Długiego ramienia Moskwy" Cenckiewicza. Później dziennikarze zastanawiali się nad fenomenem prezydenta Komorowskiego, który wydaje się być pod specjalną ochroną. Zarzuty wobec niego są poważniejsze od tych, jakie skończyły niegdyś karierę Oleksego i zachwiały prezydenturą Kwaśniewskiego, tymczasem - nie dzieje się nic, nikogo to nawet specjalnie nie interesuje. Najciekawsze, że teoretycznie oczywiste dla nas uniewinnienie Sumlińskiego w jego procesie skutkować powinno odmrożeniem postępowania przeciwko Komorowskiemu w sprawie afery marszałkowej.

Oprócz spraw bieżących można było usłyszeć o kilku innych sprawach, takich, jak trzecie pokolenie stalinowców w MSZ czy o tym, ze przekazane IPN dokumenty bezpieki, choć pisane po polsku, ułożone były według kolejności alfabetu rosyjskiego...

Z powodu choroby nie dotarł na spotkanie zapowiadany wcześniej redaktor Jerzy Jachowicz.

Opis wydawnictwa:

[quote]3 maja 2008 Roku Wojciech Sumliński został zatrzymany przez ABW pod zarzutem oferowania oficerowi WSI pozytywnej weryfikacji. Gdy dowiedział się, że zostanie aresztowany, próbował popełnić samobójstwo. Murem stanęli za nim koledzy dziennikarze, którzy stali się mimowolnymi bohaterami „afery podsłuchowej”.
Zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki Wojciecha Sumlińskiego audiboook „Z mocy bezprawia” to ponad 10 godzin fantastycznej lektury w formacie mp3 czytanej przez znakomitego polskiego aktora Jerzego Zelnika. Jest to jednocześnie pierwsze nagranie inaugurujące nowy cykl książek audio „Prawdę mówiąc” – wspólny projekt wydawnictw Fronda i Raj Media (raj media.pl).

„Ten audiobook to po prostu dynamit! Jeden z najlepszych dziennikarzy śledczych opowiada nam głosem świetnego aktora o ukrytych mechanizmach władzy. Cena, jaką za zdobycie tej wiedzy zapłacił Sumliński, nie pozwala w jego relację wątpić”.
Rafał A. Ziemkiewicz.

„Autor udowodnił, że dziennikarstwo śledcze jest dziś w Polsce najważniejszą, a zarazem najbardziej ryzykowną z medialnych specjalizacji. Aneks do raportu o WSI, zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki, mafie i afery, świadek koronny „Masa”, ludzie ze służb i prominentni politycy – wszystkie te elementy splatają się w jednym audiobooku w przekonujący obraz czegoś, czego oficjalnie nie ma, a co od lat podskórnie psuje nasze państwo. A to „Układ” właśnie!”
Marcin Wolski

Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie. [AUDIOBOOK]
Premiera: 29 lutego 2012
Wydawnictwo: Fronda, Raj Media
Czyta: Jerzy Zelnik
Czas nagrania: 10 godzin 9 minut
Cena detaliczna: 29,99 zł[/quote]

Audiobook jest kolejną, a pierwszą w ramach naszej współpracy z Frondą, pozycją, która ukazuje się pod patronatem Niepoprawnych.pl

dp 15III/oryginalna data 13III@danz.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

PS. Była jeszcze część trzecia, przeznaczona na pytania z sali, niestety już beze mnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235494

 Piękny tekst napisany pięknym polskim językiem,jakże różny od często spotykanych długich bełkotów.Temat przedstawiony jest w sposób wyrazisty i zrozumiały,bez zbędnej filozofii,dywagacji i dodatków.Nie piszę tak,żeby się Autorowi przypodobać ("podlizać") bo nie mam w tym żadnego interesu.Piszę dlatego,że zauważyłem zadziwiający wyścig między niektórymi autorami blogów-kto bardziej rozwleklej i mądrzej zaprezentuje swoje dzieło,ten jest lepszy.No i powstają długie elaboraty,których starsi nie czytają bo są niezrozumiale,a temat pokrętnie opisywany,a młodym się nie chce czytać tekstu szczególnie wtedy,kiedy temat jest długi i nużący.Zapominamy,że ideą portalu powinna być rzeczowa dyskusja,a nie kpinki i wygłupy,co nie wyklucza drobnego humoru.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235553

Budyn78:

/.../  Jeżewski opowiadał o całkowitym zamilczeniu zarówno tej pozycji, jak innego, jeszcze lepiej sprzedającego się hitu Frondy - "Długiego ramienia Moskwy" Cenckiewicza. 

_____________________

Dzieki, Budyniu, za sprawozdanie o 'sadowym spotkaniu' w Hybrydach.

Mam nadzieje, ze wkrotce zobaczymy je w sieci ;)

* Popraw jednak tego Cenckiewicza.

Jego hit - Dlugie ramie Moskwy. Wywiad Wojskiwy Polski Ludowej 1943-1991

wydala nie  Fronda, tylko...    Wydawnictwo Zysk i Spolka.

pozdro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#235512

aha, z kontekstu myślałem, że też to wydali - zaraz poprawię, dzięki

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235521

Mnie podobała się również historyjka o jaskini a w niej księga w której zapisane są wszelkie niecne uczynki. Gdy ktoś tam trafi i przeczyta te księgę to już na zawsze zostanie Don Kichotem zwalczającym zło na świecie. Choć to walka z wiatrakami. Mogli dziennikarze wybrać ścieżkę kariery "Stokrotki" zwalczając problemy skupu butelek dogłębnie badając temat u samego pana kierownika czy to butelka czy opakowanie szklane. Wtedy by się nie narażali na wizytę ABW lub podpalenie mieszkania.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235558

tak, to był mocny fragment. Dodajmy, że chodzi o sztukę "Smok" Eugeniusza Szwarca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235596

afer w III Rzeczypospolitej jest 1001 rozpoczynając od FOS, kasie dla lewicy z Moskwy,Olinie itp. gdybyśmy rozwiązali choć 1 procent to już by było dużo,ale nierozliczenie komuny i powierzchowna lustracja (bez lustracji sędziów,wykładowców akademickich i wojska) nic nam nie da, długie ramie Moskwy będzie nadal sterowało politykom w Polsce. Bierzmy przykład z braci Madziarów, dajmy pełną władzę prawicy niech rozliczy komunę do dna i wyczyści tą kloakę.W przeciwnym razie nic się nie zmieni korupcja zniszczy to co jeszcze nie sprzedaliśmy. Moi drodzy Niepoprawni a teraz coś o Jaśnie nam panującym Słoneczku-Tusku kawał który warto rozpropagować na forach. "Tusk postanowił znaleźć sobie miejsce na swój pomnik ale z oszczędności postanowił wykorzystać już istniejący cokół, poszedł do Łazienek i kazał się wynosić Chopinowi a ten mówi "zobacz Dinald jak tu pusto nikt cię nie będzie podziwiał. Poszedł Donek na Krakowskie Przedmieście do pomnika Kopernika i każe mu się usunąć,ten ani myśli zrobić mu miejsce, poszedł na Plac Zamkowy do pomnika Zygmunta i każe mu złazić, ten mu mówi "zobacz Donald jak tu mało miejsca ,muszę podpierać się krzyżem co ludzie powiedzą jak cię zobaczą z krzyżem idź do Mickiewicza zobacz ile tam kwiatów,pogafaj z nim. Poszedł Donald pod pomnik Mickiewicza ten grzecznie ustąpił. Siedzi Donek i czeka na hołdy ludzi ale kto przystanie ten zaczyna się śmiać i zrywać boki. Po dwóch dniach wkurwiony Donald  złazi z cokołu i patrzy a tam na cokole napis "TWÓRCY DZIADÓW - NARÓD".Pozdrawiam Niepoprawnych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235597

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Hx_0__HHtGY
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ShiL2vkriCs

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235598

Dziękuję za tę relację.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#236011