Uniewinniony Kociołek to kat Trójmiasta

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Prawie codziennie dzieje się coś, co można uznać za symbol III RP. Dzisiejszy dzień przyniósł jednak symbol wyjątkowo mocny – w sprawie Grudnia’70 Stanisława Kociołka uniewinniono, zaś odpowiadających za użycie broni dowódców wojskowych skazano na niskie wyroki… w zawieszeniu.
Prawie codziennie dzieje się coś, co można uznać za symbol III RP. Jednak mało komu z wciąż zachwyconych polską transformacją otwiera to oczy. Jeśli nawet ktoś akurat się oburzy, nie zechce zauważyć większej całości. Jakże przyjemniej jest „brzydzić się polityką” lub pocieszać się, że, mimo wszystko, wygraliśmy i żyjemy w wolnej Polsce. Żyjcie więc spokojnie, razem z Kociołkiem, Jaruzelskim, Kiszczakiem w kraju, gdzie największymi zbrodniarzami są Krzysztof Wyszkowski czy Grzegorz Braun. A teraz pora na zakaz publicznego wykonywania „Ballady o Jaku Wiśniewskim”. Na zakaz wyświetlania „Czarnego czwartku”. Przecież i pieśń, i film, godzą w dobre imię Stanisława Kociołka. Niewinnego, w świetle wyroku sądu z 2013 roku, wydanego w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej. Kraju, w którym główne media zajmują się ocieplaniem wizerunku Wojciecha Jaruzelskiego. Może pan Kociołek też ma dzieci, które opowiedzą kolorowym tygodnikom opinii, o rozterkach taty i jego ludzkim, ciepłym charakterze. I niech czytają – rodziny zamordowanych stoczniowców, zastrzelonych górników, skatowanych na śmierć demonstrantów. W maju Warszawą przejdzie radosny pochód, zakończony symbolicznym zjedzeniem orła z białej czekolady przez państwowych dostojników. W czerwcu zaś znów każą świętować kolejną rocznicę odzyskanej wolności. Wałęsy i Jaruzelskiego, Mazowieckiego i Kiszczaka, Lisa i Urbana, Komorowskiego i Kociołka…
Brak głosów

Komentarze

bękarty PRLu
czerwone skurwysyny

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#351944

ma być radośnie do bulu!

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#351971

nazwać "pobiciem ze skutkiem smiertelnym" - najlepszy dowód na fatalne zaniechanie lustracji i dekomunizacji w post-bolszewickim sadownictwie nadwiślańskim ;/

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#351968

A ulicami miast, drogami jadą ludzie. W budynkach mieszkalnych i biurowcach siedzą ludzie przy komputerach, albo czytają gazety, jedzą... Żyją. Cieszą się życiem, wiosną, perspektywą bliższej czy dalszej przyszłości.

Ofiary terroru komunistycznego nigdy już tego nie przeżyją. Ich rodziny już na zawsze pozbędą się złudzeń że w Polsce jest jakaś sprawiedliwość. Dla nich kraj stanie się bardziej obrzydliwy, prawo mniej prawe... Polska mniej polska. Ktoś wyjedzie nie mogąc się z tym pogodzić, inny schowa się ze swoim smutkiem i bezsilną złością. Stanie się samotną wieżą, na pustkowiu na którym nikt o prawdę nie woła.

Poczucie przygnębienia i zdrady będzie dominowało w ich życiu a w każdą rocznicę ich śmierci będą musieli na nowo odczuwać gorycz porażki z systemem, który nigdy nie upadł.

Śmierć tamtych ludzi poszła na marne.
Strajki w 1980 poszły na marne.
Jako naród nieczego się nie uczymy i nie wyciągamy wniosków.

Jesteśmy tym, czym robią nas nasze myśli. Nasze myśli błądzą popychane przez przekaz dnia. Żyjemy chwilą i złudzeniem, że rozumiemy co się wokół nas dzieje. Przebudzenia nie przewidujemy. Tak miło jest śnić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#351972

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#351985

"Krwawy Kociołek to kat Trójmiasta,
Przez niego giną dzieci, niewiasty,
Poczekaj draniu - my cię dostaniem!
Janek Wiśniewski padł..."

Vote up!
0
Vote down!
0
#351975

aż ciarki chodzą po plecach, gdy uświadamiamy sobie, kto wydaje wyroki z przekrzywionym łańcuchem na szyi!
pzdr
p.s.
czy ten orzeł mógłby się urwać i swymi szponami dopaść wreszcie gardzieli tych niegodziwców w togach!

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#351981

pokazują nam, na co możemy liczyć w sprawie Smoleńska

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#351982

Czym się różni Jaruzelski i Kociołek od:

Nicolae Ceausescu- 25 grudnia 1989 r. Ceauşescu i jego żona stanęli przed naprędce zaimprowizowanym sądem doraźnym. Zostali skazani na karę śmierci i rozstrzelani natychmiast po ogłoszeniu wyroku. 

Saddama Husajna- został stracony przez powieszenie 30 grudnia 2006 roku w Bagdadzie. 

Muammara al-Kaddafiego- 20 października 2011 roku został zabity przez rebeliantów, którzy oddali strzał w jego głowę.

Benito Amilcare Andrea Mussoliniego - Komitet Wyzwolenia Narodowego został upoważniony do egzekucji Mussoliniego. Dyktatora wraz z jego poplecznikami rozstrzelano w miejscowości Giulino di Mezzegra, po czym zwłoki przewieziono do Mediolanu i zawieszono głową w dół na stacji benzynowej. 

Tam sobie z nimi poradzili, jak widać. A u nas, niewinni, baranki, których ktoś śmie oskarżać o cokolwiek. Przecież oni chcieli dobrze, tyle że dla sowietów, komuchów. Nigdy, przenigdy w Polsce nie będzie normalnie, dopóki tacy ludzie będą bezkarni.

 

Pozdrawiam - Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#351983

Boze, ile jeszcze ten Narod zniesie? Ile upokorzen, niesprawiedliwosci, klamstw? Zastanawiam sie, czy kiedykolwiek w historii Polski tak bylo. Moze bylo, ale przeciez ze strony okupantow, zawsze jakichs obcych. Jesli ktos wie, niech mi powie, niech przypomni, z dnia na dzien trace jakakolwiek nadzieje.

Vote up!
0
Vote down!
0

Australia

#352035