"Polska Wielki Projekt" - relacja z premiery filmu Anny Ferens

Obrazek użytkownika Budyń78
Idee
Dziś w Warszawie odbył się, organizowany przez Instytut Sobieskiego i Film Open Group, pokaz filmu Anny Ferens "Polska Wielki Projekt". Projekcję poprzedziła dyskusja "Rzeczywistość nieprzedstawiona w polskim filmie i życiu publicznym".
Film, jak mozna się domyślić, jest swoistą pigułką z organizowanej przez IS konferencją pod tą samą nazwą, która odbyła się w Warszawie w maju tego roku. Przez cztery dni, o różnych aspektach polskiej rzeczywistości i przyszłości, od architektury miast do polityki zagranicznej, rozmawiało wówczas wielu wybitnych polskich naukowców i praktyków. Film pokazuje co istotniejsze wypowiedzi i postulaty, zgłaszane przez uczestników, wśród których znalazły się takie osoby, jak profesorowie Krasnodębski, Staniszkis czy Zybertowicz, eksperci znani z prawicowych i centroprawicowych mediów, twórcy, jak Marek Nowakowski - wymieniać można bardzo długo, dlatego warto, w miarę możliwości, film zdobyć, obejrzeć i rozpowszechniać. Tutaj, obok narzekania, mamy też konkretne i możliwe do realizacji pomysły dla Polski.

http://wielkiprojekt.sobieski.org.pl/main/index

W dyskusji przed filmem udział wzięli Bronisław Wildstein, Maciej Pawlicki i Wojciech Tomczyk. Nie było, zapowiadanego wcześniej, Jana Komasy - ponoć kończy film... W trakcie rozmowy, wywołując duży entuzjazm publiczności, na sali pojawił się Jarosław Kaczyński. Najciekawszym punktem rozmowy, której konkluzję wszyscy znamy (podsumował ją chyba przykład losu dwóch filmów - "Psów" i "Gier ulicznych", z drugiej strony - opisywanych nieraz losów filmu Jerzego Zalewskiego o Roju), była informacja, że w przyszły poniedziałek, w Teatrze Telewizji, będzie miała miejsce premiera "Doliny nicości" Tomczyka wg Wildsteina. Tym optymistycznym akcentem kończę, jeszcze raz namawiając do zainteresowania filmem.

http://wielkiprojekt.sobieski.org.pl/main/trailer#content

*

Przypominam o koszulkach budyniowychPojawił się nowy, dyskretny wzór na wybory. Z jedynką!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dzięki za info.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184861

Nie piszę nic o frekwencji, bo trudno mi ją ocenić - sala dość duża, a wypełniona po brzegi, trzeba było donosić krzesła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184865

Dzięki, Budyniu.
Jesteś niezawodny!

Pozdrowienia.Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#184911