Paweł Kukiz ma problem

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

Paweł Kukiz, znany muzyk, oburzył się postawą przedstawicieli 5 partii, którzy nie zgodzili się na wspólny udział programie w TVP Info razem z eurodeputowanym Januszem Korwin Mikke (spoliczkował europosła Michała Boniego z PO, miał słuszne powody do gniewu, ale bicie po twarzy jako sposób rozwiązywania sporów jest niedopuszczalne). P. Kukiz wykorzystał bojkot lidera Kongresu Nowej Prawicy do ostrego ataku na Prawo i Sprawiedliwość i na facebooku napisał m. in.: „Wybrano was w dużej mierze po to byście komunistów i Układ spacyfikowali. NIC nie zrobiliście w tym kierunku. Dwa lata dla Polski - w dupie. Teraz szykujecie się na cztery. Wasze żony już pewnie wybierają futra…..” (o rządach PiS w latach 2005-2007) oraz „Te gnoje ZAWSZE trzymały się razem. Nie ma PO bez PiS ani PiS bez PO. Komuna bandytów. Wspólnota niepisana.” (o relacji PiS - PO).

Powyższe zarzuty są bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące dla Prawa i Sprawiedliwości, które mając za koalicjantów „Samoobronę” z Andrzejem Lepperem i Ligę Polskich Rodzin z Romanem Giertychem przy kontrataku PO i SLD oraz pod ogniem mainstreamowych mediów próbowało zmieniać nasz kraj, walczyć z korupcją, przeprowadzić lustrację. Obecnie PiS organizuje obóz zmiany konsolidując prawicę, grupując partie, organizacje, stowarzyszenia oraz związki zawodowe z NSZZ „Solidarność” na czele. PiS ma program (trzeba tylko włączyć komputer i kliknąć myszką by się z nim zapoznać), pracuje zespół prof. Piotra Glińskiego, działa Instytut Sobieskiego, cyklicznie odbywają się kongresy „Polska Wielki Projekt”. Partia J. Kaczyńskiego bezpardonowo zwalczana przez obecny establishment szykuje się do ciężkiej pracy, bo naprawa Rzeczypospolitej będzie iście herkulesowym zadaniem, a kasta próżniaków rozsmakowana w przyjemnościach z kieszeni podatników łatwo się nie podda. Pisząc o „gnojach” i „bandytach” P. Kukiz obraża uczciwych i odważnych ludzi, którzy w imię dobra wspólnego angażują się w życie publiczne, bo widzą, że w państwie rządzonym przez Tuska źle się dzieje. Postawienie znaku równości między bezideowym molochem kurczowo trzymającym się władzy (PO), a partią, która wbrew przeciwnościom i nieustannym atakom przygotowuje projekt naprawy kraju i buduje alternatywę (PiS) jest nie do przyjęcia.

Nie sposób przejść obojętnie wobec konstatacji P. Kukiza, sformułowanych w histerycznym tonie i pełnych obelg. Zniechęcają one wyborców do PiS czyli jedynej realnej siły mogącej przeprowadzić zmiany. De facto więc służą obecnej władzy. P. Kukiz w 2007 r. nawoływał do głosowania na Platformę Obywatelską - do dziś nie potrafi się publicznie przyznać, jak koszmarnie się pomylił. To wydaje się być podstawowym źródłem wrzucania przez niego do jednego worka PiS oraz PO.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:15)

Komentarze

Mądrzy ludzie

projektują mosty i domy, mądrzy ludzie wymyślają nowe technologie. Mądrzy ludzie nie pchaja się do władzy, bo potrafią inaczej zarabiać pieniądze. Inni z tego też coś mają. Do władzy pchaja się głównie różnej maści nieudacznicy, lenie, pasożyty. A poza tym mechanizmy wyboru władz są u nas takie, że odrzucani są wartościowi ludzie, na rzecz kombinatorów, kłamców, krętaczy i showmanów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1432472

Kukiz to pijak. Wiec zlodziej. Bo kazdy pijak to zlodziej.

PS. Ja bym w PiS nie wierzyl tez zbyt mocno. Nie ma juz Lecha Kczynskiego, rzady PiS pokazaly ze sa oni naszpikowani agentura, Marcinkiewicz, Kaczmarek. Smolensk de facto zrobiony przy udziale zdrajcow z Polski skierowal nas wszystkich na zewnatrz - na Rosje a nie ma zadnego glosu, abysmy posprzatali wewnatrz. Trudno to jakos zrozumiec. Itd. Do tego Kaczynski popiera banderowcow i rece im sciska. Pewno z kolosalnej niecheci do Rosji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1432478

poczciwina

 

przed zmianą płci

jego to była wina

a zaraz po odcięciu

ona to poczciwina

 

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1432484

Niestety, z przykrością stwierdzam że Paweł Kukiz ma rację. ostatnie zachowania PIS zmuszają mnie do wyciągnięcia podobnych wniosków. Gdzie jest program radykalnych zmian? gdzie nowa wizja Państwa? Mamy niestety rozgrywkę o miejsca przy korycie... PIS staje się partią władzy zanim tą władzę zdobyło.... to smutne i niosace obawy że nigdy władzy nie zdobędzie. powołujac sie na Orbana i Węgry PIS dopuszcza się grzechu pychy. Orban zbudował wielki ruch społeczny, przygotował i przeprowadzan reformy... a PIS? jedynym celem PIS jest odsunięcie PO od władzy. gdzie pomysł na Zus podatki,inwestycje ... 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

STAHS

#1432493

Nie zapomnij, ze oni daza do wojny z Rosja. Po smolensku sie bali, ale teraz juz sie nie boja, bo Kerry i Obama, z ktorych smieje sie caly swiat machaja palcami i groza. Nie na darmo Obama dostal Nagrode Nobla. Hitlerowi tez jakis szwed chcial przed wojna dac. Pamietaj, ze Hitler byl czlowiekiem roku 1938 w Times. Zachod kochal Hitlera. Mam w domu norweska gazete z pazdzienrika 1938 roku, tuz po aneksji Czechoslowacji. Polska jest tam przedstawiana jako kraj, ktory tylko robi problemy w rozwoju Niemiec. Dzis Polska idzie ramie w ramie z Zachodem, wiec ten Zachod ja klepie po plecach. Imperium szatana sie nie zmienilo, tylko jakos ludzie nie sa w stanei sie polapac.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1432499

... ja też zwątpiłem w radykalność PiS. Jarosław Kaczyński od 20 lat opowiada dyrdymały o lustracji, a kiedy był premierem to nawet palcem nie kiwnął, aby ruszyć byłych esbeków( dopiero Tusk, o dziwo, trochę ich trzepnął po kieszeni, chyba z powodu wrodzonego poniemieckiego skąpstwa). Nie dobrał się też J.K do sądownictwa, w którym nadal rozdają karty ludzie ze starej PRLowskiej nomenklatury lub ich pociotki. No i teraz mamy prokuratora generalnego mianowanego przez śp. brata prezydenta oraz wyroki jak za PRLu - wygląda to jak jakieś prywatne ranczo z linczem zamiast obiektywnego sądu(gdy polityka w tle). Takich przykładów można podać co niemiara, a wszystkie świadczą o złym przygotowaniu PiSu do sprawowania władzy. Program PiS jest spisem pobożnych życzeń bez wskazywania na to jakie są drogi dojścia do pożądanego stanu. Wczesną wiosną oglądałem w TV Republika wywiad K.Gójskej-Hejke z posłanką Wiśniewską z PiS. Rozmowa dotyczyła pomysłu zlikwidowania gimnazjów w polskim szkolnictwie. Ze strony posłanki, którą być może wysłano na tę rozmowę w ostatniej chwili, padały same ogólniki i zapewnienia jak to będzie cudownie, kiedy PiS "zreformuje" szkolnictwo. Moja ulubiona pani redaktor najwyraźniej nie miała ochoty swojej rozmówczyni za bardzo dopiekać, ale minę miałą świadczącą o tym, że posłanka PiS zupełnie jej nie przekonała. Mnie zresztą też nie przekonała. Tego typu pomysły na szkolnictwo, to żadne pomysły. W Polsce obecnej przeważa w dalszym ciągu myślenie bolszewickie, a mianowicie, panuje przekonanie, że aby powstała nowa jakość trzeba wszystko zrównać z ziemią i na gruzach wznieść coś nowego, co w przekonaniu pomysłodawców wspaniale zafunkcjonuje. Jest to sposób myślenia niebezpiecznych maniaków. Wiążą się z nim przede wszystkim horrendalne koszty oraz BRAK ZROZUMIENIA ZASAD DZIAŁANIA INSTYTUCJI, które chcemy "reformować". W pierwszym rzędzie należałoby się przyjrzeć przede wszystkim mechanizmom funkcjonowania współczesnej szkoły. Zrozumieć je, znaleźć błędy i je wyeliminować. Na to najwyraźniej politykom PiS szkoda czasu i brak wyobraźni, znów zostanie ministrem szkolnictwa ktoś, kto tyle miał wspólnego ze szkołą, że do niej chodził. Zresztą przeciwnik polityczny jest tak przebiegły i zdeterminowany, że zupełnie serio myślę o tym, iż w skrajnym przypadku, nawet gdyby PiSowi udało się przejąć władzę, ludzie postkomuny uknują prowokację i wyprowadzą wojsko na ulice, aby utrzymać się przy władzy. Trzeba w pierwszej kolejności zabezpieczyć ewentualne zwycięstwo wyborcze, a następnie znaleźć SPECJALISTÓW, nadających się do rządzenia krajem, a nie obsadzać ministerstwa zaufanymi politykami, co też przypomina czasy PZPR. Jeżeli partie polityczne nie oderwą się od bolszewickiego sposobu myślenia, w Polsce nie będziemy mieć żadnego istotnego sukcesu gospodarczego, cywilizacyjnego, a nawet sportowego.

Pozdrawiam  

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1432502

to prawie tak samo jak pisać o prawdzie płynącej z z tvn. Jemu się w głowie przewróciło i jak widać już nie odwróci. Ponadto zawsze był przeciw PiS.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

lupo

#1432497

Coś się chyba jego exelencji kukizowi robi w głowę..Nie może się się zdecydować jak politycznie się ustawić..A może lepiej niech politykę zostawi na boku i zajmie się pisaniem książek.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Marika

#1432510

ten opisywany kukiz?Czy to jakiś zdegenerowany muzyk,czy inna jakas oferma?Co on zrobił aby się nim zajmowac?Szkoda czasu i klawiatury.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1432561

Kukuiz się wścieka, bo po pocztkowym sukcesie jego ruchu nadeszły chwile prawdy. No i - jak to bywa - szuka gdzie indziej winnych swojej słabości. Zawsze winni są "ci inni". No i PiS, żeby nie być posądzonym o "zaściankowość". 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1432767