List otwarty do Radosława Sikorskiego

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

W związku z Pańskimi niedawnymi, cytowanymi na blogu Łukasza Warzechy, wypowiedziami, apeluję do Pana,

aby w przypadku przegranej w prawyborach, odbywających się w ramach struktur Platformy Obywatelskiej, przekazał swoje poparcie w wyborach prezydenckich panu Krzysztofowi Kononowiczowi.

Apel swój uzasadniam Pańskimi słowami:

Pytanie jest, czy wybierzemy sobie kogoś, o kim Europa powie: „O, to rzecz nowa, to coś, co nas zaskakuje, co nas zmusza do przyjrzenia się Polsce od nowa”. Uważam, że ktoś, kto już jest jakoś znany na Zachodzie, z żoną Amerykanką, to by było coś, co byłoby wydarzeniem medialnym, politycznym, intelektualnym dla Europy, co by wzbudziło zaciekawienie naszym krajem, i co by oznaczało, że taki prezydent byłby zapraszany częściej niż obecny i do niego chcieliby przyjeżdżać i zobaczyć jak Polska wygląda.

Krzysztof Kononowicz nie posiada żony z amerykańskim obywatelstwem, jednak tego warunku nie spełnia oprócz Pana żaden z kandydatów w nadchodzących wyborach prezydenckich. Lecz mimo braku amerykańskiej żony, to Krzysztof Kononowicz gwarantuje Polsce wszystko, czego zdaje się oczekiwać Pan od prezydenta naszego kraju. „O, to rzecz nowa, to coś, co nas zaskakuje, co nas zmusza do przyjrzenia się Polsce od nowa” - to słowa, które niewątpliwie padną w przypadku wyboru p. Kononowicza na prezydenta. Możemy też być pewni, że taki wybór będzie czymś, co byłoby wydarzeniem medialnym, politycznym, intelektualnym dla Europy, co by wzbudziło zaciekawienie naszym krajem, i co by oznaczało, że taki prezydent byłby zapraszany częściej niż obecny i do niego chcieliby przyjeżdżać i zobaczyć jak Polska wygląda. Z wyjątkiem Pańskiej osoby Krzysztof Kononowicz zdaje się być jedynym kandydatem, mogącym realizować Pana program dla Polski i Pańską wizję prezydentury. Już raz umiał Pan pokazać, że są dla Pana rzeczy ważniejsze, niż lojalność partyjna, lojalność wobec współpracowników. Czasami warto te sprawy poświęcić dla rzeczy innych. Ewentualna przegrana w prawyborach to moment, wymagający od Pana kroków odważnych i zaskakujących. Nie poparcia marszałka Komorowskiego i podporządkowania się partyjnym masom, a poparcia tego, kto godnie nieść będzie sztandar głoszonej przez Pana idei. Tego, kto wzbudzi zaciekawienie i którego oglądać będą chcieli wszyscy. Panie Radosławie, Radku... Odwagi!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dobry wpis. Nie wiedziałem o tym wcześniej.
Specjalnego intelektu po Radziu się nie spodziewałem ("polski Central Park"), ale poziom tej infantylnej wypowiedzi jest po prostu... szokujący. Porażająca miernota, brak słów...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51625

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#51643

Swoją droga można by zagrać na pochodzeniu żony pana ministra. Głosujcie, bo kto nie zagłosuje ten antysemita i polski kołtun! Elyty i odpowiednio uformowany przez ekhm "niezależne" media naród by to kupiły bez mrugnięcia okiem (akcja niemal jak z kolorem skóry Obamy).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51729

już ktoś w Wyborczej coś takiego napisał, że głosowanie na Sikorskiego będzie testem na polski antysemityzm. Nie pamiętam, kto, chyba Blumsztajn.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51733

Nie wydaje mi się żeby był jakiś problem z "amerykańską" żoną dla pana Krzysztofa, zapewne pani Anne Appelbaum ma jakąś wolną koleżankę, która chętnie zostanie przed wyborami żoną kandydata, któremu przekaże swoje głosy Radek "wydarzenie medialne" Sikorski. Ostatecznie Donald "pielęgniarka Ewa ze Skarżyska Kamiennej" Tusk też poślubił swoją żonę tuż przed wyborami bo przecież te lata z Małgosią na "kartę rowerową"" to się nie liczą...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51627

aż muszę przekopiować tutaj, napisał(a) go Xanadu:

"Zaciekawienie naszym krajem niewątpliwie wzrośnie po przegranych wyborach R. Sikorskiego, ale nie z powodu, który Pan podaje.
Europa i świat będą zdumione faktem odrzucenia przez Polaków tak znakomitej pary prezydenckiej,którą mógłby poszczycić się każdy.
Cóż,polska zazdrość i zawiść znowu dają znać.
Wolimy budyń."

:D
To chyba jest na poważnie...?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51628

Mamy ich! Mnie posłuchał pan Ludwik, Ciebie posłucha Pan Radek, Niech ktoś szybko napisze do pana Bronka! Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51629

ale druga tura Kononowicz-Dorn... to może być trudny orzech do zgryzienia :)
Pzdr!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51633

Ale za to na jakim poziomie debata kandydatów:)

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#51637

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#51644

Kononowicz juz byl prezydentem RP. Co prawda we wcieleniu Walesy, ale chyba reprezentuja podobny poziom, z przewaga dla Kononowicza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51648

ale u nas wszystko możliwe,jakby co to można radzia rozwieść, żonka przyjmie chrzest i obywatelstwo, potem ślub kościelny, przed wyborami i jaki pijar, i głupi lud to kupi...10 masz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#51724

Trafiłeś w sedno sprawy!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51727