Drzyjcie się głośniej!

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Ostatni raz z posłem Niesiołowskim zdarzyło mi się zgodzić chyba przy okazji jego bardzo krytycznej analizy Platformy Obywatelskiej, wiele, wiele lat temu. Jest więc czymś wyjątkowym, gdy mogę podpisać się pod jego słowami, które padają teraz, w 2013 roku.

„Drzyjcie się głośniej”, zwrócił się oto pan poseł Rzeczpospolitej Polskiej, profesor Stefan Niesiołowski, do rodziców i dzieci, którzy przyszli do sejmu, aby przyglądać się głosowaniu, w którym koalicja odrzuciła ich wniosek o referendum. A że odrzuci, to właściwie było pewne, choć oczywiście można było mieć nadzieję, że znajdzie się więcej „sprawiedliwych” w PSL lub stanie się inny cud. Cud się nie stał i projekt padł, a milion podpisów zgodnie z przewidywaniami okazał się słabą kartą w starciu z arogancją partii, z których jedna jest obywatelska, druga ludowa, a łączy je to, że nie zamierzają przejmować się ani ludem, ani obywatelami. Cóż, kiedyś inne (a jedna nawet właściwie ta sama) partie były odpowiednio partią robotniczą, ludową i demokratyczną i też tyle akurat miały wspólnego z robotnikami, ludem i demokracją.

„Drzyjcie się głośniej.”

Drzyjcie się głośniej, ponieważ przed apelami do obywatelskości, demokracji, przed milionem podpisów i masową akcją społeczną ich buta i arogancja nie ustąpi. Jedyne, co będą dla was mieli to kwerenda w wykonaniu wnuków redaktora Martyki, którzy szukają na was kwitów, tak bowiem widzą rolę niezależnego dziennikarza. Może nie jedyne, bo przecież sprawdzą, czy wasze dzieci nie wnoszą bomb do sejmu. Nie wniosły, nic też nie wiadomo o tym, by wcześniej szukały pana posła profesora w biurze, ale go nie zastały.

Sejm na dzieci otwiera się 1 czerwca, ale najwyraźniej nie 7 listopada. Wtedy posłowie obchodzą zupełnie inne święto, mają wtedy dość ważną rocznicę. Wyjątkowo pięknie nawiązali w tym roku do coraz droższych im tradycji. Czują się bardzo pewnie, przekonani o swojej nieomylności i bezkarności, mając też pewność, że i tak zostaną wybrani i zostaną wybrani znowu… Cóż, po referendum w Warszawie mają niestety do tej bezczelności bardzo mocne podstawy.
Ponieważ, w odróżnieniu od straży marszałkowskiej jakoś nie chce mi się wierzyć, by ratujący maluchy zapakowali bomby do wózków, wybierając się następnym razem do sejmu, powtarzam słowa posła Niesiołowskiego i kieruje je do każdego, kto będzie chciał coś od tej bandy uzyskać… - Drzyjcie się głośniej. Skuteczność zwykłej rozmowy z już poznaliście.

Brak głosów

Komentarze

Jesteśmy świadkami pokazu całkowitego zbydlęcenia władzy. Dla apanaży i trwania przy stołkach gotowi są na wszystko. Kpić z narodu, ze zdrowego rozsądku, kraj doprowadzić do totalnej zapaści. OBUDŹCIE SIE WRESZCIE LUDZIE, PRZEPĘDŹCIE TO TOWARZYSTWO GDZIE PIEPRZ ROŚNIE.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#389234

„Drzyjcie się głośniej.” - to dobry pomysł na działanie tych, którzy chcą by ich usłyszeć. Dobry, ale chyba tylko w tym sensie, że pozwala odreagować i może na dłużej zapamiętać, przeciwko komu się "darło". Miejmy nadzieję, że ta pamięć przetrwa przynajmniej do następnych wyborów.
I, że ci, co teraz krzyczą - nie zagłosują na tych, którzy ten ich krzyk mają w "głębokim poważaniu".
Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389254

 Kochani naiwniacy Tusk ze swoją bandą ma was generalnie w d..., ale w pełni na to zasługujecie, bo traktujecie go jako przyzwoitego polityka i tkwicie w złudzeniach, ze IIIRP to kraj demokratyczny, praworządny i niepodległy, a referenda mają jakiekolwiek znaczenie.  Rządzą nami sprzedawczycy i agenci podporządkowani całkowicie UE (czyt.Niemcy) i Rosji i to za dobrą kasę. Wykonają i przegłosują kazdy rozkaz mocodawców. Niestety utraciliśmy suwerenność i niepodległość i to za ... aprobatą znacznej części społeczeństwa (głosowaliście za UE ?, głosowaliście za PO, SLD, skurwione PSL i innych szmatławców? , albo siedzieliście w ciepłych fotelikach oglądając głupawe serialiki i w wyborach nie uczestniczyliście. Za głupotę trzeba płacić nawet przez długie lata ! A odnośnie zarazonego wścieklizną Niesiołowskiego po co tego wariata cytować i o nim pisać, mówić ? Po co ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#389257

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Przykre jest to, że za sprawą głupoty części głosującego elektoratu długo będzie nam odbijać się postawienie na tych, dla których Polska nie ma żadnego znaczenia.
A ludzi zarażonych wścieklizną powinno się leczyć a nie cytować ich wściekłe myśli.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#389264

Te żydoubeckie ścierwa,raz zdobytej władzy nie od dadzą tak PO
prostu.

Stara ubecka szkoła POtomków żydoubecji.

Nie ważne kto głosuje,ważne kto liczy głosy.

Wiedzą te bandyckie POtomkostwo ubecji,co ich czeka PO przegranych wyborach,więc nie łucie się na pokojowe wygranie.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#389265

wybrali bydlakow i spiewali" - jeszcze bedzie normalnie..
to maja,to na co zasłużyli

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#389268

gość z drogi

pozdr z 10 :)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#389271

A czego można się spodziewać po facecie,który ma żółte papiery? On jest pod szczególną ochroną ryżego i jego bandy..Jemu wolno wszystko-on już nie wie co mówi.!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#389289

Niesiołowskich.Dlaczego?
To proste,jeśli w sprawę referendum zaangażowali się młodzi,wykształceni z wielkich miast,a takich na pewno nie brakowało w inicjatywie referendalnej,to nareszcie ktoś łopatą wyłożył im kawę na ławę,czyli kim jest Tusk i co robi z Polską koalicja PO-PSL.Nikt inny nie przekonałby lepiej leminga do całkowitego przestawienia poglądów jak wielki guru Platformy.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#389296

że im gorzej, tym do upadku KomoruskoTfuskolandii bliżej. Sporo lemingów akurat ma już teraz swoje sześciolatki, których stale będzie przybywać, więc przesilenie ze strony wq-nych staje się nieuchronne.
Autorowi tekstu o Niesiole gratuluję klarowności języka i wywodu!

Vote up!
0
Vote down!
0

insurekcjapl

#389312

Do takiego zdarzenia jak ostatnio w Sejmie w sprawie referendum dotyczącego sześciolatków musiało w końcu dojść przy uwzględnieniu przesycenia życia publicznego platformersko-ludową arogancją. Zgadzam się, że istotna jest edukacyjna wartość tego co pokazała telewizja o przepychankach w Sejmie na galerii ze strażą marszałkowską.
Rodzice i ludzie głosujący w referendum to po większej części właśnie tzw. lemingi(proszę potraktować użycie tego określenia nie jako epitetu, ale jako przywołanie obiegowo funkcjonującego pojęcia definiującego), to ci młodzi, nowocześni, bezpruderyjni i wykształceni z wielkich miast. Właśnie dla ich edukacji najpilniejsze były "korepetycje" u "profesora" insektologii.
Uważam, że dawka goryczy była konieczna i ostateczny bilans dla całości Spraw Polskich będzie pozytywny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389379