Treści z tagiem: reforma edukacji

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj
 

Od kilku dni w swoich felietonach proponuję połączenie ministerstw odpowiedzialnych za edukację młodych i starszych Polaków, czyli ministerstwa edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego.

 

W wielu komentarzach zarzucono mi, iż nie podaję argumentów przemawiających za moim pomysłem, choć wydają się one oczywiste....

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Uczcie się lemingi, byle szybko, bo historia i ewolucja nie znają litości dla poronionych bytów. Generalnie, jestem charakterologicznie optymistą, bo nikt sobie charakteru nie wybiera, ale już w roli analityka jestem pesymistą. Od dawna, od kiedy interesuję się umysłem, uważam, że umysł ludzki ma ogromny potencjał, a każde dziecko, każde bez...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Główną postacią ostatnich dni stał się pułkownik Mazguła. Jego wypowiedź spotkała się ze słusznym oburzeniem. 

Oczywiście były tam [w czasie stanu wojennego] jakieś bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu - mówił w czasie protestu m.in. byłych funkcjonariuszy...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Cieszę się, że MEN zdecydowało się wreszcie na wprowadzenie reformy przywracającej liceum, co jest rzeczą najważniejszą i likwidującą gimnazjum, co jest konsekwencją pierwszego. Główną wadą dotychczasowego modelu edukacji była tkwiąca w nim trójszczeblowa struktura dezintegracyjna, marnująca cenny czas na edukację.

Ale moją uwagę zwrócił...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Ostatni raz z posłem Niesiołowskim zdarzyło mi się zgodzić chyba przy okazji jego bardzo krytycznej analizy Platformy Obywatelskiej, wiele, wiele lat temu. Jest więc czymś wyjątkowym, gdy mogę podpisać się pod jego słowami, które padają teraz, w 2013 roku.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Rok temu, wiosną, protestowano w całej Polsce przeciwko nowej podstawie programowej, pozbawiającej uczniów szkół ponad gimnazjalnych nauki nie tylko historii ale i fizyki, chemii, biologii i wielu innych przedmiotów. Ilość godzin lekcyjnych została drastycznie ograniczona.

Protestacyjna głodówka sztafetowa, znanych działaczy „...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika eska
Kraj

Nie będzie o głodujących, będzie o ogłupianych, czyli o tym jak AWS rozwalił system edukacji i co z tym zrobić. Nie wiem dlaczego AWS się na to zgodził, wiem,  kto to wymyślił, ale nie będę pisać źle o osobach nieżyjących. Przejdźmy do meritum.

To, co trzeba zrobić natychmiast,  to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

"Nam rodzicom zależy na dzieciach, ale nie wiem, na czym zależy politykom. Pani minister! Dajmy już spokój z tą reformą..." Oto spot akcji ratujmy maluchy:

http://www.youtube.com/watch?f...

http://www.youtube.com/watch?f...

Formularz do zbierania podpisów do pobrania TUTAJ:
http://www.rzecznikrodzicow.pl...

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że posiadana wiedza, odpowiednie realizowane w życiu zasady i wartości etyczno-moralne, zdrowie i bezpieczeństwo finansowe są niezbędnymi elementami rozwoju każdego człowieka. Stanowią też determinanty ogólnego rozwoju narodów i państw.
 

Sądzę, że nasi zdradzieccy włodarze dobrze znają...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Kraj

Publikujemy nadesłane do nas oświadczenia różnych organizacji obywatelskich w sprawie głodówki w Krakowie.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Kraj

Warszawa, 23 marca 2012 r.

 

Popieramy krakowski protest głodowy w obronie polskiej szkoły

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
W mijającym tygodniu dwie sprawy zelektryzowały tę bardziej niezależną część mediów i opinii publicznej.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Kraj

Przypomnę prośbę organizatorów ruchu „RatujMaluchy”. Jutro (Sobota) o godz. 11 odbędzie się protest rodziców przeciwko poronionej reformie pani Hall i jej „grupie trzymającej podręczniki”.

0
Brak głosów