Polsat News też manipuluje

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Ostatnio chciałem już polubić nowo wprowadzony na antenę Polsat News program Przemysława Talkowskiego "Państwo w państwie", ale po objerzeniu dzisiejszego odcinka, poświęconego sprawie Krzysztofa Stańki, zwątpiłem. Redaktorzy występują pod hasłem walki o uczciwość, a co sami robią?

1) przypisują współautorstwo ustawy o świadku koronnym Jerzemu Dziewulskiemu (SLD); osobiście nie znałem dotąd tych zasług i zdolności legislatorskich Dziewulskiego;

2) przypisują odpowiedzialność za błędy w stosowaniu ustawy o świadku koronnym rzekomej presji politycznej na prokuratorów i policję, "szczególnie od 2005 roku" (czyli czasów rządów PIS), redaktor prowadzący wyrażnie zgadza się w tej kwestii z Dziewulskim, chociaż omawiany przypadek dotyczy aresztowania we wrześniu 2003 roku, a zwolnienia z aresztu po dwóch latach, czyli ... po 2005 roku!

3) lansują prokuratora Edwarda Zalewskiego z Krajowej Rady Prokuratury, chociaż tu powienien udzielić konkretnych wyjaśnień na podstawie akt sprawy prokurator generalny Seremet; Zalewski może tylko i wyłącznie głupio bronić prokuratorów, przerzucając winę na sądy i próbując rozmywać odpowiedzialność.

Konkluzja: winnymi dwuletniego aresztowania niewinnego czlowieka są rzekomo zaszczuci przez polityków PIS urzędnicy? Wina Ziobry? Niby taka oczywista, a oparta tylko na opinii działacza SLD, bez żadnego udokumentowania. Czysta i prosta manipulacja.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#197795

koncentruje sie na tefałenach, a nie na "tej drugiej prywatnej telewizji, która też nas popiera". Nie wykluczałbym, że obecnie pełni ona rolę, jeśli nie "dobrego policjanta", to przynajmniej tego "mniej agresywnego", w urabianiu odbiorców.

Wpis interesujący z pouczającym przykładem, tylko tytuł trochę dziwi: "Polsat News też manipuluje". Jakość informacji zawartej w  tytule wydaje się być podobna do: "W Atlantyku, podobnie jak w Bałtyku, woda także jest słona"

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#197891