The War must go on

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Obama swoją decyzją o zabiciu Ossamy Bin Ladena wykreował legendę nowego męczennika, mit nowego bohatera. Zapominany pomału przez świat Bin Laden stał się ponownie gwiazdą wszystkich mediów. Wszyscy o nim mowią. A przecież już od dawna nikt o nim nie słyszał. Nie stanowił on więc już raczej żadnego poważnego zagrożenia. Dopiero dzisiaj, od chwili komunikatu Obamy, Ossama Bin Laden stał się naprawdę groźny. Groźny przez tę śmierć zdradziecko zadaną z ręki niewiernych, przez święte męczennictwo. Groźny przez nieuchronność odwetu, wielu, wielu ofiar w zamian za jego śmierć. Grożny nie tylko wobec Amerykanów, ale i wszystkich ich sojuszników, nie wyłączając Polaków.

Obama potrzebował jak powietrza czegoś spektakularnego, by wzmocnić swoją pozycję w kampanii wyborczej. Zabicie Ossamy Bin Ladena jest właśnie taką rzeczą, która z pewnością poprawi mu sondaże i przybliży szansę na drugą kadencję. Nic go nie zmuszalo do podjęcia tej decyzji akurat teraz. Tylko zapotrzebowanie polityczne.

Ta wynikająca więc z czysto politycznych kalkulacji decyzja może jednak skutkować podsyceniem konfliktu, rozdmuchaniem na nowo gasnacych powoli zarzewi konfliktow... I wlasnie o to chodzi! Wplywowe koncerny zbrojeniowe dostają znowu to, czego chcialy: wojna będzie trwala, a one bedą dalej na niej zarabiać i z niej zyc. Tak, jak w śpiewanej przez brytyjski zespół Queen "The show must go on", tak w polityce zagranicznej USA wojna musi trwać.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... chybaście nie widzieli tych imponujących demonstracji entuzjazmu w Ameryce - tak z 50 osób na krzyż, filmowanych tak, żeby było gęsto, ale bez pokazywania czegokolwiek poza malutkim terenem, gdzie te lemingi się tłoczyły.

Fakt, że to było w nocy, więc łatwiej mogli to zrobić, że reflektory były nacelowane w centrum itd., ale tak czy tak nikogo prawie tam nie było, a próbowano stworzyć wrażenie szału radości.

Widziałem to wczoraj na francuskiej telewizji i kulałem się ze śmiechu. Uczyli się chyba od WSI24, tylko tych lemingów było jeszcze o wiele mniej.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#156104