Paradowska: Żeby choć jedna porządna afera w tym kraju była!

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Janina Paradowska: "Zasypiam tylko po proszkach". Zaciekawił mnie ten tytuł i wywiad dziennikarza "Gazety Wyborczej", Grzegorza Sroczyńskiego, ze znaną dziennikarką "Polityki", TOK FM i Superstacji. Wśród wspomnień z dzieciństwa i nieco rokokowej kokieterii oraz wzajemnego kadzenia sobie, a jakże, zabłąkał się do tej salonowej rozmowy, jak niechciany bąk, wątek korupcji... Paradowska nie wyglądała wcale na senną, więc chyba nie była na proszkach?

"I kradną." - zagaduje Sroczyński o polityków. A nasza dzielna Paradowska przytrzymuje wieko puszki Pandory i zaprzecza:

"Nieprawda. To politycy sami pracowicie ludziom wmówili, że kradną. Bo się tym okładali po głowach. Żeby choć jedna porządna afera w tym kraju była.

Porządna, czyli jaka?

Że jest akt oskarżenia, sprawa w sądzie i zapadają wyroki. U nas nie ma mafii na wysokim szczeblu. Są jakieś interesy, interesiki, załatwiactwo i obsadzanie kolesiami stołków. To, owszem, jest."

... Szybko przebiegam myślą poprzez historię niedawnych afer korupcyjnych. Największa chyba była afera związana z przetargami informatycznymi w MSWiA, dotycząca łapówek w wysokości 4 mln zł. A może ta dotycząca budowy autostrad z ponad pięcioletnimi wyrokami dla dyrektorów Agencji Budowy i Eksploatacji Autostrad i GDDiAK za przyjęcie łapówek w wysokości niemal 900 tys. zł. Nie da się przeliczyć na kasę korupcji w służbie zdrowia, przypomnę niedawną aferę pracowników krakowskich szpitali. W tym samym regionie udało się wykryć korupcję na szeroką skalę przy wystawianiu praw jazdy. Łapówki w PKP PLK za zatwierdzanie projektów sygnalizacji świetlnej od 3 do 45 tys. zł, a łącznie ok. 130 tys., to już mały pikuś. CBA ostatnio szaleje w samorządach, stawiając zarzuty kolejnym wójtom i starostom. W telewizji mamy ciąg dalszy telenoweli z posłanką PO, płaczącą Beatę Sawicką: w kwietniu prokurator wniósł o wymierzenie jej za korupcję oraz nakłanianie do płatnej protekcji kary 5 lat pozbawienia wolności i 54 tys. zł grzywny. Wcześniej była afera węglowa, w której zarzuty objęły dziesiątki prezesów Kampanii Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego oraz szefów kopalń. Była afera w ZUS-ie, gdzie oskarżona została cała grupa dyrektorów. Afera sportowa objęła niemal 400 działaczy PZPN, sędziów, trenerów, selekcjonerów, piłkarzy, w tym nawet reprezentacji narodowej.

Paradowska ma rację: to same płotki, zwykli załatwiacze. Nie było przecież żadnych wyroków w sprawach korupcji na wysokim szczeblu. Afery prywatyzacyjne, hazardowa, wyciągowa, gruntowa, stoczniowa. czy nawet konflikt interesów senatora Misiaka - nic, żadna nie zakończyła się wymierzeniem kary. Wygląda na to, że nawet, wbrew powszechnie znanym faktom i dowodom, były minister od prywatyzacji Emil Wąsacz wymigał się już od Trybunału Stanu. Tak, ma rację Paradowska. Nie ma wyroków, nie ma afer! Nie ma sprawy, nie ma mafii!

Teraz dopiero rozumiem, że to była tylko taka polityczna ściema z tą całą korupcją. Ta Strategia Antykorupcyjna w ogóle nie jest potrzebna, niepotrzebny Rapacki. Tarcza Antykorupcyjna to też tylko dla picu było. Świetnie swoją rolę grała minister Julia Pitera, od korupcji, czyli od niczego. Może nasza "lewicowa publicystka" zmierza do tego, by odgrzać stary postulat SLD-owski, by zlikwidować CBA, bo szkoda pieniędzy z budżetu na takie nie bezużyteczne urzędy? No i racja: niepotrzebne nam są nowelizacje ustawy antykorupcyjnej czy lobbingowej, nie ma korupcji wyborczej (nie było przecież afery wałbrzyskiej), więc nie ma co zmieniać ordynacji, po co, na co nam jakieś rozwiązania antykorupcyjne?

Żadnej "porządnej afery", same tylko jakieś "nieporządne", szmatławe! Aż żal! I "żeby choć jedna..." !!!

Post scriptum

Według ostatnio opublikowanego raportu Instytutu Spraw Publicznych i Transparency International, projektu Komisji Europejskiej, z monitoringu antykorupcyjnego głównych instytucji państwa, to media są jedną z najgorzej ocenianych pod względem rzetelności.

Szczególnie napiętnowano niski poziom niezależności (w praktyce) i upolitycznienie mediów, słabe informowanie opinii publicznej o korupcji i niewywiązywanie się z patrzenia na ręce rządzącym.

Rekomendacje dotyczyły głównie odpolitycznienia organu powołującego rady nadzorcze mediów publicznych, czyli Krajowej Rady Radiofonii I Telewizji, oraz wprowadzenia procedur konkursowych przy naborze na kierownicze stanowiska. Krótko mówiąc: mniej polityki, więcej przejrzystości.

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,11656237,Janina_Paradowska__Zasypiam_tylko_po_proszkach.html?as=8&startsz=x

www.isp.org.pl

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ochoty nawet z tych jej redakcyjnych zakomuszonych capów!
I sam naczelny Baczyński, co to zwał się onegdaj Sroka!!! i zmajstrował Dowborowej na boku dzieciaka!
Zresztą Paradowskiej z tym niekobiecym, szkaradnym, odpychającym wyglądem maszkarona pozostają na noc tylko...proszki a za dnia tylko wycie na ludzi przyzwoitych!
Pewnie nawet zapijaczony czerwonoarmiejec w 45 wolałby.... rower niż Janinkę.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

antysalon

#251608

Tekst wart szerszego polecania.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#251612

Antypolskie nastawienie,zażarta komunistka,działaczka KC PZPR,dla mnie to czerwona hiena ubecka

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#251631

Wygląda to, że wpiernicza jakieś stare zapasy ixi, bo straszną pianę toczy, jak gębę w telewizji otworzy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

ixi band

#251623

Jeśli tak, to z pewnością wymaga wyprasowania. I to porządnego. Nie, żebym zaraz naśmiewała się z czyjegoś wyglądu, ale jak się już aspiruje do publicznych występów pa telewidieni to o wygląd zadbać trzeba zamiast straszyć dzieci z ekranu.

P.S. Patrz: botox MO.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#251644

A czy Paradowska swoją wypowiedzią nie podpada pod paragraf antynarkotykowy? Wyjaśniła może jak te proszki aplikuje - przez rurkę, czy z nadgarstka?

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#251686

co nie kradną. Każdy normalny wie że nie ma korupcji...
.....................
nie gadam z krzesłami

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#251687

więc pewnie tak jest...
Lemingi w to wierzą, bo przecież kłamie się tylko w Kaczystowskich mediach. W tych wolnych mówi się tylko prawdę!
Przecież na Boga, na rozkaz pana Donalda, wrażliwego na sprawiedliwość, władza wyjaśniała już tyle afer i zawsze okazywało się, że żadna z nich aferą nie była.
Nie, no oczywiście, cokolwiek złego działo się w tym kraju, to wyłącznie za sprawą reżimu PiS - prowokacje, aresztowania i brudna polityczna walka z demokratyczną PO...
Przecież to wiedzą wszyscy mądrzy, europejscy obywatele!!

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

pozdrawiam,

Harpoon

#251724

w tym roku Jania będzie gościem specjalnym na owsikowej imprezce! ciekawe co tam będzie sukub opowiadał?! :))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

sthml69

#251744