Zespół Macierewicza jednak potrzebny

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Kto nie oglądał posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. Smoleńska, powinien nadrobić zaległości. Dzisiaj wypowiadały się rodziny ofiar. Obszerne relacje z tragicznych dni złożyli p. Merta i p. Melak. Obraz, jaki się z nich wyłania, jest zwyczajnie przygnębiający. Trwamy w niemocy i niewiedzy, a państwu jak dotąd nie zależy na przejrzystości w śledztwie i dochodzeniu do prawdy.

Słowa członków rodzin były momentami wstrząsające, przepojone emocjami. Dowiedzieliśmy się więcej o kulisach identyfikacji zwłok i pracy śledczych. Pani Merta nie wie nawet, kto identyfikował jej męża. Pan Melak za to opowiadał, że w Moskwie przy okazaniu, na oczach jednej z rodzin po uwagach o tym, iż zwłoki są brudne z krwi, Rosjanin zaczął obmywać je z plastikowej butelki. Bliscy zmarłych nie mają dostępu do wielu dokumentów, zostały pozostawione na lodzie. I to najbardziej mnie uderzyło - nie dość, że muszą oni zmagać się z żałobą, to w dodatku nie mają co liczyć na władze i zetknęły się od pierwszych godzin po katastrofie z chaosem, bezradnością. Członkowie rodzin zaapelowały do mediów o to, by przestały uwiarygadniać Palikota. Czy ich głos pozostanie bez odpowiedzi? Kiedy obserwuję wschodzące gwiazdy dziennikarstwa, Płuskę i Adamek z TVN 24, pozbywam się złudzeń.

Czy te relacje zostaną wykorzystane do zadawania pytań prokuratorom, odpowiadającym za śledztwo? Bardziej realne wydaje się pytanie o to, czy ktokolwiek nazwie rodziny, które pojawiły się na posiedzeniu zespołu, "pisowskimi". Niejaki Szymon Mos, młody współpracownik Ewy Kopacz, miał czelność napisać publicznie na Twitterze: "To co mówi Andrzej Melak kwalifikuje się na piekło".Grzegorz Schetyna już mówi, że zespół wykorzystuje dramat rodzin. Brzmi to o tyle absurdalnie, że i Melak i Merta sami chcieli przybyć na posiedzenie, a podobno niektórzy politycy PO chcą do prac przystąpić. 

Na koniec - Cholewiński właśnie w TVN 24 w rozmowie z politologiem Trzeciakiem zasugerował, że zespół jest potrzebny, a pytania i wątpliwości, jakie dzisiaj padły, będą ciekawym przedmiotem analiz. To chyba najlepsze podsumowanie całego pomysłu i początku prac parlamentarzystów

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zespół pewnie że jest potrzebna, jak wszystkie tego typu komisje, lepsze niż kabaret.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73907

http://www.youtube.com/watch?v=5Tz64SzfQtI&feature=player_embedded

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73921

Nie bardzo rozumiem ten ton ironii. Konkretnie w jakim celu?
Tzn śmieszą cie wypowiedzi np rodzin ofiar czy co??? bo nie wiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#73929

Oczywiście, że nie jest to śmieszne, co mówią rodziny. Powiem więcej od pierwszych zdjęć mam wyrobioną opinię na temat zbrodni.  Taki zespół, czy nawet komisja śledcza, to za mało. Wydaje się, że prokuratura zaczęła mocniej pracować, później trybunał stanu.... A tak robi się śmiesznie, walikt chce bardzo błaznować, więc się mu pozwala. Wiadomość dnia,  walikot chciał przyjść ciężko pracować, a Pan Macierewicz zrobił go w balona. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73939

Alexola
pospadaja jak meteory!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#73947