Ojciec Rydzyk i nowa ustawa medialna

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Od początku prac nad nową ustawą medialną pojawiały się kontrowersje. Pytano co będzie z wydarzeniami sportowymi w telewizji publicznej oraz wskazywano na nieobecność w składzie telewizji publicznej TVP Kultura. Portal Fronda.pl zwrócił uwagę na skandaliczny brak w projekcie nowej ustawy zapisu o wartościach chrześcijańskich jako misji mediów publicznych.
Ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja przestrzega słuchaczy przed politykami PO,PSL i SLD.
Ostrzega przed uchewaleniem przez Sejm i wprowadzeniem w życie nowej ustawy medialnej przygotowywanej przez obecną koalicję rządową PO - PSL w porozumieniu i głębokiej współpracy z SLD.

Faktycznie jesli idzie o te ustawę niewiele o niej jest przekazywane opinii społecznej ,nie wiemy co ona zawiera i jakie przyniesie skutki wprowadzenie jej w życie.

"Redemptorysta wzywa więc do działania i nawołuje, aby pamiętać, kto chce zlikwidować wolność słowa w mediach. - Niech każdy idzie do posłów tych ugrupowań PO, PSL i SLD i pytajcie, dlaczego to robią. Tu nie ma żartów, tylko mobilizacja wszystkich przyjaciół, wszystkich słuchaczy Radia Maryja może pomóc - mówi dyrektor Radia Maryja. Ojciec Rydzyk ostrzega też słuchaczy:" -

Równoczesnie ojciec Rydzyk prowadzi intensywną kampanie na rzecz czynnego udziału w wyborach czerwcowych dó Parlamentu Europejskiego i ostrzega własnie przed kandydatami z wyżej wymienionych partii.

Nie znam dokładnie jak zreszta wiekszość opinii społecznej szczegółowych załozen przygotowywanej ustawy medialnej ale z czym zdołałam sie zapoznac wszystko wskazuje na powolne zmierzanie w kierunku likwidowania mediów publicznych.

Poza tym oglądając niektóre tv komercyjne i wypowiedzi na ich antenach ,nie dziwię sie ojcu Rydzykowi i jego obawom o zagrożeniu istnienia RM czy telewizji Trwam.
W takiej telewizji pod nazwą Super Stacja /50% udziału - Solorz/ prowadzona jest codziennie nagonka na ojca Rydzyka ,Jego media ,Jego szkołę,wyśmiewani są słuchacze RM i widzowie Trwam.
W tej telewizji nie ma dnia bez szkalowania RM i ojca Rydzyka i wręcz nawoływania do likwidacji tego medium.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/o._rydzyk_przestrzega_przed_politykami_po_psl_i_sld

Brak głosów

Komentarze

... Która może zniszczyć rzetelny pluralizm mediów i media publiczne jest nie do przyjęcia. Trzeba sobie z tego zdawać wyraźnie sprawę, żeby nie było za późno.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#16954

ani on publiczny, ani pluralistyczny.

Proponowana ustawa http://lewica.kluby.sejm.pl/test/pdf_document/ustawa_medialna.pdf de facto czołganiem przez pełzanie likwiduje media publiczne. Pozostają jedynie rządowe kadłubki.

Nie wiadomo ile jest pieniędzy, nie wiadomo na jakich zasadach rozdzielane, na co tak naprawdę? Co się stanie z archiwami, jest to misja czy nie? co się stanie z ogromnym zapleczem technicznym?  Skąd będą pieniądze na odprawy dla zwolnionych pracowników oddziałów? Co się stanie z kinematografią? Bedziemy już oglądac tylko coś w rodzaju "jak się masz kochanie" lub "kocham cię kochanie" bo w to zainwestuje TVN? Co się stanie z radiem publicznym? Jak to cudo, w sensie projekt ustawy, ma się do cyfryzacji???

A przede wszystkim nie wiadomo po cholerę jest dodatkowa ustawa, zamiast zmienić istniejącą????  

Wiadomo, że ustawa w jednym miejscu mówi, że zarządy sa wybierane przez rady nadzorcze w otwartych konkursach, a w drugim miejscu mówi, że zarząd powołuje KRRiT. Wiadomo, że z misji wykreślono pluralizm, bezstronność itp. No i sławetne wartości chrzescijańskie i sport. Wiadomo jeszcze całą masę szczegółów prawnych i technicznych, które nieobeznanym z tematem nic nie powiedzą, a są równie szkodliwe.

Wiadomo, że Państwo jest pokraczne i tchórzliwe bo nie potrafi i boi się wyegzekwować zapłaty zaległego abonamentu, a partyjne układziki nie wiedzą co piszą we własnych ustawach, na co dowodem jest kompromitacja jaśnie szmajdzińskiego.

Wiadomo, że z finansowania programu z Funduszu wykluczono cały ogromny rynek niezależnych producentów bo Fundusz finansuje tylko licencje programowe nadawców (ale czym one - te licencje - są  do końca nie wiadomo). Wiadomo więc także, że projekt jest niezgodny z prawem unijnym, określającym co i jak może być finansowane ze środków publicznych.

Drodzy Państwo, będziemy w "Publicznej" TVP oglądać juz tylko "tańce na lodzie", "modę na sukces" i reklamy. A na koniec Państwo Polskie zapłaci karę za niezgodność ustawy z prawem. Z naszych podatków oczywiście. Wszystkich, a nie tylko abonamentu.

Proponuję przy okazji zajrzeć jakie produkcje TVP i TVN będą sprzedawać w Cannes: http://www.wirtualnemedia.pl/article/2671080_Co_nadawcy_beda_sprzedawac_w_Cannes.htm. Czy aby druzgocąca większość to nie są produkcje zawłaszczone od niezależnych producentów? To chyba ich grzech główny: niezależność.

Vote up!
0
Vote down!
0
#17018